Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3412 / 3579
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én igyekszem alkalmazkodni az általam "használt" boltok, webáruházak kifejezéseihez.
Az vesse rám az első követ, aki érti, hogy miért szivattyúnak nevezzük a nyomattyút.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én általánosságban írtam. Nem Te rád értettem.
Különben én is azokból tanulok. A flexibilis bekötőcső elnevezést is azokból tanultam.
Ja, igen. Meg a barkács áruházból, egyszer végignéztem ezeket az alkatrészeket mi a nevük nagyjából. A közcsavar elnevezést is így tanultam meg. Felismerem legalább.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Ne érts félre, csak magyarázom a bizonyítványt. Most azon rágódom, mi a különbség a csibeháló, és a csirkeháló között.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 

Én meg ezen.
Csőközcsavar a hivatalos neve. De nekem csak két menetes cső.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Neked van igazad. Ha közcsavar lenne, akkor nem kellene hozzá más, mint egy villáskulcs. Ehhez viszont vízpumpafogó, alias csőfogó kell.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 11, 2022 / 1
 
A diak (diac) olyan áramköri elem, ami egy bizonyos feszültség után átbillen, és a tartóáram alá csökkenésig vezető állapotban marad. A dióda a ráadott feszültség polaritásától függően vezet, vagy nem vezet. Ha megkapja a maximális feszültséget, maradandóan átalakul dróttá, vagy kondenzátorrá.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A belsőjétől függ, melyik csap és melyik szelep. Akartam írni, de jól leírták, én pedig úgysem írnám le olyan jól:

SZELEP

CSAP
Idézet:
„A szelep elnevezés nekem sántít egy kicsit, hiszen mindkét irányban átfolyhat az alkatrészen a víz.”

Itt csak azért tévedsz, mert amire céloznál, az az egyirányú, azaz visszacsapó szelep., azon folyik csak egy irányba.
Kocsikon, motorokon is "visszacsapó szeleo" van, csak a kutya nem mondja ily hosszan ki.

De mindez csak hajnali okoskodás , ugyanazt kapjuk a szerelvényboltban, ha csapot, ha szelepet mondunk. (Sőt, ha valódi "csap"-ot kérek a piacon, akkor "kerti csap" néven kell kérnem, hogy értsék. Pedig a fürdőszoba sarkán szerelem fel, -félévente, mert nagyon kopik )
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Hát így nehéz segíteni...
Azt azért.latod, hogy 1/2 vagy 3/8 méretű-e, illetve a falból kiálló cuccot racionális erővel óramutató szerint tekerve lazul-e.
Ha lazul, akkor hollander van rajta méghozzá speciális kúpos belsős, akkor az idomot cafni kulccsal ki tudod tekerni és toldór cserélni.
Ha csak sima csőhosszabbító idom, akkor egy sima 1/2 vagy amekkora menetes sarokszelepet simán bele tudsz tekerni.
A wc cuccnak mi a pontos típusa? Néhány ilyen 3/8 méretű, ekkor 3/8 kimenetű sarokszelep kell, vagy egy 1/2 külső 3/8 belső átalakító, 1/2 szelep és 1/2 flexicső.
Mondjuk kép alapján siman lehet 1/2 is, semmi nincs mellette méretarányhoz. Mérd meg mindennek a külső átmérőjét a meneten tolómerővel!
De amúgy az egész lego, elforgó végű flexicsőre nem kell teflonszalag és hollandira sem, minden másra igen, 6-8 menet.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Idézet:
„az az egyirányú, azaz visszacsapó szelep., azon folyik csak egy irányba.”


Én arra gondoltam, hogy mindegy hogyan van beszerelve egy rendszerbe a csap, avagy most szelepnek is nevezett alkatrész. Pl. ha fordítva kötöm be a csapot, akkor is átfolyik rajta a víz. Na ezért is furcsa nekem a szelep elnevezés.

Amit linkeltél, abban meg is van a válasz rá:

Idézet:
„A köznyelvben a szelepet is csapnak nevezik.”


(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A csap 90fok elfordítással nyit-zár.
A szelep több fordulatra.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Bővebben: Link
Még bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A szerelvény boltban, kérnék egy tolózárat. De nem ajtóhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Van igazság benne, amit írsz.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 12, 2022 / 2
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Megoldódott.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 12, 2022 /
 
Sziasztok.
Ausztriából mentem Győrbe, de valami oknál fogva a határ után mentem le az autópályáról (a magyar oldalon), azonnal, az első lehetőségnél. Vagy elfelejtettem a határ előtt lehajtani, vagy azt gondoltam, a határ utáni pár méter ingyenes, mindegy. 2 hónapra rá (ma), kaptam a levelet, miszerint 42euró bírság, plusz 76 euró ügyintézés, összesen kb. 120euro, pár méterért... Na szuper. Arra gondoltam, akkor megveszem inkább az éves magyar autópálya matricát, ne legyen ilyen gond máskor. Az osztrák matrica kb. 100euró, egész Ausztriában érvényes. Megnéztem, hogy mennyibe kerül Magyarországon, hát meglepődtem. 170euró, vagy mennyi... Nagyon mérges vagyok, a büntetés miatt, és az aránytalanul drága árak miatt is. Amúgy a benzinkúton Magyarban 795Ft volt a diesel (1.95Euro), addig Bécsben 2.1€. Elég pici a különbség. Mivel én nem kapok olcsó dieselt, ezért ha már választhattam (irónia), akkor inkább a premium üzemanyagot választottam (805Ft/liter). 10Ft/liter különbség is elég érdekes számomra... Ilyen sem volt még szerintem.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Azt gondoltad...
Még ki is írják, hogy fizetős -ott, ahol fizetős. Arra is figyelmeztetnek, hogy 60 percen belül még mindig megveheted, ha elfelejtetted. Jó, nem figyeltél, de most már tudod.
170 euró az éves jegy? Hát kérlek, elég régen volt 275ft az euró. 46850 forint az éves. Az ma már 120 eurót sem ér.
(És mai napról írsz)

Ja, Ausztriában nem bírságolnak meg, ha figyelmetlenségből nem fizettél? Dehogynem. Most utánanéztem: 120 euro, ha helyszíni. Legalább 300, ha később fizetős. Ennyit a brutális magyar bírságról, ami utólag is 120 eurót tett ki állításod szerint

Mérges lehetsz -magadra.

Amúgy sem szeretem a hangulatkeltést. Az írásod vége már arra ment ki. Ha nem jó idejönni -nem kell idejönni.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Hogy ne gondold, hogy nagyon haragszom, adok tanácsot is:
Idén már ne végy éves jegyet. Minden hónapban megveszed 5200 ft körül, e hónappal együtt is alig lesz több 31-32ezer ft-nál. Mégiscsak kevesebből jössz már ki az évesnél.

ITt TALÁLOD AZ ÁRAKAT
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Teljesen jó.
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Igazad van félig. Újra rákerestem, 145€ az éves matrica. Hm. Az általad megadott összeg szerint csak 115€. Pedig emlékszem, hogy 174€-t láttam. Nem is lőttem annyira mellé, munkahelyről az osztrák vonatkoztatású oldalakat dobja ki, még akkor is, ha magyarul keresek. Telefonról már a magyar találatokat mutatja. Tehát ahányszor rákeresek, mindig mást dob ki a google. Szép dolog. Hangulatkeltést nem akartam, de útálom az igazságtalanságot és azt, amikor az ember szivatva van (itt nem az én bírságomra gondolok legfőképpen!). Nem esett jól, pont rosszkor jött, de kaptam 60napot befizetni. Legalább jó is van a rosszban.
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Erre jó, hogy felhívtad a figyelmem, abban a tévhitben voltam, hogy a februárban vásárolt éves matrica 365 napig érvényes. Ekkora átverést... Nemcsak nálad, nálam is...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Szeretném látogatni a szülőket, így is csak évente pár alkalommal (3-8) lehetséges. Főleg, ha megint jön a vírus. Plusz a nagyszülők is hagy unokázzanak kicsit.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Azt jól teszed, kell is őket látogatni.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Ó, hát ugyanúgy érvényes az éves
-előző év december elejétől
-az aktuális évet követő január végéig
Mint Ausztriában is.

És ha csak a szüleid látogatod, akkor lehet, hogy elég a megyei jegy is. Az csak éves van, de valami 5000 ft. (A linkelt táblázatban azt is megtalálod) Ha csak néhány napra kirándulsz ezen kívül, akkor veszel arra az időre 10 napos országosat, nejem is így tesz, mert ritkán megy ki a megyéből.

Ja, és azt a 76 eurót az osztrák cég verte rád, a bírságod Magyarország felé 16220ft

Ó, és a "matrica" ára! Ne ott vedd meg, Magyarországra érve az első benzinkúton. Akkor csak azt fizeted, amit írtam (én is minden év elején a MOL kúton veszem)
Csak most rl ne feledd 60 percen belül megvenni
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Most már okosabb vagyok.
Megyei sajnos nem elég, Szeged az úticél vége. Mindegy, az éves matricán úgyis év elején kell agyalni.
Egyébként a papíron londoni (Nagy-Britannia) cím szerepel, a borítékon pedig svéd (! Malmö) cím, mint feladó, és ha nem tudják kézbesíteni, ugyanoda megy vissza. Ausztriának semmi köze nincs hozzá, maximum a postás volt osztrák. Nem tudom, miért kell ezt szétszórni a világon, miért nem egy magyar cég foglalkozik ezekkel...
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Huh. A bank pedig német (nem osztrák!). Na erre mondjatok valamit. Itt Magyarországon egyedül csak az autópálya található meg, semmi más!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2022 / 1
 
Idézet:
„Megyei sajnos nem elég, Szeged az úticél vége.”

Vehetsz több megyeit is. Ha 5 megyén mész keresztül (nem néztem meg, hogy az M1-M0-M5 mennyi, szerintem kevesebb), akkor is 25k-ból megúszod egy évre.
(#) szs válasza tbarath hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Ez is megoldás lehet, valóban.
-Győr-Moson-Sopron
-Komárom-Esztergom
-Fejér
-Pest
-Bács-Kiskun
-Csongrád-Csanád
megyék.
Ez 6 megye, de igazad van, ha ez útvonalon kívül (M1-M0-M5) nem jár, akkor még e 6 megyére vásárolt jogosultság is elég, és kb 36 pénzből kijön.
Ha évi 6-szor végigfutja, akkor már majdnem üti a 6 "havijegy"-et. Az éves országost pedig biztosan.

Bár... ha csak 6-szor jönnék, ikább 6 hetit (ami 10 napos) vennék. Az meg cdak valami 22 pénz.
De majd kitalálja, mikor már nem lesz úgy elkeseredve.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) antiktelefon hozzászólása Júl 14, 2022 /
 
Van esetleg Budapesten vagy vonattal elérhető környékén valaki, akinek van mini CNC szerűsége?
Bővebben: Link
Tervezek egy ilyen bordát venni és 6db átmenő csavar számára el kéne tüntetni a bordákat csavaronként egy olyan 6-15mm átmérő közötti kör vagy téglalap területen. Egy végmaró és egy koordinátaasztalos fúró is megteszi, ha 1.5mm pontos, az már elég, a furatok úgyis picik lesznek. Természetesen nem ingyen akarnám, SMD és BGA forrasztást, vagy színes papírdarabokat tudok adni cserébe
Nem, nem hirdetés, kérdés csak, mert nem most kell, hanem majd valamikor a nyár folyamán.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Nekem van egy 1610-esem, de az erre a feladatra alkalmatlan egyelőre... A 200mm-es bordát még rá lehetne fogni, ha minden igaz, de aluban cseklik-nyeklik.
Viszont ezt a pontosságot és feladatot az oszlopos fúróval is könnyedén meg lehet csinálni, csak 6db lyukat írtál, talán még gyorsabb is, mint egy kicsi CNC géppel vacakolni. Amit korábban a "ki mit épített" topikba felraktam fotót a dallammodulról, ott is az oszlopossal alakítottam ki az átmenő csavar helyét, a bordák közt egy 8mm-es HSS fúrót beengedve. Ha még szebbre akartam volna, akkor persze valami marószárat fogok be, de a célnak így is tökéletesen megfelelt.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Hú, ennek rettenetesen vékonyak (ránézésre kevesebb mint 1 mm), de magasak (15.5 mm) a bordái.
Oszlopos fúrógéppen csak akkor mernék nekifogni, ha magamnak csinálom. Másénak nem biztos hogy neki mernék...
Meg jó gépsatu is kellene hozzá...
Meg milyen maró?
Következő: »»   3412 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem