Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3505 / 3567
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Ez még mindig jobb annál, mikor vadászni kell rájuk, hogy legyenek már kedvesek kinyitni a vitrint és odaadni azt a szerszámot/vegyszert/apró holmit, amit amögé rejtettek el...
A miben segíthetek kérdésre az egyszerű "köszönöm, egyelőre semmiben, csak szeretnék körülnézni" válasszal le lehet őket szerelni, s utána békében nézelődhetsz. Cserébe mikor tényleg segítenie kellene, akkor örömmel fog odaugrani, s már-már hasznosnak fogja érezni magát.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Ez valóban igaz. A helyes választ tudom én is.
(#) elektrorudi válasza Jonni hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Igen, teljesen ingyen. Se szállítás, se vám, se áfa, semmi költség. Egyszercsak hozta a futár a borítékot, benne a vadi új készülékkel.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Ez egyébként már gyerekkoromban is így volt. Az aranyhal horgászboltba jártam rendszeresen (pár hetente), a már akkor is idős hölgy belépéskor már rákérdezett, hogy segíthet-e (ha volt más odabent, akivel épp foglalkozott, akkor "bocs drágám - szia segíthetek?"). S úgy is tudta, hogy a körülnézésnek vásárlás lesz a vége, ha mást nem, akkor egy doboz csalit biztos vittem tőle, hogy kimenjek pecázni
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Azért itt nem ilyen barátságosak az eladók.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 20, 2023 /
 
Kinek milyen tapasztalatai vannak a komolyabb nem elektromos ágaprítókkal kapcsolatban? Van egy Gama Garden márkájú villanyosom de csak a súlya miatt nem vágtam még a földhöz. Állandóan széthullik és terhelés alatt szorul.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 1
 
Mit értesz "nem elektromos" alatt? Átérzem a problémád, jobb híján én is építésbe kezdtem. Ha végzek vele, akkor a gyárit szétszedem és a műanyag alkatrészeit ezen fogom keresztülengedni.

Daralo.jpg
    
(#) Jonni válasza Bakman hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 1
 
Ágdarálóból van benzinmotoros is , meg traktor hajtotta is, szerintem azokra gondol.
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Valóban, jogos. Robbanómotor távol áll tőlem.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 20, 2023
 
Ismét teljesen felesleges apróhirdetéses egymás torkának ugrások törlésre kerültek.
Értekezéssel semmi baj nem lenne, de a sértegetésre és vádaskodásra semmi szükség nincs, így mivel nem sikerült utóbbiakat mellőzni, így ismét törlésre kerültek a hozzászólások.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 1
 
Ennyi pénzért megakad? Ahogy látom, most 84-88000-be kerül. Én makita UD2500-at vettem, azzal meg vagyok elégedve, amit a torkán letoltam, mindent leaprított eddig. Igaz én még feleannyiért vettem újonnan, mint most kapod meg
Nem hiszem, hogy azon múlna, hogy elektromos/benzines a meghajtása, hanem a kialakításán. Úgy nézem a tied is úgy működik, mint a makitám. Egyetlen trükkje van, hogy be kell állítani a kést, s utána aprít rendesen, nem tekeri fel a kis ágakat se. Ha a tied a jól beállított kés ellenére is megakad, akkor maga a konstrukció rossz. Nálam ilyen nem fordult elő, pedig kapott már akácot, bodzát, fenyőt, szilvát, körtét, meggyet, almát, tuját, orgonát, s ez csak az, ami hirtelen eszembe jut, hogy megetettem vele S mindezekből valóban a vékony ágacskáktól addig terjedően, ami még lefért az etetőn.
(#) Skori hozzászólása Aug 20, 2023 /
 
Használja valaki a winrar-t ? Bővebben: Link
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Szörnyeteg.
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Valaki biztos. Különben nem lenne. Bocsánat nem tudtam kihagyni.
(#) Skori válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Jogos, magas labda volt
Amúgy az volt a lényeg, hogy évek óta benne van/volt ez a kis "hátsó ajtó" szerűség, úgyhogy csak ennek tudatában...
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Idézet:
„a lényeg, hogy évek óta benne van/volt ez a kis "hátsó ajtó" szerűség,”
Mint minden Windfos programban.
(#) Skori válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Csak nehogy azt hidd, hogy a többi oprendszerben nincs ilyesmi... legfeljebb kicsit másképp van megoldva.
(#) bbb válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Mintha a többi különb lenne...
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Nem gondoltam ilyesmire. A nagy testvér mindig figyel.
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 21, 2023 / 1
 
A Makitával, ami elektromos, semmi gond nincs, teszi a dolgát rendesen.
Kb. öt-hat éve, amikor vettük, még fele ennyibe került, de nem bántam meg azóta sem.
Mit értesz széthullás alatt? Elég masszívak ezek a gépek. Vagy csak a szecska gyűjtő tartály biztonsági retesze ugrik ki ?
A marófej beállítása kritikus. Ha túl távol van a maró él az etető falától, az gond.
A Makitánál leírják, hogy a marótárcsa élének hozzá kell érnie a falhoz, akkor aprít rendesen.
( Nem akad el, maximum egy kicsit lemar az alumínium falról, ami nem gond, mert ahogy kopik utána állítható.
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Aug 21, 2023 / 1
 
Inkább 7Zip, teljesen ingyenes és sokkal jobb is.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2023 /
 
Igen. Jelenleg szerintem is a .7z a legjobb tömörítő, és mindent ki tud bontani, a .ace kivételével, de azt nem nagyon használja senki. Mondjuk mostanában .arj-t és hasonlókat se nagyon láttam sehol.
(#) vision61 válasza Skori hozzászólására (») Aug 21, 2023 /
 
Igen, és azt honnan lehet biztosan tudni, hogy abban nincs hasonló huncutság? Mi átlag felhasználók nem fogunk rájönni, mint ahogyan a winrar esetében sem.
(#) Skori válasza vision61 hozzászólására (») Aug 21, 2023 /
 
Biztosan semmit sem lehet tudni, de...
- A winrar zárt forráskódú azaz senki nem lát bele mit és hogyan csinál.
- A 7zip viszont nyílt forráskódú, (és free) tehát bárki elemezheti a működését (kellő szakértelem birtokában)
Nyílt forráskódú programok esetén azért jóval nagyobb eséllyel derül ki, ha valami nem stimmel.
A rar biztonsági problémájától eltekintve is, a 7zip sok szempontból jobb, pl.
- jobban tud tömöríteni, (gyorsabban és kisebbre tudja tömöríteni a fájlokat)
- nagyon sokféle fájl kicsomagolására képes, nem csak bármilyen tömörített mappát (rar-t is), hanem pl. lemezkép fájlokat is ki tud bontani. Pl. a virtualbox lemezképekből is tudtam vele fájlokat kimenteni.
Sok programot adnak ki .7z formátumban. Pl. a közismert a VLC playernek is van ilyen letölthető változata a gyártó weboldalán. A letölthető, aktuális verzió zip-ben: 73.664.409byte, míg a letölthető .7z verzió: 36.777.324byte ez azért szerintem rávilágít, hogy mennyivel hatékonyabb mint a sima zip. (A VLC csomag kibontva egyébként: 176.451.074byte)
Sok éve használom a 7zip-et emiatt (is). Pl amikor még DVD-re mentettünk sok adatot, akkor jól jött egy hatékony tömörítő program.
(#) Suba53 hozzászólása Aug 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek az alumínium redőnyről? Jobb, strapabíróbb, kevésbé sérülékeny, mint a műanyag redőny? Azon túl, hogy sokkal drágább van még valami előnye?
Ismerve az alumínium lemezek tulajdonságait, ha az megnyomódik, meghajlik, akkor már nem nagyon lehet vissza simítani úgy hogy eltűnjön a hiba.
A műanyag meg, ha nem törik el egy ütéstől, meg sem látszik rajta.
Jól gondolom?
(#) Jonni válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Én is valahogy igy gondolom ahogy te... És még ezzel kapcsolatba az jut eszembe, hogy az aluminium jól árnyékolja a rádiójelet azaz nehezebben jön át rajta pl a mobil térerő (is).

Nálunk műanyag van de én nagyon szeretem, takarítani is elég könnyű.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Nálunk sok éve műanyag van, teljesen rendben van. Rokonnál két év alatt már két tagot is kellett cserélni mert hosszában eltört. A történethez az is hozzátartozik, hogy ők (saját szememmel láttam) masszívan rángatják is.

Tartós a műanyag is, ha nem ész nélkül használják. Jonni nézetét osztom, könnyű takarítani a műanyagot.
(#) Alkotó válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Összehasonlítási alapom csak amit a szomszéd műanyagján látok. Fakul a színe és deformálódik a napsütéstől.
Nekem 1 ablakon van alumínium. Szép, eloxált, kb. 20 éves, és még nem volt vele baj. A motorját kellett egyszer javítanom, de ott is csak egy kis apróság volt. Illetve egy érdekes lemezprofil fogja fel a tetejét a feltekerő rúdhoz, amit már kellett cseréltetnem (4 db van rajta, amiből 2 eltört és kipotyogott).
A profil belsejében van egy habszerű anyag, amitől határozottan jó zaj és hőszigetelő.
Abban nem vagyok biztos, hogy ezt kézzel is lehet húzogatni, mert jó eséllyel nehezebb mint a műanyag.
(#) jani1987 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
A motor tengelynél van két fogaskerék az áttétel miatt. Na az őket tartó szegecs hullott ki mindig.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Ha ezt így tudod, akkor miért nem csinálod meg, s raksz bele valami normális szegecset? Ezek szerint a gyári megoldása nem az igazi, de biztos ki lehet javítani jobb minőségű anyaggal, vagy más megoldással (pl. átmenő csavar beragasztva menetrögzítővel befér helyette?).
Következő: »»   3505 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem