Fórum témák
» Több friss téma |
A lakáson belül, ha téged valami szőnyegen állva megcsíp, elgondolkozol, hogy hol lehet a hiba. De ha a légkondi karbantartás közben a létrán, vagy egyéb magasban szerelőt megrázza, biztos vagyok benne, hogy nem kap röhögőgörcsöt. Annak már lehet következménye.
Biztos 1,2V-os az eredeti. A nyákon 2,7V-os zener van vele párhuzamosan védelemként hibás vagy hiányzó akku esetére. Gyárilag ezeken az akkukon volt egy kis műanyag ragasztószalag, ami elszigetelte a tartóban. Használat előtt le kellett húzni. Az érintkezője elbírja a bojlert. 'Régen' ilyen volt minden mérőszekrényben. Van itthon nekem még régebbi német Sauter márkájú mechanikus óraművel. Ketyeg, mint a régi órák. Kis 220-as motor húzza fel a rugóját automatikusan, mikor lejár. Ebből ered a "szalteróra" elnevezés.
Vagy két 1.2V os akku sorba kötve. Régen divat volt.
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a segítséget, belett húzva új vezeték és a kismegszakító is cserélve lett.
Megoldódott a problémám.
Ma reggel felhívtam a villanyszerelőt, aki a szerelést végezte, és elmondtam az aggályaimat. Egy órán belül itt volt, ahogyan ígérte, és átkötötte a PE, és N síneket. Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, segítségét. Ez megerősített abban, amit gondoltam, így felhívhattam a villanyszerelőt, nem is volt semmi probléma. Nem könnyű szakembernek ellentmondani, ha én nem vagyok az, korrekt volt.
Köszönöm a visszajelzést és a fotót. Így már jó. Ment a gombóc.
*mod: felhasználó kérésére az elírás javítva. A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Moderátor által szerkesztve
Na így már jobban néz ki.
![]() De vajon ez elsőre miért nem sikerült így?
Semmi gond. Klikk rá még egyszer és leveszi.
![]()
Egy dolog még mindig nem tetszik. Minek minden FI csoport mellé külön védővezető elosztó? Azt nem kapcsolják a védőkapcsolók.
Én azt gondolom, hogy a konyhai sütőtől, konnektortól, klíma kültéri egységétől érkező védővezetőket kellett volna a bal oldali tábla védővezető sínjére vinni.
Most az utóbbiról megy átkötés. Lehet, egységesebb lenne a kép az általad említett módon, de ez már ilyen.
Az a szerelő, akit megráz a klíma karbantartása közben, alkalmatlan a munkakörre.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Pedig nálunk a cégnél volt rá példa. A Nulla vezetéket alul méretezték, megégett és a vastag zöld-sárga vezetéken folyt az áram. Ekkor lett kihívva a villanyszerelő . A klímás kötötte be veszélyes állapotot teremtve.
Szerencsére nagyobb baj nem történt. Ha minden tévedő embert elküldenénk, nem maradna már szakember. Így is nagyon kevés van. A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Azért káoszos még kicsit szerintem... Nem volt a táskájában elég fekete drót, a kékek mit keresnek a feketék közé bekötve? Átnézetném egy másik szerelővel...
Lehet, hogy a képen a színek "csalnak". Sehol nincs kék a feketék között. Annál is inkább, mert a feketék csak a fővezetéki leágazóban (itt van egy "idegen", 6mm2 keresztmetszetű szürke szín, ez megy a jobb szélső - klíma FÍ-reléjére, ezen más fogyasztó nincs), illetve a kismegszakítókban van bekötve.
A síneken csak kék, és zöld/sárga vezetékek vannak kötve.
képen szerintem egyértelmű, azt nem tudom eldönteni a kismegszakítók környékén mi van...
Ha több sín van akkor meg szerintem illene nem lácbafűzni (pl védőföld ha jól látom ilyen), hanem a bejövőtől csillagszerűen a többi sinre... A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Pont csillagba van kötve a Nulla és a PE is.
Az alsó 2 sínre jön a bejővő. A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Kékek azok, csak a fotó minősége nem az igazi, a kedvedért megdolgoztam egy kicsit a képet.
Hibás színbeállítású monitornál lehet ilyen "elnézésbe" beleszaladni.
Akor sorry, meg akkor gondolom a barnák is züldsárgák
![]() Hja egy "normális" fotó kellett volna, így nem nehéz elnézni...
PE vezetők:
Fogyasztásmérőhelyről a PE vezető a bal oldali tábla bal alsó sín balról 8. csavarhoz érkezik (6-os kismegszakító mögött látható). Ugyanezen sín 12. csavarjáról a PE vezető a középső tábla bal oldali sín 1. pontjára érkezik. Ugyanezen sín 6. pontjáról a PE vezető a jobb szélső tábla bal oldali sín 2. pontjára érkezik. Ugyanezen sín 3. pontjáról a PE vezető ugyanezen tábla bal felső ("elmenő PE vezetők) sín 10. pontjára megy. N vezetők: Fogyasztásmérőhelyről a N vezető bal oldali tábla jobb alsó sín balról 2. pontjára érkezik (6-os kismegszakító mögött látható). Ugyanezen sín 6. csavarjáról a N vezető az ezen táblán levő FÍ-relére megy. Ugyanezen sín 10. csavarjáról a N vezető a középső tábla FÍ-reléjére megy. Ugyanezen sín 12. csavarjáról a N vezető a jobb oldali tábla FÍ-relére megy. Mindhárom FÍ-reléről az illető tábla jobb oldali, "elmenő" N sínekre csatlakozik. Szerintem a sínek egy közös pontból "vannak megtáplálva", és nem felfűzve. Nem könnyű a képről követni.
Ez kimerítő volt
![]() Öreg vaksi vagyok ![]() ![]()
Nem, nem.
Én kérek elnézést elnézést a gyenge minőségű fotóért. Az a félrevezető.
Az a lényeg, hogy végre jó, tuti és megoldódott a probléma és mi köszönjük, hogy ezt visszajelezted egy fotóval mellékelve. Ebből lehet tanulni.
![]()
Egy FI relé az egész lakást figyeli, az összes áramkörön kell elérni a küszöböt, így meg szétosztódik a hiba küszöb értéke.
Bocs, ez miért lenne baj?
Maradjunk az előző példánál. Ha van 3 db 30 mA-es érzékenységű FI-relé. Valamilyen hiba okán az egyiken 10mA, a másodikon 15mA , a harmadikon 20mA hibaáram folyik.
Ha csak 1 db FI-relé lenne, a hibaáramokat összeadva, már leoldana. Kinek mi a baj ? Pedig a FI-relé csak végzi a dolgát. Mindenesetre én magamon nem szeretném kipróbálni mi a különbség az 5 mA és a 30 mA között . A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2022
Gyakorlatilag megismételted, amit előtte írtál. Azt meg értettem, azért kérdeztem bele. Milyen hiba lehet, amelyik három, gyakorlatilag villamosan "egymás mellett" levő FI-relén is differenciát okoz? Egy fázis-nulla vezetékpáron jelentkező különbség csak egy FI-relét gerjeszt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |