Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3417 / 3583
(#) szidom hozzászólása Júl 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudom hogy elektronika mentes, de talán nem kapok büntit.
Javításra hoztak egy akkus láncfűrészt, ahhoz kellene segítség, a keresőben nem találok semmit. Új témát nem akarok nyitni mert lehet hogy csak rosszul kerestem.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza szidom hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Milyen akkus láncfűrész, és mi a baja?
Azt tökéletesen csináltad, hogy ennyi információval nem nyitottál új topic-ot.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2022
(#) szidom hozzászólása Júl 30, 2022 /
 
mcculloch li58cs
A probléma hogy egyszerűen megállt.
Az akku azt jelzi hogy tele van, 48v-os 50w-os izzoval próbálva nincs feszültség beesés órák múlva sem.
Bekapcsoláskor látszólag minden ok, de ha próbálom indítani moccan a motor, majd villog a bekapcsoló gomb. Kikapcsolom, bekapcsolom ugyan az.
Képet most nem tudok felrakni, csak kedden.
A kapcsolókat kimértem, jók.
Van bent egy kefementes motor 3 vastag vezetékkel, meg egy 4 vagy 5 eres csatlakozó, gondolom talán hall szenzor a fordulatszám miatt meg talán hővédelem, de nem biztos.
A vezérlő panel ki van öntve valami szilikon szerű cuccal, sok esély nincs méregetni.
(#) antiktelefon válasza szidom hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Nincs elakadva a motor, hogy nagy áramot vegyen fel? Esetleg motor driver zárlat?
(#) Suba53 hozzászólása Aug 3, 2022 /
 
Srácok!
Földgáz diktálásnál azt írják, hogy a havi kedvezményes mennyiség egy jelleggörbe szerint változik.
Vagyis más a kedvezményes limit augusztusban, és más decemberben.

De ezt a jelleggörbét, az a szerint számolt havi kedvezményes mennyiséget nem találom.
Az MVM honlapját böngészgetem, de vagy vak vagyok, vagy nem tudom, de ezt a passzust nem lelem.

Találtatok erre vonatkozó hiteles infót?
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Én annyit szűrtem le, hogy a "harang" jelleggörbe miatt az év végén értékelik az össz fogyasztást és eldől, hogy túllépés-van-e, vagy nincs. Nem tudok havi lebontású szabályozásról. Szerintem így követhető és tervezhető a kereten belüli fogyasztás. Nekem sok éve diktált a gáz, a villany meg automatikus leolvasással működik tizenéve.
Arról meg kevés szó esik, hogy a kedvezmény a villamos energiánál az egész napszaki és a kapcsolt, éjszakai-ra is külön-külön értendő.
Érdekes, hogy ez nem jött elő...Mert pl. egy 200l-es bojler fogyasztása mellé már nem sok nappali fogyasztás férne bele a kvótába.
(#) majkimester válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 3, 2022 / 1
 
Vonatkozó korm. rendelet
13. melléklet

Valaki kiszámolta m3-re is, azt is mellékelem.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Köszönöm, erre gondoltam. Ez egy nagyon lényeges táblázat, nem tudom az MVM miért titkolja. Csak annyit írnak, hogy a jelleggörbe szerint korrigált havi fogyasztás.
Remélem ezt nem fogják ad-hoc módosítgatni, kényük kedvük szerint.
(#) majkimester válasza Ódenka hozzászólására (») Aug 3, 2022 / 3
 
Idézet:
„Arról meg kevés szó esik, hogy a kedvezmény a villamos energiánál az egész napszaki és a kapcsolt, éjszakai-ra is külön-külön értendő.”


Bővebben: Link


Idézet:
„Ha van vezérelt mérőm (éjszakai mérő) is, akkor arra jár külön éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség?

IGEN.

A rendelet vonatkozásában több felhasználási helynek minősül, ha a hagyományos mérő mellett (A árszabás) vezérelt mérőn (éjszakai, azaz B, vagy B Komfort árszabás) is történik villamosenergia-vételezés. Ebben az esetben az éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség a hagyományos mérőn és a vezérelt mérőn mért fogyasztás tekintetében külön-külön is megilleti a felhasználót.”
(#) tufatofu hozzászólása Aug 4, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!
A új öntöttvas bográcsot, hogy szokták használatbavétel előtt "kiégetni"? Több módszer olvasható a neten, de talán valaki már átesett ezen a procedúrán, és ad némi tanácsot ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm!
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Egy finom marhapörkölttel.
(#) tufatofu válasza sany hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Köszi! Az lenne a következő lépés hétvégén, de attól a konzerváló bevonattól ami gyárilag rajta van, előtte meg szoktak szabadulni
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Nekem zománcozott bográcsom van, én még ilyen procedúrán nem estem át, de jó tudni, hogyha valaha lesz ilyen bográcsom.
(#) pucuka válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Elmosogatod forró vizzel VIM -el (vagy valami hasonlóval, pl mosogató szeres fémszivaccsal) jól kiöblíted, és használatba veszed. Ha már használtad, a ráégett zsír megvédi.
(#) tufatofu válasza pucuka hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Köszönöm szépen a választ! Akkor nem feltétlen muszáj kiégetni? Olyanokat is olvastam, hogy zsír kell bele, és addig égetni míg meg nem gyullad benne, aztán kisúrolni.
(#) Frankye válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Én annak idején nem csináltam semmi hasonlót az enyémmel, és azóta sincs vele gond. Ahogy előttem írta pucuka: rendesen ki kell mosni, elöblíteni, és használni. A zománcos belselyűt ugyan így, csak kevésbé "agresszív" szerekkel. (Nem is kell.)
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Felénk alföldön még a szalonnabőrrel áttörlés volt az eljárás része, emlékeim szerint.
(#) tufatofu hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Köszönöm szépen Mindenkinek a választ!
(#) Rosszmáj válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Akkor még egy válasz. Ha fémtisztára sikálod (súrolószer, fémszivacs) finom vas íze lesz az első főzetnek.
Használat után forró vízzel kiöblítve, szalonnabőrrel vagy zsíros papírral áttörölve szoktam elrakni, a legközelebbi használat előtt meleg mosogatószeres vízzel kimosom, de nem sikálom.
(#) tufatofu válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Köszi! Nagyon vas íze lesz, mert nem szeretnék kidobni 5kg marhahúst, inkább főzök előtte benne egy tejbegrízt, hogy annak legyen vas íze.
(#) Rosszmáj válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
De a tejbegrízt jó sok füstölt szalonnával csináld, mert egyébként az utána főzött marhának tőgypörkölt íze lesz
(#) tufatofu válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 5
 
Azt el lehet nyomni, ha traktor gumival tüzel alá az ember
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Vasíze lesz... a fülemnek...
Nedves homokkal kell főzés előtt kisúrolni. Jól, nem "csak úgy."
A szalonnabőrözés csak állagmegóvás, azt is le kell súrolni főzés előtt.
Ha VIM-el súrolsz azt sem árt kisikálni -homokkal. Akkor minek a VIM?
De inkább zománcosban főzök én is, mert azt elég elmosogatni
(#) Remci válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Nedves homokkal jól ki kell sikálni. Majd miután megfőzted benne a cuccot, akkor érdemes kiszedni egy tálba,mert ha sokáig benne hagyod, akkor vas ízű lesz. Főzés után ismét nedves homokkal fényesre sikálni és vékonyan lezsírozni,úgy elrakni. Következő főzés előtt a zsírt langyos,meleg vízzel lemosni és lehet főzni. A zománcos bográcsot csak el szoktuk mosni,majd szárazra törölni, azt nem kell zsírozni.
(#) nagym6 válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Vegyél zománcosat. Ezen vastag rozsda lesz előbb utóbb. Állandóan zsírozgatni, tisztítgatni kellemetlen, és rendesen tiszta sosem lesz.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Nekem van mindkettő.
Zománcos -> egyszerű vele bánni, elég simán elmosni
Öntött vas -> hosszú évekig használtuk, mindig ugyan úgy eltéve (kimosás után bekenve szalonnabőrrel)
Amiről eddig nem esett szó, az a fedő. Nekem amivel gondom támadt, az a fedő, a vasbográcshoz vettünk egy fedőt, s az rozsdásodott be! Na azt akárhogy próbáltam kitisztítani (a visszahajló perem elól kiszedni a rozsdát), sose sikerült rendesen. Emellett a bogrács is valahogy kapott egy avas ízt, amit szintén nem sikerült eltűntetni, ekkor váltottam a zománcosra és egyelőre nem bántam meg a döntést. Ha ez is annyi időt ki fog bírni, mint a másik, akkor meg pláne nem
(#) Alkotó hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Bogrács ügyben mindenki a belsejére koncentrál. Pedig ez a könnyebb rész, mert akár nyers a felület, akár bevonatos, ki lehet mosni, alig van vele gond. Ha kicsit megkapja a rozsda, akkor azt dörzsivel leszedem.
De a külső felületre még nem találtam jó megoldást. A korom a füst, és gondolom valami egyéb gázok amik a fahasábokból kijönnek egy nagyon stabil kérget hoznak létre, amit nem tudok mivel eltávolítani. Valójában már nem is görcsölök vele, nem zavar ott kívül a korom, nincs ott vele semmi baj. Ha esetleg erre van jó javaslat, azt szívesen olvasnám. Illetve másokat zavar ez a külső korom?
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
A kormot nagyjából le lehet mosni sima vízzel, s ha már nem fog, akkor mehet be a zacsiba, hogy ne kenjen össze mindent, ami mégis rajta maradt...
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Idézet:
„Ha kicsit megkapja a rozsda, akkor azt dörzsivel leszedem.”
Nem teljesen, ha nem látjuk, attól még ott lehet valamennyi. Zománcost dörzsizni sem kell. Csak előnye van.
(#) nedudgi hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Én magasnyomású mosót használok.
Szerintem:
Amíg meleg a bogrács, szinte mindent le lehet szedni vele. Utána jöhet a szalonnabőr. Fedőnek jobb a zománcos. A homokos súrolás alap.
Könnyű dolgom van, egy hatalmas csavart nyír van a senki földjén, onnan mindig jut elég tiszta tüzelnivaló.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2022
Következő: »»   3417 / 3583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem