Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1022 / 1159
(#) nedudgi válasza c27 hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Ha feltétlenül 2764 és 27128 kell, az én is tudok adni. Mennyi kellene?
(#) c27 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Nem feltétlen 2764 és 27128 kell elvileg jó a 27C64 és 27C128. Inkább valami modernebb kiváltó kellene, ne hátrány ha nem fogyaszt annyit. Egyébként 1-1db kell.
(#) c27 válasza Patópali hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Helló!

Mellékeltem kapcsolási rajzot középponttól kicsit jobbra van 2db tranzisztor azzal a típussal amit leírtam.
A 2764 és 27128 is ide kell, de elvileg a CMOS változat is kompatibilis ha jól sejtem.

0001.pdf
    
(#) Régi motoros válasza c27 hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Ha a Q4743 és Q4745 tranzisztorokra gondolsz, akkor az csak normál kapcsolótranzisztor lesz.
Nem tudom milyen frekvencián működik az áramkör, de szerintem kb bármilyen kisjelű tranzisztort betehetsz helyettük, ami bírja az üzemi frekvenciát, és elég a jelemelkedési sebessége.
(#) c27 válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Helló!

Igen az a 2db lenne. Találtam egy másik doksit amiben vannak megjegyzések is.
Ott pont poor switch van odabigyesztve. Bár tény, hogy nem igazán látok semmi kritikusat, hogy egy sima mezei pár MHZ-es tranyó ne lenne jó, ami tud 200-500mA-t.

0002.pdf
    
(#) Sebi válasza c27 hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Az inkább PWR azaz power (TÁP) kapcsoló.
(#) Régi motoros válasza c27 hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Na igen, ez a feliratozás az előző rajzon nem volt meg. Úgy már igaz amit Sebi írt.
A 20 -as lábra ad +5V -ot valami panelnek vagy egységnek, ha végig követed.
(#) vision61 válasza c27 hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Szia!

Szerintem a 2N2222/2N2905 tranzisztor páros jó lehet helyette.
(#) Egri Frédi hozzászólása Jún 17, 2021 /
 
Egy kis segítség kellene ...
Nem az, mit ábrázolnak a képek, az egy dugasztáp. Nevezetesen a T-Com azon egységéhez tartozik, ami a NET -hez csatlakozik. Nevezetesen a: Speedtouch -hoz.
A kérdésem arra irányulna, hogy jól látom -e: ez a nyavaja ~18V -os váltóáramot ad ki ?
A hiba jelenség: be ~230V, ki: semmi ... Mivel vagy össze van ragasztva vagy "pattintós" mielőtt kalapáccsal vagy fűrésszel nekiesnék, kikérném a fórumlakók véleményét. Esetleg ha van valakinek elfekvőben a fiókban - némi ellenszolgáltatásért - átvenném. Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Sebi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Többnyire ultrahangos hegesztéssel, ritkábban oldószerrel rögzítik. Általában a hegesztés nem sikerül teljes kerületében, így van esély kevés töréssel bontani A fedél részt kell satuval nyomorgatni minden irányban így átlósan is - reccsenésig, azután feszegetés. Másik mód a késpenge illesztés a sarkokon lévő találkozási pontokra és kalapáccsal beütni. (Eközben a két térded között érdemes tartani a dobozt.)
Ha szerencséd van, a hőbiztosító könnyen átköthető módon van szerelve.
Mivel a szolgáltató tulajdona, ingyen cserélik - egyébként....
(#) Egri Frédi válasza Sebi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
A szolgáltató tulajdona, de nem cseréli. Csak ha előfizetsz egy drágább csomagra - mivel már vagy 10 éves. ( Próbáltuk az egész ketyerét valami korszerűbbre cserélni - ilyen áron megy. )
Azt mondod jó esêllyel csak a hőbizti adta meg magát. Még ez lenne a legjobb verzió ...
(#) tufatofu válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Nem akarok hülyeséget javasolni, de én kötnék rá 18 volt egyenáramot ami egy step down vagy up konverterrel előállítható abból ami épp van kéznél, a készülékben lévő egyenirányító híd úgyis polarizálja.
(#) mraulajos válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Az illesztésnél kis hőlégfúvóval jól körül szoktam melegíteni. Ez után aránylag könnyen szétpattan. Nekem bevált módszer.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Szerintem:
- Biztosan akad a fiókban sokaknak hasonló (direkt megnéztem, nekem éppen nincs). Ha nem sürgős, akkor BURABU-n nagy valószinűséggel lehet venni...
- Boritékolható, ahogyan irták már előttem is, hogy a készülék diódahiddal, puffer kondenzátorral kezdődik, és kapcsolóüzemű DC/DC átalakitóval folytatódik. Tehát mondjuk leselejtezett laptop tápról (~19 Vdc tipikus) működhet.
- Szétpattintást/szemrevételezést erősen megfontolnám, sok okosságot leirtak ezzel kapcsolatban. Mellesleg mérhetnél ellenállást a bemeneten és a kimeneten is. Sokat segitene a diagnózisban...
- Adok (kölcsön akár) trafót, de azt ugye el kell hozni, meg doboz, meg zsinór, stb...

2x9_TR.JPG
    
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2021 / 1
 
Idézet:
„meg doboz, meg zsinór,”
VEZETÉK-KÁBEL!
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2021
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 17, 2021 / 1
 
A dobozt spárgával kell átkötni. A vezeték pazarlás.
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2021 / 1
 
A dobozhoz ragasztószalag dukál a trafóhoz írtam a vezetéket ....
(#) Sebi válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 17, 2021 / 1
 
Ha jó lenne a DC, akkor elintézték volna az adapterben az egyenirányítást. A belsejében több tápfeszt állítanak elő - gyakran negatívot is!
(#) Egri Frédi válasza Sebi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Valami ilyesmire gyanakszom én is ... A dióda-hidat be szokták rakni az adapterbe. ~16V -om van, remélem elég lesz. Tegnap este 19 óra után állt meg az élet a családban, de akkor már nem volt kedvem barkácsolni. A Speedtuch -ba is bele lehet nézni, abból is kijöhet valami okosság. Ha graetz híddal kezdődik a bemenet, adok neki egy laptop tápot. Olyanom van. De ~18V - mihez kellhet ???
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Elképzelhető, hogy 24V egyenáram is kell valahol. Ha belenézel, találhatsz transzformátort is, akkor fejvakarás jön.
Tőben nem törhetett a vezeték?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2021
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Idézet:
„~16V -om van, remélem elég lesz.”

Szerintem is, egy gonddal kevesebb.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 / 1
 
Ha ha erről beszélünk, akkor esetleg a vezetékes telefonhoz...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Az a nyüves az ...
De telefonhoz minek 18V ???
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Csengetni, meg a 48 V táphoz...

Próbáld meg a meglévő 16 V-al, ránézésre működnie kell, különösen telefon nélkül. De azzal is...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2021
(#) Egri Frédi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Az elmult pár évben hozzá se volt nyúlva az egész ketyeréhez. Hacsak a gravitáció nem nyújtotta meg annyira a falon lógás közben. De, ha tőben törött, a javításhoz akkor is szét kell szedni.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Azt meg nem viccből mondtam, hogy mérd meg elöl/hátul.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Ebben is van némi igazság. Ha elölről szakadt, az lehet a hőbizti vagy a primer tekercs. Ha hátulról, akkor vagy a tekercs vagy a a vezeték. Ha a tekercs az esetben nem érdemes a bontásával kínlódni. Kívülről nem látni különösebb külsérelmi nyomot ( hő okozta deformáció ).
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2021
(#) villanyipi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Olyan nincs hogy olyan ne lehessen... ha a telekom bármely saját készüléke megunja az üzemet kutya kötelesek kicserélni, felénk, nálam is kijöttek a hibás készülék helyére berakták az újat kivárták míg bejelentkezik, elkönyvelték a régit bevágták a csomagtartóba, és könnyes búcsút vettünk egymástól.Természetesen mind ez egy kávéba került amit nem követeltek meg csak elfogadták
(#) pipi válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Változó. Van hogy a sterzédésben rögzítve van, hogy a végberendezés átmegy a felhasználó tulajdonába, akkor biza nem cserélik puszira
(#) villanyipi válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Nekem 6ik éve van a csodás rózsaszín szolgáltató a szerződésben még olyat is olvasni ha nem módosult titokban hogy irgum burgum lesz ha belepiszkálok fizikálisan Ettől függetlenül nem vitatkozom megeshet a dolog
Következő: »»   1022 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem