Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   715 / 845
(#) sdrlab válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
pipi már megválaszolta nagyrészt... )
Még annyit fűznék hozzá, a kondi nyilván akkor tud hatásosan szűrni, ha R(L)C tagot tud képezni a zavarforrás felől. Az LC jelen esetben kerülendő, amit a soros R csillapít is, és egyúttal eltolja az RC irányába a komplex hálózatot...
(#) tufatofu hozzászólása Nov 27, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy a 128x64 LCD ( ST7920) kijelző kontrasztját, hogyan szokták megoldani? Sajnos a mellékelt ábra szerinti bekötésre nem változtat semmit.

contrast.jpg
    
(#) kapu48 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
A trimpoti + végét kössed a Vout-ra.
(#) tufatofu válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Néztem egy másik rajzot is, azon sem a vout-ra van kötve. Köszi egyébként! A "Vout" az mi?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2021
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Konkrétan az LCD-hez szükséges feszültséget állítja elő egy belső elektronika, annak a kimenete van egy lábra kivezetve, hogy egy potival be tudd állítani a kontrasztot.

A potit kösd a Vout és a GND közé.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Köszi, megpróbálom. Üdv
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Sajnos nem megy egy verzió szerint sem, lehet valami "kínai mutáns" kijelzőt sikerült kifognom.
Egy külföldi blogon is szenvednek hasonlóval és ott egy "j1" jumpert ajánlanak összeforrasztani, amitől az illetőnek jó lett, de ezen úgy sem megy a kontraszt. Még arra is gondoltam, hogy a kódból hiányzik valami....

Kontraszt.jpg
    
(#) proli007 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Hello! Én nem tudok semmit, de..
A Vout a 18-as láb, itt meg az lóg a levegőben, mert az R12 nincs beültetve..
Valahogy a be nem ültetett VR1 és R7-nek is ehhez lett volna köze, mert mint a a J1 is ide kapcsolódna.
Érdemes méregetni ebben a körben, "hátha nátha".
(#) Josi777 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ha jól gondolom, akkor a Vout-ra akkor van szükség, ha 3,3V-ról működteted a kijelzőt, hogy meglegyen a kb. 4V a kontraszthoz (ez egy feszültség kétszerező). A képen úgy tűnik, hogy a hiányzó poti csúszkája fel van húzva a tápra. És mivel a V0 feszültségnek kb. 4V-nak kéne lennie, így túl nagy a fesz rajta. Próbáld meg a kijelzőt és az Ardut is 4V-ról működtetni. A háttér világításhoz pedig 3,3V-ra van szükség.
(#) sdrlab válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ugye 10k körüli a poti?
(#) Geri86 hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
Sziasztok.
Egy egyszerű vízmelegítőt szeretnék építeni (merülőforralót vezérelni), igaz most kezdek ismerkedni az arduinoval. Annyit szeretnék, hogy egy beállított hőmérsékletre melegítse fel a vizet majd tartsa is a hőfokot kikapcsolásig, pl. 38 fokot. Bármilyen ötletre vevő vagyok.
Köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) Massawa válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Akkor még ismerkedj egy kicsit bensöségesebben, mert az nagyon primitiv feladat, és kismillio kész program van az IDEhez adott könyvtártol kezdve az internetig.
Elöször is szerezd be, ami ehhez kell az Arduino mellett mert az Arduino nem ránézésre méri a folyadék höfokát meg nem telepátiával kapcsolja a forralot.
(Rengeteg fajta höérzékelö van, meg rengeteg megoldás van a merülöforralo kapcsolására is)
(#) Jonni válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ha csak ennyit akarsz oda tök felesleges az arduino. Ezzel sokkal jobban jársz. Ha jobban ráfekszel a feladatra kapsz még ettől olcsobbat is.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) Josi777 válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Néhány kérdés még tisztázásra vár, főleg az, hogy mennyire kell pontosnak lennie a szabályozásnak, lehetnek-e kiugrások, azaz a beállított hőmérséklet főlé mehet-e valamennyivel. Milyen módon szeretnéd a beállítást és hogy milyen lehetőség van a hőmérséklet mérésére. Pl. az edény oldalát kell mérni vagy bele lehet lógatni egy szenzort. Kiindulásnak egy Nano vagy Uno lehet az alap, egy relé egy NTC és egy potenciométer, valamint egy kisfeszültségű táp. Elvileg ennyiből már megoldható. De el lehet menni az extrémebb irányba is, érintésmentes hőmérsékletméréssel és érintős kijelzővel is megoldható, interneten keresztüli vezérléssel, ha az a cél, hogy nagyon drága legyen
Amúgy miért Arduino? Tanulás, hobbi vagy csak úgy? Mert ezt már feltalálták nagyon régen, gondolj csak a háztartási bojlerekre, az azokban használt termosztát egy csapásra tudja amit szeretnél.
(#) dB_Thunder hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
LOL!!
Ez nem fér bele...
Idézet:
„A vázlat 7170 bájt (175%)-ot használ a program tárhelyből. A maximum 4096 bájt.
A globális változók 1924 bájt (751%)-ot használnak a dinamikus memóriából, -1668 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 256 bájt.
(#) szikorapéter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ilyenkor írja ki a számítógép hogy a Windows 11 frissítése az eszközre sikertelen volt.
Mivel sikerült így túlküldeni?
(#) Geri86 válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Hobbi és tanulás is lenne a cél a megoldás mellett. Egyébként 1-2 fok +- kiugrás nem gond, a hőmérséklet érzékelés bele lógó szenzorral szeretném, relé egy ssr.
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Egy programozható led szalag villogtató demo programot akartam kisebb prociba belefordítani!
ATtiny45 lett volna, de nem néztem meg hogy belefér e, csak nyomtam 1 fordítást...
(#) sargarigo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Szerintem amikor meglátta, elkezdett reszketni!
(#) Josi777 válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
És mid van meg már belőle? Vagy majd csak most fogod összeszedni az alkatrészeket? És miben kéne segíteni? Elektromos rajz, program írás, magyarázat, hogy mi miért? Mert a neten van egy csomó megoldás erre a feladatra, azok között nem találtál megfelelőt, ami szimpatikus, amiből ki tudnál indulni?
(#) Geri86 válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Most akarom beszerezni a hozzávalókat. Találtam kiindulási alapot az alábbit, annyi, hogy szilárstest relét használnék a sima relé helyett. Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Idézet:
„És miben kéne segíteni? Elektromos rajz, program írás, magyarázat, hogy mi miért?”

Ha csak a felére reagálsz a segítő szándékú kérdéseknek, akkor bajosan lesz belőle valami!
Azt is lehet hogy csak beszélgetni akarsz róla, de áruld el, hogy mire számítasz!
(#) tufatofu válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Igen, 10K
(#) sdrlab válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Érdemes lehet még rámérned a csúszka kivezetésére, valóban tudod e szabályozni 0...tápfesz között rajta a feszültséget?!
(#) Kera_Will válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
MSZ Létesítési és Biztonsági szabályzat?
Ez mond valamit vagy bármi hasonló ami villamos berendezésekről szól ?
Tökéletes az összes ilyen netről letöthető, protoboardon összegányolt minta példa a "fejlesztő/ismerkedő" , tanuló emberek kinyírására.
Víz , merülő forraló , bírkózó gép ... meg egy "ártatlan" arduino board ...
Aztán meg csodálkoznak ...
(#) vargham válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Igen, én is pont arra gondoltam, hogy nem hálózati feszültségen kezdenék tanulni. Legyen először LED villogó, aztán van 24 voltos fűtőbetét is, lehet azon gyakorolni életveszély nélkül.
(#) Kera_Will válasza vargham hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 

Ami még mókásabb mikor DIY accucharger porjekt fut YT-on ...
Az összes hőtermelő alkatrészt mindig ugyanazzal a hőre lágyuló takonypisztollyal rögzítik a Fa alaplemezhez ... no comment ...
(#) dB_Thunder válasza vargham hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Lehet gyakorolni, tanulni hálózati feszültségen is!
Elég poénos lenne ha a tanuló épületvillamossági villanyszerelő kreálmányait csak 24 voltról lehetne használni! Hogy magyaráznád el a megrendelőnek, hogy vegyen 24 voltos mosógépet....

Viccet félretéve!
Elsőnek a biztonságtechnikai szabályokat kell megtanulni, aztán lehet fabrikálni!
(#) Kera_Will válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Idézet:
„Viccet félretéve!
Elsőnek a biztonságtechnikai szabályokat kell megtanulni, aztán lehet fabrikálni!”

Valóban igazad van !
Sajnos nem erről szól az "instant világ" , nem ezt sugalmazzák az általános átlagos "ismeret átadó,
sokak számára elérhető felületek ". Tisztelet a kivételnek!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2021
(#) vargham válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Idézet:
„Elég poénos lenne ha a tanuló épületvillamossági villanyszerelő kreálmányait csak 24 voltról lehetne használni!”

De ő egy iskolában, egy tanár felügyelete mellett csinálja, nem egy internetes fórumot követve.
Következő: »»   715 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem