Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3379 / 3562
(#) szs válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Azért (ha már sajnálni kell a szegénységben vergődőket), matadjunk annyiban: az, hogy valaki nem tudott megélni abból amit csinált, nem nagyobbítja az étdemeket. Az sem, ha valaki egy darabig jól élt belőle, csak aztán eltapsolta a sajátját, néja a másoktól kapottat is.
Attól még nem fogom szeretni József Attilát, mert szegény volt, és még a vonat is elütte. Sem az írásaiért, sem attól, hogy kötelező. (Bezony, hogy olvastam, azért mondom. Nem csak te olvasol)
Teslának nagy érdemei vannak, nem elvitatható, de:
Nem fogok Teslának azért tapsolni, mert elpocsékolta a saját és a másolk vagyonát egy téveszmére, és mikor megvonták tőle a támogatást, hát elszegényedett.
(#) Egri Frédi válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Soha nem értettem meg az olyan embereket, akiknek valami nem jó, mégis csinálják ... Ha valaki Nem akarok jelzőket használni, elég sokszor voltam némítva a véleményem miatt .., hát csinálja !
De:
Jelenlegi munkahelyemen a főnököm már többször panaszkodott: De *** lett ez a hely ! Pedig milyen jó volt vagy 15 évvel ezelőtt ... És mióta rossz ? Úgy 2012 óta ...
10 éve *** napi szinten a NAGY vérerest, hivatalból jó pofát vág hozzá - mert úgy tartja jónak. Aki ilyen hülye, halljon meg ...
A történethez hozzá kell írni, hogy az akkori vezér, a fiát oda hozta gyakorlatra. Majd az idő letelte után kikérte a delikvens véleményét a fiúról. Az a birka meg megmondta neki őszintén. Ezek után csodálkozott, hogy nem őt nevezték ki oda, ami élete álma volt. Pedig TV -ben, rádióban ezt látja: Ha elvágod a fát magad alatt, pofára esel !

Na ne már! Tényleg kell ez?!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 22, 2022 / 1
 
Nem szoktam felmentést kérni az álláspontomért. Ha kimondom: "szerintem", akkor csak vélemény, és bocsánatkérő hangsúly. Szoktam használni, ha nem vagyok biztos benne.
De hadd mondjam már ki, hogy nem jó, ha nem az.
Mint ahogy te is tukmálod, hogy de, jó. (És többször leműveletleneztél)

De természetes az, hogy mindenki, aki leír valamit, azt írja le, ami szerinte igaz, tehát nem kell komondani a szerintemet.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) Ódenka válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Megint lemaradt a - szerintem.
Mert puszta véletlenségből kb. 30 nyelvre fordították Petőfi verseit, Kínában középiskolai tananyag.
Azért értelmes az a régi-régi mondás: „Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek!”
Vagyis az ítélő a saját magáról mutatott képet egyúttal ki tudja hányan és hogyan ítélik meg.
Mint jóelőbb említettem, az az öreg mama is dicsekedett vele tulajdonképpen, hogy a kultúrának nem sikerült megérintenie.
Ettől még - velem együtt - ügyesen, szorgalmasan szedte a krumplit és ezzel is előre lendítettük a világ jódolgait...
(#) szs válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 22, 2022 / 1
 
Francért kell nyomatni? Nem győzöl meg, hogy jó költő. Hitlert, Lenint, Marx-ot hány nyelvre lefordították. Jó? Jó emberek? Jó írók? Lófüle.

Ítélni jogom van. Ember vagyok, nem bocsánatkérőgép.

Engem viszont megérintett a kultúra, csak te egyre beképzeltebben azt hiszed, hogy te mondhatod meg, hogy én mit olvassak, mit higgyek, mit gondoljak.
Te tvonki.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) Ódenka válasza szs hozzászólására (») Feb 22, 2022 / 1
 
Ugyan már, nem kell ezen túlságosan rugózni, ahogy van, úgy van.
Csak, mint a régi szép időkben és a világ fényre derül.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Szerb volt.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Feb 23, 2022 / 1
 
Tudom. Belgrádban a nemzetközi repülőteret róla nevezték el.
Bár ő nem kapott Nobel dijat - munkássága alapján messze megérdemelte volna - lassan nálunk is elnevezhetnének fontosabb közintézményeket tudósainkról ...
(#) Moderátor hozzászólása Feb 23, 2022
 
szs, Ódenka!

Fejezzétek be, legyetek szívesek! Senki sem kiváncsi a szájtépésetekre!
(#) Ódenka hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Na tessék, most akartam pártatlan infókkal a dologhoz hozzájárulni!
Most a modi miatt kerül a viccesbe a tanulmány...
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 23, 2022 / 1
 
Tehát nem Nikolau.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
A szerb helyesírásom hagy némi kivetnivalót ...
(#) sany hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Most mindentől függetlenül írom, csak megjegyzésként szeretnék panaszkodni. Egy darab IC a múlt héten 220 Ft most meg már 310 Ft. Szállnak az árak.
(#) Egri Frédi válasza sany hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Nem mondod ...
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Most isszuk a levét annak, hogy a magyar pénzügyi zsenik távol tartottak minket az eurótól.
Hidd el, euróban ugyanannyiba kerül, mint tavaly.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Hát persze, mert mikor beléptünk az EU-ba, akkor nem kellett nekünk az euro valuta...
(#) Moderátor hozzászólása Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 2, 2022
 
Ugye nem megy el a beszélgetés tiltott (politikai) irányba?!
(#) klausz18 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 2, 2022 / 2
 
Idézet:
„Hidd el, euróban ugyanannyiba kerül, mint tavaly.”


Szerintem nézd meg a félvezetők árát azért más devizában is, mert nagyon nagyot tévedtél, valószínűleg nem rendelkezel elégséges információval a témáról.
Dollárban is, yenben, yuanban is és euróban is 2-3-5 szöröződések vannak minden elektronikai alkatrész árában.
(#) sany válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Engem kicsit meglepett. Nem maga a drágulás, hanem, hogy ilyen gyorsan emelkedik ár.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 2, 2022 / 1
 
Érdekes, elismert közdazdászok pont az ellenkezőjét állítják, lévén lehet és van is saját monetáris politikánk.
(#) Suba53 válasza klausz18 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Igazad van, de erre még nálunk rátesz egy lapáttal a forint mélyrepülése.
És olyan dolgok történnek ma a világban, amire egyetlen zseniális közgazdásznak sincs ráhatása. Térjünk vissza erre a témára úgy egy év múlva. És akkor majd értékelhetjük az elismert közgazdászok munkájának gyümölcsét.

( Remélem a gazdasági témák nem tiltottak. )
(#) granpa válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
A gazdaság igazán csak a politika; szinte minden háború a piac terjesztéséről szólt.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Mindenki más okot sejt a drágulás mögött. Én szimpla kapzsiságnak hívom.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Akkor a végtelenig menne.
(#) Egri Frédi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Megy is ...
Majd nézd meg az üzemanyagok árát az árstop után.
(#) sany hozzászólása Márc 2, 2022 /
 
IC árstopot. Mikrovezérlőt 200 -ért.
(#) aranyef válasza sany hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Miért pont uC-t? Ellenállás(T)
(#) jani1987 válasza aranyef hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
(#) bbb válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 2, 2022 / 1
 
Üzemanyagot hasonlíthatod azokkal, amik nem 10% etanolt tartalmaznak. A madarasteszkó kútján a 98-as mostanában valami 528 körül van Budakalászon. Ott 20Ft körül szokott lenni a különbség a sima 95 és a 98 között, azaz jelenleg valahol 505Ft körül lenne az ára a 95-ösnek. Az a kalászi kút megközelítőleg annyiért adja a 95-öst, mint a Szentendrei úti Shell kutak, talán 1-2Ft differencia szokott lenni köztük. Szóval most az árstop nélkül kb. 505-510Ft körül tankolnánk literjét a mezei üzemanyagnak.

Azt már tényleg csak halkan jegyzem meg, hogy a jövedéki adóját is visszább vehették volna árstop helyett...

Mondjuk ami nekem nem tetszik, hogy milyen hihetetlen pocsék lett az üzemanyagok minősége. Gyakorlatilag régebben a Shell sima 95ösével 660-680km volt egy teletank (ekkor 43-44l körül tankoltam), most a sima 95-tel nem tudok 600-at elmenni, a jobbikkal meg éppen elmegy az autó 600-610-et ugyan olyan körülmények között. Amíg a Dunakeszi Auchan kútján a 98-as kb. egy árban ment a Shell 95-ösével (az árstop előtt), addig az az üzemanyag hozta a 650-670km-es távot, azt érte meg tankolni. A sima 95-öse is vetekedett a Shellével. Amikor meg kint tankoltam Horvátországban a MOL tulajdonú INA kúton, akkor vígan elmentem 720km-t a telitankkal hegyen-völgyön-tengerparton-dugóban-országúton vegyeshasználatban. Az itthoni MOL üzemanyagot nem szereti az autóm, 550-560km, amit ki tudok hozni vele ugyan olyan körülmények közt. Most megpróbáltam az OMV üzemanyagát, egyelőre nem rosszabb a Shellnél, de majd kiderül (még nem autókáztam ki a teletankot, de már nem sok hiányzik - hétvége fele megint mehetek a drága helyre). Lukoilt mostanában nem próbáltam, de a Maglódi úton van valami automata kút, annak az üzemanyaga se volt túl rossz (csak arra ritkán járok).
(#) sany válasza aranyef hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Mármint darabját a 0,25W-osnak 200-ért? Legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
Következő: »»   3379 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem