Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3506 / 3567
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
Behegesztettem de ennek ellenére valami nem stimmel. Ugyanúgy kerreg. Nem baj megint szét lesz szedve.
(#) SALáta hozzászólása Aug 24, 2023 / 2
 
Sziasztok. Múlt hét végén volt az idei füzesabonyi láncfűrészes találkozó. Ez alkalomból roham léptekkel csináltam egy "costum" gépet. A festés.... az sem lett jó. De ezzel is tanultam! Sajnos a találkozón annyira "megszerelék".... Vagyis én voltam a "béna", mivel "működő képes volt" ezért nagyvonalúan a blokkfél síkok ellenőrzése után összeraktam és nem nyomáspróbáztam le. Valahol csipegeti az olajat. Ez látszik is az egyik műhely képen. De akkor másra gondoltam... 4 hibaforrás lehet....Barátaim.... nos ki fognak kapni! Elterelték a figyelmem és egy új karbit raktak a gépbe! 82' ig gyártották, az utolsó IPL 85 ös.
Egy szó mint száz, hellboy:
(#) Udvari Zsombor válasza SALáta hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Pofás gép, ne hagyjad magad, szerezd vissza a karbidat!
(#) nagym6 hozzászólása Aug 27, 2023 /
 
Sziasztok. Autó alufelniről mivel lehet lemosni a rátapadt fékport? Nagyon rátapad, víz mosószer, nagynyomású mosó nem viszi. Van gyári spray erre, de valami egyszerű házi varázs módszer lenne jobb. Köszi.
(#) tufatofu hozzászólása Aug 27, 2023 /
 
Üdv mindenkinek! A régebbi privát üzenetek törlődnek automatikusan?
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Igen. Lásd itt: Használat feltételei, II/7. pont:

Idézet:
„A Szolgáltatáson belül működő Privát üzenet rendszerben tárolt három évnél régebbi üzenetek automatikusan törlődnek.”
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Köszi!
(#) tiggersoft válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 1
 
Hideg zsíroldó általában leviszi.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 1
 
tiggersoft válaszát kiegészíteném néhány tanáccsal.

Gumikesztű mindkét kézre! A kifújt permetet ne lélegezd be! Csupasz bőrre ne kerüljön a zsíroldóból!

A zsíroldót fújd a felnire, várj pár másodpercet és ecsettel maszatold 5-10 másodpercig, majd azonnal öblítsd le alaposan.
(#) Jonni válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Akkor ezért nem találok én is egy két üzenetemet?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 29, 2023 / 4
 
granpa kért nyulas fotókat, mikor nálam járt ingyen elvihető cuccért.
(#) SALáta válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2023 /
 
Köszönöm, sajnos annyi idő nem volt rá mint szerettem volna. Egy zsír újat loptak rá amíg nem figyeltem. Igazából a V2 karbi is barátomtól jött, bontottan. Akkor is újat akart adni, de ezek már ereklyék, nem szabad lett volna felbontania a dobozt.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2023
(#) ftirius válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2023 / 1
 
Az első nyuszi, az tiszta Grandpa
(#) ttindian hozzászólása Aug 30, 2023 /
 
Szép estét mindenkinek.
Leporoltam egy Vortextor LED gömböt, müködik is még , csak nem találom a programját, nem tudok feltölteni képet rá.
Esetleg ha valakinek megvan és ide adná nekem is megköszönöm.
(#) Fats Domino hozzászólása Aug 31, 2023 /
 
Tisztelt fórumozók!
Ez egy fényképezőgép redőny, ami egy nagyon vékony (0,15mm) titán lemez. Az t kérdezem, valakinek van-e ötlete, hogyan lehet kisimítani ezt a lemezt.? Nem szedhető ki a gépből, de az objektív felől ( a túloldalon) alátámasztható. Van valakinek esetleg tapasztalata is ezzel kapcsolatban?

001.JPG
    
(#) berjoska hozzászólása Aug 31, 2023 / 2
 
A régi szép idők.

kép06.JPG
    
(#) mnyugger válasza berjoska hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Kilós "Susztercsomag" érkezett.
(#) sany válasza berjoska hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Most is sok ezermester van.
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 31, 2023 /
 
Tudtok ajánlani valami ingyenes, faék egyszerűségű online oldalt, ahol képekből videót lehet csinálni? Még hang sem kell hozzá.
(#) klimas 56 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 31, 2023 / 1
 
Szia! Vagy a síma háztartási sósav, természetesen a balesetvédelem, gumikesztyű , fröccsenés elleni védelem mindenekelőtt.
Én évek óta ezzel pucolom ( bocs a többiektől a zsíroldó nekem nem jött be , lúgos kémhatású és megb....ta a felni felületet..) a felniket. Ecsettel jól körbe kenem , 1-2 perc várakozás , bő vízzel öblítés és szép lesz a felni. Az ecset utánna kidobós lesz , de ennyit megér szerintem....
(#) nagym6 válasza klimas 56 hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Azt gondolnám, a sósav marja meg a felületet. Akkor mégsem, olyan rövid idő alatt míg jól lemosom.

Köszi mindenkinek a választ.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2023
(#) SALáta válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 1, 2023 /
 
Görgök között, de ha megnyúlik az baj. A titán előnxe itt hogy könnyű. Ki tudja melyik ötvözete...
(#) klimas 56 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 1, 2023 /
 
Szia! Az ecsetelés után szinte azonnal mosható , szerintem valami vegyi akció is lezajlik , mert a fekete trutyi (sósav+ fékpor ) már a betonon sem pezseg annyira. Minde esetre ÓVATOSAN a savval!!!!
(#) mateatek hozzászólása Szept 3, 2023 /
 
Üdvözlet!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a hozzászólásomhoz csatolt rajzon látható alkatrészen milyen menet van? Sajnos nekem nem egyértelmű a jelölése. Köszönöm a segítséget előre is.
(#) Suba53 válasza mateatek hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
1 col-osra tippelek. ( C 1" )
(#) elektroncso válasza mateatek hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Szerintem 1 colos csőmenet. Annak a külső átmérője nagyjából 33mm.
(#) mateatek válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Igen, erre gondoltam én is, de akkor a rajzot nem helyesen csinálták, mert azon van 32 milliméteres átmérő is, és az nagyobb, mint a menet külseje.
(#) elektroncso válasza mateatek hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
A 32-es átmérő biztosan hibás. A menet belső átmérője 29,7mm-nek van felvéve, ahhoz képest a furatok biztosan nem 1mm-rel vannak kijjebb. Ha jól számolok akkor annak 36mm körül kéne lennie ha a többi méret passzol.
A 42-es külső átmérőből számoltam vissza, a furatok átmérője 4mm.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2023
(#) mekmester67 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
A 32-es átmérő jó mivel a furatok nem átmenők, ott van még 4mm anyag, ami a tömítő gyűrűn keresztül tömít.
(#) szs válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2023 1 /
 
Idézet:
„a furatok átmérője 4mm.”


Ez valóban jó megfogalmazás -4-es furatra...
Következő: »»   3506 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem