Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   268 / 1682
(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
No, meglett a dobozolás is. Igaz nem ebbe a dobozba terveztem, de már untam nézni a polcon, így tíz perc alatt belevetettem. A ledeknek még nincs hely az előlapon, mert nem kaptam 4.9 -es hegyet )
(#) borvendeg hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Köszi JZoli a progit.
Tettem fel képet a tápomról kihúzott "fiókkal" és betoltal is.
(#) Attila86 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Az 1db hűtőborda a doboz hátulján, vagy 2db-ot tettél egymás mellé?
(#) Norberto válasza valve hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Nem rossz!
(#) szilva hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Ma öszeraktam egy microchipes PICkit2 Low Pin Count Demo Board-ot. Ez önmagában nem lenne egy nagy durranás, a poén a dologban az volt, hogy az eredeti fóliarajza nincs sehol dokumentálva, így kénytelen voltam a dokumentációban található, fóliamintát is tartalmazó beültetési rajzból kiindulni.

A pdf-ből kiszedett képet painttel igazgattam, hogy az eredetileg a hátoldalon lévő Vdd és Vss tömböket vezetősávokkal kiváltsam. Az eredetileg beültetési oldali mintázatból tehát fóliaoldali mintázat lett, és az eredetileg kétoldalas panel egyoldalassá vált, így egyszerűen utángyártható otthon is. Néhány alkatrészoldali átkötés azért szükséges lett, de a panel elrendezése és a kapcsolási rajz az eredeti maradt.

Bővebben: Link
(#) levii válasza szilva hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Jól néz ki
Bár egy kicsit más mint a gyári főleg hogy az smd.

Nekem is van ilyenem de nem tudom hogy kell használni.
Arra a sok pontra ami rajta van hogy lehet csatlakozni?
(#) szilva válasza levii hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Bocsi, de ez gyárilag is így néz ki. Vannak más demo boardok is, pl. a 44-pin demo board az tényleg SMD, olyanom gyáriban van nekem is.

Egyébként kellett volna egy foglalat, amiben 8 lábú PIC-eket fel tudok programozni, és úgy gondoltam, akkor már egy olyan panelt csinálok, ami nem csak egy csupasz foglalat, hanem akár fejlesztéshez is jó. A sok forrpont meg a prototípus terület, oda lehet egyszerű áramköröket összerakni, ha valamit fejleszt az ember és ki akarja próbálni a valóságban is a működését valaminek.
(#) levii válasza szilva hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Bocs tényleg én tévedtem
Összekevertem a két féle demo boardot.
Kösz, most már legalább én is tudom hogy mire jó..


Üdv.
(#) borvendeg válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Kösz a dícséretet a Eredetileg is ez a hűtőborda volt a doboz hátulja. 2db valami spéci ragasztóval összeragasztva és egy réz lappal át van lapolva eredetileg 4db volt.Csak kíváncsiságból kérdezted vagy van vmi jelentősége?
(#) Attila86 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Nem, csak kíváncsiságból kérdeztem mert a kép alapján nem tudtam eldönteni.

Korábban azt írtad, hogy összeraktad a táp "másik felét". Na de az hol van? Vagy ha a képeken ez van, akkor hol van az 'első' fél? Csak mert megnézném azt is.
(#) borvendeg válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Nos ez ugye ha készen lesz akkor képes lesz kettőstápként működni is(mint ami a quad405-ne is kell)Amit tegnap láttatok az volt egy fél (fehér panelon) az még nincs élesztve pár cucc hiányzik hozzá.Ami itt a dobozbaan van eza másik fél ez már műxik ahogyan kell. Lesz még stabil 12V meg stabil 5V is rajta
(#) MolnarG válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Én is hasonlóban gondolkodom, hogy megépítek kettőt az Attila féle kapcsolóüzemü előszabályzós tápból + egy két fix stabil fesz és az egészet egy dobozba berakom csak amióta elkezdte építeni az smps tápot ami nagyon megtetszett nem tudok dönteni, hogy megvárjam amíg az kész lesz vagy megépítsem a másokat
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Az smps "A" paneljának toroidja ugye nem kapható kereskedelmi forgalomba, azt úgy tekered/tekerteted?
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Igen, azt nem lehet kapni hanem házilag kell megtekerni. A gond az hogy egyenlőre még magára a toroid gyűrűre sem tudok beszerzési forrást (boltot). Az én rezonáns tápom panelján olyan gyűrű lesz amit én is úgy kapok...
Majd ha az alkatrészlistát írom össze, akkor keresek valami gyűrűt ami beszerezhető és jó is a tápba.
Állítólag Vácon lehet kapni ilyesmiket...
(#) miklosch válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Szépen megcsináltad a labortápot és a védelem részét! Gratulálok!
(#) djyuri hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Üdv arcok!

Kicsit kupi van még,de legalább friss képek

Majd holnap rendet rakok és csinálok éles képeket.

Addig lessétek meg ezeket

a mélyládában értelem szerűen mind a négy oldalon akad egy mélynyomó

Ha valaki tud extra minőségű hangfelvétel viharról,ahol becsap a közelbe villám,akkor ne kíméljen Szuper minőségért csokit/sört küldök

(#) Petroimro válasza djyuri hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Gondolom jó viszonyban vagytok a szomszédokkal.
(#) MolnarG válasza djyuri hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Arról is tehetnél fel képeket, hogy mi hajtja azokat a szörnyeket
(#) fihu válasza djyuri hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Ez már beteges (psze nem gondoltam komolyan)
Grat a mélyládákhoz, és engem is érdekelne mivel hajtod őket
(#) djyuri hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Sziasztok!

legjobb,ha meglesitek Ti is honlapom és akkor nem kell külön magyaráznom

Kommentekkel!
(#) jocko válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
ha mindent összekötsz mindennel akkor gondolom tuti.leülsz (leültök)zenét hallgatni és várod a villámcsapást.ami bekövetkezik ,és akkor elmegy az áram.....de te még mindig a földön leszel,mert nem ürhajót épitettél hanem véletlenül hangtechnikát....
(#) Kutyuli válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Annyi már bizonyos, hogy Zoli haverotokkal nem semmi fazonok vagytok.
Grat a szép cuccokhoz. Ja meg a macsekokhoz.
(#) djyuri hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Nos igen Jocko...tudod a mars program is ennyi idő alatt készült el,de ott kicsit nem magyar volt a tőke

Köszi Kutyuli Csak megne harapd a cicámat...mert megesz téged...amilyen pofis,olyan vadállat És van neki testőre...egy barátom fekete macskájáról elég annyit tudni,hogy fekete De a gravírozott acéltollakba is bennehagyja a nyomát Ott találod a tyutyi képeknél

friss képek nappalról:
(#) lidi válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Na jó, ezt értem hogy mánia de minek egy szobába ennyi hangfal. Ráadásul mind különböző, egyiknek sincs párja ?
(#) Kutyuli válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Eszembe sem jutott megharapni a kis dorombolót. Egyébként sem szeretem ha a szimatolom tele van karmolási nyomokkal A testőrétől meg egyenesen rettegek
(#) zoly15 válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
te nagyon ŐRÜLT VAGY (jó értelemben) de ez csak az "egyik oldala" a hangfalaidnak azaz mindegyiknek van párja is? Mert azt nehezen hiszem hogy mindegyikből "csak" egy darab van nem pedig sztereó
(#) vtnagy hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Megépítettem Skip kivezérlésjelzőjét 2x is, egyik felkerül hamarosan a falra, a piros fényű, a másik meg odakerül bátyámhoz.
A 2. variációnál tudom, hogy kilógnak a zöld LED-ek, pirostól kezdtem el beforrasztani, és, mint kiderült, a zöld LED lába egy pont után vastagabb, mint a furat, így nem tudtam rendesen belerakni A többit meg nem volt kedvem kicserélni, majd, ha be akarja építeni valahova, átcserélem.
(Az elsőnél tudom, nem a legjobb minőségű kép, de ennél jobbat nem tudok telefonnal csinálni, hogy látszódjon is működés közben.)
(#) djyuri hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Kutyuli:

Köszi!

Zoly15,Lidi: Mindnek van párja...vagy eg 20 megás filmem is róla,de nemtom hova feltenni.
(#) Kovidivi válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
youtube.com , vagy data.hu-n elférne!
(#) zoly15 válasza djyuri hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
szerintem mindenképpen töltsd fel...
Ki csatlakozna ehhez az ötletemhez?

üdv!
Következő: »»   268 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem