Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2451 / 2500
(#) Suba53 válasza Atilla001 hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Idézet:
„Katalógus szerint 2000 óra 85C°”

Ez nem azt jelenti, hogy 2000 órányi, 85C° hőmérsékleten való üzemelés után garantáltan ki kell dobni.
Ez csak egy gyártói élettartam garancia, hogy minimum 2000 órát paraméter romlás nélkül el kell viselnie. De a korszerű gyártástechnológiákkal ennek simán a többszörösét is kibírhatják.
Viszont normál használati körülmények között nagyon ritka, hogy ilyen magas hőfokon üzemelnének a készülékek. Akkor meg az élettartamuk ennek a sokszorosa lehet.

Jellemzően a nagy impulzus áram terheléssel üzemelő elkók szoktak hamarabb tönkremenni, de azok általában kapcsoló üzemű tápáramkörökben kapnak ilyen terhelést. Viszont oda meg spéci LOW ESR elkókat tesznek, a veszteségi hő minimalizálására.

Kommersz elektronikai eszközökben a húsz év még szinte semmi. Már az elkók élettartama szempontjából.
Én máshol keresném a súgás okát.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Robikk hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok.
A napokban szereztem egy Fungeneration Pl112A aktívhangfalat.
A problemám az lenne vele, hogy eléggé torzi, gondolom kondikat kellene cseréljek benne.
A másik gondom hogy a Bluetooth része nem akar működni, ha a funkció gombot megnyomom átvált bt-re és addig jut el hogy intalizing vagy valami ilyesmi, aztán itt minha lefagyna, semilyen opciót nem enged váltani.
Ugyan ez a helyzet ha sd vagy pendrive-röl plobálom.
Esetleg valami ötlet, vagy tanács?
Válaszokat előre is köszönöm!
Lehet azis hogy hazavágtak benne valami, eléggé koszos volt, illetve szetszedtem tisztittás céljábol, talaltam benne ezt azt, de ami elszomorított egy öntött vasdarabot is találtam benne.
Nincs kizárva h egy a vasdarab amíg a mágnes karmai közé nem került, addig valami zárlatott okozott s emiat torzit/ nem jó a bt.
(#) reloop válasza Robikk hozzászólására (») Márc 18, 2023 / 1
 
Szia! A bluetooth problémája és a torzítás akár egy egyszerű táphibára is visszavezethető. Mérd meg a médialejátszó és az előerősítő tápfeszültségeit testhez képest! Ha nem találsz hozzá rajzot, készíts fotót az áramkörökről.
(#) morgo válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget, működik az erősítő.
Az emitterek között 10mV van, ami talán kicsit lehetne kevesebb, de ez még belefér.
A Q623 helyére BD139 került, így kicsit magas volt a kimeneti egyenfesz, ezt Q646 emitterellenállásának csökkentésével állítottam be néhány millivoltra. Olyan a végfok felépítése, hogy nem nagyon férek hozzá semmihez, csak ha leforrasztom az összes tranyót ami a hűtőbordán van. Ez viszont hozzáférhető megoldás volt volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) lóri hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Sziasztok!

A bemeneti 4.7µF-et, kilehet cserélni kisebbre? Merthogy nem lehet kapni, csak 250V-ost, de az nagyméretű. Vettem wima-t, de az nem korhű.
Láttam 2u2-t, az jó lehet? Át kell valamit méretezni?
Bezzeg a Cleopátrába csak 470nF van.

EA7386.JPG
    
(#) btamas81 válasza lóri hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
(#) lóri válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Köszönöm, de ezek sem korhűek.
Valami szép sárga kellene.
(#) Ge Lee válasza lóri hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Elég bele a 2u2 is. Ero, noname, Xry, Remix (sárga).
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 1
 
De ha elég néhány száz nF abból tudok adni...

kondérok.jpg
    
(#) lóri válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Köszönöm, most jött meg a csomagom az árwilltől, majd megint rendelek, de elvileg a kontelnél is van. A sárgaság a lényeg, meg a fekvőség.
(#) Ge Lee válasza lóri hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Van 3u3 is de az már 4mm-rel hosszabb.
(#) lóri válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2023 1 / 1
 
Köszönöm.
Most wima van benne, elvileg elférhet a 3u3 is.

c219.JPG
    
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ekkora helyet foglalna a 2u2 és a 4u7 c219-es.
Lehet, hogy berakom a kisebbet.
A mostani wima, az 15mm lábtávú.
Az XRY is jól néz ki, abból van a T17 alatti.

c219_2.JPG
    
(#) szuli15 hozzászólása Márc 27, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy adag MN2488, MP1620 darlington tranzisztorom ,ehhez keresek jó minőségű végfokozat kapcsolási rajzot 150-200W között teljesítményben. Párba tudtam válogatni, oldalanként 4 db végtranzisztorral számoltam válogatás folyamán. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Beringer 600 hozzászólása Márc 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kèrèssel fordulok hozzátok,hogy az Úrbános 300w-os fetes vègfokmodúl myákterve nem e volna meg valakinek s aki el is tudná küldeni.
Köszi előre!
(#) Beringer 600 válasza szuli15 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Helló!
Ez engem is èrdekel.
(#) Ge Lee válasza szuli15 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ha elég 100-120W is akkor építesz belőle egy HTA-t nagyobb tápfesszel. Egyébként meg bármelyik végfok vége kialakítható darlingtonosra is, de a párhuzamosan kötött végtranyók nem a minőség irányába visznek, mivel jobban fogják terhelni az előttük lévő feszültségerősítő fokozatot.
(#) szendi001 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Sziasztok! Ez az ügy engem is érdekel már vagy 20 éve. Ha valakinek megvan szkennelve berajzolom sprintbe és megosztom. Esetleg berendelhetnénk gyáriban, mert ez már eleve 6 db....
(#) Szabó Janko hozzászólása Márc 28, 2023 /
 
Sép napot mindenkinek! Adott egy GRUNDIG V8400 tipusú erősitő. Hibásan került hozzám. Több alkatrész cseréje (STK ,kondik tranyók ,ellenállások) cseréje után sikerült életre kellteni. Azután egyszer csak a processzoros része nem működött tovább. Ez a panel szabályoz mindent. Nem melegedett ,nem égettle semmi csak egyszerűen megállt. Van e valakinek a tipje hiba okára ? Sajnálnám alkatész bányának használni . Esetleg akad e valaki aki a javítást válalna természetesen nem ingyen. (Miskolc és környékén). Az az igazság hogy én már több hetet eltöltöttem a hiba keresésével de megállt a tudomány. Mellékelek egy rajzrészletet amiről szó van , de a service manuál letőlthető.
(#) Beringer 600 válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Tessèk.
Nemrèg sikerűlt beszereznem.

300W[1].pdf
    
(#) Karesz 50 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Nagyon meg fogok lepődni ha ez működni fog, de talán vannak még csodák. Szurkolok neked.
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Füleki FPA600 végfokban ezek a panelek vannak.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Talán megindokolhatnád, hogy miért mondod ezt. Csak hogy ne fektessen bele rengeteg energiát, és időt egy olyan áramkör megépítésébe, amiről neked már egyértelmű negatív tapasztalataid vannak.

Ha már így letöröd a lelkesedését.
(#) Beringer 600 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ez mèg csak terv,egyèbkènt Nmos350/500 kapcsolás kedvelő vagyok.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2023
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Igen,anno javítottam neked ilyen modúlt emlèkszem.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 2
 
Ami nem tetszik benne:
1. C4, 100 µF elkó. Az induktivitása miatt gerjedhet tőle a DC szervó. Nem fog látszani a kimeneten, mert "eltünteti a gerjedést" R8,C5 aluláteresztő.
2. C13, C14 szerepét nem értem. Beleviszi a tápzajt a Zener-be.
3. T2, T3 áramtükör érdekesnek tűnik nekem degeneráló ellenállások nélkül.
4. T19 és környéke, nyugalmi áram beállítás. Nem jó így a hőmérsékleti együttható. Ha melegszik a borda, átmegy "B" osztályba.
5. A kimeneti fojtónál hiányzik a párhuzamos csillapító ellenállás (5-10R). Nagy meredekségű kimeneti impulzusoknál gerjesztheti a végfokot.
6. A kompenzáló hálózat szerintem gyalázatos. C15 (22-33pF) értéke szerintem túl nagy.
150-220kHz-en van a töréspontja. Úgy tűnk nekem, addig növelték az értékét, míg meg szűnt a gerjedés. Nem így kell a kaszkód VAS-t kompenzálni. Le kellene szimulálni az egészet, de nem érzek rá késztetést.
Százával vannak "normális" kapcsolások a neten. Persze ha adott volt hozzá a nyák, az más.
Megint nem kellett volna beszólnom, sajnálom, megbántam... csak hirtelen kirázott tőle a hideg ahogy megláttam, oszt eljárt a kezem.
(#) lóri válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Jó, hogy beszóltál, lehet belőle tanulni.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Semmi gond hogy beszóltál, mert látszik, hogy gondolkoztál rajta, és találtál kérdéses dolgokat. Azon tűnődök, hogy ezt az Urbánék nagy tömegben árulták egység csomagban, és biztosan nagyon sokan meg is építették. Ha ezek a problematikus megoldások valóban komolyan rontották volna a működését, gerjedések, stb. formájában, akkor biztosan kaptak volna visszajelzéseket, és ki tudja, talán meg sem jelent volna az RT évkönyvben.
Na majd meglátjuk, ha valamelyik bátor fórumtárs megépíti, és visszaköszönnek a feltételezett hibák.
Téged meg az nyugtatna meg, ha leszimulálnád.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Urbánék sok mindent árultak, talán még olyat is amit nem kellett volna, az RT évkönyvekbe meg írhatott szinte bárki - persze akkoriban nem volt más - és nekem is nagy kedvencem volt az RT és minden amiben betűk voltak.
Nem tudtam, hogy ezt sokan megépítették. Akkor nyilván valahogy mégiscsak működik, csak nekem ez olyan hihetetlennek tűnik : ) Tud szólni egy erősítő akkor is ha gerjedéses impulzusokkal van tele a kimeneti jel, csak ez nem válik előnyére senkinek.
Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy fog sikeredni ez a végfok. Jó lenne megmérni - csak úgy brahiból. És tényleg nem ellendrukker vagyok, kívánom, hogy működjön.
(#) GyurikaBx válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 29, 2023 / 1
 
Én megépítettem ezt az erősítőt kb 15 éve saját tervezésű nyákon hővédelem nélkül és elsőre indult bár a párja sosem épűlt meg, ezért egy aktív mélyládába lett száműzve amit kb 3 éve adtam el addíg nálam napi szinten üzemelt! Talán annyi, hogy a végek lettek válogatva 20-20 dabból, ami elég borsos volt lehet ezért is nem épűlt meg a másik fele!
Következő: »»   2451 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem