Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   88 / 96
(#) Alkotó válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Ha jól képzelem el a konstrukciót, akkor a pákát jó eséllyel stabilan meg fogja tartani. Abban viszont látok problémaforrást, hogy az a rész támaszkodik, ami meleg, ezért ott lesz egy indokolatlan hőelvonás-melegítés (A JBC nyelén lévő fémhüvely -ezen támaszkodik- nem meleg, vagy éppen csak).
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Ha jól sejtem, akkor a melegebb részt támasztó forma lehetne teflonból, az érintkezés miatt elég ha csak az egyik elem van fémből.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Jó lenne egy vázlat, hol is vannak a támaszok.
A fűtőpatron akár 400°C fölött is lehet.
A teflont -200 és +260°C közé ajánlják, kb. 340°C-on már bomlik.
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Igen, ez igaz! Azonban mivel kb egy ponton érne csak hozzá a meleg(vagy a körüli részhez), így szerintem a hőelvonás egész minimális lenne a gyakorlatban! Csak vezető anyagból lehet ez a támasz anyag, mert a különböző hegyek/nyelek miatt csak a hegy potenciálja lenne garantáltan ott, a nyél tövénél nem biztos, hogy rendelkezésre áll majd a test potenciál. Nálam legalábbis biztosan ez a helyzet van.
Persze, ha csak JBC nyélhez készülne, ott a tövénél lévő részt lenne célszerű erre használni.

Hirtelen összedobtam egy nagyon mórickás kézi rajzot, nagy vonalakban mire is gondoltam..., talán az elv szemléltetésere jó ) A részletekbe nem mentem bele...

Rajz.jpg
    
(#) img válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Ha a baloldali rész a pákahegy vastagabb része felett akadna be, akkor egyben hegykiszedőként is lehetne használni.

Szerk.: Kérdés, hogy mennyire feszíti meg a hegyet, hogy ne hajoljon meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2023
(#) erzsé hozzászólása Máj 2, 2023 / 3
 
Sziasztok.
Úgy látom a pákatartó a téma. Megmutatom, én hogyan csináltam meg. Skorinak is volt egy ígéretem, most eleget teszek ennek is.
Látszik rajta, hogy barkács munka. A gyári formát vettem alapul. A célját teljesíti.
(#) Alkotó válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 2, 2023 / 2
 
Ha ilyen jellegű támaszokban gondolkodsz, akkor szerintem reális alternatíva lehet egy közönséges "dróthajlítás" is. Én nem akarok ilyet készíteni, de láttam kihívást a lerajzolásában, ezért terveztem egyet. Az ábrán 4mm-es huzalt látsz (piros).
Az alsó támasznak érdemes lehet olyan tömegű anyagot-méretet választani, ami nem billen el a páka/pákák súlyától.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2023
(#) Alkotó válasza erzsé hozzászólására (») Máj 2, 2023 / 2
 
Csinos.
De ez biztosan nem "barkács munka". Látszólag valamilyen vezérelt pályán való marás jellemzi, méghozzá nem is kevés. Ilyen gép általában nincs otthon.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2023
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Nem utolsó sorban, ebbe kis ügyeskedéssel betehetőek a "nagy-fejű" hegyek is.
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Lemez helyett drótból való hajlítás nálam is alternatíva volt, bár nem egy darabból!
Az is egy gyors alternatíva lehet..., de ennél sokkal masszívabb talp, és konstrukció kell, máskülönben csúszkál, "gurul", rezeg majd az egész...
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Ez az a forma ami első pillantásra jól néz ki de messze van a praktikusságtól. erzsé készített jót, azt (illetve a gyári megoldást) érdemes alapul venni. 10 mm-t hátrahúzod aztán felfelé ki lehet emelni, legyen bármekkora hegy a pákában.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Elbizonytalanodtam valóban nekem szánod-e a tanácsot. Én ilyet használok, és nincs okom leváltani, mert jól bevált.
A huzalos javaslatom sdrlab -szerintem komplikáltabb- elképzelése helyetti alternatíva lenne (ott is említem, hogy nem akarok ilyet). A "jól néz ki" csak azért van, mert ügyesen rajzoltam le, valóságban ez nem ennyire mutatós.
Erzsé megoldása valóban remek, de távol esik az otthon könnyen elkészíthetőtől.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
A megjegyzést a tervnek szántam.

Elkészíthető könnyen házilag. Négy - öt M12-es alátét és egy M10-es, felül bevágva kellő szélességben. Esetleg megfelelő vastagságú acél/alumínium tömb, 12-es furattal, a hátuljára pedig egy M8-as alátét.
(#) Black7275 hozzászólása Máj 17, 2023 / 2
 
Elkészült a következô pákatartóm. Még kettô fog készülni és azokhoz már megvan az alumínium idom kireszelt, furatolt állapotban. A tartó talpazatát egy Weller talp adja. Még egy darab van abból a talpból így még egy biztosan elfog készülni.

Nem tudom ki milyen szivacsot használ Weller pákatartóhoz de nekem nem volt így vettem valamilyen Fahrenheit állomáshoz tartozó szivacsot és azt méretre vágtam és még egy lyukat is vàgtam a közepébe.
(#) pipi válasza Black7275 hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Én még egy csavarral+alátéttel "lerögzítettem" a szivacsot, ne kóricáljon (Vizezni nem szoktam, az ón meg lesöpörhető róla)
És még érdemes lenne valamit a pákahegy környékére, a véletlen érintés miatt.
Én sörösdobozból vágott lemezt tettem körbe védekezésként (2 rétegbe hogy kevésbé melegedjen át), mert valami mindig odakeveredett, megolvadt (kábel, nejlon zacskó...) Azóta béke van
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2023
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2023 /
 
R6=3k3 és R9=8,2ohm nál mennyi a minimum illetve maximum hőmérséklet? Plusz milyen értékű biztosítékot használsz?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2023
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Fogalmam sincs. Nyilván más lesz T12 és más lesz a JBC esetén, illetve egy 10k forgópoti lehet 8k2 vagy akár több mint 11k értékű is. Nekem a JBC-nél R6 4k7, R9 10 ohm, így a minimum 170 fok körül van a max pedig 480 fok körül. Szűkíteni kellene ezt, illetve a poti skálája sem lineáris, szerintem meg kellene próbálni logos potival, de én már nem fogok játszani vele, nekem be van állítva 350-360 fok környékére és nem szoktam tekergetni, sőt az akkus hordozható változatba potit sem tettem, abban egy fix értékű ellenállás van a poti helyén.
(#) Skori válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Az LM358 ofszethibája összemérhető a páka termoelem feszültségével. Ez azt jelenti, hogy a hőmérséklet függ a beépített IC példány paramétereitől is. A legegyszerűbb ha megméred, és szükség esetén korrigálod az értékeket.
(#) Geri86 hozzászólása Júl 13, 2023 /
 
Köszi szépen Ge Lee, Skori.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Ha már újra aktuális lett ez a hozzászólás: Te milyen heggyel használod az Ersa-t ? Ólmos ónhoz nem sok egy kicsit a 360 fok ?
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Az Ersa-hoz csak véső alakú hegyeim vannak, 0,8-1,2-1,6-3,2 és 5mm-es. A páka alapból 335 fokon megy, amit bakelit nyáknál visszaveszek 290 fokra mert különben azonnal lekapja róla a rezet.
A 360 fok nem lehet sok, lévén, hogy évtizedeken át forrasztottak nagyon sokan weller kattogóssal 7-es heggyel ami 370 fokos.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Köszi
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Még egy kérdés: eredeti Ersa hegyek, vagy valami más "megoldás"?
(#) Skori válasza Black7275 hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Neked, és aki még megépítette ezt a forrasztóállomást. Az oldal aljára felkerült egy apró kiegészítés Link. Aki szeretne vele foglalkozni: itt a fórumon, az ingyen elvihető témában felajánlott induktivitást használtam fel, és még van belőle néhány, tehát aki szeretne a forrasztóállomásba beépíteni ilyen tekercset Kép, annak adok ingyen - feltéve ha beugrik érte (postázni nem fogom).
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Igen, eredeti, klónokkal én már nem foglalkozom. Szerintem ennek nincs is klónja.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Tegyél félre nekem egy olyan tekercset kérlek, elhozom amikor megyek a szkóppal.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Ok. Két darabot félretettem neked, (két páka esetén 2db tekercs kell).
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Jobban tudod mint én, hogy mit szeretnék. Hálásan köszönöm!
(#) Joe_001 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szia!
A JCB hegye menetközben cserélhető. Ez a tartó ezt a feladatot is megoldja.
(#) Joe_001 válasza Black7275 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szia! A T245 szárból kihúzható a hegy melegen, ehhez a gyári tartón van egy + bevágás. Amúgy szép munka.
Következő: »»   88 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem