Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Hi Urak!
Egy kis útbaigazítást szeretnék kérni. SD kártyára szeretnék tárolni számadatokat. Ezt a példát követve, már majdnem megfelel az igényeimnek: Bővebben: Link Tehát, ha txt fájlba teszi soronként a számokat, ez így jó volna, csak az utólagos törlés, módosítás miatt problémás ez a módszer. Valakinek ötlete? Neten rögzítés nem megoldható. EEpromjába rögzítés se (kevés a hely). Köszi
Milyen jellegű adatokról van szó? Lehetne CSV formátumot is menteni, egy sor, egy sor adat. A következő sorba a friss adatok kerülnének, így mindig az utolsó sor lenne az aktuális. Egyébként sem szerencsés mindig frissíteni az adatokat egy végesen újraírható adattárolóra.
Most hirtelen SD kártya olvasó van kéznél, egyébként is jó az, ha az adatokat tudom, menteni, ill kezelni. , De az ötlet jó!
CSV létrehozás nagyon jó ötlet! Nincs szó folyamatos adat áramlásról és mentésről, igazából egy nagyobb kapacitású eeprom is megfelelne, de SD még jobb.
Köszi
Kitöröltem a 112sortól 127 ig a szabályzást.
így most elfogadja a 4 szenzort de most is van hogy beugrik néha fals hőmérséklet (pl:-9) már cseréltem le ds18b20. normál 3 vezetékkel vannak bekötve 4k7 ellenállással. Lábain a feszültség a 4,5V .
Újra gondoltam a szabályzást . Erre gondoltam:
T3=T1 digitalWrite(11, HIGH) T3<50 digitalWrite(11, LOW) T3>=60 digitalWrite(11, HIGH) hogyan írjam le ezt hogy jó legyen?
Sehogy, mert ez biztosan nem lesz jó. Alapeset: a szelep akkor nyit, ha a fűtőegységben melegebb a víz mint a fűtendőben. Innen vehetsz ötleteket: Bővebben: Link. A program teljes működése le van írva, csak át kell forgatni olyan nyelvre, amit a kontroller is ismer.
Miért nem működne?
T3 "50 - nél" meghúz a relé T3 "60 - nál" elenged a relé ha esetleg T3 eléri a T1 hőmérsékletét akkor megint elenged a relé vagy a harmadik lehetőség lehetne úgy is hogy T3 nagyobb vagy egyenlő akkor maradjon kikacsolva. T3 -> bojler T1 -> Puffer teteje A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
Idézet: Akkor is, ha a pufferben hidegebb a víz. A bojlerből átviszed a meleget a pufferbe.„T3 "50 - nél" meghúz a relé” Folyamatosan össze kell hasonlítani a kettőt, nem lehet csak az egyik hőmérséklet alapján vezérelni a szelepet.
erre gondoltam a harmadik lehetőséget
ha egyenlő vagy melegebb a bojler akkor kapcsoljon ki T3>=T1
valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem de ez sem jó
Először meg kellene tanulnod az alapvető dolgokat!
Pl. Az if(){...} zárójelezésére már felhívták a figyelmedet: Bővebben: Link
Köszönöm! Most úgy tűnik hogy jó lesz.
kíváncsi vagyok hogy mi történik 1-2nap alatt.
Hogy folytassam a codot ha a másik relét is vezérelni szeretném?
Sziasztok!
Most próbálok először IR távirányítóval vezérelni egy Arduino-t. Elsőre az itt található példaprogrammal szerettem vola kipróbálni. Feltöltve a kódot (a 17. és 25. sorokat "élesítve") a soros monitoron a mellékelt hibaüzenetet küldi ciklusonként. Ha kiveszem a &results paramétert, akkor normálisnak tűnik a program futása, de bármilyen távirányító bármelyik gombjára csak nullákat ad vissza. Tehát valamit vesz, működik a vevő is és jó bemenetre van kötve, de valami mégsem klappol. Az IR vevő egy TSMP58000. Találkoztatok már ilyesmivel? Mit rontottam el?
Lehet, hogy közben átírták a hivatkozott könyvtárat. Nézd meg annak a mintapéldáit!
Kicseréltem egy korábbi verzióra az IRremote könyvtárat. Így most elfogadja a minta kódot, nem problémázik a &results paraméter miatt, de továbbra is csak nullákat vesz.
Valahol van TV-ből bontott IR vevő modulom. Ha megtalálom, kipróbálom azzal is, bár szerintem nem azzal lesz a gond...
Stimmel az adó és a vevő frekvenciája?
Akassz rá egy logikai analizátort a jelre, legalább meg tudod nézni, hogy a vevő korrekt jelet küld-e a processzornak, meg az időzítések is tisztázhatóak vele.
A kiadott kód szerintem hibás, de lehet rosszul látom.
irrecv.resume(); // Receive the next value Ez az if -en belül van, soha nem olvas jelet. egy } -jellel kijjebb kellene lennie, vagy az if előtt, hogy legyen mit kiértékelnie. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
Kipróbáltam két másik vevővel is. A legelső (TSMP58000) elvileg egy szélessávú, 20...60kHz között mindenevő. Ezen kívül találtam egy CHQ1838-ast (38kHz) és egy TSOP1736 (36kHz) vevőt. mindegyikkel érzékeli a távirányítókat, de bármelyik gomb lenyomására továbbra is csak nullákat ad.
Próbáltam kivenni az if feltételből az irrecv.resume(); // Receive the next value sort egy }-vel kijjeb is meg az if előtt is, de akkor meg egyáltalán nem működik, nullát sem ad. Valószínű hogy valami bagatel hiba van az orrom előtt, de nem veszem észre...
Szkóp vagy jelanalizátor van? Egyből mutatja hogy merre keresd a hibát!
Felhúzóellenállás van a vevő kimenetére kötve?
Sajnos most nincs kéznél az oszcilloszkóp, analizátorom meg egyáltalán nincs.
Már azért is kezd érdekessé válni a dolog, mert ez a példa is ugyanazt produkálja mindhárom vevővel és másik bemenetet használva is. Csak nullákat vesz. Egy Gree klíma, egy LG TV és egy Cisco videokonfi központ távirányítóival próbálgatom. Megvan a kimeneti felhúzó ellenállás is és az IR vevők adatlapján ajánlott R-C tápszűrőt is betettem már neki.
Hogyaza@&#Đđ....Ł[%!+"...
Próbából letöltöttem és kicseréltem egy még korábbi verziójú könyvtárat (IRremote 2.6.1), és azzal hibátlanul működik. Most nincs türelmem végigbújni a különböző verzió módosításokat, hogy mit kellene változtatni a kódon hogy a legfrissebbel is működjön. Lényeg, hogy ezzel jónak tűnik.
Sziasztok.
Adott X darab HC-12 (SI4463) modul. Pár darab Nano küld adatokat egy 2560-nak, ami csak vételre van állítva. Az adatok megkülönböztetésével nincs gondom. A kérdésem az volna, hogy mi történik akkor, ha a 2560-hoz egy időben érkezik több Nano-tól az adat. Még nem próbáltam, ezért elméletben érdekel.
Feltételezem, ez már egy okos modul, amivel lehet csinálni handshake-et is. Ebben az esetben az adó modul vételekor mivel összekócolódik a jel, nem fog "vettem"-et visszaküldeni, amit az adó észlel, és megpróbálja újraküldeni. Legalábbis van ahol így működik.
Ez a cucc amúgy tud 100 csatornát, nem feltétlenül kell hogy gondot okozzon. Mellesleg ha már egyszer transceiver, akkor miért nem foglalod busz rendszerbe őket? A mester megszólítja az első adót, várja a választ. Utána a másodikat és a többit. Így biztosan nem fognak egyszerre adni, tehát okafogyottá válik a kérdés szerk.: Bővebben: Link Itt az adatlapja. Eszerint ha jól értem, ez nem kezeli a többszörös esetet, és akkor is csak fél-duplex módban képes menni, tehát vagy ad, vagy vesz. Párba van kitalálva. Marad amit mondtam, hogy egyszerre egy valakivel beszélget, aztán kapcsol a másik valakire. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2021
Sziasztok!
Arduinoval szeretnék megoldani egy világításvezérlést. Programból kellene ledeket(illetve ledszalagokat) kapcsolgatnom. Felállástól függően 10-30 darab között. Ezt egy pár shiftregiszteren keresztül meg tudom oldani. A kérdésem az lenne, hogy arra tudtok-e valami módot, hogy fel és lekapcsoláskor fokozatosan(dimmelve) kapcsoljanak. Nekem nem jut eszembe erre a problémámra jó megoldás. Talán egy megfelelő kapacitású kondit párhuzamosan kapcsolni, de ezis csak egy kósza ötlet és nem vagyok benne biztos, hogy ez egyáltalán működne, na meg hogy erre nincs jobb megoldás...
A shift regiszternek kellene hogy legyen enable kivezetése. Erre ráakasztod a pwm-et, és máris dimmelheted.
Értem. Már ezzel is előrébb vagyok, de ezek szerint rosszul fogalmaztam meg az igényemet.
A ledeket egymás után akarom felkapcsolni, kb fél másodperc eltéréssel, és felkapcsolás közben kellene minden szegmensnek fokozatosan kifényesednie, nem pedig bekapcs jeltől egyből max fényerőn lenni. Lekapcsoláskor pedig ugyan ez fordított sorrendben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |