Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   270 / 1679
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Írtam egy nem túl publikus választ!
Idézet:
„Itt ifjú tejfeles szájúak is vannak...”

Nem is tudod, mennyire találó! Épp ezért nem publikus!
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Direkt írtam. Csak hogy fokozzam.
Írhattam volna máshogy is
(#) korbye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Adjanak egymásnak Warnt!
(#) levii válasza korbye hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Majd mi kapunk a Fórum szabályzat XXVI. pontjára hivatkozva

szerk.:Érdekes lenne modi warnnal
Vajon a figyelmeztettek között vagy az online modik között lenne?
(#) Topi válasza levii hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Tessék, jól nézd meg
(#) levii válasza Topi hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Ez tetszik ilyet se lát minden nap az ember
(#) Topi válasza levii hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Önbírálat.

Na de off vége. Ne legyetek már ilyen offolósok :alien:
(#) Kicsa hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Szevasztok!
Készítettem egy egyszerű nyák levilágítót egy régi scannerből.
Gondoltam megmutatom nektek...Sajnos hogy hogyan teljesít,még nem tudom kipróbálni mert nem tudok még fóliára nyomtatni..de ez legalább már kész
Üdv Kicsa
(#) mex válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Jól néz ki,de próbálj meg Weidmüller sorkapcsokat szerezni a mostaniak helyett,mert ezek megfognak olvadni, a huzallábak igencsak forróak tudnak lenni már pár perc után is.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Idézet:
„Nah de Viktor barátom! Itt ifjú tejfeles szájúak is vannak...”

Azt elfelejtettem említeni, hogy zsaludeszkát szegeltem és mindíg elgörbült a szeg, ahelyett, hogy bement volna a fába...


@Kicsa:
Jó lesz, csak szerintem hamar elfog deformálódni a műanyag, alatta.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Nem csak deformálódni, hanem gyulladni is! Azt a higanygőzlámpát nagyon gyorsan kiszedném belőle!

Kicsa: Ha ezt a vázat akarod használni, akkor kisteljesítményű UV csövet alkalmazz, vagy ha a Hg-t tartod meg, akkor ILYESMI burkolatot készíts hozzá! További ötleteket ITT olvashatsz!
(#) Kicsa válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Hát erre nem is gondoltam. A búra 1 perc után is elég meleg de nem gonodltam volna hogy alatta a műanyag...áhhh...van bent egy ventillátor...bekapcsolás után megnézem mennyire keringeti ott a levegőt de most így már félek hogy nem lesz ez hosszú életű doboz. :s
Hogy őszinte legyek,bele sem gondoltam csak hogy scannerből mások is csináltak és akkor biztos jó lesz nekem is.
Igazság az hogy mostmár megtartanám mind a 2-t...gondolkozom valami megoldáson,mondjuk kivágni az alját és fém lemezzel helyettesíteni...esetleg...
Üdv Kicsa
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Mindenképpen kéne alá fémlemez, amit hőálló szilikonnal rögzíthetnél, hogy ne vigye tovább a meleget. Ventiből mégegyet rakhatnál a másik oldalra, szembe, hogy kvázi átszívja a levegőt és kifújja a meleget. Bár az üveglapod, hogy hogy bírja, még kétséges... Kép: Hivatkozás
(#) zoly15 hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészültem (én is) az Attola86 féle forrasztóállomás 2 vel.
5 alapvető különbséget lehet észrevenni:
- Doboz: ez sokkal nagyobb ( a trafó miatt is)
- Trafó: ez a trafó még békebeli darab súlya 3-4 Kg lehet (utólag kiszámoltam a vaskeresztmetszetéből hogy 130W -os bírja a gyűrődéseket)
- Hűtés: Kicsit eltúloztam a hűtését de nem szeretem ha valami nagyon meleg ígyhát vágtam neki ilye egyedi "bordákat".
- Led foglalat: Apám esztergálta tegnap egy 2cm falvastagságú KPE csőből
- Nyomógomb: Ezt is szintén apám esztergálta erre azért volt szükség mert az előlapom 8mm vastag és a nyomógomb szára nem érne ki (ez is KPE csőből van)
Na elég a beszédből, beszéljenek inkább a képek...

üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Itt van egy jobb kép az elejéről.

eleje2.JPG
    
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Nem rosz! Ezt sem fogod lerántani a pákával az asztalról...
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Az biztos, Köszönöm de a trafó nem is melegszik! 23C fokos szobában 4 óra üzem után 30C fokos a mag..
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Meg az is a gond ezzel a megoldással, hogy az égő nagyon közel van a panelhoz, és nem tudja kellő képpen szórni a fényét. Középütt rengeteg fényt kap, az oldala felé haladva már alig. A megoldás lehet: vicsys féle UV LED-es levilágító, rakhatsz bele pici UV csöveket, vagy pedig zolee1209 megoldását is megépítheted, talán ez tűnik a legolcsóbbnak.
(#) Müszi hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Örömmel jelentem be, hogy elkészült a labortápom.
A készülék doboz egy (asztal méretű, MAGYAR) elektroncsöves sugárzásmérőből van, és árnyékolásként funkcionált (van mégegy ugyanilyen dobozom)
A tápegység kettős, tehát a kisáramú rész 1A LM317-tel készült, a nagyáramú rész 3A-es és LM723-mal.
Áramkorlát nincs benne.
Végtranyóként egy bika 2SC5589 került bele.
A feszmérőt egy kapcsolóval lehet átkapcsolni, hogy melyik felét mérje a tápnak

Ennyi szöveg, helyett inkább mutatom a képeket

Várom a véleményeket: Müszi

(#) zenetom válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Az a MAGYAR GYÁRTMÁNY felirat nagyon ütős
Szerintem az "előlapot" egy kicsit elkapkodtad, de jó
(#) Müszi válasza zenetom hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Nincs lehetőségem mással föliratozni. Egyébként köszönöm.
Gondolom mondanom se kell, hogy a doboz alakítását Marcibácsi segítségével készítettem
(#) rannek válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
tényleg előlapra figyelhettél volna no nem mintha én a TDA2030 as előlapommal olyan nagyot alkottam volna
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Idézet:
„Nincs lehetőségem mással föliratozni.”

Satírozós fóliák
Szerintem ezzel és 1 kis kézügyességgel, irigylésre méltó előlapokat gyárthatnál!
Amúgy nem lenne rossz! Gratula!
(#) Tama89 hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Sziasztok.
Készülődik Attila86 által közölt spektrum analizátor II.
Még a dobozolás hátra van de remélhetőleg azzal is megleszek jövő héten.

(#) hapro hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Nem vártam addig míg elkészül az ALU profil marása a QUAD 606-hoz, ma össze vezetékeztem (csipeszekkel), és kipróbáltam. Csak annyira, hogy megy-e, mert elkészítettem az induktivitásokat hozzá ma.
Elsőre pöcc-röff, ahogy kell.
Ha akartok látni kábel erdőt, akkor nézzétek meg a képet is.
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Nagyon jó lett! Hangja milyen?
(#) szabi83 válasza Tama89 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
:kalap: eddig szép
(#) Attila86 válasza Tama89 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Üdv.!

Az a fekete lyukacsos lap a ledek elé honnan van? Vagy te csináltad? Ha igen, hogyan?
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Gratulálok a munkádhoz! Viszont két észrevételem lenne. Az egyik az az előlapi kapcsoló, szerintem szebb lenne oda olyan, ami takarja a lemezt. (tudom, mindenki abból építkezik, amije van! :yes: ) , illetve a másik... Láttam, hogy a doboz oldalára van zománcozott rézhuzallal kötözve 2 szál vezeték. Annyira nem követtem végig, de szerintem azon hálózati feszültség van! Azt izibe lecserélném! Lehet kapni villanyszerelési boltokban olyan kis "tapaszt", melynek egyik oldala öntapadós ragasztóval ellátott műanyag és a másik oldalán van egy kis fülecske. Oda pedig gyorskötözővel (kábelkötegelő, ki, hogy hívja ) rögzíted a vezetéket! Olcsó és biztonságosabb is, de még véletlenül sem hasítod fel a kezedet a kiálló rézzel!
(#) Tama89 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
A lyukacsos lapot én csináltam. Kinyomtatattam Sprint layout a ledek helyét 5mm-es for ponttal jelöltem melyeknek a belső furat átmérője 1mm volt. A kinyomtatott lapot ráragasztottam kétoldalas ragasztóval egy darab nyákra és kifurkáltam 1es fúróval aztán 2esel 4esel és a végén 5.2 esel.
Jó játék volt .

köbzoli: Köszi Biztos rámegy egykét nap a dobozolásra, és akkor még nem beszéltem a tápegységről.
Következő: »»   270 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem