Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   264 / 1681
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Igen, egy fok, szegmensenként.

@ MaSTeRFoXX:
Nem, ez kivételesen nem mutatja az időt.
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Jólesz. Már ugyis valami hasonlót akartam építeni. A három lm3914-es kaszkádba van kapcsolva?
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Nincs benne óra?!
Vic! Azonnal kered fel a kezelőorvosodat, gyógyszerészedet!!!! :hehe: :smoke:
(#) Darka hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Elkészült az erősítőm, bár drótdzsungel, de jól sikerült mert magamnak csináltam...
(#) Darka válasza Darka hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
két mélynyomót is csináltam neki
(#) lidi válasza Darka hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Azokat az egymáshoz csavarozott alu lemezeket szét kéne hajtani jobban, mert igy nem járja át a levegő. Ha másnak csinálod rosszul szokott sikerülni ?
(#) Kutyuli válasza Darka hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Szép lett. Gratulálok hozzá.A tápja kicsit ismerősnek tűnik. Mindha PC tápegység lenne beépítve. AT vagy ATX.
Illetve megkérdezhetem mekkorák a végfokok ?
(#) csikosgabi válasza Darka hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Nagyon jó lett mind kettő.Különösen tetszik a matrica a ládán! :smoke:
Üdv.
(#) Darka válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
köszönöm.
A táp valóban jó ismerőse mindenkinek, de jobb ötletem nem volt az olcsó kivitelezéshez (eredetileg trafó volt helyette, de nem bírta a 2 mélyládát).
Igen, elfelejtettem odaírni, hogy a végfokok 2x35 wattosak, három TDA7375 hídbakötve (külön), így 6 hangszórót hajt meg, ami nagyon szép hangzást bizonyít.
Kicsinek tűnik, de a barátom bolti 100 wattos erősítőjét simán túlordítottam vele
(#) Darka válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Köszi. Igazából a fólia hozza fel mindkettőt
A matricáról pedig annyit, hogy itt Erdélyben fontosnak tartjuk hogy magyarok maradhassunk
(#) Darka válasza lidi hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Igazad van, azon még módosítani fogok (kezdő vagyok) (eléggé drágák a kész hűtőbordák, ezért az ember saját maga készíti el inkább)
Általában úgy vagyok hogy amit magamnak csinálok, azt tízszer is végignézem hogy bíztosra menjek, ezért írtam ezt , de ha másnak csinálom is többször átnézem, csak nem épp tízszer
(#) lidi válasza Darka hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Ha sajátkezűleg csinálsz bordát, próbálj meg valami ilyesmit, amit mellékeltem. Minden U alakú alulemez réteg közé tegyél persze hővezető pasztát.

diy-borda.png
    
(#) Darka válasza lidi hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Van köztük hővezető paszta, de talán a szellőzős megoldás a jobb, így is elég szépen felforrósodnak.
A csatolt kép a kettő kombinációja ha jól értem, majd kipróbálom.
(#) Kutyuli válasza Darka hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
A kis végfokomat 1-1 P2 P3-as hűtőborda hűti. Igaz csak 14W kimentőt tud de szerintem elég kell legyen az még ventillátorok nélkül is a 35W-os kis végfokodra.
Most, hogy így mondom kellene képeket is feltegyek róla, mert tegnap lett kész.
(#) Kutyuli hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
No felteszem a szakbarbár cuccomat. Szinte minden egységcsomagból épült. 2 x 14W LM1036-os előerősítőkkel. Külön-külön a Jobb illetve a bal csatornára van benne 1-1 előerősítő annak ellenére, hogy alapból sztereó előerősítő lenne. Így a hangerő szabályzás egy 2 tengelyű potival van megoldva. A mély illetve a magas hangok állítására külön-külön poti van csatornánként. A ballansz szabályzót pedig az eredeti egységcsomagban lévő 47K-s trimmerrel "kiütöttem" mind a két panelon.
Tápegységként egy AT tápot használtam fel. A bekapcsolója is számítógépben szuperált valamikor. A nyomógomb pedig egy rossz DVD lejátszóból került a kapcsoló végére.
Benetként meg 3,5 mm-es Jack aljzatokat használtam fel (mivel leginkább csak a számítógép jeleit erősítem fel vele) külön az alacsony és külön a magas szintű bemenetnek.
(#) Kutyuli hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Még néhány kép a szakbarbár cuccomról

(#) DJ Szabcsa válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Szerintem jó lett. Gratulálok Nekem fél éve készül az erősítőm Soha nincs pénzem befejezni...
(#) hapro válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Szerintem egész jó és ötletes értem, hogy a tápot és egyéb dolgait számítógép alkatrészből építetted.
(remélem nem sértődsz meg ezen: a szakbarbár azt jelenti, mikor valakit kizárólag az ő szakmája tud érdekelni nem pedig az adott szakma mekk elekje)
(#) Kutyuli válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Köszike. Ez a kütyü is nagyon sokáig pihent pénz hiányában. De szerintem megéri kicsit rááldozni. Egy kis erőlködő régi vágyam volt. Az elkészítésével pedig bebizonyítottam magamnak és persze másoknak is, hogy erre is képes vagyok.
(#) pako hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Üdv!
Most készítgetek a koccsiba egy riasztó vezérlőt, bár sokat még nem tud, azért már elektronikához nem értő haverjaimnak teccik Pl. a távirányítójának az adó-vevő full duplex párost most élesztgetem ami egy asztali telóból van, a távirban lesz egy N3310 kijelző amin majd mutatja a fordulatszámot, motorhőt meg ilyesmit. A hangcucc is teljesen távirányítható lesz (kocsiba integrált mp3 lejátszó ). Amit most tud (rövid lista lesz) : központi zár vezérlés, aksi szint mérés (átlagolás nélkül ), erősítő ki-be kapcsolása, kijelző háttérfény szabályzása. De ami naon teccik benne: 4 gomb van rajta LEDekből, belülről pirosan vannak megvilágítva, ha lenyomom valamelyiket átvált zöldre.
Csatoltam egy videót. Vélemény?
Jah és a szirénahangot is a PIC adja
(#) levii hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma végre sikerült befejezni a bináris órámat!
A kapcsolásért köszönet vicsysnek!
vicsysel ellentétben én terveztem hozzá nyákot.
A két nyákot igazából egybe lehetne csúsztatani csak elrontottam a láb kiosztását .
Video a működéséről

Üdv!
(#) vicsys válasza levii hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 

Utólag, én is terveztem hozzá nyákot.
Jól néz ki, csak a keresztbe rakott ellenállások zavarnak 1 picit...
(#) yagi hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Ismerősőm mélyládájához (amit mellesleg én csináltam) építek egy végfokot, a panelek már elkészültek, a dobozolás még hátra van. Hőfokvédelmet, koppanásgátlót, subsonic filtert is tartalmaz az áramkör.
(#) yagi hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Egy kép a mélyládáról is!

1.jpg
    
(#) lidi válasza yagi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
:eek2: szép darab mind az erősítő mind a láda. Mekkora teljesítményű ez az erősítő, hogy ennyi tranyó kell bele ?
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Konkrétan melyik ellenállásokra gondolsz ami a PIC lábánál van vagy ami a ledes nyákon van?
(#) Frankye válasza yagi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Nagyon szép, elegáns darab mind a kettő! :finom:
Gratula! :kalap:
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
@ lidi:
Szerintem ez, az Urbán féle 300W-os fetes végfok.

@ yagi:
Nagyon szép, tiszta munka! Grat!
(#) fureszk válasza yagi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Nagyon szép munkák, grat! :kalap:
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Így van!Bár én a kapcsolást még a 90'-es évek közepén találtam a HE magazinban!De lehet Urbán!!!4-4 darab n és p csatornás mosfet van párhuzamosan kötve, így 225W RMS-t tud 4 ohmon 0,01 százalékos torzítással.De a zenei teljesítmény elérheti a 300W-ot.
Következő: »»   264 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem