Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Valamit nem értek. A készüléked elnevezése Emission Tester, és ha jól látom éppen azt (ami a leglényegesebb lenne) nem lehet vele mérni. Vagy csak én nem látom, hogy hogy mérsz ezzel katódemissziót?
Anódáramot, segédrácsáramot lehet vele mérni. Gázosságot, esetleges rövidzárat lehet vele indikálni.
Nem értem a kérdésed egészen pontosan mire irányul?
Köszönöm szépen!
Szaporodnak otthon a csövek meg az erősítők az évek alatt, szükségem volt már nagyon rá.
Az elég nagy baj ha nem érted, akkor olvasd el újra. Egyedül a katód emissziójának a mérése az, amiből kiderül egy cső (el)használtságának mértéke. Nem látom hogy tudna olyat mérni.
Felkeltette az érdeklődésemet a csövek katód emissziója. Nem mint ha ezzel ráfordulnék a csöves áramkörök babrálására, de huszonévesen egyszer már értettem a csövek fizikáját, és most ez után kutatva egy üres sötét bugyrot találtam a memóriámban.
Viszont ez a cikk megvilágította ismét a sötét polcokat. Csak javasolni tudom mindenkinek, akit a csövek füstje megcsapott. Én azért maradok a jó öreg szilárd test kütyüknél.
Bár ez "Ki mit épített fórum", nem a "ki mit tud mindenkinél is jobban", azért kíváncsi volnék a te mérési elvedre.
Vannak amerikai csőmérők, amelyekben van "life test" funkció, amivel akár tönkre is lehet tenni a csövet, ha pár pillanatnál tovább mérünk vele. Akik már több évtizede méregetik a csöveket, kifejezetten óva intenek ezen emisszió tesztek alkalmazásától.... Tehát várom a te általad megépített emisszió mérő mérési metódusát, hátha ma is tanulok valamit, vagy sem....
Bár nem tőlem kérdezted, de szerintem a kétpontos emissziómérésre gondolt. A mérés nekem még nem tett tönkre csövet azzal a 1-3V anódfeszültséggel és pár miliamperrel. Mindkét módszer jó, de egymást kiegészítve a legtutibb.
Azt az enyém is tudja, meg más praktikákat is, ezért is vagyok kíváncsi a MESTER tudományára....
Lehet a feliratozás okozza, mert bevallom töredelmesen, nekem is egy anódáram mérőnek tűnt elsőre, gázteszt nyomógombbal, zárlatjelző lámpával és a kiszolgáló tápegységekkel.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2022
A topikjába már leírtam csak vissza kell lapozni párat. Még az ok-okozat is le van írva, azt pucuka írta le. Most értem haza, ma már biztos nem állok neki rajzolgatni, majd holnap. De engedd már meg, hogy megkérdőjelezzek valamit amit nem értek, azóta sem, szóval, hogy méred meg azzal, hogy hány %-os a katód emissziója (az új cső 100%-ához képest)?
Kérjük, hogy a csőteszter további tárgyalását egy másik, erre megfelelő topikban folytassátok.
Köszönjük!
Készítettem egy GPS alapú sebességmérőt. Szerintem elég pofás lett, és pontos is. 50km/h-nál bekapcsol egy LED, illetve egy rövid hangjelzést ad, 65km/h-nál kikapcsol a LED, 90km/h-nál ismét bekapcsol a LED, és egy rövid hangjelzés.
VIDEO A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
Voron 0.1 3d nyomtató
Ez egy open source 3 printer, CoreXY rendszerű, Klipper szoftverrel. Kitből építettem, a kit a műanyag alkatrészek kivételével mindent tartalmazott (léptető motorok, linear rail-ek, csavarok, vezérlő panel, csatlakozók, nyomtatófej stb). Nem tartalmazta a műanyag alkatrészeket, azokat én nyomtattam ki ABS-ből egy másik gépen (a képen a fehér alkatrészek, jó sok van belőlük...). Néhány módosítást is csináltam az eredeti tervhez képest, pl. Orbiter v2 extrudert építettem be (mert az eredetit nem nagyon dícsérték). Ehhez persze pár nyomtatott alkatrészt át kellett terveznem. Változtattam a felső burkolaton is, mert könnyen levehető, stabil fedelet akartam. Az eredeti nehezen kiszedhető, és kiszerelt állapotban eléggé hajlamos a széthullásra. Csak néhány próbadarabot nyomtattam, szépen sikerültek. Tálcának egy mágneses, arany színű PEI lapot adtak hozzá. Valami miatt néha tapadt, máskor nem, nem jöttem rá, mi a baja. Más nyomtatókban is használok PEI-t, azokkal sose volt gond. Próbaképpen kicseréltem egy G10 (üvegszálas epoxy) lapra, az jól tapad. Nagy előnye, hogy lehűlve nullára csökken a tapadása, így nem kell feszegetni, egyszerűen levehető a darab.
Elkészült egy segédtápom. Az áramkorlát fix 1A, nem állítható ezért labortápnak nem nevezném, de arra amire szeretném (főleg műveleti erősítős kísérletezéshez dupla tápnak) szerintem így is tökéletes.
Maga a táp része egy gyári dupla fix feszültségű 723 + 2N3055 táp, ezt alakítottam át úgy, hogy 2..25V között együtt állítható a két oldal egy dupla 3 fordulatos helipottal. A két oldal együtt futása elég jó lett, néhányszor 10mV-on belül minden feszültségnél. A két rész földje gyárilag közös, ezért van csak 3 kivezetés eleve. A dobozban volt egy 50mm-es ventilátor az előlapon e helyett hátra tettem egy nagyobbat, és kapott egy proli007 féle analóg ventilátor vezérlést. Az előlapon tátongó lyukat pedig egy saját mérőegységgel próbáltam befoltozni. Ehhez a Conradban kapható nagy méretű LCD beépítő keretet használtam, ami szerencsére eltakarta a teljes lyukat, de ez a szokásosnál nagyobb (44x84mm-es) 2x16-os LCD modult fogad, amit köszönök pipi-nek.
Nagyon szép munka!
Szépen megcsináltam, gratulálok.
Remélem nagyobb szerencséd lesz a 4. képen lévő tranzisztorokkal mint nekem, mert én éppen most cserélek belőle kettőt. Ezek nagyon messze voltak a túlterheléstől, mégis tönkre mentek. Egyiket felnyitottam, és a mondás szerint nem a méret a lényeg, de mégis elég picinek érzem a lapkát. Nem hiszek az alkatrész hamisításban, mert nem lenne értelme, de furcsállom, hogy látszólag homokszórással eltávolítottak valamit a tokról, és ezt feliratozták újra. Idézet: Nincs még egy olyan tranzisztor, mint amit annyiszor hamisítanak, mint a 2N3055-ös. Pl. itt: Bővebben: Link. Az értelme egyszerű: a mai napig veszik. „Nem hiszek az alkatrész hamisításban, mert nem lenne értelme”
Ez nem hit kérdése, hanem tény, hogy létezik az alkatrész hamisítás. Egy csomó videó van a youtube-on, amikben ezzel foglalkoznak. pl. próbavásárlásokkal, rossz alkatrészek szétszedésével igazolható a jelenség. A képen nem 2N3055-ös tranzisztor van, mivel az nem ilyen vékony vezetékkel van gyárilag szerelve, hanem rézlemezből kialakított hozzávezetése van.
Ennek a videónak az elején szétszed 2 kondit Kamu kondik
Azok a 2N3055-ök vannak a tápban, amit eredetileg a gyártó belerakott. Tuti eredeti ST, ahogy az IC-k is benne. Ez nem egy mai táp. A szerver teremből selejtezték. Nem tudom mi ment róla, de biztos 7/24-ben sok sok évet kibírt. Whitworth menetes csavarokkal van felfogatva és foglalatba vannak.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
Az is nagyon gyanús, hogy a B, és E lábak szigetelő üvege túl nagy átmérőjű.
Ilyeneket a nagyfeszültségű tranzisztoroknál szoktak alkalmazni, PL.: a BU sorozatnál. De aztán megtaláltam a mellékelt képet, úgy hogy végül is bármi lehet. A 2N3055-öt boldog boldogtalan gyártja, több kevesebb sikerrel.
Szép munka, gratulálok! Ha, nem indiszkrét, a poti gombot, hol lehet beszerezni?
Bontott gombot használtam, nem tudom hol lehet ilyent venni.
Köszönöm! Jól néz ki.
Szia gratulálok szép lett. Valami hasonlón gondolkodom én is a kijelző publikus lenne esetleg ?
Ez hasonló, csak átmérőben kisebb: HEStore.
Köszönöm!A kupakkal együtt kissé sok a közel 2000ft
Mindent hamisítanak. Miért? Mert egyszerűen tudnak pénzt keresni rajta.
Érdemes neves disztribútortól vásárolni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |