Fórum témák
» Több friss téma |
Triódába és UL bekötés választható kapcsolóval (nekem UL beállítás jobban tetszik).
Csatolókondik cserélhető, tesztelhető a panel kialakítása lehetőséget ad, jelenleg WIMA MKP10 van benne. Hál. trafó SE206B, kimenők SM102A, fojtók, SM65 Távvezérélés ATMEGA 8515, 6 bemenet, hangerő, muting, ki-be kapcsolás... A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
A muting-ot miképp oldottad meg?
Bemenetet kapcsolo rele tiltásával.
OK, köszi, olyankor a lógó bemenetet lehúzza valami ellenállás is pluszban?
Nem, de nem is kell, nem okoz zajt.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
Ha lesz hozzá kedved ,állítsd össze az adott kapacitást több kisebb értékből .
A párhuzamos kapcsolás valamelyik járulékos paramétert jó irányba befolyásolja . Erre akkor jöttem rá , mikor a hangváltó 13µF-os kondenzátorát 1-2 uf ból raktam össze . /mindegyik C219 / A hatása 13µF egyben teljesen hallgathatatlan ,nagyon fárasztó , max hallgathatóság 10 perc volt kb. Ugyan az a 13µF 10db-ból összerakva kellemes hangzás ,nem hiányoztak a részletek ,akár egész nap hallgatható .A ZCA bemenetét és a kimenetét is így oldottam meg .
És másképp szólnak a rezek, meg az énekhangok, meg stb....
Nem akarnék belétek szólni, ezért Neked, nem szerencsés, és ezért nehéz is az adódó változásról beszélni. Mivel ez rendszer, így egyéni elképzelés, tapasztalat függő is. Nem akarnám más elképzelését megváltoztatni. Nálam ezt pozitívnak mondanám. Afféle finom jelenlétélmény növekedésének. Ugyanakkor a hangok lecsengésének növekedését, és a tértextúrára gyakorolt pozitív hatását tapasztaltam ez ügyben. Nem mondanám felesleges dolognak, ezt kiegészítve, a pufferkiképzés esetében, a dekadikus tagokkal történő kiegészítést sem. Mindez persze nem szerencsés egy kapcsolás alapkiépítése esetén. Az utakon sem egykategóriájú autók járnak, és szerintem ezt sem szerencsés elemezni.
Nem vagyok a csöves technikának a művelője, de ezt szívesen elnézegetném a nappaliban működés közben. Van ennek esztétikája akárhogy is nézzük.
A hangminősége meg biztosan nagyon jó, afelől nincs kétségem. Gyönyörű kézműves munka, gratulálok.
Köszönöm.
Több ismerősöm is tesztelte, nekik is nagyon tetszett. Egyik barátom meg is építette, előző csövesét eladta.
A kissé hadarós, zavaros hozzászólás új távlatokat nyithat a (hang) zavarban.
Idézet: „max hallgathatóság 10 perc volt kb.” 10 perces hallgathatóság. Egy újabb paraméter. Le kellene védeni/szabadalmaztatni!! Szerintem CHZ-t nem kellene oktani..................................
Nagyon jó! Mondtam valamit, ami semmi. KIRÁLY.
Pedig annyira fárasztó volt a hangja .
Mivel ez a hangsugárzó v. hangváltó topicba /ha van ilyen /tartozna inkább ezért nem részletezem .Pü-ben meg nincs kedvem leírni a részleteket . "10 perces hallgathatóság. Egy újabb paraméter. Le kellene védeni/szabadalmaztatni!!" Tedd meg, lemondok javadra a dicsőségről . CZ-nek meg nem oktató szándékkal írtam ,ha megsértettem vele szóljon és elnézést kérek tőle . Feltételezem nincs szüksége a Te védelmedre . Csak az a mondandóm lényege ha esetleg nem jutott volna el a tudatodig , hogyan lehet a kondenzátorok hangján párhuzamos kapcsolással javítani . Ezt a saját káromon tanultam meg ,persze ezt a spanyolviaszt más már rég feltalálta csak nem tudtam róla . Amit viszont most hallottam , a neves gyártók ezt a kondenzátorok burkolatán belül megteszik .
Nincs ebben semmi különleges, mint meghatározás. A többiben meg csak egyetérteni tudok veled.
A Zolit senki nem véleményezte! Dehát van aki szeret lakájkodni. Ez Van.
Azért legyünk igazságosak és lássuk be ,egy jó nyelv időnként nagy áldás lehet .
A jelútba/ tápegységben párhuzamosan kötött kondenzátorok előnyeivel-hátrányaival Én viszont nem vagyok tisztában. A Neves gyártók emlegetése mentális önkielégítés..
Milyen gyártmányú, évjáratú, milyen dielektrumú kondenzátorokat kötünk párhuzamosan? És azonos értékűeket, vagy tizedével leosztott értékeket, azonos gyártótól, vagy..... Végeláthatatlan a kombináció. Aki ebben kiigazodik az vagy ISTEN, vagy hazudik. Természetesen vannak jó csapásirányok. Az ezotérikát hagyjuk, a fizikát meg nem kellene belekeverni egy teljesen szubjektív hobbiba. Mindenki építsen magának, véleményeztesse a környezetével. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
Elegem van ebből az értelmetlen szócséplésből ,meghagyom Neked .
Egyébként sem erről kellene hogy szóljon ez a topic . Ha kérdésed lenne ,pü-ben válaszolok .
Ha valaki veszi a fáradtságot, és megnézi, én még soha nem lájkoltam semmit és senkit. Nem érdekel. Leirom a véleményemet, vagy tetszik, vagy nem. Nem akarok idomulni a fősodorhoz, nem levelezek a háttérben senkivel. Lehet, hogy szokatlan. Elvileg ez egy FÓRUM.
Idézet: „a neves gyártók ezt a kondenzátorok burkolatán belül megteszik” Szia! Ezt a megoldást hogy jelölik a kondi gyártók? A típusszámból kiderül valahogy, vagy magán a kondi tokján, burkolatán van erre utaló egyértelmű jelzés? Eddig nem figyeltem erre, és nem is tűnt fel erre utaló adat az adatlapokon. Lehet, hogy ezt csak néhány, kifejezetten audió kondikat gyártó cég alkalmazza?
Végre olyan vagy, ahogy kedvelni is lehet. Van aki látott is ilyet. Ha olvassa, talán elmondja neked, meg...De a sok vitatkozás nem mindenkinek van ám ínyére. Mivel egy erősítőnek a tápja a lelke, így adódik az audiós alkalmazása e dolognak. És persze az is lehet, hogy egy bizonyos erősítőhöz tervezték, vagyis, nem biztos, hogy minden dekadikus tag megvan benne, no meg az is lehet, hogy az alapérték nem több darabból van. Amit az utóbbi időben én szoktam csinálni, arról legalább tudom mi van benne, akarom mondani kívül.
Idézet: Ezt egészen a múlt hétig én is így gondoltam, de mostanra elbizonytalanodtam. „egy erősítőnek a tápja a lelke”
Pedig nem kellene bizonytalankodni, mivel a tápegység adja azt az energiát ami a hangszórók membránjait mozgatja
A végerősítő ebben a körben az energia szabályzását végzi, a zenei jelnek megfelelő ütemben. TJ.
Nem mondod... Na de, ahogy Rómába is sok sok út vezet, úgy azok az elektronok amik aztán lejönnek ama legutolsó puffer (vagy fóliakondi) lábairól és mennek majd hangszórót mozgatni, a legegyszerűbbtől az egészen kacifántosig, elég sokféle módon juthatnak el ama kondi lábáig. Ez most így műszakilag nem korrekt megfogalmazás mert az áram nem úgy folyik mint a víz de értsd rá.
Én sem mindig vagyok jó passzban. Elhagynak olykor régen megtapasztalt dolgok.... Ha nem haragszol, hiányolom a véleményedből a rendszerben gondolkodást. A hangfalas rendszer esetében a hallható dolgok a szobaakusztikánál kezdődnek. Utána a hangfalak tulajdonságai, majd a kábelezés, az erősítő, és rövidítve a jelforrás, további részletekkel. Ami nincs meg az elején, azt nem lehet a végén számonkérni. De mit is szeretnénk elérni? Hát ez megint más esetenként, így hát nehéz közös nevezőt találni. Kérdezném, akkor miről is akarunk vitázgatni? Hogy mi a hifibb, audiofilebb? Részemről a jó az ami nekem vonzó érzetet ad. Véleményem szerint, a tapasztalataim alapján, a hallható hangzás kellemességét elsősorban a hallható átviteli sáv simasága, az általam hallott hangok, hangzások általam ismert élethűsége adja. És ezt nem keverném össze egy audio vizsgálat mérési eredményeivel, mert ez annál sokkal bonyolultabb dolog. Átviteli sáv? Honnan nézve? Zenei anyag, és a rendszer bármelyik eleme?
És akkor nagyító alatt a tápok kondiai. Nem csak teljesítményt kell produkálniuk, hanem sávszélességet is. Ha érzékeltetni akarnám a véleményem erről egy antennához hasonlítanám. Ahol a sugárzó hatását a hozzávaló ellensúllyal lehet növelni. Persze innentől, professzionálisan, sokkal jobb tápokat lehetne építeni az enyémeknél. De megint említeném a rendszerben gondolkodást. A dolgok alapja a kertösszeg. Innentől a ráta milliós tétel lenne az alkatrészek kategóriája miatt. És akkor már a kábelezés hosszának egyformasága, huzalkeresztmetszete, stb. is meghatározó lenne. És akkor már csak megfelelő felvételek is kellenének. Szerintem ezt is a rendszerelemek közé sorolnám, mivel így kerek a történet. És ennek sem levés lenne az ára! És arról nem beszélve, hogy mekkora készülékházigénye lenne mindennek
Nem értem, mit értesz rendszerben gondolkodás alatt. A forrás készen van, vagy megveszed lemezen vagy letöltöd vagy akármi, a lényeg, hogy semmit nem tudsz vele csinálni, olyan amilyen, és ugye az az egésznek az alapja.
Az hogy kinek mi tetszik azt nem érdemes összekeverni azzal, hogy mi a jó, mert több olyan embert is ismerek aki nem arra törekszik hogy az a hang a lehető legélethűbb legyen, hanem hogy a lehető legkellemesebben legyen elszínezve, ugye, a kettő nagyon nem ugyanaz... Egy Mark Levinson 432 52kg, egy Accuphase P-800 meg 47kg, de ez az adat pont ugyanannyit árul el a hangjukról mint mondjuk a THD, semmit. De nem erről volt szó, hanem a tápról...
A forrással azért vitáznék. Persze akinek vinyl van az oké.
Nekem csak streamre telik. Nagyon nagy a szórás a zenék között. Spotify premium van és sajnos a magyar előadók elég vérszegények, meg a Gun's n Roses. A tidal mastertől sem voltam elájulva.
Végül is a tápegységed hangját hallod vissza a hangszórókból.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |