Fórum témák
» Több friss téma |
Ismertek olyan számkijelzőt, amin az érintkezőkön nem a szegmensek vannak kivezetve, hanem a konkrét számok? Gondolom 11 érintkező , egy com, a többi meg 0-9 a számok.
Ilyet nem ismerek, csak a kíváncsiság hajt. Miért nem jó a normál kijelző?
Olyat viszont ismerek aminek bináris bemenete van.
Ezt nem értem. A normál kijelzőhöz kell nyolc, ahhoz, amit te szeretnél, 11.
Ahány szegmensből áll egy szám, annyi vezeték, plusz a katód. Pl a 2-eshez 5 szegmens, plusz a katód. A 10 számhoz kb 50 szál vezeték. Vagy nem így van?
Lehet ezt sokkal egyszerűbben is. Nézd meg a 7447-es vagy a 4511-es IC adatlapját. Négy bemenete és hét kimenete van. A bemenetek (A, B, C és D) kombinációjával lehet előcsalogatni a karaktereket a kijelzőre. Már ha ez a típusú megoldás megfelel neked.
Szia!
Amennyiben teszel minden "számjegy" elé egy hc 595 öt akkor kb 4-5 vezetékkel meg van oldva a probléma. 25MHz ütemben tolhatod ki az adatokat ahány számjegy annyiszor 8 bit adat. üdv.:Foxi
Van egy ilyen panel. Ehhez akarok egy számkijelzőt köti. A ledekkel táplálnám meg, amelyik lednél megáll, az a szám világítana a kijelzőn.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
Akkor minden kijelzőt egyesével be kell drótozni (0-9) és a ledektől egy tranzisztorral kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
Igen. Csak így a szegmensek, és a tranzisztorok közé kell a sok vezeték. Ezt spórolnám meg, ha a számok lennének kivezetve, nem a szegmensek.
Valahol sok vezeték (és dióda és hét db. tranzisztor) fog kelleni normál kijelző használata mellett. Gazdaságosan és egyszerűen egy mikrokontrollerrel lehetne megoldani a feladatot.
Mit szeretnél, mi a projekt célja, hány számjeggyel?
Az áramkör valószínőleg egy 4017 alapú számláló, amit ki lehet váltani egy 7490 számlálóval, 7447 kijezőmeghajtóval, ha építesz egy öcsipanelt.
A linkelt modulon, ha megnyomom a gombot, akkor a 10 ledből véletlenszerűen kapcsol be egyet. Sorsológép.
Az a cél, hogy a linkelt modul, ne csak a ledekkel jelezze ki a kisorsolt számot, hanem egy számkijelzőn is megjelenjen a kisorsolt szám. A számkijelző vezérlését közvetlenül a modul ledjeire kötném. Szerintem tranzisztor sem kellene, csak diódák, hogy visszafelé ne fojjon az áram.
Hello! Jelenleg a 4017 egy Led-et visz el (úgy ahogy). Diódáknál meg a 8-asnál 7-et?
Ja 47 db dióda (+tranzisztor áram és feszültség kiszolgálásra)!!! Az eredeti kérdésben olyan kijelzőt vagy kapcsolást kerestél ami 10 bemenet alapján hétszegmensesen megjelenít. Úgy hívják mikrokontroller, és akkor az 555-4017-es panel sem kell, csak egy kontroller hét szabad porttal.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
Akkor nem egyszerübb mind a 10 LEDdel sorbakapcsolni egy másikat. Az berakni egy-egy kis dobozba vagy rekeszbe, aminek a tetére kinyomtatsz foliára egy számot, amit a LED átvilágit?
Az eddigiekből az következik, hogy kijelző ilyen megoldásra nem létezik, egy öcsipanel mindenképpen kell.
A kijelzővel kapcsolatban van valamilyen méretbeli megkötés? A minimális alkatrészkészlet 7 darab ellenállás és tranzisztor, meg egy 27128 EPROM, amit egy panelre szerelsz. A panel elkészítése gond?
Köszi!
Esetleg a 4017-et kicserélni egy 4026-ra és mehet rá a 7 szegmenses led kijelző.
Ez is egy jó megoldás.
A lényeg, hogy egy panelt mindenképpen kell gyártani, nem lehet egyszerűen kicserélni.
Az eredeti panel megtartását nem írta a kérdező. Ezért gondoltam hogy nem nagy kunszt egy új panelt összerakni. Este nekiülök és megtervezem.
itt az eredeti kapcsolási rajz.
Mellé tenni , az 555 kimenetére,akkor teljesül a kérdező kívánsága , miszerint számjegyekkel is ....
Úgy gondoltam, hogy a megfelelő szegmenseket, ellenálláslábbal összeforrasztani és a katód/anódhoz 1db tranzisztor + bázisellenállás. Egy tranya, elvinne 8 szegmenst.
Már csak a két ic kell bele. Hirtelen ennyit találtam meg hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
Itt lehet megtekinteni a működését.Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |