Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3698 / 3965
(#) kriszrap hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Sziasztok .

Olyan probléma adódott hogy van egy kínai fejetègem van külső és belső(jackes, beltéri lámpánal helyezkedik el ) microfonja amit használok .

Sajnos akár hogy tolom fel a mikrofon erősítés sajnos a motor és a belső ventilátort zaját is erősíti.

És sajnos lassan ordibalni kell az autóba hogy ezeket a zajokat elnyomja a hangom. Van benne szoftveres zajcsilapitas de sajnos nagyon semmi haszna .

Vagy a dupla mikrofon használat (belső külső mic) zavarhat be vagy érdemes a külső mikrofonhoz zajszuro tenni ?
Bővebben: Link
Első kép az a külső mikrofont használom.
Nem mai darab lehet ez a baj ?
(#) SzervízMacska válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Usb-rol is működtethető, vatta új keverőnél találkoztam jelentős táp zajjal, amikor a gyárilag mellé csomagolt dugasztáppal próbáltam. A megoldás egy powerbank lett. Erről meghajtva csendben üzemel a készülék. Lehet, hogy mikrofonhoz is jó lenne...
(#) Udvari Zsombor válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Hol van a kép?
(#) kriszrap válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Nokia ck-7w(mint kiderült) kihangosító mikrofonját használom.
Kép:Bővebben: Link

A szett:Bővebben: Link
Nem egy mai darab de gondolom a mikrofon ba nagyon nagy külömbségek nincsenek vagy még is a maihoz képest?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
De ha én találtam volna ki, az se befolyásolna semmit. 10A-es táppal is működne. Nem tudom, miért nem konkrét a 70mA, meg a 48V, vagy az USB, meg a zaj, meg a több mint 12V(ami mivel akkor Li akkukról volt szó, aki nem kötekedni akar, nem gondol 65894564V-ra), de ha úgy úgyse működik, nyilván a szabványos feszültség jobb neki. Ez mind konkrétum. Milyen konkrétum kell még a táphoz?
(#) gyulank hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Mi a neve a PC tápcsatlakozónak, amiről 12V-ot le lehet venni? Az újakról... Olyan hüvely kéne.
(#) Udvari Zsombor válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Molex? Vagy nem erre gondolsz?
(#) gyulank válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Hát konkrétan, ha mondjuk egy NYÁK-ra forraszthatót akarok, mint egy SATA HDD-n. Vagy lemezre szerelhető is lehetne.
(#) Udvari Zsombor válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Az "SATA tápcsatlakozó", ha van más megnevezése, akkor azt nem tanultuk...
(#) gyulank hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
A közvetett áramvisszacsatolásos mérőerősítő az differenciálerősítő? És a differenciálerősítő kivonó áramkör, ami a szimmetrikus jelből asszimetrikusat csinál?
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Sziasztok. Meg tudnátok nekem mondani, hogy egy ilyen nyomás kapcsoló hogyan, miképp működik?
(vagy kellene működnie)
Egy bizonyos nyomást elérve bontja az áramkört és mikor a nyomás leesik "öszekapcsolja"?
Vagy nem ilyen egyszerű? Bár nem gondolnám, hogy bonyolultabb lenne.
Két eres vezeték megy rá. Eddig működött így.
Köszönöm.

Kompres.jpg
    
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Nyomásmentes állapotban az 1-es és 2-es érintkező van zárva. Ha eléri a beállított nyomást, akkor a mozgó érintkezője átbillen, az 1-es és a 3-as pontja lesz összekötve.

1: közös
2: alaphelyzetben zárt
3: alaphelyzetben nyitott
(#) Kolti0 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
köszönöm a gyors, kézzel fogható választ!
Ezt multiméter szakadás vizsgálóval, sipolóval kellene-e tudnom tesztelni?
Nem sipol egyik lábon se.
(#) Udvari Zsombor válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Alapesetben az 1-2 lábak vannak összezárva, beállított nyomásküszöb elérése esetén átkapcsol az 1-3 lábak közé - így bontó vagy záró kapcsolónak is beköthető, tehát ennek megfelelően kellene tudnod kisípolni az érintkezőket. Furcsa, hogy a rajta lévő ábrával ellentétben 4 lába van...
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Igen, kellene tudnond tesztelni. Nyomásmentes állapotban az 1-es és 2-es lába között sípolnia kell a műszernek.

A negyedik láb a védőföld, már ha egyáltalán használatban van.
(#) Kolti0 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Végül kiderült, hogy a sipolóm nem jó
Vezeték gond volt. A kapcsoló működik rendesen, de úgy néz ki, hogy érzéketlen a műszerem.
(#) kendre hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Okos otthonba vettem egy okos relét ami a kontaktján max 200W kapacitív terhelést bír el. Led szalag tápegységet kötöttem rá Vtac VT-23031 típust. Nem találok felvett teljesítmény adatot a tápegységre, csak azt látom, hogy a leadott teljesítmény 30W.
Néha nem kapcsol fel, csak villan egyet.
Az lehetséges, hogy ez a táp a 230V-os hálózatból több, mint 200W-ot vesz fel? Évek óta üzemel ez a táp sima kapcsolóval, eddig nem volt vele gond, ezért gyanakodom a kapacitív terhelés határ átlépésére.
(#) Kastler válasza kendre hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Próbáld ki a relét más fogyasztóval, annak a 30w-os trafónak el kellene mennie róla.
(#) Bakman válasza kendre hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Lehet, hogy bekapcsoláskor a tápegység generál olyan elektromágneses zajt (vezetékben/levegőben), ami az okos relét valamilyen módon "megbolondítja".
(#) kendre válasza Kastler hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Kipróbáltam egy 800 wattos teafőzővel, minden alkalommal rendesen kapcsolt. Persze abban csak ellenállás van, nincs kondi.
(#) kendre válasza Bakman hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Fel túrom a készleteimet, hátha találok valami merőben eltérő tápegységet. Persze az is lehet, hogy a jelenlegi tápegységem már a végét járja, van már 5 éves.
(#) pipi válasza kendre hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Mi történik ha a teafőzővel(vagy egy izzólámpával) együtt a tápot is kapcsoltatod?
Biztos relé kontakt van, nem triac kapcsol?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) kendre válasza pipi hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Azt még nem tudom, nagyon kéne kötögetnem hozzá, de találtam itthon két zsír új tápot a led szalaghoz, mindkettő (pontosabban mindhárom) teljesen különböző.
Biztos, hogy relé, mert kattan:ez az.
Ami újdonság: a kapcsolóra lehet tenni késleltetést, ha rá teszek 1 másodpercet, akkor nincs vele semmi baj. Ezt nem is értem, mert a kapcsoló jelet ad a hub-nak, az meg a relének. Nem értem mi változik, ha az input után kicsit lemaradva megy az output...
(#) kendre válasza pipi hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Na, hibás a relé. Az 1-es kimenet néha azonnal leold, bármit kötök rá.
(#) rozsdas111 hozzászólása Márc 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy Voltcraft VC-CJS11 autós gyorsindító-powerbank. Mivel töltőt nem adnak hozzá, így azt utólag kell beszereznem. A melléklet kezelési útmutató szerint 5V/DC 1,5A töltő kell hozzá.
Van itthon Samsung telefonhoz töltőm ami elvileg tudja ezt. 9V-1,67A vagy 5V-2A. Viszont úgy néz ki hogy nem tudja mégse tölteni a készüléket. Több mint 8 óra alatt nem volt képes tölteni a 75% töltöttségű akupakkot. Lehet hogy gyenge hozzá? Vajon a csatolt képen látható töltő megfelelő lenne? Vagy az is hasonlóan gyenge lehet?
(#) pipi válasza rozsdas111 hozzászólására (») Márc 14, 2022 / 1
 
Lehet túl okos a tültőd, nem tudja azonosítani a "fogyasztót", ezért nem tölt, nem tudja milyen feszt kell kiadnia..
Meg kellene mérni csatlakoztatás után jön-e ki belőle feszültség, mekkora, és áram... Ehhez nyilván valamelyik cuccot szét kell szedni, hogy hozzáférj
(#) oszitrek válasza rozsdas111 hozzászólására (») Márc 14, 2022 / 3
 
Szervusz,
Ez elég egyszerű dolog. A Samsung telefon töltőd csakis kizárólag abban az esetben tölt 5V 2A-el ha azonosítja a telefonod hardware-ét. Amennyiben nem sikerül az azonosítása, akkor a szokásos 5V 250mA-el tölt csak(és a gyorstöltés/9V-1,67A/ módba sem vált a töltő).
Egy ilyennel ezt pontosan lehet látni mikor mit csinál:
https://www.hestore.hu/prod_10037587.html
Kell hozzá egy nem okos töltő amilyen a képeden van például.
(#) oszitrek válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 14, 2022 /
 
Szervusz,
Egyszerre egy mikrofont kéne használni hozzá. Elsőnek próbáld ki csak a belsővel, aztán csak a külsővel(talán a menüjében kikapcsolható a belső).
Gyanítom amúgy nem fog megjavulni ettől, mert a baj a fejegységen belül lesz.
(#) oszitrek válasza orion1 hozzászólására (») Márc 14, 2022 /
 
Szervusz,
Plusz DC üzemű gépnél a polarításváltás!
Némi olvasni való a témáról:
https://sites.google.com/a/mrjake.org/www/tools
(#) rozsdas111 válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 14, 2022 /
 
Köszönöm oszitrek és pipi!
A választott töltő és az ajánlott kis kütyü beszerzése folyamatban van. Nem is gondoltam volna hogy a Samsung töltő a felvázoltak miatt nem bírja tölteni. Az autómban van egy USB csatlakozó ami méri az aksi feszültségét illetve mutatja az éppen bedugott USB eszköz által felvett áramot. Az is tud 2A áramerősséggel tölteni. Vajon az is lehet opció a powerbank töltésére?
Következő: »»   3698 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem