Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   679 / 845
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Hi Urak!

Egy kis útbaigazítást szeretnék kérni.
SD kártyára szeretnék tárolni számadatokat.
Ezt a példát követve, már majdnem megfelel az igényeimnek:
Bővebben: Link

Tehát, ha txt fájlba teszi soronként a számokat, ez így jó volna, csak az utólagos törlés, módosítás miatt problémás ez a módszer.
Valakinek ötlete? Neten rögzítés nem megoldható. EEpromjába rögzítés se (kevés a hely).

Köszi
(#) mateatek válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 20, 2021 / 1
 
Külső EEPROM sem tud elég lenni?
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 20, 2021 / 2
 
Milyen jellegű adatokról van szó? Lehetne CSV formátumot is menteni, egy sor, egy sor adat. A következő sorba a friss adatok kerülnének, így mindig az utolsó sor lenne az aktuális. Egyébként sem szerencsés mindig frissíteni az adatokat egy végesen újraírható adattárolóra.
(#) SzilCsong válasza mateatek hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Most hirtelen SD kártya olvasó van kéznél, egyébként is jó az, ha az adatokat tudom, menteni, ill kezelni. , De az ötlet jó!
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
CSV létrehozás nagyon jó ötlet! Nincs szó folyamatos adat áramlásról és mentésről, igazából egy nagyobb kapacitású eeprom is megfelelne, de SD még jobb.
Köszi
(#) meddu válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Kitöröltem a 112sortól 127 ig a szabályzást.
így most elfogadja a 4 szenzort de most is van hogy beugrik néha fals hőmérséklet (pl:-9)
már cseréltem le ds18b20. normál 3 vezetékkel vannak bekötve 4k7 ellenállással.
Lábain a feszültség a 4,5V .
(#) meddu válasza meddu hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Újra gondoltam a szabályzást . Erre gondoltam:
T3=T1 digitalWrite(11, HIGH)
T3<50 digitalWrite(11, LOW)
T3>=60 digitalWrite(11, HIGH)

hogyan írjam le ezt hogy jó legyen?
(#) Bakman válasza meddu hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Sehogy, mert ez biztosan nem lesz jó. Alapeset: a szelep akkor nyit, ha a fűtőegységben melegebb a víz mint a fűtendőben. Innen vehetsz ötleteket: Bővebben: Link. A program teljes működése le van írva, csak át kell forgatni olyan nyelvre, amit a kontroller is ismer.
(#) meddu válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Miért nem működne?
T3 "50 - nél" meghúz a relé
T3 "60 - nál" elenged a relé

ha esetleg T3 eléri a T1 hőmérsékletét akkor megint elenged a relé

vagy a harmadik lehetőség lehetne úgy is hogy T3 nagyobb vagy egyenlő akkor maradjon kikacsolva.

T3 -> bojler
T1 -> Puffer teteje
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) Bakman válasza meddu hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Idézet:
„T3 "50 - nél" meghúz a relé”
Akkor is, ha a pufferben hidegebb a víz. A bojlerből átviszed a meleget a pufferbe.

Folyamatosan össze kell hasonlítani a kettőt, nem lehet csak az egyik hőmérséklet alapján vezérelni a szelepet.
(#) meddu válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
erre gondoltam a harmadik lehetőséget
ha egyenlő vagy melegebb a bojler akkor kapcsoljon ki
T3>=T1
(#) meddu válasza meddu hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
  1. //szabalyozas()
  2.   {
  3.     if (T3 < 50) digitalWrite(11, LOW);  //kapcsoljon BE
  4.   }
  5.  
  6.   {
  7.     if (T1 = T3) digitalWrite(11, HIGH); //kapcsoljon KI
  8.   }
  9.  
  10.   {
  11.     if (T3 > 60 )digitalWrite(11, HIGH);  //kapcsoljon KI
  12.   }

valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem de ez sem jó
(#) kapu48 válasza meddu hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Először meg kellene tanulnod az alapvető dolgokat!
Pl. Az if(){...} zárójelezésére már felhívták a figyelmedet:
Bővebben: Link
(#) meddu válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Köszönöm! Most úgy tűnik hogy jó lesz.
kíváncsi vagyok hogy mi történik 1-2nap alatt.
  1. //szabalyozas()
  2.   if (T3 < 45) {
  3.     digitalWrite(11, LOW);
  4.   } //kapcsoljon BE
  5.   if (T3 > 55 ) {
  6.     digitalWrite(11, HIGH);
  7.   } //kapcsoljon KI
  8.   if (T1 <= T3) {
  9.     digitalWrite(11, HIGH);
  10.   } //kapcsoljon KI

Hogy folytassam a codot ha a másik relét is vezérelni szeretném?
(#) bodgabo hozzászólása Feb 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Most próbálok először IR távirányítóval vezérelni egy Arduino-t. Elsőre az itt található példaprogrammal szerettem vola kipróbálni.
Feltöltve a kódot (a 17. és 25. sorokat "élesítve") a soros monitoron a mellékelt hibaüzenetet küldi ciklusonként.
Ha kiveszem a &results paramétert, akkor normálisnak tűnik a program futása, de bármilyen távirányító bármelyik gombjára csak nullákat ad vissza. Tehát valamit vesz, működik a vevő is és jó bemenetre van kötve, de valami mégsem klappol. Az IR vevő egy TSMP58000.
Találkoztatok már ilyesmivel? Mit rontottam el?

IRproblem.jpg
    
(#) icserny válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Lehet, hogy közben átírták a hivatkozott könyvtárat. Nézd meg annak a mintapéldáit!
(#) bodgabo válasza icserny hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Kicseréltem egy korábbi verzióra az IRremote könyvtárat. Így most elfogadja a minta kódot, nem problémázik a &results paraméter miatt, de továbbra is csak nullákat vesz.
Valahol van TV-ből bontott IR vevő modulom. Ha megtalálom, kipróbálom azzal is, bár szerintem nem azzal lesz a gond...
(#) mnyugger válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Stimmel az adó és a vevő frekvenciája?
(#) benjami válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Akassz rá egy logikai analizátort a jelre, legalább meg tudod nézni, hogy a vevő korrekt jelet küld-e a processzornak, meg az időzítések is tisztázhatóak vele.
(#) KoblogPerGyok válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A kiadott kód szerintem hibás, de lehet rosszul látom.

irrecv.resume(); // Receive the next value

Ez az if -en belül van, soha nem olvas jelet. egy } -jellel kijjebb kellene lennie, vagy az if előtt, hogy legyen mit kiértékelnie.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) bodgabo válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Kipróbáltam két másik vevővel is. A legelső (TSMP58000) elvileg egy szélessávú, 20...60kHz között mindenevő. Ezen kívül találtam egy CHQ1838-ast (38kHz) és egy TSOP1736 (36kHz) vevőt. mindegyikkel érzékeli a távirányítókat, de bármelyik gomb lenyomására továbbra is csak nullákat ad.
Próbáltam kivenni az if feltételből az irrecv.resume(); // Receive the next value sort egy }-vel kijjeb is meg az if előtt is, de akkor meg egyáltalán nem működik, nullát sem ad.

Valószínű hogy valami bagatel hiba van az orrom előtt, de nem veszem észre...
(#) sargarigo válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Szkóp vagy jelanalizátor van? Egyből mutatja hogy merre keresd a hibát!
(#) GPeti1977 válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Felhúzóellenállás van a vevő kimenetére kötve?
(#) bodgabo válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Sajnos most nincs kéznél az oszcilloszkóp, analizátorom meg egyáltalán nincs.
Már azért is kezd érdekessé válni a dolog, mert ez a példa is ugyanazt produkálja mindhárom vevővel és másik bemenetet használva is. Csak nullákat vesz. Egy Gree klíma, egy LG TV és egy Cisco videokonfi központ távirányítóival próbálgatom.
Megvan a kimeneti felhúzó ellenállás is és az IR vevők adatlapján ajánlott R-C tápszűrőt is betettem már neki.
(#) bodgabo válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Hogyaza@&#Đđ....Ł[%!+"...

Próbából letöltöttem és kicseréltem egy még korábbi verziójú könyvtárat (IRremote 2.6.1), és azzal hibátlanul működik.
Most nincs türelmem végigbújni a különböző verzió módosításokat, hogy mit kellene változtatni a kódon hogy a legfrissebbel is működjön. Lényeg, hogy ezzel jónak tűnik.
(#) szitko hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Sziasztok.

Adott X darab HC-12 (SI4463) modul. Pár darab Nano küld adatokat egy 2560-nak, ami csak vételre van állítva. Az adatok megkülönböztetésével nincs gondom.
A kérdésem az volna, hogy mi történik akkor, ha a 2560-hoz egy időben érkezik több Nano-tól az adat.
Még nem próbáltam, ezért elméletben érdekel.
(#) sargarigo válasza szitko hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Feltételezem, ez már egy okos modul, amivel lehet csinálni handshake-et is. Ebben az esetben az adó modul vételekor mivel összekócolódik a jel, nem fog "vettem"-et visszaküldeni, amit az adó észlel, és megpróbálja újraküldeni. Legalábbis van ahol így működik.
Ez a cucc amúgy tud 100 csatornát, nem feltétlenül kell hogy gondot okozzon. Mellesleg ha már egyszer transceiver, akkor miért nem foglalod busz rendszerbe őket? A mester megszólítja az első adót, várja a választ. Utána a másodikat és a többit. Így biztosan nem fognak egyszerre adni, tehát okafogyottá válik a kérdés

szerk.: Bővebben: Link Itt az adatlapja. Eszerint ha jól értem, ez nem kezeli a többszörös esetet, és akkor is csak fél-duplex módban képes menni, tehát vagy ad, vagy vesz. Párba van kitalálva. Marad amit mondtam, hogy egyszerre egy valakivel beszélget, aztán kapcsol a másik valakire.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2021
(#) sastas01 hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Arduinoval szeretnék megoldani egy világításvezérlést. Programból kellene ledeket(illetve ledszalagokat) kapcsolgatnom. Felállástól függően 10-30 darab között. Ezt egy pár shiftregiszteren keresztül meg tudom oldani. A kérdésem az lenne, hogy arra tudtok-e valami módot, hogy fel és lekapcsoláskor fokozatosan(dimmelve) kapcsoljanak. Nekem nem jut eszembe erre a problémámra jó megoldás. Talán egy megfelelő kapacitású kondit párhuzamosan kapcsolni, de ezis csak egy kósza ötlet és nem vagyok benne biztos, hogy ez egyáltalán működne, na meg hogy erre nincs jobb megoldás...
(#) sargarigo válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
A shift regiszternek kellene hogy legyen enable kivezetése. Erre ráakasztod a pwm-et, és máris dimmelheted.
(#) sastas01 válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Értem. Már ezzel is előrébb vagyok, de ezek szerint rosszul fogalmaztam meg az igényemet.

A ledeket egymás után akarom felkapcsolni, kb fél másodperc eltéréssel, és felkapcsolás közben kellene minden szegmensnek fokozatosan kifényesednie, nem pedig bekapcs jeltől egyből max fényerőn lenni. Lekapcsoláskor pedig ugyan ez fordított sorrendben.
Következő: »»   679 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem