Fórum témák
» Több friss téma |
Nemrégen megjelent a Pro verzió ingyenesen letölthető a nyákgyártó honlapjáról (JLCPCB)
Hasonlít az EAGLE tervezőhöz viszont a gyártónál raktárkészleten lévő alkatrészekkel is tervezhetünk , ami jól jön ha készereszerelt nyákot szeretnénk rendelni .
Letöltöttem, de még nagyon idegen, de még eljátszok vele, lehet, hogy meg lehet szeretni. Percekig tartott mig egy alkatrészt a rajzlapra tudtam varázsolni. Elég sok közbülső lépést igényel. Lehet, hogy ezt valahogy át lehet ugrani.
Ha összekeresed a sűrűn használt alkatrészeket ,lehet csinálni saját könytárt amiből egy kattintással előveheted az alkatrészt .Commonly librari...Egyébként én is a barátkozós fázisban vagyok , eddig EAGLE-t használtam .
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
Milyen okból érezted szükségesnek a váltást? Az Eagle-vel volt gond, vagy esetleg az EasyEDA ígért valamilyen nélkülözhetetlen lehetőséget?
A helyzet az hogy van egy baráti társaság 3 fő mindannyian más tervezőre "esküszünk" az egységesítés lenne a célom , hogy megnézni javítani alakítani tudjunk mindhárman a készülő terven .
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
Ha mindenki hajlandó váltani, akkor kívánom, hogy találjátok meg a közös utat.
Esetleg még az is járható út lenne, ha a jelenleg használt programokat közösen kiértékelitek, és a legjobbnak tűnőt használja utána minden résztvevő. Kevés tapasztalat birtokában én azt gondolom, nincs ideális megoldás. Minden programban van egy csomó olyan lehetőség amit nem használ a többség, és mindből hiányzik olyasmi ami jó lenne ha benne lenne. Ezért inkább az a döntő, mennyire ismerjük a használt programunkat.
Én megpróbáltam , a többieket meg rábeszélem ... Ha nem jön össze legalább kipróbáltam egy új programot a 20 év eagle után
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
Én is ugyanigy vagyok. Az eaglet használom évek ota, igaz, hogy csak a ingyens verziot, de eddig nem is kellett több.
Csak arra gondoltam, hogy itt ott kell egy nagyobb méretü lap, és ebben lehet, hogy nincsenek olyan korlátok mint eagleben. Amennyi NYAK nekem kell, ahhoz nem érdemes drága programokba fektetni, meg kimondottam utálom a programbérletet, amiért havonta kérik a pénzt függetlenül attol, hogy használom vagy nem.
Én nagyon szeretem, már több panelt megterveztem vele. Kapcsolási rajzot is szépen lehet vele tervezni. Ha projekben dolgozol, akkor pedig a kapcsolási rajzon kijelölt alkatrészt bejelöli neked a nyákon is. (mondjuk ezt tudta pl. a PadsLogic is). Nekem mondjuk egy SprintLayout után elég nagy előrelépés. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
Csak hogy legyen konkrét kérdés is, ha copper layerre képből töltök be logót, akkor hogy lehet megoldani, hogy a réz kitöltés utána körbefussa az ábrát és ne szögletesen, mintha lenne a képnek háttere? Próbáltam mindenfélévé átalakítani, de szögletesen viszi körbe csak a rezet...
Még nem próbáltam de szerintem a logot kellene "előkészíteni" körbevágni és úgy betölteni .
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2023
Nincs mit előkészíteni nagyon rajta, betöltésnél akármi van grayscale beállításnál átméretezi és átdolgozza. Valahogy rá kéne venni vezetősávként kezelje és akkor lehet jól befutná, de mindenfélévé átalakítottam már és sehogy sem akarta.
Találtam egy videosorozatot a 2020-s online verziorol.
EasyEDA Még nem volt időm összehasonlitani a jelenlegivel, de tegnap nekem egy kicsit más munkafelületek jelentek meg.
Egy szó szerinti első benyomást én is szereztem. Csak letöltöttem a pro verziót, aktiváltam, és az első felületen az egyéb import fülecskével importáltam egy Eagle tervemet. Egy két kérdés után kényelmesen beimportálta, és látni engedi a teljes panelt. Még meg sem próbáltam szerkeszteni, de a paneltervet minden irányba hagyja forgatni, térben is jól átnézhető mennyire sikerült mindent a helyére tenni (ezt az Eagle nem tudja, külső program kellett eddig az ilyen térbeliséghez).
Ha véletlenül korábbi (6 előtti) eagle verzióban készült projektet próbálsz majd importálni, akkor előtte azt nyisd meg és mentsd le a mostanival, ami már XML alapú formátumot használ, csak azt importálja ez a program is.
Már egy ideje ezt használom, nekem bevált.
Szerintem van nyák tervező topik ezért felesleges volt ezt megnyitni.
Ne keverjük őket. Mindegyik egy kicsit más és csak összezavarná a témát.
Értem... Tehát elfogadható, hogy minden nyáktervező programra új topikot nyissunk.
Idézet: „Csak arra gondoltam, hogy itt ott kell egy nagyobb méretü lap, és ebben lehet, hogy nincsenek olyan korlátok mint eagleben. Amennyi NYAK nekem kell, ahhoz nem érdemes drága programokba fektetni, meg kimondottam utálom a programbérletet, amiért havonta kérik a pénzt függetlenül attol, hogy használom vagy nem.” Amíg az Autodesk nem vette meg ezt is, kb. 20$-ba került az Eagle teljes verzió, amit csak egyszer kellett kifizetni. A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2023
Én az autodesket akkor hagytam ott, amikor az 1997 vett drága CAD programot kihuzták a listábol, igy 20 évig készitet rajzaim semilyen uj CAD programon nem használhatok, csak DXF konverzio után, de abban elveszik sok régi rajznak a lényege. Azota nem adok ennek a cégnek egy fillért sem a programjaiért.
Nem én döntök, de természetesnek tartom, hiszen nem ugyanarrol a programrol van szo, mégha végeredmény ugyanaz.
Ahogy pl a photoshop hasznák vagy a corel paint használok más más forumon fordulnak elö, ahogy a BMW autok gondjait sem a Mercedes forumban fogják megbeszélni.
Akkor erre valaki talált megoldást?
Ha már topic van, legyen valódi tartalom is a programmal kapcsolatban.
Nekem is sikerült már megrajzolnom az elsö kapcsolási rajzot meg a hozzá tartozo panelt. Kb ugyanolyan gyorsan sikerült mint annak idején az eaglevel. Nem néz ki rosszul és többet tud, mint a régi eagle verziom, és talán egy cseppel felhasználobarátabb is. Majd meglátom mennyire jok a könyvtárak stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2023
Ez mind szép, csak nem a copper layerre rakja és nem futtatja körbe rézkitöltéssel (copper pour).
Én kiprobáltam müködik a copper layeren is. A kitöltés még nem éppen ugy ahogy gondoltam ( eddig kb 3 oràt játszottam az easyEDAval).
A kör alakú rajzot egy lekerekitett sarku négyzettel keritette be a copper oldalon. Egészen biztosan valahol még ezen is lehet állitani, mert a vezetö vonalakat szépen körül rajzolja. Az sincs kizárva, hogy a logohoz potenciált is kell rendelni ( pl viaszokkal) és akkor szépen körülrajzolja.
"A kör alakú rajzot egy lekerekitett sarku négyzettel keritette be a copper oldalon. "
Igen, ez a gond. Nem akarok viat rá. Panelizált nyáktervnél a panelek közti területet ki tudtam tölteni plusz nem létező hálóra kötött viahoz rendelt copper pour-ral (hogy fotózásnál ott megmaradjon a réz és marószert ne fogyassza hamar), de nem létezik egy rohadt képet nem tud nem szögletesen körbefutni...
Probáltad ugy, hogy potenciál van a logon?
Ez máskor is jól jön.
Pláne ha kicsit több fele kell rohangálnod és nincs állandó eszközöd. Avagy részben korlátolt jogkörrel rendelkezel az oprendszerben, vagy nem telepíthető bármilyen alkalmazás a gépre ,de tudsz netezni. ("harapósabb", hozzáférési jogokkal kurtábban bánó vállalati környezetek ) A gépek között nem mindig tudod cipelni a projekt fájokat. Ekkor jó az on-line verziója is . Az online verzióban tudtok akár közös (csoport munka avagy kollaboráns) tervezési projekt felületet is kialakítani amiben közösen is tudtok műveletet végezni, nem kell valami köztes felületen tárolni a projekthez tartozó fájlokat, ahonnan eléritek avagy körbe küldeni ... stb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |