Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 67
(#) kiborg válasza dolargaan hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Akkor már értem, hogy miért van belekeverve a DHL is a nyomkövetésbe.
(#) Alkotó válasza kiborg hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Attól függ, mit takar a "legolcsóbb" szállítás. Minden szállításnál ott van mit takar és mibe kerül. Ha a díjban benne van az ügyintézés és az áfa befizetése, akkor értelem szerűen ők intézik a bürokráciát. Ha nincs benne -nem tudom van-e egyáltalán ilyen-, akkor neked kell intézni-.
(#) Elektro.on válasza kiborg hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Engem azért a Magyar Posta bevitt a málnásba. Házhoz szállítás helyett majdnem visszaküldék a JLCPCB -hez a rendelésem. Korábban írtam is itt róla, megpróbálom megkeresni neked.
Kis Kínai jelzett nekem, hogy valami gond van az itteni postán, nézzek utána. még a Magyar nyomkövetési számot is tőle kaptam meg, mert itt semmi értesítést nem kaptam.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2022
(#) SzilCsong válasza kiborg hozzászólására (») Nov 11, 2022 / 1
 
Szia

Nekem a tegnapelőtt jött meg rendelésem sima ügy volt, futár hozta.

Más, még a múltkor tettem föl kérdésnek, hogy lehet-e több panelt 1-re tenni.
Pici furatokkal perforáltattam, tökéletesen megcsinálták, semmi felár nem volt és még könnyen törik is a perforáció mentén
(#) Ódenka hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Üdv!
Van egy mondás, ami a szívembe lopta magát: Mindig úgy van jól, ahogy van. (történik)
Olyan sokszor történt, hogy valami kellemetlen történt velem és utólag, idő elteltével az látszott, hogy jó, hogy az és úgy történt.

Még az évben utoljára rendelni akartam egy nyákot a szokásos 100x100mm-es olcsó kategóriába, ezt az általam ismert néhány kínai készítő vállalja.
Az eddigi gyártómhoz nem tudtam feltölteni a .zip állományt sehogy se. A levelezésünk szerint eljárva is a feltöltés a 90%-nál elakadt. Közben eszembe jutott, ennél a cégnél csak viszonylag drága postázás van.

Ez volt az első jótette a Sorsnak, mentem tovább. 2 nap után egy másikat is próbáltam, ők felhívták a figyelmet egy olyan hibára, hogy a fúró állományban szerepel 4 furat 0.01mm átmérővel. Általam elkövetett alkatrész rajzlat hiba volt, elnéztem és 0.01 mm-es furat maradt egy furat nélküli, smd alkatrésznél. Aztán ennél a cégnél is sokadjára és mailban elküldve sikerült végül is feltölteni az állományt. Következett egy nem részletezett probléma ami a gyártó túlgondolkodásából fakadt, a gerber egyértelmű volt.

Aztán rákérdezett egy, a nyák felénél látható jelre, elvágja-e ő ott, úgy tűnik neki ez 2 féle áramkör. Ez volta beugratós kérdés, így 2x számolta ki a fizetni valót, illetve 4x-esét, amibe a posta még benne se volt.
Leléptem, látva, hogy vérszemet kapott a kicsike, mentem a JLCPCB-hez. Kiírom, mert bizony, itt sikerült. 1 mp alatt ment föl az állomány. Néhány perccel a díj elutalása után jött: Állomány átvizsgálva, rendben, gyártás indul...
10 db 5.5 $ munkadíj és a legolcsóbb szállítással, adóval 12.65.- $ összesen.
Mint látható, megint úgy van jól, ahogy lett.

Békés Ünnepeket!
(#) Ge Lee hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Érdeklődnék, hogy ismer-e valaki olyan nyákgyártót aki dolgozik bakelit alapú hordozóra? Illetve megfelelne nekem valami beszerzési forrás is normális minőségű bakelit alapanyagra. Tehát nem az a puha sötétbarna fajta kellene amiből nekem is van itthon és amin nem lehet dolgozni mert azonnal feljön róla a fólia forrasztáskor, hanem az a keményebb állagú világosabb színű normális minőségű, amire úgy 40-50 éve dolgoznak a gyártók és készül rájuk a sok hifi berendezés, TV alaplapok, egyebek.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szerintem azt már abbahagyták, mert abban fenol van ( ami ugy most majdnem tiltott anyag).
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ezer százalék hogy nem hagyták abba, mivel veszel egy kínai kapcsolóüzemű táppanelt amin rajta van hogy pár hónapja lett gyártva, és az is ilyen hordozón van. De emlékeim szerint a mai lapos TV-kben is ilyen panelek vannak és nem üvegszálas.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
De az nem bakelit, hanem pertinax egyik fajtája ahol papir a réteghordozo..
A bakelit az fekete (sötét barna) és törékeny minden irányban.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Az cellulóz alapú amiről beszélsz, de én nem arról beszélek hanem a bakelitről. De nem a trollkodásodra vagyok kíváncsi, ha nem tudsz forrást akkor inkább ne írjál, hogy szerinted mi van meg mi nincs az engem a legkevésbé sem érdekel... Néz belle a hifi erősítők zömébe, szinte mindben bakelit alapú nyák van, még abban is ami japánban készült.
Szóval a kérdésemre várom a választ, ha ez netán valakinek nem esett volna le.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Végignéztem 3 forrást, egyik sem gyárt bakelitre NYAKot. Ennyi.
Van epoxi alapu, van aluminium vagy réz alapu, van Rogers alapu ( kerámia lap). Keress te bakelitot, és nem minösitgess mást.
Arra senki sem kért fel téged.
(#) Monster02 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 4, 2023 / 1
 
Lehet hogy ő lenne az ?
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Lehet, na pont ott nem is néztem. Már csak az a baj vele, hogy nekem 5mm-rel hosszabb kellene.
(#) mex válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Na ez szerintem simán elírás. Textilbakelit nyáklemezhez még nem volt szerencsém, nem is tudom mi indokolná a nedvesség felvételére alkalmas textilszövetet egy kétoldalas furatgalvánra alkalmas panelben. Üvegszálas szövet lesz az...
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023
(#) niedziela válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2023 / 1
 
Bakelit pcb abban a gyárban készül ahol a müanag üveg meg a beton talpfa.
(#) Massawa válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Én is nézegettem és találtam egy sereg “bakelit” lapot, amiböl egyetlenegy sem volt bakelit, hanem minden más a pertinaxtol kezdve egészen az kevlar lapokig. De mindegyikre azt irták, hogy bakelit.
(#) majkimester válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Talán ezt keresed:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023
(#) niedziela válasza majkimester hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Normál FR-4
(#) majkimester válasza niedziela hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ugyanaz az eladó árul FR4-et is, nézd meg a különbséget (PF PCB vs FR4 PCB):
Bővebben: Link
(#) Alkotó hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
A bakelit hordozónak milyen előnye van? Miért ezt keresi a kérdező?
(#) niedziela válasza majkimester hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Lehet tudom a különbséget
Ki tudja, de az epoxi, még köszönő viszonyban sincs, a bakelittel.

A bekelit PCB-t engedjétek el, bakelitből soha nem gyártottak pcb-t, akkor sem ha valaki bakelitnek hívja.
Lehet először azzal kellene tisztába lenni mi a bakelit, nem orda ba***ságokat beszélni
(#) Hutty válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Retro, könnyű megmunkálhatóság.

Wiki - bakelit.

És: Követ dobtam a nyugodt vízbe, és nézem mekkora hullámokat vet.
(#) majkimester válasza niedziela hozzászólására (») Jan 5, 2023 / 1
 
Nekünk is elárulod a különbséget, ha te tudod?

PF = Phenol formaldehyde resins
Magyarul Fenol-formaldehid gyanta
Ez szerinted nem a bakelit?
Idézet:
„Bakelite (/ˈbeɪkəlaɪt/ BAY-kə-lyte), is a thermosetting phenol formaldehyde resin,”


A második otthon készített nyomtatott áramköri lapom egy 1 tranzisztoros AM vevő volt, ami biztosan bakelit hordozóra készült. Sötétbarna papírbakelit volt, fürészeléskor a bakelit jellegzetes szagát árasztotta. Igy azzal mindenképpen vitatkoznék, hogy soha nem készítettek bakelit hordozóra PCB-t. Nyilván ez a PF nem azonos azzal a régi bakelit lemezzel.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
A bal oldali (felső) egyértelműen hamisítatlan papírbakelit.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Attól, hogy te valamiről nem tudsz, az még létezik. Olvasd el, mi van a termék mellé írva. Vehetsz is belőle, és látni fogod hogy nem üvegszálas és nem is cellulóz alapú mert utóbbi fehér. Ugyan mi a bánat ez a képeken, ha nem bakelit panel? Ha elfűrészelem pontosan ugyanolyan szaga van mint a vastag bakelit lemeznek. Annyi a különbség, hogy ha egy vastag textilbakelit lemezt eltörök, akkor a törés mentén lehet látni a merevítő szálakat (hogy textil vagy sem azt nem tudom), ugyanúgy ahogy egy FR4-es esetén ha eltöröd látszanak az üvegszálak a törés mentén. Ebben pedig nincsenek ilyen merevítő szálak, emiatt puhább és hajlékonyabb is, és a törés mentés sem látszanak merevítő szálak. Ettől ez még bakelit, összetéveszthetetlen a szaga bármi mással. Ha kell küldök egy darabot belőle, kereshetsz benne epoxit de nem nagyon fogsz találni.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Milyen előnyt ígér ez a hordozó? Miben jobb mint az elterjedt üvegszálas?
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Nekem saját tapasztalataim alapján épp eleget, de erről szándékosan nem írok, mivel akkor egyből megjelennének nagy számban a trollok, hívők, hittérítők és egyebek. Az üvegszálasnak két előnye van a többi hordozóhoz képest, a sokkal jobb mechanikai stabilitása valamint a jobb hőterhelhetősége, és ebben ki is merül.
(#) mcc válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
CEM-1-es anyag?
(#) Ge Lee válasza mcc hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Dolgoztam olyannal is, még van is a fiókban valahol belőle maradék. Az a kettő közt van. Alsó lépcsőfok az üvegszál, következő a cellulóz a felső meg a bakelit. Nyilván, "műszaki" megközelítésben (mechanikai és termikus tulajdonságok) meg pont fordítva van.
(#) mcc válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Csak mert olyan gyártót tudok Kínában.
Következő: »»   55 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem