Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3696 / 3972
(#) mek-elek válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Én ezt egy kicsit másképp látom. Ha van az embernek valamije, ami használható valamire. az nem szép, hanem következménye az előzményeknek.
(#) kriszrap válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Sziasztok.
Méregettem.
Két ülésfűtés van sofőr,anyós közös + - szét osztva.
Biztosíték táblából kapja a fix 12v ot (nem karcsu vezetékkel ha számit.)

Gyújtáson az autó 11.8v Mértem szivargyújtónál
Ülésfűtéshez legközelebbi megszakításnál mértem az adatokat és anyós ülésnél csak.
4 Ohm az ülés fűtés .

Ha csak az egyiket bekapcsoltam 11.18v mértem az ülés fűtésnél(szivargyújtós volt mérő megse moccant.).
Áram felvétel 3.3 Amper.

Bekapcsoltam a másik oldali ülésfűtést is és 10.59v le eset a feszültség.
szivargyújtós volt mérő megse moccant ismét.

Igy gondolnám a tápellátás gyengusz .
Vagy keresztmetszet?
(#) bitmixer válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Ezek a feszültségek bizony nagyon alacsonyak... próbáld újra járó motornál. Ülésfűtést amúgy sem ajánlott álló motornál használni. A családomban is pórul járt egyszer valaki emiatt
(#) pipi válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Inkább áramot kell mérni külön külön... Ilyen kis ellenállást nagy hibával mérnek a mezei multiméterek.
Valamiyen szintű fesz csökkenés normális.
(#) kriszrap hozzászólása Márc 2, 2022 /
 
Köszönöm akkor holnap ismét neki ugrok
(#) antikzsolt válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Érdemes lesz egy új aksi után nézni lassan. Mert elég kellemetlen ha lehasal az az aksi. Kivéve ha a mérés előtt meg lett kínozva. Elektromos csatlakozásokat átnézném az aksin és mérnék ott is.
(#) kriszrap válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Rendben én is néztem hogy hát karcsú szegény aksi 12.5v lenne a jó.
Amúgy Rendben
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) Kovidivi válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Meg kell keresned, hogy hol esik ennyi feszültség. Lehet bármi, csatlakozó, vagy trehányan összesodort vezetékek, akármi. Ezt már csak te tudod megtalálni.
(#) kriszrap hozzászólása Márc 3, 2022 /
 
Sziasztok Ismét.
Mértem járó motornál.
Aksinál 14.1v
Ülésfűtésnél terheletlenül 14v volt.
Anyósnál bekapcsoltam 13v eset le a feszültség 3.8Amperrel.
ha pedig mind2 akkor 12.44 3.6 amper volt anyósnál mérve.
(#) bitmixer válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ez már jobban hangzik. Tehát ülésenként is megvan 45-50W. Ezt kevesled? Nem tudom, hogy gyárilag mennyi szokott lenni, de én nem találom kevésnek.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) kriszrap válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Akkor megvagyok nyugodva
A másik kérdésem 14.1 tölt a generátor az még jó ??
(#) bitmixer válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
Igen, elfogadható, bár a szakirodalom 14,4 V-ot mond. De az optimum sok tényezőtől függ, úgyhogy 14,1 teljesen OK.
(#) antikzsolt válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 3
 
Emeld meg a fordulatot ha emelkedik a feszültség akkor jó. Alapjáraton nem nagyon tud megfelelő feszültséget leadni. 2000-2500 fordulaton utol fogja magát érni.
(#) kriszrap válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Idézet:
„Ez már jobban hangzik. Tehát ülésenként is megvan 45-50W. Ezt kevesled? Nem tudom, hogy gyárilag mennyi szokott lenni, de én nem találom kevésnek.


Igazából az volt a baj hogy lassan melegedet de gondolom akkor ez ilyen.
Van benne termosztát mert magától lekapcsol aztán vissza ezt valahogy ki lehet iktatni?
(#) Udvari Zsombor válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 1
 
A termosztátot nem javasolom kiiktatni, nehogy "tüzessé" válhasson az ülés! Pont az a szerepe, hogy a túlmelegedést megakadályozza.
(#) kriszrap válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Azt vesszem észre hogy korán lekapcsolja .

Ezért érezhetem úgy hogy "lassan melegszik"
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) rapido hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Az alábbi NTC szenzor adatainak értelmezésével kapcsolatban kérem segítségeteket.
SZENZOR-NTC BEI20GRAD C 5.4K-6.5KOHM CRASTIN

Egy mosógépből szereltem ki, ellenőrzési céllal. Mivel csatlakozó helyett csak rá volt forrasztva a két vezeték, amivel a vezérléshez csatlakozik, úgy szereltem ki, hogy kb. 5-5 cm vezetékszakaszt rajtahagytam az NTC mindkét pontján.

Kérdéseim:
- Az 5.4K-6.5KOHM azt jelenti, hogy ha szobahőmérsékleten megmérem az ellenállását, akkor a mért értéknek az 5.4-6.5 KOhm tartományban kell lenni?
- S ha melegítem/meleg vízbe teszem, akkor csökkennie kell a mért ellenállásnak?
- Mennyire kell befolyásolják a mérési eredményt a szenzoron rajta hagyott 5-5cm-es vezetékdarabok?
(#) bitmixer válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 1
 
Ne akard az anyóst vagy az asszonyt karamellizálni
Nekem gyári van az autómban, az is lassan melegszik.
Ha pedig a tied magától is kikapcsol idővel, akkor biztos, hogy jól működik.
Én békén hagynám ebben az állapotában
(#) Udvari Zsombor válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 1
 
A termosztát elvileg akkor kapcsol le, ha eléri a kritikus hőmérsékletét... Mellesleg megakadályozza a túlhevülést is, úgyhogy szerintem hagyjad bent, ha senkit se akarsz "megpirítani".
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) kriszrap hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Köszönöm mindenkitől .
(#) gyulank hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Jól értem, hogy ennél a mikrofonnál a görbe akkor lenne jól ábrázolva, ha az egész lejjebb lenne tolva -34dB-el? Mert most 1kHz-en 0-át mutat, pedig -34-et ír. És akkor ezen az alapon ennél -39dB az érzékenység? És az utóbbi görbén pl. a 7kHz-et lejjebb kell venni 6dB-el utólag a kiegyenlítéshez?
(#) Bakman válasza rapido hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 1
 
1: Igen. Igaz, elég fura meghatározása van, általában egy értéket szoktak megadni bizonyos hőmérsékletre, nem pedig tartományt.
2: Igen. NTC: Negative Temperature Coefficient.
3: A vezetékek ellenállása elhanyagolhatóan kicsik, mΩ nagyságrenbe esnek. Az tud megviccelni, ha a kezed is beleméred a rendszerbe. Vezetékeket fektesd az asztalra és azokhoz nyomd a mérőcsúcsokat úgy, hogy kézzel ne érj hozzá a fém részekhez.
(#) Fundy21 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok! Ezeket mivel tudnám helyetesiteni,amit itthon is be lehet szerezni?
(#) pipi válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A másodikat megkaphatod itt, vagy szinte bármelyik sarki közértben, bár más a tokozása, de beleügyeskedheted...
https://www.hestore.hu/search.php?q=1117-33
ellenőrizd a kapcsolást, valóban 1117 stab ic-ről van szó...
(#) majkimester válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Az első AP2114H-1.8TRG1
Helyette 1117-18 elvileg jó.

A második helyett pedig DPAK-ban: 1117-33
(#) rapido válasza Bakman hozzászólására (») Márc 4, 2022 1 /
 
Köszönöm a megerősítést és a tanácsot is!
(#) Bolhabusz1990 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Annyira amatőr kérdés hogy már szégyellem!

Itt lent van egy link hogy mit rendeltem. Ez egy olyan cucc, amint megkapja a kraftot trigger nélkül is el tud indulni. A jumpereket már mind beállítottam az időzítéshez de az sehogy sem akar összejönni mit kéne még és hova kötni hogy amint megkapja az áramot induljon rögtön.

Légyszi segítsetek!



https://www.aliexpress.com/item/10000063607019.html?spm=a2g0o.produ...Search
(#) Bakman válasza Bolhabusz1990 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Világít a "POWER" LED? Ha jól értelmezem a leírást (kissé zavaros), akkor a tápfeszültség melletti jumper segítségével be lehet kapcsolni a relét az időzítés állapotától függetlenül.
(#) Bolhabusz1990 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A piros világít igen. A zöld meg akkor ha még van húzva a relé.
De eddig csak úgy indult el ha a trigger lábakat osszeérintettem. Ha meg rateszem a jumpert akkor meg nem kapcsol ki
(#) kendre hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem vagyok kezdő, bár nem is villanyszerelésből élek és most belefutottam egy általam ismeretlen témába.
Okos relével szeretnék felvértezni 2 konnektort, amiben egy tea és egy kávéfőző van használatban, együttesen 1800W. Ez így kb 8A áramfelvételt jelentene, a relé 10A-t bír, tehát teljesen jó lenne.
Viszont a leírásban van egy ilyen sor:
"Kapacitív terhelés: 200W/csatorna" (a relé 2 kimenetes).
Na itt veszítettem el a fonalat. Elméletileg ezzel nem kellene törődnöm, mert nem kondenzátort, vagy motort hajtok meg róla, de akkor is nyugtalanít. Biztos jó nekem ez a relé a két ellenállásos terhelés vezérlésére?
Következő: »»   3696 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem