Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   148 / 226
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Akkor Terényt meg bojkottáljuk, ezek szerint...
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2022
(#) szikorapéter válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Volt ilyen terminálom.
(#) ha4023 válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
nekem kb a 90-es évek elejétől még most is meg van

most még ezt tesztelgettem, ez is elég látványos gép lenne működés közben a találkozón
(#) szikorapéter válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Mutatós darab az biztos.
(#) Gafly válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
(#) ha4023 válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
meg ~60kg

viszek majd elektroncsöveket (rádióba, audiora, speciális...), csatlakozókat, sok-sok alkatrészt, s pár érdekes dolgot.

viszek egy Videoton VDN Terminált is kiállítani, az csak dísznek jó sajnos, mert az alaplapját valaki kiszedte, de igazi retro
(#) szikorapéter válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Mondani akartam terminálod nincs-e. Nekem az kellene.
(#) ha4023 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2022 / 1
 
igen, ez van a honlapomon is, de most pár év után ismét előszedtem egy teszt erejéig s még működik
(#) jani1987 válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Ha mégse jutnék le csabára akkor elég átmenni hozzád. Fehérvár másik oldalán vagyok. Csaba most feltételes mivel Egerbe megyünk és már félre tettük a több napos külföldi kirándulás árát. Plusz a nyakamon van a felújítási szezon is.
(#) ha4023 hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
ok, tudom a kőoroszlános faluban laksz
(#) mohinger válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Nagyon pofás ez a gép!

Péntek-szombat-vasárnap el leszünk utazva, így sajna ez a program is kiesik, meg az idő alatt nem nagyon leszek netközelben sem, ha éppen valaki keres, kérdez a csabai találkozóval kapcsolatban.
(#) Frankye válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Pont ilyet használtam katonakoromban, aztán pedig a vasúton.
(#) ha4023 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Egy Molibdén nevezetű ML cég által gyártott R-154-2 készülékkel szépen működik, onnan tudja venni a géptávíró jeleket is, amiket elsőként Lyukszalagra, majd a vissza kódolója segítségével a papírhengerre is kiír

Rettenetesen csattog a gépezet, s ezt a billentyűzetet még keményen ütni kell
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Nosztalgiázás céljából Szolnok vasútállomáson megtekinthető.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
De - gondolom- kipróbálni nem lehet.
(#) Frankye válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Igen, iszonyú hangja van. Egy dobozos ZIL-ben 4 db volt, amikor mind ment, nem lehetett megmaradni benne.
Ütni pedig erősebben kellett a gomgjait, mint egy "hagyományos" (nem villany) írógépét, 5 példány átírása közben.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Szolnokon szerintem már az is nagy kegy, hogyha be lehet menni, és nem csak az üvegen keresztül nézgelődhet az ember.

Itt még látható volt működésben.
Most nem tudom hogyan működik, viszik-e még tovább az örökséget?
Jó fej volt az öreg, csíptem a búráját. Nyugodjék békében.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Elvileg volt hozzá "rövidzár dugó" (legalábbis a vasúton a távírászok így nevezték), amivel vissza lehetett fordítani a jelet a gépbe, saját magába, és akkor magadnak készíthettél előre lyukszalagot, amit aztán többször is le tudtál adni. Nálunk a lányok így adták le a körözvényeket, hogy ne kelljen sokszor begépelni.
A seregben csak fix kapcsolaton dolgoztunk, egyik géptől a másikig.
Kár volna, ha nem lehetne kipróbálni, sajnos ez is olyan gép, ami álló helyben hamarabb tönkre megy, mint használatban. (Igaz, ma már nem nagyon van olyan távközlő mester, aki értene hozzájuk.)
(#) ha4023 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
ezt billentyűzet segítségével megtudod csinálni, se rádió, se egyéb jelforrás nem kell hozzá.

bekapcsolod a lyukszalagnyomtatóját is bal oldalt, amikor gépelsz, akkor nyomja a papírhengerre, s a lyukszalagra is, majd kihúzod a kinyomott lyukszalagot, letéped, átteszed a jobb oldali olvasóba, rögzíted, s elindítod az olvasóját, ekkor a lyukszalagot dekódólja, s kiírja a rajta levő szöveget a papírhengerre.
(#) Frankye válasza ha4023 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Na, ennyire "nem ástam bele" magam a dologba, de hogy akkor mire volt jó a rövidzár, nem tudom. Most meg már nem tudom megkérdezni (nincs kitől...)
(#) granpa hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Az egri találkozóval kapcsolatban: A BURABU elmarad, tehát lehet előbbre szervezni, ha lehetséges.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Elolvastam az egész kásahegyet, utolsó bejegyzésnek ez volt:
Idézet:
„Még egy régebbi hozzászólásban írta valaki, hogy július 23-án börze lesz. Ha nincs ellenvetés, akkor fixálom a Július 23-ai dátumot. Amint találok egy megfelelő méretű gránitlapot, kőbe lesz vésve az időpont.”

Kérlek találjátok már ki, hogy mi fog történni Egerben, és mikor.
(#) varttina válasza granpa hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 3
 
Az egri találkozó időpontja már kőbe van vésve, 2022.07.23.
Mivel nem a saját portámon lesz megrendezve, így nem tudom kedvemre tologatni a lefoglalt időpontot.
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 2
 
Akkor gránitba vésve:
- Június 11 szombat: Békéscsaba
-- Békéscsabán kaja 12...13 között önellátóan a Méteresben, marhapöri elérhető.
- Július 23 szombat: Eger
-- Egerben bográcsos paprikás krumpli, legkésőbb 12:30-kor feltálalva (vagy eltiltjuk a főszakácsot a továbbiakban).
Időpont tologatásnak további helye nincsen!
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Mi is jövünk . Kaqkk (Kiss Béla) és Balog Tibor Szerintem Madzagosék asztalán el fogunk férni a KMB-team keretein belül (nem viszünk most sok cuccot )
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Zsanett elérhető lesz?
(#) mohinger válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Sziasztok!

A csabai találkozóra írod, hogy jöttök? Akkor, ahogy tavaly, Madzagosék mellett tartunk fent helyet nektek.
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Idézet:
„Zsanett elérhető lesz?”

Beosztjuk krumplit pucolni Kálmán mellé, akkor nem kolbászol el megint főzés helyett.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Gyűjtjük a jelentkezőket, vagy úgyis leszünk elegen?
(#) mohinger hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Kedves Fórumtársak!
A csabai találkozóval kapcsolatban kérném azokat, akik kiállítani szeretnének, vagy árulni, jelezzék az asztal igényüket.
Ha erősítőt, vagy hangdobozt hoznának, azt is jelezzék, hogy megfelelő módon tudjunk készülni a hangoskodó teremben.
Köszönöm szépen!
Következő: »»   148 / 226
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem