Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Hello! Nem a "fémcsőre" gondoltam, hanem arra a szürke kabátos pakkra, hogy NiCd. Logikusnak nekem sem tűnik, de valami oka gondolom csak van..
Az li-ion akksi. És benne van a védelem. Két akksi van sorbakötve és így fog működni. Összesen kb 2óra üzemidőt kell kibírjon.
Az egy e-cigi akkuja. Biztos van benne védelem?
Kipróbáltam, kibírja a két óra üzemidőt, kb 50%-ra merül le. Nekem teljesen tökéletes.
Nézd meg, hogy a routerben mi következik a betáp után.
Én néztem pár eszközt, routert, switch-et, stb. és közvetlenül a 9V; 12V bemenetek után volt egy kis kapcsoló üzemű stab, ami a nyers bemenő feszültségből előállította az áramkörnek szükséges 5V-ot, vagy 3,3V-ot. Ha ez van a tieidben is, akkor kaphatja ugyanazt a 9, vagy 12 voltot is mindkettő.
Köszi, megnézegetem őket.
Most felfedeztem, hogy ha 5V helyett 3,7V feszültséget kap csak az "E-tucsök", akkor sokkal "tücsökebb" hangja van (magasabb tónus).
Üdv!
Az akkus történetemet folytatva. Maradtunk a NiCd celláknál. Ez a téma lezárva, a cellák megrendelve. Közben beszerzésre került,egy használt, gyári B&D töltőt is. Nos ezzel csak egy a baj, hogy egy másik generáció/típushoz van kitalálva. Ugyanis ennek a csatlakozói nem ugyanott vannak, mint a miénkben. Ez nem nagy gond, egy kis forrasztással megcserélhető. Ami gondot okoz, azaz egy extra kontakt, ami ha minden igaz, az akku behelyezése során összeköt két földet (GND_F és GND_0). A mi akksink nem rendelkezik ilyen csatlakozással, emiatt nem kapcsol be a töltő. A kérdésem, hogy a mellékelt kapcsolási rajz alapján, elég ha a két földet összekötjük? Mi történik akkor, ha: - a két föld össze van kötve és - a töltő be van kapcsolva (áram alatt) és - nincs benne akksi? Ez kárt okozhat a töltőben? Multiméterrel a következőket mértem: GND_F és GND_0 között ~22V-ot mértem akkor amikor nincs összekötve a két föld. Ez a 22V (nem mértem csak következtetek) valószínű, hogy megegyezik a B+ vel, ergo a GND_F 22V-on "lebeg", amíg nincs GND_0-vel összekötve. Ha a két föld össze van kötve és akku is rá volt csatlakoztatva, akkor közöttük ~600mA áram folyt. (Részben töltött akku-val tesztelve). Ha összekötném a két földet, akkor inkább iktassak be egy kapcsolót, a fix drótozás helyett? SB
Nem vetted fel véletlenül? Akár egy mobilos videofelvételt is megnéznénk a működéséről.
Ha fent van még abban a hozzászólásban lévő szimulátoron a kapcsolás, amire válaszoltam, akkor ott lecsökkenthető a tápfesz, bár nem tudom, hogy a valósághoz hasonlóan reagálna-e.
Adott egy USB tápellátású áramkör, melynek a hang bemenete össze van kötve a számítógépemmel. Az USB tápellátás egy beépített adapterrel rendelkező elosztóból jön. Ha bedugom a tápellátást, akkor földhurok keletkezik és halkan folyamatosan búg a számítógép kimenete.
Szeretném a számítógépemtől függetlenül táplálni, valamint a lehető legkevesebb komponenssel megvalósítani a földhurok mentesítést. Mit kellene ráépítenem a tápfesz bemenetre?
Én a hangútba tennék csatornánként egy-egy 600/600 ohmos hangsávra készült transzformátort.
Ez egy 10 másodperces mono hangmodul, nem szeretném túlkomplikálni.
A földhirokot úgy lehet a leghatékonyabban megszüntetni, ha meg sem csináljuk.
NEM a gép USB-jéből táplálunk. Mert búgni fog.
Hát éppen ez az, hogy ha egy beépített USB adapterrel rendelkező elosztóból táplálom, akkor búg, de érdekes módon ha a számítógép egyik USB-jéről táplálom, akkor szépen csend van, ahogyan annak lennie kellene.
Fogadjunk, hogy a védőföld és az USB árnyékolás össze van kötve...
Földeletlen adapterekkel is így viselkedik. Fontos, hogy a szobán belül máshova van bedugva az az elosztó, mint a számítógép, de elvileg ugyanahhoz az áramkörhöz (kismegszakító) tartoznak.
Sziasztok.
Rendeltem anno egy ilyen labortápos áramkorlátozós kitet. (Lejjebb linkeltem) Ha valakinek van hozzá kapcsolási rajz azt megköszönném. Azt csináljam áramkorlátozásnál hogy 12v 200mA mérek és el kezdem tekerni még semmi még semmi és hírtelen 0mA és kb 4v feszültség jelenik meg . Egy PC ventilátorral teszteltem. Van a nyákon egy 100kohmos poti ahoz még nem nyúltam még nem tudom mire való lehet az a kulcsa a dolognak? Bővebben: Link
Ami a linkelt oldalon van az nem az övé?
Ohmikus terheléssel próbáld! (Nem tudni mi lehet a ventillátorban!)
Mondjuk egy 10 Ohmos, 10W-os ellenállással! Figyelve arra, hogy a teljesítmény ne haladja meg az ellenállás teljesítményét. Estleg egy izzót is használhatsz, szintén figyelve arra, hogy a kimenő feszültség ne haladja meg az izzó névleges feszültségét.
Rendben ezt kipróbálom.
Köszönöm a gyors válaszokat.
Ha csak nem szívatós az oldal, akkor annak kell lennie. A panelt könnyebb ellenőrizni és a rajzot sem bonyolult az értékek és a poziciószám alapján.
Szia!
Nem egyértelmű a leírásod. Mit kezdtél el tekerni? Ha a kimenetre kötsz egy terhelést,(pl. egy 5 Ohm 15W -os ellenállást vagy egy autó reflektor izzót), beállítasz 2A áramkorlátot és a feszültséget lassan folyamatosan emeled, két Amper körül leold a védelem. Ez így normális. Az ellenállással / izzóval sorba köss egy árammérőt és ellenőrizheted mekkora áramnál old le a védelem. Üdv.
Szia.
Összeraktam ezt a modult és az áramkorlátnál azt csinálja hogy 12v ráadok és elkezdem tekerni az áramkorlát potiját. És hirtelen leold rajta hagyva pár volt feszültséget. Ahogy néztem általában igy szokták korlátozni az áramot: Bővebben: Link De lehet nem egy PC ventilátorral kellene ezt nézegessem ahogy fenteb írták ha nem terhelő ellenállás vagy izzó. A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
Szia.
Az áramkorlátot be kell állítani a tápra kapcsolt áramkör áramfelvételének megfelelő értékre. Ha az áramkörben valami miatt nagyobb az áramfelvétel a megadott értéknél, (zárlat vagy valami más okból bekövetkező túlterhelés miatt) leold a védelem. Üdv.
Köszönöm.
Szia!
Ez a tápegység már párszor előkerült itt. Ha minden alkatrész, amit kaptál jó, és jól is lett beforrasztva, akkor működik. DE a bemeneti AC feszültség ne legyen több 20-21 V-nál, mert tönkreteszi a TL081-et.
Köszi ismét
Sikerült megszerezni a kapcsolást és a leírást is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |