Fórum témák
» Több friss téma |
Ha közvetlen egymás után írja, akkor is működik. Olyat viszont még nem láttam, ahol a //# együtt adja a komment jelzést.
A //# olyankor szokott előfordulni, ahol mindkettő használható kommentelésre, és mondjuk egy komplett konfigurációs beállítást akarnak az ő maga megjegyzésével együtt kikommentelni. Ilyenkor azt mondják, töröld ki a // jelölést a sor elejéről, de ettől még a # megmarad, mint komment sor (ugyan ez előfordul pontosvesszővel is).
Vagy C-ben kikommenteznek mondjuk egy include fajlt.
Ujabb problémám van...Van a Vscode program amivel kellene programozzak egy Mikroprocesszort St link v2 segitsegevel.De nem sikerül.Szerintem nem is latja ezt.Hogyan lehet beallitani hogy felismerje?Abszolut kezdő vagyok.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
Sziasztok! Szeretnék hűtőgéphez DS1621-el termosztátot csinálni.
Itt van leírva BasicStamp-el van programozva, de én a C-nyelvet ismerem valamennyire. De fogalmam sincs, hogy hogyan és mivel hardverrel lehet felprogramozni. Hogyan lehetne megoldani? Minden segítséget köszönettel veszek!
Szia,
Manapság inkább Arduno-val a legegyszerűbb. Kell egy Arduino Uno vagy Nano (lehet nem eredeti is), amire az I2C buszra felhúzó ellenállásokkal rá kell rakni a DS1621-et (A0-A2 legyen a GND-re kötve). Az Arduino-t pedig USB-vel a PC-re lehet kötni, az USB-ről fog tápot kapni. Az Arduino IDE-t le kell tölteni, amiben egy C jellegű programot lehet írni a felprogramozáshoz. Az USB használatához a CH340 meghajtóprogramot is telepíteni kell. A DS1621 felprogramozásához a program kb. ennyi lenne, de nem próbáltam ki:
Ha lefutott a felprogramozás, akkor villogni fog a LED az Arduino-n. Ezután (ha minden jól ment) a DS1621 önmagában működőképes, és az Arduino-t lehet majd másra használni. A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2021
Majkimester! Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Ezek szerint kell egy Arduino és azon keresztül fel lehet programozni. Majd szerzek egyet és kipróbálom. Még egyszer nagyon köszönöm!
Ha jól látom nem lehet Pickit-el programozni.
Azokon az arduino "alaplapokon" amin van az usb port + usb/ttl illesztő IC, azok usb portról programozhatóak.Tápot is alapesetben az USB 5V járól kapja.
Persze nagyobb áramfelvételű perifériákat nem onnan kell táplálni. "Teljes értékű fejlesztői és majd éles hardveres környezet" nem kell hozzá semmi más ... csak a Arduino IDE program, (UNO / NANO) "alaplap" , PC , amin WIN/LINUX fut , és az a driver ami az aktuális Arduino "alaplapra" épített USB illesztőt kitudja szolgálni / program. Semmi más. A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2021
Üdv. Majkimester és Kera_Will! Köszönöm a segítségeteket! Nem akartam arduinot venni, de lehet, hogy téli elfoglaltságnak talán jó lesz. Most már csak az a kérdés, hogy unot vagy nanot vegyek? A Hestore nézegettem és az unonál van ilyen szöveg: Figyelem! A modul CH340-es soros illesztőt tartalmaz FT232RL illetve ATmega16U2 helyett! Ez vajon mit jelent, és melyiket javasoljátok?
Esetleg más cégnél nézzek szét? Köszönettel!!! A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
Ez annyit jelent, hogy nem eredeti Arduino, hanem kínai másolat, de a feladatra tökéletesen megfelel. Az UNO talán jobb játszadozni, de ha valamibe be akarja építeni az ember akkor én a NANO-t preferálom. A te céljaidra bármelyik megfelel, csak esetleg gondolt át később mit kezdesz vele. A néhány vezeték összekötése szerintem egyiknél sem fog problémát okozni. Egy bedugdosós próbanyákon összerakható a felprogramozás idejére. Ha van ilyened, akkor NANO.
Üdv. Majkimester! Köszönöm az infókat! Valóban kérdés, hogy mire használnám, mert semmi igény nincs arra, hogy egy komolyabb ák. építsek. Amire igényem van, ott van a PIC és a programozó. Nem akarok úgy járni mint az EPROM égetővel. Kb. 25 évvel ezelőtt vettem egy EPROM égető kittet. Pár EPROM-ba égettem csengődallamokat és azóta a szekrényben pihen. Később csináltam egy JDM- programozót az is mellé került. Van PICKIT-2-es programozóm, ezzel meg tudom csinálni a kis programjaimat. Van egy automata mosógépem ennek rossz az elektronikája, centrifugálásra szeretném használni. Arduinoval meg tudnám egyszerűen csinálni a vezérlést? Elnézést a gyerekes kérdésért, de ismeretlen az Arduino! Köszönettel! oregharcos.
Ha van pickit2 és mondjuk valamilyen PIC otthon, akkor azzal is megcsinálható a DS1621 felprogramozása. Milyen PIC-ed van otthon mondjuk a 16f sorozatból?
Elnézést kérek! Ez a projekt részemről túl van lihegve. Ugyanis egy termoellenállással és egy komparátornak kötött pl.741 IC-vel meg lehet oldani. Gondoltam, hogy egy DS1621-el egyszerűen megy, de nem.
A 84 is vagy a 877 is jó lenne a célra. Ha megvetted már a DS1621-et, akkor segítek megírni, amit kell, nem nagy dolog, mert mindkettőre megírtam már a I2C kezelő rutinokat sok sok éve, csak a 3 parancsot kell hozzátenni és kész. De ha meggondoltad magad és mégis analóg áramkörrel csinálod, azt is megértem.
De 5000 ért vehetsz is belevaló termosztátot amit beleteszel és megint megy 10 évig ...
Üdv. Majkimester! Köszönöm az infót! nem vettem meg az IC-t, még agyalok és figyelek!
Üdv. Neked is. Kaqkk! Hozott a család egy kapilláris csöves termosztátot, ezt már be is raktam. Azért szerettem volna a másik megoldást, mert jó lenne ha pl. mínusz 8-10 fok fölé emelkedik a hőmérséklet riasztana. Azt nem tudom, hogy tudja-e? Köszönettel! oregharcos.
Ha ez fagyasztó és a belevaló szabályzót raktad bele akkor a piros lámpa éppen ezt a célt szolgálja az előlapon
A DS1621-nek nincs más kimenete, csak a termosztát kapcsoló kimenet, azzal riasztást nem lehet csinálni vele.
Sziasztok Kaqkk és Majkimester! Köszi az infókat! Nem belevaló termosztátot kaptam, hiába volt benne a piros lámpa nem világított, pedig minden nap ránéztem. Csak akkor tűnt fel, hogy baj van amikor kinyitottam. A DS1621-el akkor nem foglalkozok. Most egy hőelemet tettem bele, és egy 60 mikros műszeren kb. 2mm-es kimozdulás jelzi, hogy jó a hőmérséklet. Csinálni akarok hozzá egy erősítőt, hogy egy magnóból kigyomlált műszer jelezzen normálisan. Köszönettel! oregharcos
Üdv.Mindenkinek! Megépítettem az elektronikus termosztátot a mélyhűtőszekrényhez TL072-vel. Működik rendesen, de továbbra is nézegettem a DS1621-es megoldást. Most találtam egy másik DS1820 és 21-el felépített termosztátot. Itt: Sajnos Vicsys már nincs itt az oldalon! Valaki megépitette-e ezt kapcsolást, ha igen, milyen os-alatt? Vicsys azt írja, hogy XP-alatt próbálta és megy. Előre is köszönöm a segítségeteket!
Én nem biztos hogy ezt az áramkört építeném meg! Ami nekem nem tetszik, nem lehet állítgatni, mondjuk potival
A DS felprogramozáshoz kell csak PC, ez a legkisebb gond. Szerintem más úton is lehet biztos.
Arduinoval talán sokkal egyszerübb. Nálam 3 DS és 2 relët kezel.
Ha már Pickit-tel akarsz programozni, az azt jelenti, hogy PIC-et tudsz használni és az jó is.
Veszel hőmérséklet mérő IC-t, ami önmagában mér és az eredményt valamilyen protokollal átküldi a kontrollernek (pl. manapság elég népszerű a ds18b20). Bármilyen PIC jó hozzá, de ha hőmérséklet kijelzést is akarsz hozzá, legyen elég lába, ha potméterrel is akarsz hőfokot, vagy hiszterézist állítani , akkor legyen AD bemenete, ha számítógéppel is akarod vezérelni, akkor legyen EUSART is benne (és tudj valamilyen nyelven programozni (pl. DELPHI)). Tehát az áramkör úgy nézki hogy van a PiC táppal , 3 bemenet a DS-nek + egy relé, összetettebb: + kijelző hozzá, még összetettebb potméter (ek) is. Már csak a szoftvert kell megírni.
Sziasztok! Nagyon köszönöm a segítő infókat!
dB_Thunder. Nekem is a poti állítás hiányzik a Vicsys megoldásában. Massawa. Az arduinot szerettem volna kikerülni, mert csak ezért nem akarok venni. Giskard. Ezen még gondolkozok. Még egyszer köszi!
Még egy gondolat. Nem muszáj potmétert használni. Nyákba ültethető mini nyomógombokkal is állíthatod amit állítani akarsz
(ekkor nem kell AD bemenet és szemre jobban is illeszkedik a digitális technikához)
És eeprom legyen benne, hogy táp szünet esetén megmaradjanak a beállítások.
Üdv, Majkimester! Az a tapasztalat, hogy mélyhűtőknél nem szoktuk állítgatni a hőmérsékletet, tehát a potméter elhagyható. Ha jól értem a DS1621 és valamelyik PIC-el gondoltad hogy megoldható, és PICKIT2-vel felprogramozni? Köszönettel!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |