Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   251 / 260
(#) Speeder hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok! Teka DW7 61s gépem vezérlőpaneljén lévő ic típusának beazonosításában kérnék segítséget, mivel "ledobta a kabátot".
Köszönöm szépen.
(#) kissa78 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok. Whirlpool 6 érzék mosogatógépem 3 éves múlt és a következő hibát tapasztaltam. Elindítok egy teljes mosást aminek pl, 2,5 óra alatt kéne lefutni. A mosogatás elkezdődik. 5 perc múlva az időzítő azt mutatja már csak másfél óra van hátra a mosogatásból. A gép mosogat majd fél óra múlva jelzi, hogy kész. A gépben az edények koszosak maradtak, hidegek (hidegvízzel mosogatott) és a mosószerkapszula is a helyén maradt, nem lőtte ki.
Viszont néha rendesen lemegy a mosogatás nem csinálja ezt a hibát.
(#) Josi777 válasza kissa78 hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Viszonylag gyakori hiba, de nem mondhatok róla semmit, mert még a végén megint megkapom, hogy kókányolás.
(#) Josi777 válasza Speeder hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Véletlenül tudom, hogy milyen IC, de majd a profi kollégák elárulják, ... vagy tippelgetnek. Valamelyik csak jó lesz.
(#) zolika60 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 12, 2023 1 /
 
Te aztán nagy segítség vagy .
(#) uniman válasza Speeder hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Hátha ez segít...

LNK364PN.jpg
    
(#) Josi777 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Sokaknak segítettem már, aztán le vagyok oltva. Akkor segítsenek az okoskodók. Vagy te
(#) Dino71 válasza kissa78 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Szia! Én a keringető szivattyúban keresném a hibát. Annak a tengely perselyezése szokott elkopni, vagy veszel új keringetőszivattyút, vagy esztergáltatsz teflonból, vagy POM ból perselyeket és kicseréled. a youtyubon találsz számtalan videót a hogyanról. Persze ellenőrizni kell a fűtést is esetleg a fűtésrelét is. Bár ezekkel ennek kevesebb gondja szokott lenni.
(#) zolika60 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 12, 2023 2 /
 
Ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni, akkor ne is tégy úgy mintha ezt tennéd. Ez olyan hitvány hozzáállás szerintem.
(#) kissa78 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 13, 2023 / 1
 
Köszi. Kiszedtem a keringetőszivattyút. Lötyög a tengely és a persely meg van maródva egy helyen. Megrendeltem az újat.
(#) siletto hozzászólása Feb 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy Bosch Silence Plus beépíthető mosogatógépnél jött elő az a hiba 11.évesen, hogy a program vége felé megáll, pittyeg, és villog rajta a vízcsap ikon. Néha végig megy több mosást közvetlen egymásután, néha meg nem akarja az igazságot, de ha megáll, mindig ilyenkor teszi, a közepe-vége felé.
A gépkönyv szerint ez "víz a biztonsági rendszerben" hibát jelent. Most kiszereltem, megnéztem, de nem áll a gép aljában a víz, ami ezt jelenthetné véleményem szerint. A mikrokapcsolója szépen kattog az úszó hatására, ilyenkor tényleg meg is jön a villogás, és leszívattyúzza magát.

Mi okozhatja még vajon ezt a hibajelenséget?
(#) Kalkri78 hozzászólása Márc 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Siemens SN56N592EU mosogató gépünk.
E25-ös hiba kódot ír ki bármikor amikor vizet ürítene. Ez elvileg az lenne, hogy valahol eltömődött a szivattyú vagy az utáni része.
Minden lehetséges hiba lehetőséget ellenőriztem, kitakarítottam.
A szivattyút is kiszedtem, ellenőriztem, minden tekercs azonos ellenállású, sőt a videó szerint tolja is a vizet.
Mit lehet még nézni ellenőrizni?
Köszönöm!
(#) Dino71 válasza Kalkri78 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Szia!
Ha valóban tiszta minden az ürítő részben,nem szorul az ürítőszivattyú akkor szétszedném a keringetőszivattyút.Ennek az áramfelvételét is figyeli ürítés után van e benne víz még. Lehet elkopott a persely és lóg a forgórész tengelye. Meglehet perselyezni.
(#) Kalkri78 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Szia.
Valóban tiszta minden.
Hát a szivattyút már cseréltem, ez ami benne van kb. 3 hónapos.
Nem hiszem, hogy kopott lenne...
Nem tudom, hogy ami a labirint tartályban van szelep ahova a videóban is fel kúszik a víz az mire való. Annak nyitva kell lennie vagy zárva. Amennyire lehet kitakarítottam, tele volt (van) trutyival.
(#) Dino71 válasza Kalkri78 hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
A keringető szivattyút cserélted????? Az a golyó valami bűzelzáró vagy ha a lefolyóban vagy a csövében dugulás van visszavezeti a gépbe a vizet és gépen belül keringeti az ürítőszivattyú a vizet.
(#) Kalkri78 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
A leeresztő szivattyút. Ami a képen látható.
(#) Dino71 válasza Kalkri78 hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
Ez az ürítő szivattyú. Kell ott lennie egy bepattintható burkolatnak. Ha az hiányzik akkor se nyomja ki a vizet. Én a keringető szivattyút nézném meg amit írtam nincs e kikopva a perselye.
(#) Kalkri78 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Szia.
Kiszedtem a keringető szivattyút.
A videóban láthatóan kotyog.
Nem tudom ez még normális, vagy ez már nem megfelelő.

Viszont az ürítő szivattyún a járókerék alatt a tengelyre fel volt tekeredve hajszál, több is. Leszedtem, akár ez is terhelhette a szivattyút ami miatt kiállt hibára, ez csak próba után derül ki.
(#) Dino71 válasza Kalkri78 hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Szia!
A keringető szivattyún én már cserélném a perselyeket, bár láttam sokkal kopottabbat is.
Igen az ürítő szivattyú tengelyére csavarodott akármi is okozhat ilyen problémát.Figyeli mind két szivattyú áramfelvételét hogy leürítette e a vizet.
(#) sleco1 hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Sziasztok

Adott egy Privileg Rio 50 mosogatógép.

Élvezérléses, ajtó kinyitása után semmi nem világít. Majd kb 2 perc múlva villog a bekapcsológomb és 12 ír ki a kijelzőre.

Mit takar a 12-es hibakód ? Hogyan lehet reset-elni ?

Én a fűtőszálra gyanakodtam, kimérve 27 ohm az ellenállás, ami at 1800W-ot figyelembe véve nem jó értéknek tűnik. P=UxI 1800W=230V x 8ohm (kb8)

Talán ez lehet a rossz érték.

Azért kíváncsi vagyok mit a 12 jelentése.

Köszönöm
(#) Gafly válasza sleco1 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
(230 x 230) / 27 = 1 959
Más baj lehet ott...
(#) apaxx hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok! Zanussi ZDTS105 élvezérelt mosogatógép bekapcsolásakor egy pillanatra felvillanak, majd rögtön ki is alszanak a kijelző ledek, és így nem lehet programot kiválasztani. Reset nem segít.
Élvezérelt gépeknél a kijelző panelhez (ki-be kapcsoló) hogyan lehet hozzáférni?
A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) Dino71 válasza apaxx hozzászólására (») Márc 18, 2023 / 1
 
Szia! Több dologtól is lehet. főkapcsoló, elektronika...
Az ajtó élében belül vannak a csavarok azt kell kitekerni és lejön.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) apaxx válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Nem volt hibája, kezelési hiba lehetett, valószínű úgy lett kinyitva, hogy még nem fejezte be teljesen a programot (szárítás üzemmód) és addig nem lehet új programot választani, amig a kiválasztott program le nem fut teljesen.
Egy kicsit ellentmond ennek, hogy egy reset-re be kellett volna fejeződnie, de arra sem reagált.
Végül is a szerviz program lefuttatása után megjavult.
(#) Kalkri78 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Szia!
Mivel látszólag minden rendben volt, még az ürítő szivattyú is, de mégis bedobta az E25-öt, így rendeltem egy teljesen típus azonos szivattyút bele.
Kicseréltem és működik, hiba kód nélkül.
Köszönöm a segítséget.
Üdv.
(#) palko0125 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Belebotlottam egy Whirpool WFC 3C26P típusü gépbe. A jelenség az, hogy felveszi a vizet, elkezd mosogatni, és amikor bekapcsolja a fűtést, hallani, hogy kattannak a reléi (két relé kapcsolja a fűtést) látom a teljesítménymérőn is, hogy elkezd fűteni, de amint a relék bekapcsolnak leáll a keverő szivattyú, a fűtés, minden, várakozik egy kicsit, majd újra elindul a szivattyú, aztán egy kis idő múlva megint kapcsol a fűtés újra leáll minden és ez folytatódik végig. A kijelzőn semmi rendellenes nincs, tehát az továbbra is életben van. Arra gondoltam, hogy a táp megcsuklik, amikor a fűtés relé is bekapcsol, ezért a tápegység elkoit cseréltem valamint a fűtés reléit is, de továbbra is semmi.
Kifogytam egyelőre az öteletekből
Valakinek van valami ötlete vagy találkozott már ilyen hibával?
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkö.
(#) pipi válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Kondicsere után megmérted a tápot becsuklik-e?
(#) Dino71 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Cseréld a táp IC t is. Szokott az is rosszalkodni.
(#) palko0125 válasza pipi hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
A tápot nem mértem se előtte se utána mert kissé macerás, hogy menet közben tudjam mérni, de lehet az lesz a következő lépés.
Köszi!
(#) palko0125 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ez is megér egy misét. Kössz a tippet. Erre azért nem gyanakodtam, mert nagyon óramű pontosan mindig akkor áll meg, ahogy a fűtés relé bekapcsol.
De akkor ezt is megejtem.
Köszi.
Következő: »»   251 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem