Fórum témák
» Több friss téma |
Ennek a modulnak adsz 4-30V-ot, a kimenetén 5V lesz (vagy amit a potival beállítasz). Hogy miért szeretnéd 50x-es áron megépíteni, azt nem tudom, de ebben nem tudok segíteni. Ezeket a modulokat a nyákra is könnyen be lehet építeni, a modul két szélén vannak furatgalvánok, azokon keresztül szokták rögzíteni és ugyanitt van a bemenet és kimenet is. Amit linkeltem, az még nem is a legolcsóbb, és 2.6$-ba kerül postával... Ha tetszik, rákeresel, a kapcs. rajza megtalálható a neten, aliexpress képek alapján lelesed az IC típusát, de az LM2596 buck IC boost típusú párja lesz (fejből nem tudom pontosan), amúgy minden boost IC-vel megoldható a sepic felállás.
Üdv a csapatnak,a gondom az,hogy csak aranyárban találok olyan töltőt,ami 2db 40 voltos napelemről 48 voltot ad le kb 6-8 A-rel, amivel akkut tudnék tölteni. Egy DC-DC konverterrre gondoltam,ehhez kérek segítséget. Kapcsolásból össze tudom hozni,de a tervezésben nem vagyok jártas. Köszi a segítséget előre is!
MPPT töltőt nem is fogsz "olcsón" kapni!
Aztán nem ismerjük a műszerezettségedet, és tudásodat se. Így viszont számomra kétséges hogy egy kapcsolási rajzzal kisegítenénk, főként azért mert ezek az eszközök programozott alkatrészeket is tartalmaznak általában. Ha van otthon szkóp, induktivitás mérő, és programozni is tudsz mehet a balhé!
Köszi a bizalmat,én a 317 vagy 2596 és hasonlóra gondoltam,de nem találok olyat,ami 80 volton dolgozna. Ha valaki tud ilyet és méretezni tudná 40-45 voltra ,a megépítés már nem lenne gond.
Ha csak az akkutöltés problémáját nézzük, akkor ahhoz is kevés egy szimpla áteresztő, vagy kapcsolóüzemű stabilizátor! Ráadásuk ezek az 1IC-s megoldások elfogynak 60 voltnál.
Más-más töltöttségi fokon más-más áramokkal tölthető egy savas akku! Ezt lekövetni nem nehéz, de ezt teljesen felborítja a napelemből aktuálisan kivehető teljesítmény óriási változásai! Ezért kell az MPPT töltő! Nézz utána mit jelent ez a mozaikszó! És ezután költözhetünk is egy napelemes topicba a beszélgetéssel!
Köszi Villám,rávilágítottál a gyenge pontokra,és sajnálattal,de rájöttem,hogy nem úszom meg MPPT töltő nélkül.Jó volt veletek,a témát lezárom.
Sziasztok!Szükségem lenne egy olyan kapcsolásra ami 12volt(egyenáram) bemeneti feszültség mellett,tudna 0-25 volt(egyenáram) és 0-8A kimenetet produkálni...Létezik ilyen áramkör?Kapcsolást még nem találtam rá,illetve nemis tudom hogyan keressem...Milyen név alatt futnak ezek a fajta konverterek?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2022
Buck-Boost converterek néven fut.
Ha 12V-nál kevesebb kell, akkor feszültséget csökkent, ha nagyobb akkor növel (boostol). A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2022
Sziasztok, létezik olyan DCDC-konverter (boost), aminek a kimeneti feszültsége nem konstans, hanem a bemenettel valamilyen arányban változik ?
Konkrétan egy lítium akku lenne a bemenet, a kimeneten pedig lehetne látni az akku merülését így (ha állandó a kimenet, akkor elég nehéz észlelni a merülést).
Egyszerűbb ha a stabil kimeneten lévő elektronika figyeli a betáp feszt nagy impedanciás ellenállásos feszültségoszton keresztul
Van egy félkész tápom LM2596S-el és a hűtés megoldás miatt rakom fel. Egyedül a trimmert kellett kivenni, az az egyetlen furatszerelt alkatrész. Rézharisnyával leszedtem a felesleges ónt. A panel sok helyen át van furatgalvánozva az IC körül, így a hátlapot választottam hűtőfelületnek. Az IC-re ragasztás is felmerült, de nem bíztam volna benne és macerásabb is lett volna, nem csak kisebb.
A donor egy régi PC-s procihűtő, vagy VGA hűtő. A ventilátor az VGA-ról van, de nem ezen a bordán volt. Szilikon szigetelőlapból vágtam alá egy darabot, lukasztottam a csavaroknál. Furat + menetfúrás után, egy kis hővezető paszta és mehetett össze. Pár percig próbáltam 1,5A körüli terheléssel és kézzel alig érezhetően lett melegebb. Szerintem így már kihasználható az IC károsodás nélkül. Mivel ezen nem volt áramszabályzás, megépítettem egy külső LM358-as panelen. Ez a fajta dupla feszültségmérő és árammérő panel csak hobbicélokra jó, pont illik az LM2596s-hez. A feszültség mérés még nagyjából pontosítható, de az áram, az nem lesz az igazi belenyúlás nélkül, de még úgy sem valószínű. A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
Idézet: „nagy impedanciás ellenállásos feszültségoszton” Szimplán csak nagy értékű ellenállásokkal ? Azért lenne jó a kimenet változása, mert így a táplált áramkör (multiméter vagy bármi műszer) tudná érzékelni a feszültség csökkenést és így jelezhetne is (low battery indicator).
Akkus üzemnél a lehetséges legkisebb áramot kell elpocsékolni, ezért írtam a nagyimpedanciát, ami valóban nagyobb értékű ellenállásokból áll. Természetesen figyelni kell a műszer/figyelő cucc bemenének a fogyasztására, hogy ne terhelje az ell. osztót. Figyelheted nagy bemenő ellenállású - fetes műveleti erősítővel, pl nálam mcp6002. Sajnos ennek elég kicsi a tápfesztűrése, 5V(vagy alatta) tartományra jó.
Ja, valami kimaradt. Ennél a panelnél a csavarokhoz érintkező részek nem voltak semmilyen összeköttetésben semelyik vezetősávval. Ha a csavar feje nem túl nagy átmérőjű, akkor nincs vele gond, nem fog zárlatot okozni.
Nekem XL4015E1 IC-s modulom van...ennél nehezebb megoldani az alsó oldali hűtést. Meg aztán, -ahogy ezen a hőkamerás felvételen látszik- nem csak az IC forrósodik: Bővebben: Link
Nem mondtam, hogy tökéletes lesz, de sokkal használhatóbb, mint enélkül.
Nekem a 4015 (4016) paneljeim eleve TO220-as tokosak és borda is van rajtuk, azzal nincs ilyen gondom. Ez egy bitang egyszerű táp lesz általános célokra, nem mindenre jó. Viszont borzasztó olcsó és csak otthon fellelhető alapanyagokból készül...csak lassan.
Üdv!
Tudnátok olyan buck boost modult ajánlani ami bemenő feszültsége 10V-15V (autóakku), kimeneti fesz 12V fix, vagy szabályozható. Folyamatos teljesítmény 12V -on legalább 150W. Próbáltam keresni alin, de én csak vagy egyiket vagy másikat találtam. Lehet ti több sikerrel járok.
Na itt a probléma kérem szépen az, hogy az eladónak gőze sincs mit árul, gyakorlatilag egy google fordítóval készített szöveget másolt be. A leírásban pedig gyanúra ad okot, hogy csak a "Buck" szó szerepel benne, tehát gyanítom ez is csak step down üzemű, ahogy a linken látható is...
Vagy felcsináljuk, vagy lecsináljuk.
Határesetnél meg általában mindkettőt, az előbbi sorrendben. Csak akkor meg már nem olyan szép az eredmény...
Igaz is.
Sziasztok! A képen szereplő step-down konvertert belehet kötni úgy, hogy a fet nagyobb tápot kap? 40V-körüli feszt szeretnék csökkenteni, de ez az 555nek nem tetszene.
Szia! Igen, lehet. A gate-re viszont érdemes lenne egy, az 555 tápfeszültségéhez méretezett szupressurdiódával kiegészíteni a kapcsolást.
Hello!
Ahhoz a + tápról kell "lelógatni" az 555 tápját egy zénerrel és ellenállás kell a negatív és az 555 GND közé..
Mindenképpen külön táppal szeretném megoldani, mert a 40V nem 40V hanem 18-40V között bármi lehet.
Az mindegy, akkor is a két plusz tápnak kell közösnek lenni, mert a Fet-et a forrásához képest kell vezérelni. Egyébként ez még nem konverter, csak egy "valami". De a többire kérlek ne tőlem várj választ. Csak azért szóltam, mert István nem említette.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2022
Idézet: „Valami” Igazából egy szabályozható, de szabadon futó táp. Visszacsatolás nélkül sanszos, hogy jól be is esik a feszültsége, ha valami nagyobb dologgal lesz terhelve. Lacaboy: Nem tudom mi a cél, de ha 555, akkor ajánlom figyelmedbe inkább Skori kapcsolásait. Nem sokkal bonyolultabb, szabályozható mind áram mind feszültségben (ha kell) széles határok között. Visszacsatolt, stabil tápegység. Skori 555 DC-DC A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2022
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Kapcsolási rajzot keresek, dc-dc step up konverterhez. Egy tv beltéri egységet kellene üzemeltetni 12 voltról, tehát 12/160 voltos kapcsolás után vadászok. Rendeltem Kínából, hogy ne keljen építeni de 3 percig bírta.Bővebben: Link Szóval ilyet. Elvárás a kapcsolástól: - bemenet: 10-12V, 3A - kimenet: 160V, 200mA |
Bejelentkezés
Hirdetés |