Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi vízmű
Témaindító: kiskoczka1021, idő: Márc 7, 2009
Témakörök:
Én is úgy gondolom, hogy a ragasztó az egyik legjobb módja a végleg elcseszésnek.
Megadtam az utólsó hsz.- ben az endoszkópos lehetőséget. Ennél olcsóbban nemigen kapsz amivel látni is lehet és vízálló.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2020
Erre a kétkomponensesre gondoltam. Átmegyek az OBI-ba és elolvaok amit látok rajta. A ragasztó a borotvahabos harangba kerül és az megakadályozza, hogy a ragasztó a vas csővel érintkezzen.
Nem lesz jó arra amire fel szeretnéd használni. Nem az van ráírva, hogy víz alatt is használható, hanem víz alatt használatos tárgyak gyors ragasztására alkalmas. Nem beszélve arról, hogy a felületet zsírtalanítani és szennyeződés mentesíteni kellene ahhoz, hogy ragadjon is. Ha mindez nem sikerül három perc alatt, akkor nincs minek, mihez hozzákötnie, mert beton kemény lesz. Ezt különben vízvezetéki forrasztási hibák "elzárására", leragasztására is szokták használni.
Én azt próbálnám meg, hogy egy hármas horogra damilt kötnék és a horoghoz egy 5 grammos ólmot, hogy az levigye a színhelyre. A damil hosszát megjelölném azon a 11 méter körüli hossznál, hogy ott mozgassam majd le-fel a horgot, hogy beleakadjon a KPE csőbe. Ha a külsejébe akad az nagy valószínűséggel egy ága lesz de ha sikerül a csőbe beletalálni akkor kettő ág is sanszos. Ez ugye csak műanyag csövet feltételezve merülhet fel próbálkozásként és még így sem biztos, hogy a talán KPE cső az nincs e beszorulva a megdermedt állapotában abba a vascsőbe.
Sziaztok
Hidrofor vásárlás előtt állok. Találtam kettő hasonlót, árban is, tudásban is együtt állnak. TIP46012 HWG8046-1100 https://edigital.hu/hazi-vizmuvek/tip-46012-hwg-8046-1100-hazi-vizm...652245 és a Black and Decker BXGP1100XBE https://edigital.hu/hazi-vizmuvek/black-decker-bxgp1100xbe-hazi-viz...663150 Tud valaki bővebb infot, ami segítene dönteni?
A TIP-t meg ne vedd. Nem a neve a baj, hanem az, hogy a szivattyút a motortól egyetlen tömítés választja el, az sem sokáig. Egyszervsak rázott a víz. Azóta Pedrollo motor és szivattyú van rajta, meg már a tartályt is cseréltük, labdástól. Annak a szivattyúnak is ment már ki tömítése, de (mint a képen láthatod) két külön egység, nem tud rázni a víz. Pedrollo motort megtekercselték tavaly is, tizenpénzért . TIP-et dobhatod ki, ha baj van vele. Webáruházból ne vegyél amúgy se, az csak duma, hogy úgy olcsóbb.. Nézd meg személyesen, utána vedd meg.
pedrollo A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
Köszi a választ. Nekem is a B&D a szimpatikusabb, mert arról több adat van. Ezzel a webáruházzal nincs bajom. Most olcsóbban, 43 ropiért elhozható és náluk 2 év garancia van, egyéb helyeken csak egy.
Hogy sikerült kiszedni a csövet?
Először kompresszoroztunk, hogy kijöjjön az iszap. Utána kapott egy hurkot biztosításnak, végül a ragasztós flakont és szépen kijött. 30 méteres lett. Ekkora halat még nem fogtam
Idézet: „végül a ragasztós flakont és szépen kijöt” Amire mindenki azt mondta (én is), hogy hülyeség.
Ha hülyeségnek tűnik, de működik akkor nem hülyeség ....
Adot egy Gardena házi vízmű 3000/4 Classic Eco 3.-napja . Eléri a gyári beállitott értéket 3,5-bar majd utána folyamatosan csökken a nyomás és újra bekapcsól és ezt 20-25 percenként tudja egész nap ? Szivattyú 6-éves.
Lábszelepet nem tudtam leelenőrizni . Ezért beépitettem egy visszacsapás gátlót . De a probléma maradt . A tartályban a levegő nyomás 1,5-bar Meg nyitom a csapot néha levegős /ketőt,hármat prüszköl /és jön a víz . Nem tudom mi lehet a probléma ? Mert ezen nem lehet,gumimembránt cserélni ? Az az után derült ki hogy leszereltem a fedelet . Akkor most ki kell dobni az egészet ? Valaki találkozot már ilyen problémával ? Segitségét meg köszönöm !
Ez a jelenség inkább a kimenő oldalán levő szivárgást jelenti, de okozhatja a visszacsapó és a szivattyú közötti tomítetlenség.
Szia! A tartályban ugye víz nélkül kell lennie legalább 1 bárnak, különben nem lesz jó az expanziós (elő) nyomás. Ha ez a nyomás veszít értékéből akkor a ballon sérült és levegő kerül a vízbe amit írsz is, hogy prüszköl egy kicsit, majd jön rendesen a víz ha megnyitod a csapot. A gyártó 5 évet ad erre a tartályra .... A piros színű kapcsoló az ugye függőlegesen áll ha működik a vízmű, mert most gondolom a szétszedés végett van töltésen. A visszacsapó gumi kúpján nem látni kiverődést, sérülést?
Köszönöm válaszod ! Igen mikor működik akkor a kapcsoló függőlegesen áll ! Visszacsapó gumin nincs semmilyen sérülés . Akkor tehát tartály csere.
Minden Jót !
A képen látható Házi vízműhöz hol lehet tartály kapni ?
Gardena házi vízmű 3000/4 Classic Eco A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
A gumiballon 50-75 euro, csak külföldi oldalon találtam...
Tartályt nem árulnak. Alkatrészkereső. Esetleg egy hasonló - egyező méretű másik gyártó puffertartálya sima flexicsővel bekötve, mint más típusoknál?
Nem tudod? Pedig le van írva a leírásában!:
Idézet: „A szivattyú túl gyakran kapcsol be és ki: Szivárgás a nyomásoldan... A tartályban lévő nyomás túl kicsi... A tartály membránja megsérült...” Valamint ez is!: Kikapcsolási nyomás eco / max. 2,2 / 3,2 bár Ha a "lufi" ereszt, akkor tuti jó bele bármelyik azonos méretű tartály lufija: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
Érttem én,evvel nincs is gondom a hibával . Azt nem tudom hogy kell ebben gumi ballont cserélni ? Azért is kérdeztem mert itthon nem találtam Gardena tartályt ? Mert úgy gondoltam egyben a tartályal együtt csere és működik . Köszönöm a válaszát ! Minden Jót !
Valószínű ez lesz a megoldás mint amitt ajánlott . Mert ebben a tartályban nem lehet gumi ballont cserélni ? Ilyet se veszek többet Minden jót !
Minden képen, amit találtam a tartály elejére 6 csavarral erősített pajzs leszedésével lehet a ballonhoz hozzáférni.
A képeden nem látszik ilyen. A hátoldalán sem látszik szerelőnyílás? Mert akkor ez a nem cserélhető kategória. ( Létezik olyan tartály, amiből nem lehet ballont cserélni. ) Az előző linken a cserélhető típusváltozat volt, a megegyező: olcsósított változat és a kör bezárult, mert a tartálynak nincs kódja.
Magam is meglepődtem mikor szétszedtem és lám ez nem cserélhető ? Azért is raktam ki hogy van ilyen is ! Másik ami meglepő hogy magát a tartályt semm lehet hozzá veni ? És most variálhatom össze egy másik tartályal,vagy dobom ki és vehetek egy másik vízművet . Nincs semmilyen kódja !
Köszönet,azért !
Ez akkor egy zárt tágulási tartály...az űrtartalmát ismered (liter?)?
Bővebben: Link
24-literes ! Köszönöm a linket !Erre nem is gondoltam . Minden jót !
Talán ez jó lehet :
Bővebben: Link
Sziasztok , volna egy egyszerű kérdésem szivattyúval kapcsolatban, van egy gardena (1100W) házi vizmű szivattyúm a szivattyú jól megy , a kérdésem a szivó oldali csővel kapcsolatos , van valamilyen szabály a cső hosszát illetően?, a kútba lemenő cső végén van egy lábszelep , a kútból kijövő kpe cső 25-ös átalakitóval megy bele a szivattyúba , ez egy fúrt kút 90-es csövet tettek le , 27-30m között van a szürőzés és a vágások a csövön , itt jön be a viz, de a cső még folytatódik 5m hosszban lefelé , valami iszap zsámolynak nevezték ezt a részt és le van zárva a vége. A vizszint a felszintől 10m-re van , ezért leástunk 2m-t , hogy 8m-en legyen a vizszint , sajnos az üzemi vizszintet még nem tudom mennyi , majd most tavasszal lesz beüzemelve ez a szivattyú. Ennél a rendszernél kb. milyen mélyre kellene ledugni a 25-ös kpe csövet a lábszeleppel a végén , hogy jól üzemeljen a szivattyú?
Szia!
Nekem ásott kutam van , nem is ilyen mély. de azt vedd figyelembe, hogy szívásnál a 8-10 méter vízoszlop leszakadhat a vízben lévő gázok miatt. Ez nekem már ennél kisebb távolságnál is előjött mert sajnos sok légbuborék is megy a kútba miközben folyik bele a víz. ez nálam szemmel látható. könnyen lehet, hogy induláskor még rendben megy de amikor közeledik a 10m -hez akkor gondok lesznek. Ez mondjuk nem szent írás. Erősen függ a vízben lévő gázok mennyiségétől, ami ugye kutanként más. A másik dolog. Az alsó lábszelepet én annyira engedném le amennyire lehet, de még biztosan ne kapja fel az alján idővel lerakódó iszapot.
Azért érdekel a cső hossza , mert gondolom nem jó , ha a lábszelep a szürőzés közelében van , mert beránthatja a homokot is , biztos van valami szabály, hogy a szürőzéstől milyen távolságra jó tenni a lábszelepet , az ásott kútnál ilyen probléma nincs , ott csak a kút aljára kell figyelni.
10m es vizszintnél próbáltam , de nem kapta fel a vizet , talán 2m el lejebb sikerül , ha ott sem jó , akkor lejebb ások , jó mély pincém lesz, itt már biztos nem éri el a fagy. |
Bejelentkezés
Hirdetés |