Fórum témák
» Több friss téma |
Ez tökéletes, eszembe nem jutott volna, hogy már ilyen is létezik.
Köszönöm, máris rendelek egyet.
Sziasztok
Egy kicsit elakadtam, és a segítségeteket kérném. Adott egy gyári Pager, ami mikrokontrolettel üzemel. Rellét vezérel, sms-t küld, hanghívást stbstb. Ez a készülék 12-30Voltig kaphat tápot. Én 14.4Voltra gondoltam. Evvel nem is lenne gondom, csakhogy a kicsike max 3A zabál. Milyen megoldást javasoltok, hisz a 7815 is csak 1.5A bír. Kapcsüzemű tápot nem igazán alkalmaznék! Köszi a segítséget
Hello! Anélkül hogy ismerném ezeket.. Kicsit zavaros a dolog.
Ha 12..30V-ig kaphat tápot, akkor a stabilizátor belül van. Akkor minek kellene azt stabilizálni? Ha pedig ekkora tartományban kaphat tápot, akkor belül kapcsolóüzemű táp van. Akkor viszont nem 3A-t kell hogy egyen minden feszültségről.
Tell Pager 4G4/2 készülékről van szó. Az hogy a gyártó mit rakott a készülékbe nem tudom. A leírása alapján minimum 12 voltot kell hogy kapjon, max 30 voltig adható táp neki. Én fix 14.4re gondoltam. De molyen alkatrész tud 3A terhelést kibirni, mert a 7815 biztos nem
Régi laptop töltője. A HeStore -ben sok 12V >3A tápegység, modul kapható.
Van 3A-es stabi is Pld. De szabályozható is az LM350. De miért pont a 14,4V? Ez egy gépkocsi töltési feszültsége. Ha pedig 12..30V-ig bármi jó, minek ez az érték?
Viszont azt sem írtad, miről táplálnád a stabit? Mekkora és milyen bemeneti feszültségről? Mert analóg stabival meglehetősen fűteni fog a dolog! Ráadásul lehet feleslegesen fog erőlködni.
Egy trafóról amit egyenirányítanék, igazad van elírtam 15 Volton menne.
Szerintem a laptop töltővel sokkal jobban jársz..
Én is a laptop töltőkre szavazok. A legtöbb régi HP, Dell meg egyéb laptop töltőnek 18-19V a feszültsége. Stabilizált, a 60W-osak simán bírják a 3 ampert, kicsik, mi kell még?
Persze ha mindenképpen barkácsolni szeretnél, akkor vannak 3 amperes stabok, amiket jó combos hűtőbordára kell szerelni, plusz a trafó, kondik. Jó méretes doboz lesz a végeredmény.
De ha rényleg 12-től 30V-ig kaphat tápot, akkor (ahogyan proli007 is célzott rá) nem kell stabilizátor. Én is vettem olyan kis erősítőmodult, 30W-ost, ami (azt hiszem) 12-től 26V-ig táplálható.
Volt itthon 12V/8A-es trafóm, 4700µF kondenzátorom, vettem egyenirányító-kocekát (graetz), négy 47nF-os kondi a lábak közé, és kész a táplálás. Működik, hiszen biztosan nem haladja meg a 26V-ot. (Biztosan nem tud 12V-os trafóról 30W-ot, de anyám szívesen hallgatja) Szóval ha van otthon trafód, már nem sok minden kell. A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022
Köszönöm, akkor laptoptöltő. Holnap rendelek egyet, és nincs szenvedés
Olyat vegyél, ami sima két pólusú csatlakozós.
Keresem a képen látható ST-255 típ. tápegység kapcsolási rajzát.
Szerintem másik topikba való. Kapcsolasi rajzot keresek
Sziasztok!
Javításra van nálam egy 8 palackos AMBIANO borhűtő. A tápegységen megégett egy IC (U2) és kettő ellenállás (RS2, RS3). Az IC típusa olvashatatlan. A neten nem találtam a tápról semmit. Hasonló kialakítású az FX101L vagy FX102 típusjelzésű, de azon van két LED (piros és zöld) a CN5 csati helyén. Ehhez szeretnék segítséget kérni, hátha valaki már találkozott ilyen táp panellel, vagy van ilyen borhűtője és esetleg meg tudná nézni rajta az IC típusát és az ellenállások értékét (RS2 szerintem 2R2). A panelen lévő feliratok: HYL2512 Rev:1.1 PCB20190221L1 HYL2512-D F3190887 www.hanny.com.cn TEL:0757-83835908 Foshan Hany Computer Device Co.,Ltd
Senkinek nem lezs pont iylenje, itt a tápic kereső oldal:
Bővebben: Link De ez tápegység kérdésekbe vagy SMPS javítás topicba is elfért volna. Amúgy ez az ic és a környezete valamiért nagyon PLTV fet és ic robbanós tápegység benyomású, nem lepne meg, ha valamelyik kapcsolásával egyezne. A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
Szerintem legjobban akkorjársz ha felveszed a kapcsolatot a gyártóval , minden elérhtőség ott van a panelra felírva . Hamarabb és olcsóbb lesz ha komplettban cseréled az egészet .
Mért ne lehetne másnak is? Ha egy van, akkor lehet több is
Köszönöm a linket, nem ismertem, remélem hasznos lesz.
Hetek óta, próbálok infóhoz jutni - természetes, hogy a gyártó elérhetőségeivel kezdtem.
Sajnos ez idáig válaszra sem méltattak, ezért vagyok most itt
Mert egy ritka cucc és akinek van ilyenje, az nem hobbielektronikát fog olvasni?
Amúgy az ic feliratának jelentős része olvasható lenne, csak rossz a kép. Alkohollal le kell mosni, ha az sem megy, akkor nagyon nagyon kevés hővezető pasztát ha erősen rámasszírozol, jól olvasható lesz.
Sziasztok. Építeni szerettem volna egy nagy áramú tápegységet, de a nyák készítésnél elengedtem, nincsenek hozzá eszközeim. A kicsi kínai hoz, nekem egy 0-60V-ig szabályozható, 20A-es 1200w-os tápegységet, viszont ez egy DC-DC konverter. 70V bementi fesz kell neki, 0-20A.
Kérdésem, hogy elég neki egy 50A-es graetz vagy építsek (még nem tudom mire, hogy… lehet kábelezve, ha nincs sok alkatrész) egy stabilizált 70V-os tápot? Ha igen, akkor van valakinek valami egyszerűbb kapcsolási rajza? Előre is köszönöm!
Szia!
A felállás legyen: trafó > egyenirányító > puffer, majd utána ez a DC-DC konverter. Természetesen a komponenseket az áram és feszültségigény elviseléséhez kell méretezni.
És ne gondold azt , hogy az 50A-es diódahíd, majd vidáman elviseli a 20A-t hűtés nélül! Nagyon komoly hűtés kell neki, ha tartósan terheled!
(a kínai csodáról - DC-DC konverter -nem is beszélve: örülhetsz, ha a felét tudja annak, amit ráírtak) A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2024
Tiszteletem!
5V 5A-re keresnék bevállt kapcsolási rajzot. Mikrovezérlő+szervómotorok sokaságához kellene (meg alkalmanként TTL hálózatok vizsgálatához). Jobb szeretnék transzformátoros megoldást, minél zavarmentesebb/stabilabb kimenettel. Előre is köszönöm Köszönettel, Roland
Nem találtam jobb témát, így itt tenném fel a kérdést. Egy autórádiót szeretnék használni Pc tápegységről. A tápegység egy elég régi Vargáné és társa féle. Valamikor azért cseréltem le, mert az alaplap tönkrement, de nem bizonyított, hogy a tápegység volt a hibás. Semmit nem dobunk ki, ígyhát közel 20 év után előkerült a padlásról. Kipróbáltam, működik. Igaz, hogy 11,3 V-ot vad a 12 helyett, de szerintem az autórádiónak ennyi is elég. A kérdés az, hogy elfogja-e ez bírni huzamosabb ideig a rádiót különösebb melegedés nélkül? Tulajdonképpen 24 órából durván 16 órát menne a rádió. Azt írja a címke a tápon, hogy 12 V 8A-t tud. Az előbb kipróbáltam egy halogén fényszóró izzóval, ami 60 W-os. A feszültség leesett 9,86-ra, a ventilátor sebessége körülbelül a felére. A rádió normál használatban lenne, tehát nem lenne kihajtva a maximum hangerő, két hangszóró lenne rajta. A rádión elvileg 10 A-es biztosíték van, tehát ennél jóval kevesebbet vesz fel normál körülmények között. Sajnos tesztelni nem tudom, mert még nincs a kezeim között. Mire számíthatok erről a PC tápról meghajtva? Hosszútávon működőképes lesz a dologt?
Ez a táp hamarosan össze fog omlani, egyébként sem volt híres. Pláne nem jó ha terhelésre még a venti fordulat is csökken, hűtése nem megfelelő.
Nyugi, jól el lesznek így együtt.
Autórádióra külső antenna kell (filléres tétel), meg valami hitvány akku/elem hogy ne felejtse el a állomások programozását.
Hello! A Pc táp egyszerre szabályozza az 5V-ot és a 12V-ot. Ha csak a 12V-ot használod, célszerű megterhelni az 5V-os részt, pld. egy 10ohm/5W-os ellenállással. Vagy tegyél rá egy 12V/5W-os izzót, ha van ilyen kéznél. És akkor várhatóan nem fog ennyit esni a 12V.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |