Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2436 / 2514
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Pompás! Jobb mint amire számítottam. Az U206B összehasonlítja a végerősítő ki és bementi jelét és ha torzítást - ide értve a clippelést és az áramhatárolást - észlel, akkor korlátozza a bemenő jelet.
Az ezen az ábrán R260 pozíciószámú ellenálláson normál hangerőhöz tartozó üzemben csak 0-1 V közötti feszültség jelenhet meg, különben a limiter működésbe lép. Köss rá DC voltmérőt és próbáld ki néhány hangerőállásnál!
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
ez így is van ahogy írod 0-1 volt között változik
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Akkor valamiért a 2 csatornán hamarább lép be a védelem mint az 1 csatornán.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Az áramkör működéséről Elliott cikkében olvashatsz.
Két alapvető dolog jöhet számításba. Az egyik, az U206 nem pontosan annyit erősít mint a hozzá tartozó végerősítő. A másik, a CH2 végfok torzít valamelyest.
Ezek tetten érhetők ha az előbbi mérést összehasonlítod ugyan azon hangerőknél az R160-on mérhető feszültséggel.
Kisebb valószínűséggel a két CDS200 eltérő érzékenységű.
A legegyszerűbb beavatkozási lehetőségnek az R262 értékének csökkentését tartom. A 470k ellenállással párhuzamos 1-2M-tól érdemi változást várok.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Egyformára beállítottam mind a 2 csatorna szintjét 0,364mV -ra és a CH1 0,232mV mérek míg a CH 2 0,188mV
Csináltam a JRC ről is egy mérés össze hasonlítást.
létezhet hogy az egyik CDS200 elment nyaralni?
(#) Gekko331 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Sziasztok!Van egy aiwa xa003 erősitőm.A hangfalcsatlakozói nem szoritják le a hangfalkábelt .Lehet ilyen csatlakozókat venni?Illetve a monitor kapcsolót kellene pótolni.Megvan a kapcsolási rajz de konkrétan nincs beleirva ankapcsoló tipusa.Tudnátok ebben segiteni?
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Mivel nem tudunk szkóppal ránézni mi játszódik le az U206-ban, adódik a kiiktatása. Ez a 470k rövidrezárásával oldható meg, praktikusan egy huzaldarabkával összekötöd a két forrpontját.
Ha ezek után is vágja az optocsatoló a CH2 jelszintjét, akkor az ezen az ábrán 4-essel jelölt CDS200 lábról jövő fóliát elmetszeném egy könnyen visszajavítható helyen.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Áthidaltam a 470k továbbra is vágja a jelet.
Valahol össze szed valamit mert már rövidre zártam a bemenetet és mértem a következőket

kimenet.pdf
    
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ha rendellenesen csillapítja a jelet a limiter akkor a fotoellenállás lesz a hibás. Vágd át az U202/5-re vezető fóliát!
A mért értékek közül melyiket tartod rendellenesnek? A műveleti erősítő kimenetén a 100 mV nagyságrendű offset feszültséggel nincs semmi probléma.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
rámértem a 2 lábára az LDR nek 9,95k mértem rajta mind a 2 oldalt.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A rajzod szerint milyen számú lábak között mérted az ellenállást? 1-2 és 3-4, vagy mindkét csatorna 3-4 között?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
3-4 mindkét csatorna csatlakozóbol ki huztam a potikat hogy ne zárják a lábát.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ebből az látszik, hogy a fotoellenállás sötétben kellően nagy értékű.
Az hogy a CH2 vágja a jelet milyen jelfeszültségnél derült ki? Lehet dinamikus terhelésre butul ki a fotoellenállás.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Lehet meg lesz a hiba kivetem a cd 109 most nagyon levágja a jelet mindjárt teszek a helyére másikat meg mérem hány uf a régi.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Természetes, hogy CD109 nélkül azonnal aktív a limiter, hiszen a végfok bemenet és kimenet közötti eltérést figyeli az áramkör. Ebből most elvetted a bemenetet.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
ki cseréltem CD109 jobb lett de még most se jó ami benne volt az csak 8uf volt.
Mivel tudnám ki váltani a fekete kockákat?
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Az LCR-0202 mint említettem tökéletes helyettesítőnek néz ki.
Az elterjedtebb NSL-32 is valószínűleg jó bele.
Biztos rossz az a CDS200? Pár kérdésemre, felvetésemre még nem reagáltál, így nem tudok állást foglalni.
Megjegyzem, nem szegényebb ez az erősítő a limiter nélkül sem.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Csináltam még egy mérést .
Idézet:
„Az hogy a CH2 vágja a jelet milyen jelfeszültségnél derült ki?”

Gondoltam hogy az az oldal mivel halakban szól így rá engedtem ezt az 1khz jelet mindkét csatornára és a CH1
kivezérlés jelző kiment teljes pirosba míg a CH2 csak az első sárgáig.
Gondolkoztam hát hogyne tiltana szerencsétlen CH2 mikor ő nem kaphat 0,77V nál nagyobbat vagy ami jelszintet a kapcsolóval be állítunk.
Szerintem nem a CH2 rossz hanem a CH1 mert ő nem tilt le.
Hogy tudnám fülessel le ellenőrizni hogy mikor el éri a határt akkor be e torzul a jel vagy nem.

kimenet.pdf
    
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Innentől haladjunk lépésenként nehogy elbeszéljünk egymás mellett!
Köss mérőjelet CH1-re. Módválasztót kapcsold PAR állásba!
Most a CH1 előerősítője és limitere viszi mind a két végerősítőt. A két csatorna kimeneti jele teljesen egyforma.
Ilyenkor mindkét oszlopa működik a kivezérlésjelzőnek, vagy csak CH1 gomb felőli?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Mind a két oszlopon működik a kivezérlés jelző.
A kivezérlés jelző a végfok kimenetéről kaja a jelet.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
PAR állásban egyformán kapcsolnak a LED-ek ahogy a hangerőt állítod?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Igen
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Remek!
Egyértelművé kell tennünk, hogy a limiter korlátozza a CH2 kivezérelhetőségét.
Keress egy jól hozzáférhető vezetősávot a CDS200/4 és R209 (U202b/5) között és vágd át a fóliát! Szakadásvizsgálóval ellenőrizd, hogy sikeres volt-e, majd mehet a próba sztereó mód állásban a CH2-őn.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Dejó pont a panel hátán van az át kötés ki kel megént szednem a helyéről. Holnap reggel ezzel kezdek.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Nem tudtam, hogy ilyen macerás elérni a panel alját. A CDS200/3 és a test közötti megszakítás is megfelelne, de a képek alapján az még ettől is nehézkesebbnek néz ki.
Hozz majd ki egy vezetéket CDS200 4-gyel jelölt lábáról, hogy mérni tudd üzem közben az ellenállást a test felé!
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
R208 tudok mérni csak ezt majd össze kell majd kötnöm az u202 5 lábbal 2 vágást kell ejtenem egyett R208 és a Cds200 között egyet meg a panel túl oldalán.
Nem sok a panelt kiszedni 18 csavar meg 2 anya fogja a helyére
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2023
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 23, 2023 / 1
 
Az R262 (470k) rövidzár tényleg nem hatástalanította a limitert? Attól garantáltan nem kap vezérlőjelet az LDR.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Jöhet a vagdosás R262 rövidre zártam nem csinál semmit. ugyan úgy aktív a védelem.
elvileg hatásos mert a dióda híd lábán 20mV van
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
valami kontaktos mert már csinálja amit gondolsz
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ezt most nem értem, de figyelem a fejleményeket!
Következő: »»   2436 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem