Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   194 / 198
(#) Troid válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Oha akkor tényleg vigyáznom kell a hangerővel az ajtó hangszórók csak 50w/db
Esetleg valami hangváltó vagy ilyesmit ne akasszak rá?
De lehet azokat hajtom fejegységről és akkor biztos nem lesz probléma...
Hálás köszöntem a segítségért, nagy vagy!
Ha meg jönnek a fetek akkor beledobálom aztán meglátjuk mi sül ki belőle!
A beületetési oldalon forrasztom össze az ellenálásokat illetve az átkötéssel mert úgy biztosan nem lesz zárlatos forrasztás!
A kis forrszemek lepotyogtak a panellról.
A feleségem is nagyon szépen köszöni neked a háttérből!
(#) btamas81 válasza Troid hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Nem követtem figyelmesen a dolgot, de ha 4csatornás az erősítő, az elsőket ne a fejegységről hajtsd, hanem az erősítőről. Sokkal jobb hangja lesz. Én régen úgy csináltam, hogy felhúztam a fejegységet 30ig, erősítő poti minimumon. Addig tekertem fel a potit az erősítőn míg a hangszóró nem torzított, fülre nem volt túlhajtva. Poti helyzet megjelöl/megjegyez. Ezt külön eljátszottam az első hangszórón, külön a mélyládán. Aztán a potikat vissza a jelölt helyre. Ha valamelyiket túl soknak éreztem a másikhoz képest akkor kis finomítás.
Ja és párodnak szólj, hogy 30 a max hangerő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) Troid válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Köszi a tippet, párom fogja a legkevésbé maxra tekerni, ha 30 a max akkor ő olyan 10nél megáll mert hangos.
Ezért is írtam, hogy nem lesz kihasználva ez az erősítő.
Van egy kis probléma a 2 hátsó hangszóró hoz tudok egyszerűen vezetéket húzni az erősítőtől. Mivel 3 ajtós cupé.
De az első hangszóróhoz végig fel kell szedjem a szőnyeget stb.
Nagy munka!
Nincs is ennyi kimenet a fejegységen, vagy fejegység et cserélek vagy forrasztok +2 rca kimenetet a kábelre.
Ezért is gondoltam, hogy a mélyekhez jó lesz az erősítő az ajtó hangszórók minimum elől mehetnénk a fejegységről.
(#) Kovidivi válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Én meg úgy hajtom, hogy a fejegységről megy a 4 hangszóró az autóban (a fejegység "front" kimenetéről, gondolom párhuzamosan kötöttem 2-2 hangszórót (első bal és hátsó bal párhuzamosan, első jobb és hátsó jobb párhuzamosan), hogy a sztereó tér megmaradjon), a mélyláda pedig a "rear" csatornáról megy, és az amazonos 25€-s fejegység olyan okos ( ), hogy tudom állítani a front/rear arányát, tehát fejegységről tudom szabályozni a mélyládát, ami nagyon hasznos, ha pl. gyerekek ülnek hátul, akkor szinte alig brummog, de mikor melóba megyek, akkor odacsavarok neki. Sokszor a zene miatt is állítanom kell az arányt, mert mások a mély szintek a különböző zenékben/adóknál, és ha pl. esős idő jön, és minimális fejfájás miatt zavar a mély, akkor teljesen lehúzom, ne zavarjon. Ha nem tudnám a mélyláda szintjét állítani, katasztrófa lenne, sokszor elviselhetetlen, máskor meg túl kevés mély...
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) btamas81 hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
Én csak azért ajánlom erősítőről és nem a fejegységről hajtani az első/hátsó hangszórókat is, mert ég és föld a különbség. 20éve a jobb fejegységeken még lehetett állítani az rca jelszintet menüből, gondolom mostanában ilyen már nincs.
Persze mindenki úgy csinálja ahogy neki jobb/könnyebb.
Nem feltétlenül kell a gyári kábeleket kicserélni. A gyári kábellel is halgathatóbb hangot kap az ember.
De ha van rá affinitás meg egy nap szabadidő, akkor meg lehet azt is csinálni.
(#) Kovidivi válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Ha ráraksz egy 60-100W-os kimenetre egy 20W-os hangszórót, egyrészt simán széthajtod, másrészt a jel/zaj arány is rosszabb lesz, mint az autórádió 20W-járól. De leginkább a széthajtástól félteném a hangszórókat. Az meg plusz probléma lehet, hogy elölről elviszed a jelet RCA kábelen hátulra több méteren keresztül, plusz közbejön egy kis földhurok, aztán lesz ott mindenféle jel. Persze lehet gagyi hangú fejegység is az autóban, akkor minden más megoldás jobb, mint ezt a fejegységet használni.
(#) dB_Thunder válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 

Idézet:
„Ha ráraksz egy 60-100W-os kimenetre”
Egy átlag autós erő csatornánként 40-50W, függellenül a ráírt reklámwattoktól!
Idézet:
„leginkább a széthajtástól félteném”
Gyári hangszórót full spektrummal hajtva szinte bármivel kinyírható!
Idézet:
„elölről elviszed a jelet RCA kábelen hátulra..egy kis földhurok”
Nem lehet földhurok, izolációnak kell lennie az erő teljesítmény tápja és az RCA közt!
Idézet:
„lehet gagyi hangú fejegység is az autóban”
Erre igen nagy az esély, még komolynak mondható berendezéseknél is! Gyakorlatilag nincs forgalomban olyan vég IC, illetve nem is lehet megcsinálni egy akkora tokban, a normális hangzást! Persze vannak nagyon silány, és én jobb hangúak...

(#) Kovidivi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
"Nem lehet földhurok, izolációnak kell lennie az erő teljesítmény tápja és az RCA közt!" - ha ez igaz lenne, akkor nem létezne az RCA kábelhez csatlakoztatható izoláló szerkezet. Nálam egyébként ha feltekerem az erősítő erősítését, akkor rendesen belehallatszik az autó klíma és hőmérséklet/óra kijelző világításának a zaja... Szerencsére az erősítést normális szintre állítva ugyanúgy kihajtja a mélyládát, csak nagyobb jel kell neki a fejegységről, és az zaj is minimális lesz.
"Egy átlag autós erő csatornánként 40-50W, függellenül a ráírt reklámwattoktól!" - az autó fejegysége meg 4x5W, legjobb esetben 4x10W
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) dB_Thunder válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Idézet:
„Nem lehet földhurok, izolációnak kell lennie az erő teljesítmény tápja és az RCA közt!" - ha ez igaz lenne, akkor nem létezne az RCA kábelhez csatlakoztatható izoláló szerkezet.”

Pedig igaz! Az összes valamire való, ma már "vintage" erősítő így van kialakítva!.. Nah jó, a Pioneer egyik szériája nem, az ahhoz tartozó fejegység kimenete volt földfüggetlen!

Pár újabb gyártású hulladékoknál szokták ezt elfelejteni!
(#) Jonni hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Sziasztok

Van egy aurós erősitőm ami 12V-os papir szerint. De van egy laptop tőltőm ami bizonyára elég lenne hozzá (19V 4,74A).
Jól sejtem hogy a 19V sok lesz az erősitőnek, vagy ez még belefér?
(#) dB_Thunder válasza Jonni hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Nem erőltetném!
Van amelyik elbírja, és van ami nagyon nem! Nem mellesleg kevés lesz hozzá! Legalább 10A kell, de akár a többszöröse is!!
(#) Jonni válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Ok. Akkor más táp után kell nézzek...
(#) uniman válasza Jonni hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
"aurós erősitő"... a típusát sem ártana leírni, mert nem mindegy, hogy 2x20W vagy 4x300W-os.
(#) dB_Thunder válasza uniman hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
...vagy 1x 3000w
(#) Jonni válasza uniman hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Ilyen olcsófajta, mint ami a KÉPEN van. Supertech sta-200

Találtam hozzá tápot de egy kicsit magas az alapzaj

Nem borzasztó de kicsit zavaró
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2023
(#) dB_Thunder válasza Jonni hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Why??

Put in the bin!
(#) Jonni válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Nem dobhatom ki!
(#) uniman válasza Jonni hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Ezt már januárban kérdezted...
(#) Jonni válasza uniman hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Idézet:

Találtam hozzá tápot de egy kicsit magas az alapzaj


Igaz , de most az alapzaj a baj nem a táp...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2023
(#) dB_Thunder válasza Jonni hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Idézet:
„most az alapzaj a baj nem a táp...

Neem! Az a baj, hogy ezzel vacakolsz.
(#) Jonni válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Kicseréltem az RCA csatit és óriási a változás. Majdnem teljesen megszünt a zaj
(#) krapulax6 hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Sziasztok.
Rodek R2180A típúsú kétcsatornás erősítőről van szó.
Problémám,hogy random módon bekapcsolás után protectre vált legalább 50%-ban a bekapcsolások alkalmával,van,hogy napokig üzemel rendeltetésének megfelelően.Ismerősömnek is ugyan ez a jelenség ennél az erősítőnél aztán eladás lett a vége.Piszkáva ,javítva még nem volt.
Jelenleg 4Ohmos hangszóró van rákötve hídban de igazából mindegy ,hogy van vagy nincs rajta .
Próbáltam két autóban járó és álló motornál is,asztalon is,mindegy,hogy párás idő van -10 vagy esetleg 50fok a tűző napon lévő kocsiban ezeket mind kiszűrtem.Remote szálat is próbáltam a betápról átkötni de kiszámíthatatlan mikor óhajt bekapcsolni.
Jelenség,hogy a bekapcsolás után világítani kezd a Power led és ezzel egyidőben enyhe pukkanás hallható a hangszóróból aztán szépen átvált a piros protect-re.De mint írtam független,hogy van vagy nincs rajta terhelés.
Valamikor egymás utáni bekapcsoláskor sikerül indulnia.
bekapcsoláskor a némító áramkörnek nem illene hagynia a pukkanást jól gondolom?
Előre is köszönöm.


Szerk.:Feszültségeket még nem mértem protect "módban" .

Video a keszulekrol:
Rodek
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2023
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Hasonlót produkált egy LG-m, át lett forrasztgatva, vagy repedt forrpont, vagy rossz furatgalván okozhatta.
(#) Ge Lee válasza krapulax6 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Ha a -10 és az 50 fok hatására sem viselkedik másképp, akkor a hibás forrasztás 99%-ban kizárható, ettől persze még előfordulhat. Ha nincs róla rajzod akkor vissza kellene rajzolni a védelmi áramköri részt, az szokott lenni, hogy vagy kis elkó kiszárad, vagy kisjelű tranyó elmelegszik (még működik, de jelentősen megváltoznak a paraméterei) vagy eleve valami feszültségszint már gyárilag nagyon a határra volt állítva és elmászott, amiatt tilt le, miközben sem a tápnak sem a végfokoknak amúgy semmi bajuk nincs.
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
A forrasztasokat mar atbongesztem bar nagyito/mikroszkop nelkul.
A bizonytalanokat atforrasztottam.Furatgalvanokat meg nem ,bar jart olyan nalam aminel pont emiatt nem kapcsolt be,nem volt meg a kontakt…
Atnezem koszi!
(#) krapulax6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
A masik szinten zenesz Rodeket atkondiztak,viszont csak az 1000µF felettieket,a kicsikkel nem foglalkoztak.
Tranyo melegedest lehet kizarnam,mert ma peldaul protect utan kikapcs,utana vissza es indult…
Kiszaradt vagy a veget jaro kondi jutott eszembe nekem is a vedelemnel.
Rajz termeszetesen nincs hozza

Este lesz idom megbontani.
Jelentkezem majd.
Koszonom!


Szerk.: a nagy kondik csereje nem oldotta meg a masiknal a hibat…
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2023
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Néha a vezérlő IC, vagy a szekunder oldali TL431 melletti kis kondik (1..47µF) is okoznak hibát PWM tápoknál.
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Ketto darab 1µF -os van mellette de nem forrasztottam meg ki kimerni..
Zarlatos kondit nem talaltam,viszont atforrasztottam a 494 kornyeket illetve a nagyobb atkoteseket.
Asztalon egyelore indul de hat ennel nem tudni

Bekapcsolaskor azert beszippant 13A-t ami utan beall 1A korul…
(#) krapulax6 hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Illetve a dolog pikanteriaja,hogy most atforrasztas utan tesztelni kell legalabb egy honapig,hogy kizarjam ezt a forrasztasi hibat…
Majusban harom hetet ment napi szinten…
Jut eszembe,hogy egyoldalas nyak igy galvanizalt furat nincs.
De lehetseges ,hogy az 1µF-os kondikat azert kicserelem holnap
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Üdv ! Biztos nem forrasztási hiba . Kár azt a szép erősítőt átgányolni.

Túrok a rajzok és adatok között .
Következő: »»   194 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem