Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2446 / 2505
(#) btamas81 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 19, 2023 / 1
 
Nem annak szántam.
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Lezárt bemenet mellett vannak ezek a DC értékek. Hogy szokatlan-e, azt nem tudom, hisz van olyan érték ami nincs megadva a fellelhető dokumentumokban. A többi pedig viszonylag kicsi eltérést mutat, amit szerintem az alkatrészek szórása, na meg a táp ingadozása is befolyásolhat. Jelenleg 0,6mV, valamint 1,3mV a két panel kimeneti DC szintje. Az IC kimenetén 125mV és 128 a másik. Nagyjából beálltak.
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Az IC kimeneti feszültségének csatornák közötti eltérése bőven belefér az alkatrészek szórásába.
A pozitív oldali végtranzisztorok bázis-emitter feszültségének 200 mV, a negatív oldalon 700 mV környékére kell esnie kivezérlés nélküli állapotban.
A T8 szórása miatt nem természetellenes, ha a negatív tápoldali végtranzisztorokon áram folyik a nullátmenet közelében, még ha ezzel megdőlni is látszik az A-osztályú működésről szóló elmélet.
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Akkor ezek szerint bőven jó vagyok a 550mV/170mV B-E feszekkel. Valamennyi áram biztosan folyik, mivel a végtranzisztorok alapjáraton is melegszenek kissé. Az összes kis teljesítményű ellenállás 0,6W 1%-os. Talán ezért a jó értékek. A tranzisztorok közül majdnem mindegyik helyettesítő. Találtam 46,4pF-os mica kondit is. A többi kondenzátort is cserélni tervezem, a kerámiákat fóliára, a hang útjában lévőket pedig Wima/Ero gyártmányokra.
(#) Edem631 hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok.Motoros forgó sztereo potméter motorját ha kikötöm mennyire befojásolja a poti működését ez?
(#) CHZ válasza Edem631 hozzászólására (») Feb 20, 2023 / 1
 
Nem okoz problemat.
(#) atis76 válasza Edem631 hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Kikötheted nyugodtan
(#) firstman hozzászólása Feb 22, 2023 /
 
Üdv! Honnan lenne a legjobb beszerezni a végtranzisztorokat, ha a lehetőségek között a Hestore (pmc), Hqelektronika (Toshiba), illetve az RS online (Toshiba) van? Egyéb lehetőség lenne még az Elerktroart (Toshiba), jóval drágábban.
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 1
 
HQ ék is a TME től vagy az RS től veszik. HQ ban van értelemes árú erősítőbe való tranzisztor polcon.
(#) firstman válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
A TME, és az RS nagyjából egy kategóriát képviselnek?
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Szia! A Farnell kimaradt a sorból, eddig nekem nem okozott csalódást.
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Akkor legyen mondjuk a Farnell és az RS. Azért, mert a TME nem bővelkedik a számomra érdekes tranzisztorokból... Érdemes lehet e lecserélnem a terveimben szereplő 2sc5198-at, 2sc5200-ra? Némileg csak nagyobb biztonságot adna, csak épp az nem világos, hogy az ilyen nagy forgalmazóknál mennyi esélyem van hamisítványba futni Mert ezek elméletileg csak lepapírozott alkatrészekkel kereskednek...
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
A multinacionális alkatrészellátók közvetlenül a gyártóval állnak kapcsolatban.
Tegyük fel ONSEMI terméket vásárolnál. A gyártó oldalán megtalálhatod a magyar disztribútorokat Bővebben: Link.
Ha egy áramkörben a 2SC5198 az előírt félvezető, akkor azt célszerű használnod.
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Nem az az előírt. Még mindig a Quad 606....
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Az RCA17556-ról nem találok információt. A ma gyártott teljesítmény-félvezetők közül a peremfeltételeket teljesítők bizonyára mind jobbak nála.
Ha nekem kéne döntést hozni, csak annyit áldoznék rá amennyit ennek a topológiának a kipróbálása feltétlen megér. A Quad405-ről többet tudunk és abból azt olvasom ki, nem kulcsfigurái az erősítőnek Current-dump tranzisztorok.
(#) firstman válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Minőség szempontjából biztosan igazad van, mert az upgrade dokumentumban is 2n3773 van a 606-ban. Csak a teljesítmény miatt támadt bennem némi kétely az 2SC5198 kapcsán. 8 Ohm terhelés mellett sikerült kilőnöm az 1 pár 2sc4468-at, az pedig igen közel áll az 5198 specifikációihoz. Mennyire fog a határon járni 4 Ohm mellett a 3 pár? Másrészt nyilván fele annyiba kerülne ezekkel a tranyókkal szerelve, és ez sem elhanyagolható szempont.
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Értem mi a gondod.
Abból kell kiindulnunk, a tervező TO-3 tokozású tranzisztort írt elő és hármat párhuzamosan. Lehet ebből farigcsálni, de nem rúghatjuk ki egyszerre az összes lábat az erősítő alól.
Ahogy az egy pár 2SC4468 nem bírta a 8 Ohm-ot, úgy nem fogja bírni a két pár 2SC5198 a 4 Ohm-ot. A 100 W-os tranyóból kell legalább 3 pár.
Az egyéb problémákról és megoldásukról inkább a Quad606 témában beszélgessünk, mert itt lassan egy oldalt töltünk meg OFF-al.
(#) btamas81 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Üdv!
Segítsetek mert megőrülök.
Az miért van, hogyha az erősítő aljára ráteszem a burkolatot búgni kezd. A hűtőborda földelve, a kasztni földelve, mégis mikor közelítem hozzá az alsó lemezt elkezd búgni.
(#) mek-elek válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Azt ne tedd! Ha élcelődni akarnék, ha nem akarnád rá tenni, jobban levegőzne a belseje és nem is búgna. Bele lehetne nézni alulról?
(#) CHZ válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Alsó lemez is földelve van ha rárakod?
(#) btamas81 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Igen, de rá se kell rakni, elég csak közel tenni hozzá
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Bele. Rakjak képet?
(#) CHZ válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Persze, ha csak kozelited antenna kent sugaroz mig nem foldelodik
(#) mek-elek válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Megnéztem volna alulról. De egy jól megépített erősítő azért nem lehetne ilyen érzékeny. Szerintem a földhálózattal is gond lehet.
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
A földhálózattal van baj, de rendesen. Amit én ebbe építettem(végerősítő+hangszín) azzal gond egy szál se, csendben van. Ha rákötöm a bemenő jelet onnantól megjön a brumm. Ahogy régenbben írtam, valaki ebből kifűrészelte az erősítőt. Ki tudja hogy mint volt a földelés benne. Nagyon gondolkodok rajta, hogy hagyom a francba. Rengeteget szenvedtem már vele, de nem akarja az igazságot. Mostmár a rádiója se megy, pedig eddig működött, és ahhoz a részéhez nem nyúltam. Á, próbára teszi nagyon a türelmem.
(#) btamas81 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Próbáltam leföldeni és úgy közelíteni, ugyan az.
(#) btamas81 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Tessék. Tudom gyönyörű...
(#) teddysnow válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 / 1
 
Árnyékolt kábelekkel könnyen lehet földhurkot csinálni, ha mindkét végén testelve van.
(#) btamas81 válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Most újat mondtál. Erről eddig fogalmam sem volt. És akkor sima kábelt használjak helyette, vagy az egyik végét kössem ki?
(#) teddysnow válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Igen, elég az egyik vége.
Következő: »»   2446 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem