Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3413 / 3571
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
De a bordákból is ki kell venni, fúróval nem lehet szerintem, endmill kéne hozzá, vagy vékony cnc marószárral oldalról támadni. Rugós csavar megy majd a borda helyére, így nem kell tökéletes felület, meg kicsi a munka, lehet lassan haladni.
(#) szikorapéter válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Írj rám a többit megoldjuk.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Jó lehetne, de nincs 8000RPM az asztali fúrón hozzá
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Akkor nem is tökölünk tovább a neoncsövek szállításával, úgyis tele van már a hócipőm a TEK-es tűzszerészes felvezetéssel.
Majd elküldi antiktelefon a nenoncsöveket és a hűtőbordát szikorapéternek, majd visszakapja a lemart hőtőbordát, és mindenki örül.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Elvileg az Egri találkozóra ti hozzátok a csöveket (és így valószínűleg a bordát is) én pedig majd küldöm vissza postával hét elején a bordát.
Annyi hogy rajzra mindenképp szükségem van , sajnos volt korábban gond hogy rajz hiányában nem a megfelelő tárgy lett legyártva.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 1
 
Ha a tények talaján próbálunk maradni (javasolt) akkor senki nem vissz a mostani egri találkozóra neoncsöveket, mert TEK bombász villogós villogós felvezetés nem fog történni, amit Kálmán kért.
Szerintem Antiktelefon sem fog hűtőbordát vinni, mert még meg sem vette (lehet nem is jön Egerbe).
Én meg viszek egy füstölt sertés első csülköt előfőzve és felkockázva, ha elfogadjátok.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Idézet:
„mert TEK bombász villogós villogós felvezetés nem fog történni, amit Kálmán kért.”

Csak ezt a részt nem értem az egészből amúgy.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Elfőzve? Az milyen?
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Idézet:
„Csak ezt a részt nem értem az egészből amúgy.”

Mert nem ismered eléggé fórumtársunkat, ezek szerint.
Idézet:
„Hogy hozná el Gergő? Ha én nem bíztam a tömegközlekedésben, ormótlan méretű, törékeny csomag szállításában, akkor Gergő felejtős.”

Csak az, és csak úgy vihet bármit, ahogyan az elő van írva.
Azért szeretjük ám, félreértés ne legyen.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) vision61 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 2
 
Idézet:
„...előfőzve ...”

Ki tetszett hagyni egy betűt.
(#) Villanymozdony hozzászólása Júl 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy benzinmotorra építhető CNG-s (azaz sűrített földgáz, nem a pb) rendszerben a reduktor után mekkora nyomás van?
Azaz megoldható, hogy 25-30 mBar nyomásról benzinmotor üzemeljen?
(#) mnyugger válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
A reduktortól függ.
(#) Kovidivi válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Én ezt úgy oldottam meg, amikor nekem kellett furatot nagyon hasonló bordába készítenem, hogy a lamellák felől nekiálltam egyszerűen 90fokos süllyesztővel, ezzel "kivettem" a lamellákat, aztán a süllyesztés középpontjába kerül a csavarhoz passzoló furat. Ehhez utána direkt olyan csavart használtam, aminek a feje 90fokos (süllyesztett fejű). Lehet a másik oldalról is kezdeni, csak akkor fordított a sorrend, először a fúró, majd a süllyesztő a lamellák felől.
(#) antiktelefon válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Rugós leszorítás kell nekem a csavar alá, a furatnál kétszer nagyobb felületen nem lenne rossz kb sík felület. amúgy mi az a 90 fokos süllyesztő? De alu miatt mindenképpen cnct monddanék, akár vékony maróval oldalról kimarni a lamellát és utána valami endmillel az alsó 1mm-t síkra levinni. De lehet szikorapéter meg tudja majd oldani rendes géppel.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Kúpos süllyesztő.
Szikora ajánlatát elfogadnám, cserébe a neoncsövekért.
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2022 / 1
 
Erre az se elég, bordák közé kell merevítést tenni és maróval lefúrni, azaz a maróval fúrunk és nem fúróval. Minden egyéb esetbe katasztrófa várható.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Ha megnézed a munkadarabot (ami még kézben sincsen a kollégánál), akkor 2 mm-enként van egy milisnél vékonyabb "borda", ami kb. 15.5 mm magas. Ha csak csúnyábban ránézek, már az is katasztrófa, pedig nem értek a gépi forgácsoláshoz(sem).
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Hát ezzel nem fogok szétgyilkolni egy 8 ezres bordát, az biztos
Az eredeti cserealap egy ilyen Socket 370 Pentium 3 133Mhz FSB-s viszonylag felsőkategóriás procira lett volna.
Ha akad valaki másnak szóljon ő is nyugodtan, Xbox classicba szeretném upgrade procinak BGA-zva, kétszer annyi rammal, vízhűtéssel, HDMI moddal és úgy gyakorlatilag mindennel, amit valaha modoltak az xbox classicon.
Illete majd lehet küldök le ingyen elvihetős cuccokat is azért.. Úgy hallottam van rá igény és nem kukában végezné.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Nem olyan nagyon vékonyak azok a bordák, hogy simán elhajoljanak. 14.5mm magasak az igaz, viszont az 1mm vastagság elég valószínű, hogy megvan.
Amiből én vágtam azt az apró darabot, az 10mm magas és 1mm-es a borda. Ha direkt feszegetem fogóval, akkor persze el tudom hajlítani, viszont fúrás közben meg se nyikkant, pedig sima 8mm-es HSS fúróval fúrtam az oszloposon. Ha teljesen biztosra akar menni az ember, akkor ilyesmit is lehet használni: Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
A gyártó oldalán van hozzá CAD model, megnézheted az alapján, rajzon nincs rajta a vastagsága.
Mivel kritikus a leszorítóerő ennél a bordánál, így elég sík alj kell, az nem baj, ha a lamellák széle sorjás, meg azt amúgy is meg lehet oldani, de ezt állványos fúróval sajnos nem lehet megoldani.
Amit linkjeltél, azt írtam is, magyarul fogalmam sincs a CNC-s kifejezésekről, endmill néven ismerem és aluhoz főleg ilyen kis átmérőre 8-12000RPM kell, ahol meg van ilyen fordulatszám, ott valószínűleg akad endmill is.
Akartam egy CNC-t, de miután nagyjából berendeztem a BGA-s műhelyt, rájöttem se hely, se pénz nincs mindenre, még így is kell helyet csináljak egy asztalnak és egy rendes sztereo műszerész mikroszkópnak, mielőtt megtriplázódik az ára.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Megnéztem az adatlapját, nem ír a bordák vastagságáról.
A CNC egy külön birodalom... Mire megtalálod azt, ami neked kell, elég sokat kell ráköltened (időt, és vagy pénzt). Nekem ez a kis kínai 1610-es bevált alapdolgokra, MDF fa szépen forgácsolódik vele, meg a saját asztalába is belemart, mikor elrontottam a programot, de az alaphoz képest sokat kell rajta fejleszteni, hogy relatíve jó is legyen. Ahhoz, hogy pl. alut tudjon marni, kapásból cserélni kellene a tengelyek vékonyka pálcáit és a gyári motort is egy erősebbre. A motorom megvan hozzá, az elszántságom már nincs. Sokan vacakolnak a vezérlőpaneljével, hogy nem stabil - nekem már ezzel sincs gond, mióta kapott hűtést, több órás programot is szépen végig tud csinálni. Csak azt nem értem, hogy a csudába ment tönkre az ER11-es befogóm, amit hozzá kaptam... Lehet, hogy mikor rezet próbálgattam, s törtem pár szerszámot, akkor mászott el a központja, ki tudja
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Az adatlapon nincs, de a CAD rajzon lehet mérni.
Amúgy szerintem ezt az alut vinné simán, nem egy túl kemény anyag és némi rezonálás sem fogja tönkretenni az eredményt.
De én nem veszek occo CNC-t, mert utána úgyis jobbat szeretnék és nagyon elszállna a projekt ára.
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Rosszabbat is oldottunk már meg. Ki kell hézagolni és úgy nem rezonál. Sajnos pont a bordáknál kellene nagyobbnak lennie a süllyesztésnek.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
A bordák vastagságát csak saccoltam. Azaz meg volt adva a 90 mm szélesség. Leszámoltam a képről hány borda van, elosztottam a kettőt, kijött hogy 2 mm-re vannak egymástól. Ránézésre látszik hogy kicsit vékonyabb a borda, mint a hézag közöttük.
Amit nézegettem hasonló hűtőbordát, az elég kemény ötvözet mellesleg, lehet pengetni a bordákat, nem olyan puha mint az alu villanyvezeték...
(#) tufatofu hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
A bordát mindenképpen át kell fúrni? Én hasonló bordáknál a talpba menetet fúrtam, és belülről volt felfogatva a dobozra, így a lamellák sértetlenek maradtak.....
(#) antiktelefon válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Nem lehetséges, videókártya hátlap lesz, kellenek átmenő furatok.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 16, 2022
 
Apróhirdetéses OFF eltávolítva.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Végül a megoldás az lett amit anyukám mondott:
- Nagy nem akarásnak nyögés a vége.
- Magad uram, ha szolgád nincsen.
Néztünk egymásra fórumtárunkkal, kerek szemekkel:
- Ezt 47x42x25 cm csomagot, ami 2.5 kg,
- Ki fene nem tudja elhozni gyalog?
Szerintetek ki hozza el Egerbe?
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Azért át lett dobozolva, kétszer ekkora volt eredetileg, meg más cuccok is voltak hozzá
Következő: »»   3413 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem