Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1192 / 1207
(#) bitmixer válasza kissi hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Kösz, a józan ész ezt mondja, és eddig én is ezt hittem, de leírva nem találom a dokuban...
(#) deebo válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Mert mi más történne?
(#) kiborg hozzászólása Júl 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Van egy porthibás(1 pin) PIC16C74B-m. Van-e mód kiolvasni belőle a programot és átrakni egy másikba ? Van-e valaki aki tud ebben segíteni ? (Se PIC-em, se felszerelésem). Kecskemét környéke előnyben, de szükség esetén posta is lehetséges. Válaszokat előre is köszönöm. Üdv Kiborg
(#) Bakman válasza deebo hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
Egyszerűbb analóg áramkörök változatosan reagálnak ilyesmire, az adatlapokban viszont nincs utalás ilyen helyzetekre, a grafikonok sem jelzik.
(#) icserny hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
PIC16 Visual Interpreter nevű szoftverrel találkozott már valaki? Beszerezhető ez még valahonnan?
Sokat nem várok tőle, de egy 10-15 perces bemutatónak megtenné az utasítások végrehajtásának szemléltetésére.
(#) Bakman válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Ez egy létező szoftver (volt)? Nulla információ róla, csak egy képernyőkép egy doksiban.
(#) icserny válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
A képernyőkép alapján létezőnek tűnik. Én egy 2007-es prezentációban találkoztam ugyanezzel a képpel, de a Google nem barátom, nem akar segíteni.
(#) kissi válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Szia!

Nem ez volt az?! Szerintem nagyon jó a 16-os családhoz!

Bővebben: Link
(#) kissi válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Ez szerintem jól használható:

Bővebben: Link
(#) icserny válasza kissi hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Nem, ez csak egy prezentáció.
(#) icserny válasza kissi hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Ennél sokkal egyszerűbb szemléltetőeszköz az, amit kerestem, de megnézem azért majd ezt a szimulátort is közelebbről. Köszönöm.
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 26, 2023 /
 
Sziasztok
Pic18f25k80 ict programoznék egy újabb szoftver verzióra. Pickit3 van, pic18f26k80at tudok kiválasztani.
Ha rányomok a hex írására akkor kiírja nincs eszköz.
Mi lehet a gond? Code protect nincs elvileg. Attila féle pic panelműszer ez.

Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
VDD megvan a PIC-en amúgy, már bekapcsolva
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Tools menü -> Use VPP First Program Entry

Talán.
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Attól nem lett jó.
Pickit2 és egy dat fájl amiben ez a pic szerepel. Írást úgy néz ki végigcsinálja, de kiolvasásra nem az jön vissza és a verify hibát ad.

Mit jelent ott jobb felül a code protect? Nem ezért nem lehet kiolvasni?
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Code protect miatt nem tudom kiolvasni és ellenőrizni esetleg?
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Íráskor: a PICKit feltölti a tartalmat, ellenörzi, majd feltölti a konfigurációt. Ha ezután akarod olvasni a kontrollert, akkor az már nem fog menni a kódvédelem miatt.
(#) kissi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Szia!

Igen, a CodeProtect a kiolvasás elleni védelmet jelenti.
Ha te írod, akkor a beírás után ellenőrzi és csak azután aktiválja a kódvédelmet.Ha az írás végén nem panaszkodott, akkor biztos belekerült a program.
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Megmosolyogtató, ha a programhoz van hex állomány és a kiolvasásvédelem be van benne kapcsolva...
A hex -ben Config5L és Config5H 0xFF -re állításával a kiolvasásvédelem kikapcsolható.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2023
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Rendben.
Ha be íródott a többi nem érdekel
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Szia!

Idézet:
„Megmosolyogtató, ha a programhoz van hex állomány és a kiolvasásvédelem be van benne kapcsolva...”

Kivéve, ha pl.valaki pénzért megcsinálta és ő csak beégeti...
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Idézet:
„Kivéve, ha pl.valaki pénzért megcsinálta és ő csak beégeti”

Ha a hex -et adja át, máris megkerülte a problémát. Ezért szoktak felprogramozott kontrollereket árulni, ha valaki pénzért számdékozik forgalmazni a kódját.
(#) Thomas10100 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Attila86 PIC panelműszer II., az oldalán fent voltak a hex fájlok, nem értettem én sem a védelmet, így miért van.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Úgy értettem, hogy pénzért valaki elkészített egy programot egy masinához és egy másik (aki fizetett érte, a hex-ért!) az ad el annyit, amennyit szeretne, de ő csak a PIC felprogramozását tudja
!
(#) kissi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Az lehetett eladási szándék változása vagy feledékenységből is...
(#) Thomas10100 válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2023 /
 
Működik, az a lényeg. Kipróbáltam délután a helyén

Köszönöm
(#) devergo74 hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, gondolom többen használtok PICKIT 3 -programozót, hátha valaki hozzáértő tudna infóval szolgálni a kérdésemre.
Adott egy PIC18f24k22 nem sikerül valamiért rátöltenem a programot. Mellékelek egy fotót róla, már mindenhogy próbáltam beletenni a foglalatba, de nem sikerül előrébb jutnom.

PICKIT 3.jpg
    
(#) tufatofu válasza devergo74 hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Az MCLR lába egy 10k ellenállással fel van húzva a +5V-ra?
(#) devergo74 válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Nincs, simán így szeretném a Pic-programozóval, így is működnie kellene elvileg. Egyáltalán a Picket jól tettem be a foglalatba, mert már ebben sem vagyok biztos?
(#) tufatofu válasza devergo74 hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Én nem ismerem azt a foglalatot, de felhúzó ellenállást nem látok rajta, ami nélkül szerintem nem fog sikerülni.
Így kell kinéznie a 24K22 bekötésének programozáshoz.
Következő: »»   1192 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem