Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3765 / 3976
(#) kadarist válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Nem akarok rétes tészát, de az analóg jel vezetésének impedanciaviszonyairól eszmecseréltünk és nem másról.
(#) Fidel hozzászólása Szept 11, 2022 /
 
Van tekercs induktivitás méretező program itt az oldalon.

Nem értem őket!

Van egy légmagos tekercs, amin műszerrel 0,08mH mértem.
Téglalap keresztmetszetű.

A paraméterei:
d:1mm
Cséve test mérete: 13,5x18,2x62
Erre van két sorban feltekerve 120menet

A közelébe sem tudtam számolni értéket, nagyságrendi különbség van a számolásaimban!
A tekercs keresztmetszete, nem az a terület, amit úgy kapok meg, hogy a tekercs külső oldalainak szorzatából kivonom a csévetest oldalainak szorzatát?
Tehát AXB-axb?
Ez esetemben nagyjából 240mm2
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
A keresztmetszet alatt a mágneses fluxus által kitöltött keresztmetszetet kell érteni. A te esetedben ez a csévetest keresztmetszeténél nagyobb, de a tekercs külső méreteiből számított keresztmetszetnél kisebb. Próbáld kiszámolni az (A+a)/2 és a (B+b)/2 szorzatából kiadódó keresztmetszettel az induktivitást. Annak közel kellene lenni a mért értékhez.
(#) Charlie99 hozzászólása Szept 11, 2022 /
 
Sziasztok!

Elektromos légycsapóból csináltam statikus fűszórót, de elég harmatos a teljesítménye, nem igazán állnak égnek a fűszálak.
Hogy lehetne tuningolni a teljesítményét? A képen azon a zöld izén (kondi?) a felirat 1500V332J (utóbbi két karakter nem biztos).
A táp két AA elem. Egy teljesen feltöltött 18650 gondolom segítene, de nem végezné ki az elektronikát? Multiméterrel simán lehet feszt mérni a kimeneten?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) kadarist válasza Charlie99 hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Szia! Mi az a statikus fűszóró?
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Terepasztálnál használják. Mik vannak.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) sany válasza Charlie99 hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Esetleg nem hosszú a használt vezeték?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) Charlie99 válasza sany hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Nem hosszú, meg vastag is, a gyári cérnaszálhoz képest mindenképp
Rá lehet erre mérni simán, hogy mekkora fesz jön ki belőle? Multimétert nem vágja haza?
Elég egyszerűnek tűnik az elektronikája, de ahhoz hülye vagyok, hogy magamtól turbózzak rajta.

Diorámához kellene, füves rétet gyártani
(#) mek-elek válasza Charlie99 hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Csak elgondolkodtatónak...
Hajdanán én is vacakoltam terepasztallal. Vásároltam hozzá valódi kőzuzalékot. Annak súlya is volt. Színre kevert festékkel ragasztottam fel a töltésre. Még a vasút hangja is megváltozott tőle. A súlyát hangsúlyoznám! A videókon valami műkotyvaszt adnak hozzá. Amiért hozzászóltam, ennek háttere. Problémásnak tartom az ezzel való tevékenységet, mivel, ha a szervezetbe kerül nem biztos, hogy használna. Márpedig nem írnak a kötés tartósságáról. Azaz, hogy takarítható alkalmazás esetén a későbbiekben. És akkor ki tudja hova libben. Gyereknél, állatnál elgondolkodnék az ilyesmin.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 12, 2022 / 1
 
Flokkolás.
Idézet:

Mottó: Az autó kiállításon állítottam ki, amikor egy öreg kárpitos hosszas szemlélődés után így szólt hozzám:
-Már egy órája figyelem és nem tudok rájönni, hogy a csudába tudja ilyen tökéletesen ráfeszíteni az anyagot a legbonyolultabb felületekre, hogy nincs ráncosodás és mindent tökéletesen befed, pedig életembe nagyon sok autót kárpitoztam.
-Na látja azért, mert ez nem kárpitozás, ez FLOKKOLÁS”
(#) Charlie99 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Egyszerű fehér faragasztó a megoldás kőzúzalék rögzítésére (meg sok minden máséra is). Színtelenre szárad, erős, tartós kötést biztosít. Na de ettől még nem állnak égnek a műanyag fűszálak
(#) Udvari Zsombor válasza vrbr hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Érdekesség képpen: ebben a videóban egy I2C intefészes OLED kijelzőt kezelnek közvetlenül a HDMI porton, ami bizonyítja, hogy ott tényleg I2C kommunikáció van jelen.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Meg amúgy a HDMI csatlakozón is ott van az I2C. ( SDA, SCL )
Egy sima RCA adapter meg nem alkalmas erre a kommunikációra.
Vagyis a sárga RCA csatinak ehhez semmi köze.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022

HDMI.jpg
    
(#) Delinsky hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Sziasztok! Mitől függ egy elektrolit kondenzátor mérete? Úgy értem, magassága, átmérője. Ha van egy régi tápegység, és abban van például egy 50V 470 mikrófarados kondi, ami 35 mm magas és 15 mm átmérőjű, be tehetek-e a helyére egy ugyanolyan értékű, csak 25 mm magas és 12,5 mm átmérőjű kondit?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) kadarist válasza Delinsky hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Szia!
Igen, beépítheted.
(#) Delinsky válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) GPeti1977 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2022 / 1
 
A kis ESR értékű elektrolit kondik nagyobbak meg nehezebbek mint a normál.
(#) alienco hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy víz átfolyás mérőben elromlott a hall-érzékelő. Az van ráírva, hogy 460S 032A1. Ha jól gondolom, ez a Honeywell-nek lehet az SS460S érzékelője, amit sajnos sehol nem találok megvásárlásra.
Tudnátok, kérlek, segíteni, hogy mi lehet jó helyette, vagy mire kell figyelni a helyettesítő darab kiválasztásánál? (Természetesen azért is hálás lennék, ha ajánlanátok egy magyarországi helyet, ahol lehet kapni (rendelni), én órák alatt sem találtam ilyet.)
5V-ról működne a beszerelt darab, és az átfolyáskor forgó ventilátoron lévő mágnes adná neki a felteszem gyenge, és sűrű jelet.
Pont ez a típus, amiben a hall-érzékelő van.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) lelkes amatőr válasza alienco hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
(#) alienco válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Köszi, de úgy láttam, hogy a kiinduló érzékelő bipoláris, ez pedig multipoláris. Vagy ez nem számít? (Próbáltam utánanézni keresővel, de a sok termék között nem találtam oktató leírást. Van még egy olyan is, hogy lineáris, így már teljesen elvesztem.)
(#) lelkes amatőr válasza alienco hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Szerintem minden további nélkül berakhatod ha a tokozás megegyezik.
(#) alienco hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) Bakman válasza alienco hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Sommásan:
Unipoláris: kap mágneses teret, bekapcsol, nem kap mágneses teret, kikapcsol.
Bipoláris: északi mágneses teret kap, bekapcsol, déli mágneses teret kap, kikapcsol. Másik változata, amikor déli mágneses tér kapcsolja be és északi ki.
Lineáris (analóg): a kimeneti feszültség követi a mágneses tér erejét. Ezeket általában olyan mérőeszközökben használják, ahol a mágneses tér nagysága összefügg pl. a árammal, lásd DC lakatfogó.
(#) alienco válasza Bakman hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Köszönöm, így már értem.
(#) alienco válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Nézegettem az adatlapokat. Az eredeti -55..55G között működik, typ. 30. 30G az elvileg 3mT. A másik szenzor kapcsolási küszöbe 5mT. Nem lehet, hogy ezt nem fogja kapcsolni?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) giskard válasza alienco hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
A TLE4905L nem lesz jó neked (unipoláris). A 460s a mágnes déli pólusánál kapcsol be és az északinál ki (ilyet kell keresned).
Viszont a TLE4935L talán jó és több helyen kapható (bár érzéketlenebb).
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) alienco válasza giskard hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Sajnos tartok az érzéketlenebbségétől. Ha jól következtettem, akkor a 460S -5..5mT között működik, 0,5mT kapcsolási küszöbbel. A TLE4935L pedig -20..20mT, 5mT küszöbbel. Akárhogy szuggerálom, nem tűnik jónak. (De tévedhetek, még sosem foglalkoztam ilyennel.) Persze 0,5mT kapcsolási küszöbű raktárról megvásárolható hall-érzékelőt sem találok itthon.
(#) giskard válasza alienco hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ha az eredeti pozícióban nem működik (szerintem nagy az esély rá hogy igen) közelebb kell tenni a mágnesekhez.
Következő: »»   3765 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem