Fórum témák
» Több friss téma |
Hegesztve lesz, mihelyt arra kerül a sor. Egyelőre a falnak támasztva pont jól áll.
Üdv!
Sziasztok!
Nem akarok ilyen apróságért új témát nyitni, ezért megpróbálom itt feltenni a kérdésemet. Adott egy 12 Volt-os tápfeszültségről üzemelő TFT (vagy LCD, ebben nem vagyok biztos), kb. 15"-os monitor. Ezt labortápegységről próbáltam meghajtani, de a labortáp folyamatosan ki-be kapcsol. Lehet hogy az áramkorlátot feljebb kellett volna tekernem? (1 Amper alatt hagytam.) Bocsánat ezért az alapvető elektronikai tudást igénylő kérdésemért.
A monitorra rá szokott írva lenni mekkora táp való hozzá (fesz/áram).
Az 1A nagyon kevés, inkább 2A felett, gyanús hogy 3-4A táp való hozzá
Miért nem tekerted feljebb az áramkorlátot? Amúgy a válasz igen. Ráadásul, ha külső tápos, akkor az esetek 102%.-ban az is rajta van a monitoron, hogy mekkora fesz mellett, mekkora áramot igényel.
Köszönöm a választ. Igen, megnézhettem volna hogy mi van ráírva, sajnos most hétvégén már nem tudok ránézni, csak meg akartam nyugodni hogy valószínűleg jó a monitor, csak én voltam béna.
Köszi a választ. Igen, megnézhettem volna.
Ha blocking oscillator-os az invertere, azok gyakran rövidzárasan végzik, ráadásul az ingadozó tápfesz mellett könnyen meg is halnak, szóval az sem kizárt, hogy a próbálkozás előtt még jó volt, aztán sikerült ledurrantani.
Sziasztok!
Van egy Samsung SyncMaster 226BW monitorom, ami pár óra használat után azt produkálja, hogy a világosabb szürke színek enyhén rózsaszínes árnyalatúak lesznek (pl a böngésző fejléc) (a fehér szövegbeviteli mezők fehér színe megmarad). Ha kikapcsolom és pihen mondjuk egy éjszakát, pár óráig megint hibátlan a kép. A monitor legalább 10+éves, jópár éve egyszer már újra kondiztam az inverter panelt is benne. Mi okozhatja ezt a jelenséget? Hogyan tudom orvosolni? Köszi.
Lehet, hogy csak az LVDS kábel (széles csatlakozó, ami a kijelző nyákjára megy) lesz kontakthibás, amikor bemelegszik. Ha nem, akkor sajnos az utolsóat rúgja a kijelző. Ha a csöhibás lenne, az folyamat rózsaszín lenne, pláne a fehér háttér.
Köszönöm.
Az LDVS-t lehet valahogy vizsgálni esetleg lehet látható jele, ha az kontakthibás? Azt hogy a kijelző haldoklik-e tényleg ki lehet deríteni valahogy? Van rá esetleg valami tesztelő szoftver vagy hasonló? Vagy ha jobban haldokol, milyen jelenségből látszik egyértelműen majd?
Az LVDS kábelt mozgatással lehet tesztelni. A hibás kijelzőn meg egyértelműen látszik a hiba, amit te is észrevettél, ezért is írtál.
Sziasztok!
Van egy LG m227wd-pz tv/monitorom a gondja az, hogy pár mp itán elmegy a háttérvilágítás, kép és hang van. Cseréltem a tápon 4db púpos kondit, de nem oldotta meg. Van esetleg tipp mi lehet a gondja?
A kép alapján nem az inverter ic hez levő kondikat cserélted,cseréld a többit is amin kék vonal van.Mérj rá a trafóra is nem e szakadt.
Ok, a nagyot még kicserélem, de a kicsi 33uf/50v nekem csak 47uf/50v van jelenleg.
Tökéletes bele.Nincs nagy jelentősége.A gyártók a minimálist rakják bele.
Kicseréltem mindet, sajnos nem oldotta meg. :/
Az LCD kijelzőbe nem néztél bele...valószínűleg a CCFL csöveknél lesz a hiba.
Igazán sokra megy ezekkel a bölcs tanácsokkal....
Azt sem ártana leírni, hogy a trafó két oldalán a szélső kivezetések között mérje és hasonlítsa össze a kettőt, a maximális eltérés maximum 10% lehet például.
Sziasztok!
Kb. 10 éves nem monitor, de Samsung LCD TV-m van. A típus számát most nem tudom megmondani, ui. nem otthonról, hanem a munkahelyemről írok. Szóval a problémám az, hogy egy ideje azt vettem észre, hogy a TV képe kezd hízni. A csatorna logók sem látszanak teljes terjedelmükben, de a lap alján futó információk is csak félig látszanak. Valamikor a régi katód sugaras TV-ken a készülék hátulján egy potméterrel ezen lehetett állítani. De mit lehet kezdeni ezzel, egy LCD TV-n..? Lehet ezt esetleg valahogy reset-elni?
Ha leírta volna, hogy pl. EEL-22T a ccfl trafó típusa...meg a két szekunder tekercs ohmikus értékeit, azaz, hogy mennyire egyformák (860-890ohm).
3% felett már "gáz" lehet... De én a csövek állapotát, kivezetéseiknek éppségének ellenőrzését javasoltam...ha a kezében marad az egyik "drót", bizonyár udni fogja, hogy az a hiba. A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
Hali!
Úgy néz ki tényleg a csöveknél lesz a gond.
Nem találok hozzá fénycsőt sehol, led kiváltó szett amit ajánlanak. Nem tudom, hogy az megoldható lenne, hogy 3 fénycsővel használnám ameddig azok működőképesek? Úgy nézem a többi még rendben van. Viszont ha ezt a kiégettet (jelenleg most működik, de pirosas a fénye) nem dugom rá akkor lekapcsol pár mp múlva az inverter. Ki lehet valahogy iktatni ezt az inverteren, hogy ne kapcsoljon le?
Elképzelhető, hogy a szolgáltató megváltoztatta a felbontást, ezzel a képméret is megváltozhatott.
A TV-menüjében a képméretet kell után-állítani, vagy "Auto" módba tenni, ha ott mégsem jó, akkor a 16/9-es képarányt kellene beállítani, mert újabban ez az elterjedt (szabvány). Remélem ez segít. Üdv!
Sikerült megoldanom, vettem 12V 6000K LED szalagot, itthon volt DC-DC konverterem amit rákötöttem az inverteren egy kondira (15V-ot ad le). Egész jó lett
Most 9,5V van beállítva a ledeknek így is elég erős a háttérvilágítás. De ha kell a potin tudok fel-le tekerni rajta.
Meg kell hogy kövesselek! Amikor először elolvastam a válaszodat, azt gondoltam, hogy hülyeség, hiszen eddig is Full-HD (1080p)-ben volt beállítva a képméret. Sőt mikor megnéztem a beállításokban, akkor is írta, hogy 1080p. Azért mégis ráteszteltem, és miután megtartottam az 1080p beállítást, megjavultak a csatornákon látható képek. Köszönöm.
Sziasztok!
Adott egy külső tápos monitor, amit úgy kaptam, hogy 20 perc bekapcsolás/bedugás után ébred. Mivel sokáig állt, ez több nap volt, de tényleg felébredt, működik. Első kérdésem az lenne, hogy a külső tápos monitorokban a monitorban is van kondi, stb, amit érdemes megnézni, cserélni? A monitor ugye szétszerelhető, a táp egybe van, ezért kérde, hogy hol kezdjem, vagy eleve keressek máűsik külső tápot... |
Bejelentkezés
Hirdetés |