Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1027 / 1138
(#) lelkes amatőr válasza pcsoma hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Kösz, ez jól hangzik, holnap ezzel kezdek, lesz ami lesz.

antiktelefon:
kipróbálom mindkét verziót, nem vesztek vele semmit. (legfeljebb időt, de mint mondtam: az van bőven)
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
UEFI most biztos nem fog menni. Legacy bootolható linux kell neked úgy telepítve és nézd meg a proci támogatva van-e. Így is lesz bőven problémád a telepítésnél, nem kell szándékosan nem kompatibilis dolgot próbálni.
(#) Ragathol válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Endless OS esetleg?
(#) Régi motoros válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Én majdnem ezt anno winnel játszottam el, mikor olyan laptopot hoztak, ami nem volt hajlandó USB-ről telepíteni. Amit én alkalmaztam egy cseppet volt más csak. Ha úgyis gyalulod az SSD-t, javaslom kipróbálni az én verzióm, talán linuxon is működik. Az SSD-n két partíciót létrehozni, egy nagyot, amin majd az OS lesz, mögé egy kicsit, amin az OS telepítője lesz. Tehát én létrehoztam 4GB ot az SSD végén, és felmásoltam oda a win telepítőjét. Visszatéve a laptopba a második partíciórol botoltam, így indult a telepítő. Célként az első partíciót adtam meg, felment a win, aztán a bootolást visszaállítottam az első partícióra. Onnantól simán folytatódott a rendszerbeállítás, és kész lett. A telepítő partíció meg ott van, vészhelyzet esetére ha újra telepítés kellene...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
(#) Régi motoros válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Most azon gondolkodom, vajon ezt meg lehet e oldani valami *.cmd parancssorral,
ami mondjuk percenként megpingeli a routert pl. Akkor vajon elmegy aludni?

Na majd utána nézek a parancsoknak, nem tudom van e közte valami késleltető utasítás.
Esetleg óra lekérdezés, és a szerint pingelni egyet...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 30, 2022 / 2
 
Köszönet Mindenkinek aki segíteni próbált a Linux telepítésében, végre sikerült.
Találtam egy régi Elementary OS verziót, ez még nem is hallott UEFI dolgokról, simán felmászott a gépre USB-ről.
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 30, 2022 /
 
Vodafon tv hibakódról van valamerre információ szerintetek?

Mennyivel egyszerűbb lenne normálisan kiírni, mi baja, mint hogy értelmetlen hibakódokat dobálnak.
Ha rajtam múlna, két év kézlevágás járna az ilyen programozó(k)nak...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Ezt gyorsan dobtam össze, igaz végtelen ciklus (csak X -re kattal zárható be), de most ez nem számít.
Az időzítés szabadon átírható. Kérdés elég e a localhost -ot pingelni, vagy a routert kell...
Kísérleti példány, ha van kedved próbáld ki. Holnap tesztelem én is.

NoSleep.cmd
    
(#) KBal76 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Remélem nem nekem írtad, nekem nincs ilyen gondom.
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Sziasztok
Van egy Fujitsu alaplap PC amire elszállt a winyója és felhúztam egy Win7-et SSD-re.
Sajna nincs meg az alaplap telepítő lemeze.
Mégnagyobb sajna, hogy a hálókártya se működik rajta addig amíg nincs telepítve.
Próbáltam széria szám alapján valahogy beazonosítani a fujitsu oldalán, nincs találta (valaha volt olyan, hogy ez bárkinek bejött???)
Van-e valakinek ötlete, hogy tudnék ehhez telepítőt vadászni?
Everest programot ismertem, azt ráraktam, de az alaplapra csak ismeretlen gyártó-t ír, meg gondolom net nélkül az se működik.
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
Üdv!

Az eszközkezelőben a hardverazonosítónál lévő VID & PID alapján tudsz keresni akár más gyártótól is, ha ugyanazt a hardvert használja.
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
Hát ezt nehéz volt olvasni, no de ha az alaplapot befotózod illetve bármi gyári címkét a gépházon(ha nem történt módosítás) az sokat segít!
Ez elvileg felismeri.
Esetleg az összes felirat az alaplapról.
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Köszi
Közbe találtam rajta egy azonosítót, ami az alaplap tipusa lehet:
D3061-B13 GS2
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
(#) Macsek71 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Idézet:
„Everest programot ismertem, azt ráraktam, de az alaplapra csak ismeretlen gyártó-t ír, meg gondolom net nélkül az se működik.

Nekem bejött, remélem másnak is segítség lehet (bár pénzbe kerülhet..)
1, USB WIFI stick - eddig ahol próbáltam minden gép kezelte...
2, mobilteló USB-modemként használva - mobilnetet (talán a WiFi-t is) elérheted a sz.gépről -szintén driver nélkül ...
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Igen, igen meg lesz köszi
Már az összes föliratra rákerestem ami a gépen volt, ez volt az utolsó
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
Javaslom egy kb soha nem használt pendrive-ra kimásolni az összes drivert,ha megtalálod, és be szigszalagozni a gépházon belül, szigorúan zöld-sárga szalaggal, így többé nem veszik el a driver
(#) Macsek71 hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Szakértő Szakik !

Van egy Dell lapi, ami azért lett "leselejtezve"*, mert kegyetlenül laggolni kezdett (meg-megtorpan..)
Ha a rajta levő win tisztításával próbálkozom, felgyorsul(megjavul), majd pár óra használat után (nem egybefüggő) újra laggolni kezd ...
Próbáltam Ubuntu féle Linuxot, tökéletesnek látszik - live és telepített verzióban is fut, mint a szél de nem talál(ismer fel) hálózati kapcsolatot sem LAN, sem WiFi ... (a WiFi sticket sem ...)

Lehet hardverhiba miatt döcög a jószág ?
(win "látja" a wifit, de kegyetlen lassú ...)

* Párom régi "dolgozós" lapija, kapott szebbet nagyobbat
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2022
(#) villanyipi válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Csak maga net lassul be rajta vagy, az egész gép?
Több infót adj, proci sebesség, ram mennyiség pontos típus.A windows verziót sem írtad le, egy linux bármely windows erőforrásainak tizedét sem használja, az hogy sem usb-t sem hálókártyát nem ismer linuxon az kompatibilitás vagy verzió gond is lehet.
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Megoldódott a driver probléma.
Minden jó, most kellene a win7-et áthúzni win10-re online, amit már többször is csináltam gond nélkül.
Ahogy elindítom az online telepítőt, gondolkozik egy pár percig, majd :
Idézet:
„Nem tudjuk pontosan, hogy miért, de az Ön gépén nem sikerült futtatni az eszközt”

Ilyen üzenettel találkozott már valaki?
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Első tippem a windows kulcs lenne, telepítéskor nem tudhatom be írtad a régi kódot(elvileg eredetit vagy legalább csoport kulcs) vagy anélkül telepítettél.
Amennyiben van rendes fiókod bejelentkezve elvileg eredetinek fogja látni a licence-t és felteszi a 10est, de ezt a vezérlőpult update részen láthatod, amennyiben eredeti a licence meg kellene próbálni megnézni a hiba üzenet részletezi-e mi a gondja.
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Eddig sose volt gond, bár a win7 nem jogtiszta, van jogtiszta win10 kulcsom.
De odáig el se jut, hogy esetleg kérhetné.
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Nem részletezi, mi a gondja, szokás szerint lerendezi egy 20 karakteres hexadecimális kóddal, amit halandó nem ismer, meg, hogy forduljak az ügyfélszolgálathoz.

Nem lehet, hogy hiányol valamit? egy másik számítógépen próbáltam futtatni, ott símán megy:

Bővebben: Link
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
Mi páran igyekszünk túllépni halandó létünk korlátait nyugodtan add meg a hexa kódot sokat segít
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
  1. Hibakód: 0x80072F8F-0x20000
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Bővebben: Link
Ez ugyan angolul van, de nagyjából egyszerűen írnak a hibáról.
Amennyiben nem szeretnél viaskodni vele rufussal írj ki egy telepítős usb-t ahhoz rengeteg leírás van ha úgysem működne akkor más irányba keresünk.
Sima bootolás után is lehet azt hiszem frissíteni, beírva a kulcsot mennie kell.
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Ha win10-et akarsz akkor nem a win7-et kellett volna telepítened hanem a win10-et..
(#) SzilCsong válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Az tök jó amit írtál, csakhogy nekem win7 telepítő lemezem van, arra szoktam ráhúzni a win10-et, ami eddig gond nélkül ment is. A jóég tudja, hogy ennél a gépnél miért nem működik, mint azt se miért nem volt aktív a LAN port amíg rá nem toltam a telepítőjét, külön.
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
A lan port nem meglepő régebbi alaplapokra chip készlet drivert nem feltétlen rak fel a win telepítő, nekem is van ilyen gépem. Felrakom a chip készlet drivert utána gond nélkül felmegy bármi, és frissül is, persze win 10-ig, mert a 11nek nincs gusztusa a géphez
(#) Suba53 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Ha már volt azon az alaplapon valaha aktivált win10, akkor nem kell vacakolni ha ugyanazt a verziót akarod rátenni, akkor simán akárhányszor újra telepíthető, nem kell előtte a win7.
Ha még nem volt, vagy más verziót akarsz, és a win10 telepítése után az fogad, hogy aktiválni kell, akkor is van megoldás, de azt tűzzel vassal írtja az MS, amin nem is csodálkozok.

https://infopedia24.com/w10-digital-activation-program-v1-3-7-portable/

De pár ezresért lehet kapni a neten érvényes kulcsot, azzal is simán aktiválható.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2022
Következő: »»   1027 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem