Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3380 / 3562
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Mire rávenném magam, hogy autót vegyek addigra jó drága lesz az üzemanyag.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Ezért lesz olcsó akkor az autó.
De szerintem inkább olyat olyat vegyél, amihez nem kell folyékony üzemanyag.
(#) mnyugger válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
És speciel valami ilyesmire gondoltam, de Jani dönt...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022

EMT.jpg
    
(#) Egri Frédi válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Egy kis kémia ... ( Én az ilyesmit szeretem )

Vannak apoláros molekulák és polárosak is. Az előbbiek inkább az elöbbiben, az utóbbiak az utóbbiban oldódnak jobban. És vannak olyanok is, amik szerkezetüknél fogva mindkettőben.

A szénhidrogének az apoláros vegyületek közé tartoznak - egymásban jól oldódnak => ezt hívják kőolajnak.

A víz poláros molekula - a "-" töltésű Oxigén és a 2 db. "+" Hidrogén miatt. ( A pontos leírástól tekints el ... [ De privátban leírom, ha érdekel !])

Ez a két anyag nem jól oldódik egymásban. (Valamennyire igen, de nem jelentősen ...)

Van viszont az etanol. Ez egy szerves alkohol. A szén atom felőli oldala kiválóan oldódik az apoláros szénhidrogénekben, az "-OH" oldala, ami az alkoholokra jellemző funkciócsoport viszont kiválóan oldódik ( elegyedik, korlátlan arányban !!! ) a vízzel.

És már meg is van az az összekötő láncszem ami e 3 anyag egymásban való oldódását lehetővé teszi, méghozzá ránézésre láthatatlanul !!!

A többit számold ki magad ...

Szerinted miért mentek bele az olajcégek az etanol benzinhez keveréséhez oly könnyen ?
Lóf..szért, nem a a kőolaj felhasználás csökkentése miatt. Amióta amerikában a kukorica termés nagy része a benzinkutakon végzi, még több ember éhezik a világban. De ez az olajcégeket nem nagyon érdekli.
Tudom, az etanol "energiasűrűsége" nagyobb, mint a benziné. Wernher von Braun nem véletlenül használta azt a V2 hajtóanyagaként.
(#) bbb válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Amikor bevezették, hogy még több etanol legyen benne, akkor még nagyobb lett rajta a nyereségük. Csak azt kell nézni, mielőtt kötelezően belekeverték volna és a kúton lehetett kapni külön az etanolt, hogy mennyivel volt olcsóbb a normál üzemanyagnál. Sokan akkoriban spórolásból tankolták vegyesben, s kísérleteztek vele, hogy mennyi az, amivel még normálisan megy az autó, nem veszít vele túl sok megtehető távolságot, de tankolásonként már látható megtakarítás van.
Aztán a kutakról eltűnt, de "belekveredett" a normál üzemanyagba, míg annak az ára nemhogy csökkent volna, de tovább emelkedett folyamatosan.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 2
 
Cserébe "megromlik" a benzin a tankban.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 2
 
Tegyünk hozzá szalicilt. Ha a befőtt eláll tőle, hátha. Csak hülyeség, nehogy valaki beletegye.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Vagy majd nem tankolunk, teljesen kifogyasztva a tankot nem romlik el. Marad a lábbusz.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
És megeszi a gumialkatrészeket is idővel. A láncfűrészbe csakis prémium üzemanyagot veszek, abból nem mindig fogyasztom ki egyszerre a tankot, s nem olyan mókás benne hagyni az etanolos vackot...
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ezzel egy bökkenő van. Ha valami megromlik, akkor a számlán fel kellene tüntetni a felhasználhatósági időt is. Kapott már valaki ilyen számlát?
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem a számlán, hanem a termék csomagolásán kellene feltűntetniük a lejáratot...
(#) Tomi94 válasza sany hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Tulajdonképp örülj, hogy van egyáltalán. A cégnél nagyon kis szériás tesztberendezéseket készítünk. Kinéztünk egy mikrovezérlőt, amiből még volt kb. 2000 db az egyik nagyobb forgalmazónál. (Igen, már eleve első szempont volt a választáskor, hogy beszerezhető legyen..) Mire kb. egy hét átfutással a megrendelő jóváhagyta, egy darab nem maradt semelyik beszállítónknál, legkorábban talán augusztus közepén érkezik megint - tervezés kezdődik elölről...
(#) sany válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Tudom, hogy baj van. Csak viccnek szántám.
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem mondtál hülyeséget. A Véres leszámolás című filmben volt egy jelenet ahol a motor benzin tartályába kocka cukrot tettek.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Attól megy tönkre a motor, azért tették bele.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem oldódik a cukor a benzinben...
A szűrő pedig a porcukort is megfogja.
Végülis: a kitolás sikerül, ha sok a cukor, akadozik, esetleg le is áll az autó, de szűrőcsere, és megy tovább (hacsak nem maradt még a tankban)
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) szikorapéter válasza szs hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Csak tényként írom tapasztalatból.
Régebben volt egy srác akivel még együtt kismotoroztunk.
Rozsdás volt a verhovinájának a tankja így hát mivel látta a Yout*be videók közt hogy a kóla jól oldja a rozsdát kipróbálta.
Valamennyire bejött neki, kimosta a tankot 2 adag benzinnel alaposan majd felszerel feltölt indul.
Fél óra mulva a motor beállt.
Kiütöttük a dugattyút kiforraltuk olajban, hengert letakarítottuk, mehettünk tovább, megint egy fél óra és ugyan az , 3x eljátszotta a motor, haver úgy döntött eladja inkább.
Tény a cukor nem oldódik a motorban de a kóla színező anyagai igen, és magas hőn igen szépen berakódott a gyűrűk közé, sajnálom hogy nincs róla fotóm.

(Érdekességképp írtam le tapasztalatom. )
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Egy lónak sem való kockacukor, mégis egyes filmekben adnak nekik. Egyszer a kutyusunknak is dobott be valaki kockacukrot. Aki bedobta azt hitte jó neki, persze nem ette meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
Viszont ha a motorba jut ráég a dugattyúra és besül. Márpedig jut, mert láttam ilyen motort.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Szigetelném az idén a házat de nem tudom mekkora vastag lapot válasszak. Mi a különbség szigetelés szempontjából egy 10 és 15 centis lap között?
(#) Egri Frédi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
30℅ !
Minél vastagabb lapra van pénzed, hosszútávon annál jobban jársz. A hővezetés nem lineáris folyamat. 2x vastagabb szigetelőanyag jóval több, mint 2x hatékonyabban szigetel.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Magas labda volt: 5cm!
(#) jani1987 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Ilyen alapon készíteni kellene belőle egy teljesen zárt dobozt és mérni a hőmérsékletet egy, kettő... stb nap múlva.
(#) nagym6 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Idézet:
„2x vastagabb szigetelőanyag jóval több, mint 2x hatékonyabban szigetel.”
Az nem lehet. Akkor elérnénk a tökéletes szigetelést, ami kizárt.
(#) kitartás válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A szalicilt kivonták a forgalomból. Nátrium benzoát lett a divat. De szerintem ez sem finom.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Egyébként, hogy értelmeset is írjak, a hő úgyis utat talál, pl. lefelé, ha ott nincs szigetelés, majd arra megy, vagy az ablakoknál, nem légmentes, akkor ott a hideg úgyis bejön, a kéménynél meg kimegy a meleg, de szellőztetni is kellene közben, ami gondolom nem hőcserélős lesz. Aztán ott van a mennyezet szigetelése is, a sarkokban/éleknél a hőhíd. Ha pedig mindenhol van hőszigetelésed, akkor jöhet a párásodás, vagy a penészedés. Ezt is figyelembe kell venni, milyen vastag hőszigetelést rak fel az ember, és milyen rétegrendben, mit mivel kombinál, milyen fajta hőszigetelést használ (van kismillió, szálas, zártcellás, éghetetlen, stb).
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A jelenlegi házunkon nincs minden fal szigetelve, az elején (utcafront) és hátulján (kert felől) nincs szigetelés, az ablakok három rétegűek, "tokba tok" megoldással...
(#) sany válasza kitartás hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Nem is baj, én a szagát sem bírom.
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Te tankoltál már csomagolt benzint vagy gázolajat?
Következő: »»   3380 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem