Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   558 / 563
(#) hg6dab hozzászólása Aug 23, 2023 /
 
Sziasztok! Ismerős valakinek ez a készülék? Kapcsolási rajz jó lenne a javításhoz. Eddig a kapcsolóüzemű segédtáp hibája ami egyértelmű, további bontás tisztítás után tesztelném egyelőre külső segédtáppal.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2023
(#) Geri86 válasza hg6dab hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
Ha majd sikerül életet lehelni bele megnéznéd, milyen frekvencián működik? Plusz megszámolnád a főtrafó meneteit? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2023
(#) hg6dab válasza Geri86 hozzászólására (») Aug 24, 2023 / 1
 
Primer:22 menet, szekunder: 2 x 4 menet. És 90 százalékban egyezik a kapcsolása a mellékletben lévővel.
(#) Geri86 válasza hg6dab hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Kaptam egy éve körülbelül én is egy főtrafót, primer: 25 menet, szekunder: 2 x 5 menet. Arra gondoltam ehhez kellene építeni egy áramkört, mondjuk egy GeLee féle hídast, de jó lenne tudni gyárilag mennyi frekvencián üzemelt.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2023
(#) dobo hozzászólása Aug 25, 2023 /
 
Sziasztok hozzám került egy Cemont Puma 2001 típusú hegesztő.
Próbálom életre kelteni de egy kicsit elakadtam.
Természetesen hibásan került hozzám előtte már valaki megpróbálta javítani.
A nagyfesz részen az IGBT mind zárlatos volt két nagyfeszültségű dióda elégett. 20mikrohenris tekercs szirkónak égett és az egyik 100nF400 voltos kondi is kipukkant.
Ideiglenesen ezeket rendbe raktam.
Kapott uj kondit ,tekercseltem hozzá induktivitást. Diódákat pótoltam és kicseréltem a 47ohm 10 w-os ellenállást is .
Ezután a 320 V meg is van a puffer kondikon.
De a kimeneten mincsen semmi.
Igbt helyett 2 db 600v 17A-es fet van berakva ez volt itthon. A vezérlésben a tápokat minden ic lábán lecsekkoltam mindenhol megvolt. Az sg3525 kimenetén van négyszög jel de csak a bekapcsolás után 2 másodpercig. Valami letiltja a vezérlést.
Van esetleg valami ötlet hogy mi lehet a hiba? Egyenlőre nem értem miért nem megy a vezérlés.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2023
(#) dobo válasza dobo hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Este méricskéltem és ki be kapcsolgatva ott van a jel a meghajtó ic kimenetén de csak 2 másodpercig.
Kivettem a Fetet amit meghajt IRFD110 és a meghajtó IC SG3525 kimenetén megmaradt a jel stabilan.
Szereznem kell ilyen alkatrészt és akkor a környezetét is meg kell vizsgálnom mitől mehetett ez tönkre. Hasonló sajnos nincs itthol csak jóval nagyobb teljesítményű alkatrész . Ha egy irfz44 et beraktam helyette egy torz jel lett és az is csak 2 másodpercig.
Lehet zárlatos a trafó ? Vasárnap lehet kiszedem a trafót és megnézem úgy mit mutat.
(#) hg6dab válasza Geri86 hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
34 kHz-en üzemel. Külső segédtápról már működik.
(#) hg6dab válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Külső segédtáp segítségével sikerült elindítanom. Az még a probléma, hogy a hasonló rajz (Mikro.Szv néhány hsz.-el feljebb) több ponton eltér az enyémtől, ezért nem tudom helyreállítani
az eredeti kapcsolást. Nem csak Az UC3843 pukkant el, hanem néhány ellenállás, kondi, valamint a NYÁK is felszakadt pár helyen. Ha nem sikerül helyreállítani, másik tápmodul részletét házasítanám a saját trafójával. Nagyon kevés a hely. Még reménykedem hátha valaki mégis ismeri.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2023
(#) dobo válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Szia. Rakjál bele egy kis kb 1-1,5 amperes külső tápot.
Az egyik gépem így üzemel 5 éve.
(#) hg6dab válasza dobo hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Ebben a készülékben faltól falig ér minden. Néhány négyzetcentiméteren marad. Plusz-mínusz24V kell ráadásul. Ezért gondoltam az említett módon megoldani.
(#) Geri86 válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Köszi szépen.
(#) VIM hozzászólása Szept 16, 2023 /
 
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni ebben a témában, hogy milyen típust ill. gyártót ajánlanátok megvételre vagy mit vegyek figyelembe a készülék paramétereinél. Ezt a típust néztem volna ki az 5.7 kilójával. Tudom, hogy nem kilóra kell nézni de ebben biztosan benne van az anyag. Nincs nagy igényem a pálcavastagság terén, max. 2.5-ös pálcával elhegesztgetek 6013, 7014 pálcákkal. Az értékhatárt valahol harmincnál húznám meg, ettől többet nem szeretnék rááldozni. A márka nem fontos ha tudna valaki egy kipróbált készüléket ajánlani ebben az árkategóriában. A mobilitása miatt szeretnék egy ilyen hegesztőre szert tenni, nem szeretem húzgálni az amúgy kiváló köpeny típusú trafómat amivel elhegeszthetek 10A-os automatáról akár 3.25-ös pálcával is de kb. 30kg. A segítséget előre is köszönöm ha valaki tudna egy kipróbál darabot ajánlani.
(#) dobo válasza dobo hozzászólására (») Szept 16, 2023 /
 
Haladtam egy kicsit a hiba behatárolással.
Szerencsére van alkatrész teszterem.
Ha kiveszem a gate trafót akkor a jel szép és nem csökken le valamint a fet sem melegszik.

A gate trafón 0,6 ohm 0,28mH mérhető minden tekercsen.

Kicsit nézelődtem a neten és az orosz kolegáknál gyakori hogy cserélnek gate trafót.
Mert azt mondják idővel megváltozik a vas mágneses tulajdonsága valamitől. Ők is nagyon kicsi 0,6mH 0,4mH értéket mértek a hibás trafókon kb.

Szereztem kapcsolóüzemű tápból porvasmagos trafót.
Csináltam rajtuk próbatekercselést, ami elsőre nagyon rossz eredményt hozott. 0,07mH 0,6ohm Nézegettem a vasat és kiderült hogy légréses volt. Ezt vízpapíron megszüntettem becsiszoltam . És láss csodát 32 menet 0,45mm átmérőjű huzallal 0,6 ohm 1,28mH lett az eredmény.
Az oroszoknál is kb 25-35 menettel dolgoztak és 1,2mH értékkel.
Belakkoztam a tekercset és még 2 szekundert is tekertem rá.
El van minden tekercs szigetelve egymástól .
Holnap berakom a panelbe és megnézzük mi változott.

Megjött az új 3525-ös IC is ami foglalatba fog kerülni. Ezt is be kell még építenem . Meg még pár apróságot ami tesztelés miatt szét lett szedve .
(#) erbe válasza VIM hozzászólására (») Szept 16, 2023 /
 
Te miből látod, hogy 5,7 kg az inverter? Amit ajánlottam volna, az 1,65 kg. Lehet, hogy ennél is a tartozékok nyomják meg a súlyt. ?
(#) VIM válasza erbe hozzászólására (») Szept 16, 2023 /
 
Lenyitod ott a "Még több" résznél és a súlynál ez az érték van megadva de szerintem nem a tartozékokkal együtt, mert más készülékek is vannak hasonló súlyban de olyanok is amelyek csak ennek a fele és büszkén írják, hogy milyen könnyű és, hogy milyen kicsi és mégis sokat tud.
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Szept 16, 2023 /
 
Szerintem a szállítási ár kalkulációk miatt a tejes súlyt adja meg a gyártó...
(#) dara válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Szerintem is a teljes súlyt adták meg,még odaírták hogy a kimenőtrafó méretét is csökentették.De azt a 330A se hidd el,jó lenne ha fele is lenne.Ennyi A rel 5-ös pálcával vágni lehetne.Meg az is furcsa hogy a hálózat felöli teljesítmény adták meg 6,5Kw,nem a pálca felöli teljesítményt ami mérvadó lenne.A Bi re a százalék mellé nem írták oda az ampert?Ez is furcsa.Ezek mind kínában készűlnek egykaptafára,mármint a belsejük,a külső doboz más meg az alkatrészek minősége a rendelt márkától függően.Ismertebb márka jobb minőségű alkatrész.Az olcsobb kategoria szerintem zsákbacica,vagy kifogsz egy jobbat,vagy nem.Az oldalon láttam hetrát azt azért szokták ajánlani.
(#) VIM válasza dara hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Szia! Szerintem lengyel volna és garanciát is vállalnak a készülékeikre. Bővebben: Link
(#) dara válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Hidd el ez is kínában gyártat mint az ismert márkák.Csak a nevesebb márkák megkövetelik a minőségi alkatrészt és gyártást hogy a hirnevükön ne essen csorba.Láttam már néhánynak a belsejét persze mert javítani kellett az olcsobb csak össze volt hányva,majdnem szó szerint,a márkásabb nevü meg szó szerint profin volt elkészítve de azoknál csak kissebb javitások voltak mechanikai sérülések inkább.
(#) Hutty válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Lehet gügye vagyok hozzá, de 16A hálózati biztire max. 160A-es lehetne.
Inkább 120-140A-est keresnék. Az EMAG-os garancia meg....
Iweld, panelectrode esetleg, de talán aki javítja jobban tud segíteni.

Egy hely.

Panelectrode
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2023
(#) VIM válasza Hutty hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Még ezt néztem de ez a plafon amit még adni akarok egy ilyen készülékért. Ezen még finomítani lehet az áramerősséget és ha csak a felét tudja akkor már megérné az árát. Ennek a csomagsúja van megadva nem a készüléké.
(#) Hutty válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Ha nem hiszed, hogy a 160A feletti csodák parasztvakítás, akkor nem tudok mit tenni.
(#) dara válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Amit Hutty mutatott helyet ott vannak a valos heg áram értékek.Én a helyedben ott vennék kettő neves gyártó van.
(#) VIM válasza Hutty hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
De elhiszem, sőtt ami túl szép, hogy igaz legyen az talán nem is az de ennek a készüléknek lehet állítani az ív "erősségét".
(#) dara válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Az ív erősség a current,az ace force az ívgyujtás,de a szabályzása itt értelmetlen parasztvakítás.
(#) Skori válasza dara hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Csak "alkalomszerűen", azaz elég ritkán szoktam hegeszteni, így nincs benne nagy rutinom. De sok utánaolvasás után én is inkább megvettem egy Hetrát, mivel az egyéb noname cuccok javításával (ill. hibáival) tele vannak a fórumok. Márpedig nekem az kellett, hogy ha néha használnom kell, akkor számíthassak rá, és nem javítgatni akarom. Amúgy szerintem már a Hetra is kínai, de talán - ahogy többen is írták - abból a jobb kategória. A kevés rutinom ellenére, könnyen tudok dolgozni vele, könnyen fog ívet, és egész elfogadható varratokat tudok készíteni. Igaz ez kissé drágább, mint a többi, de manapság is aktuális az a mondás, hogy "Néha az olcsóbb a drágább"...
(#) Phile80 válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Foglalmam sincs, miért ezeket a nevenincs gépeket nézed, aminek nincs szervize. Ki fogja ezeket megjavítani? Vagy ha arra tervezel, hogy kukába dobod miután meghibásodott, akkor nem szóltam. Csak idő kérdése mikor hibásodik meg. Biztosra veheted, hogy meg fog hibásodni, mert olcsó gépbe olcsó alkatrészeket tesznek.
Legalább olyan gépet nézz, amire a valós áramértékeket írják rá és van szervize. Némelyik 2 év garanciát is ad.
(#) VIM válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Szia! Tudnivélem, hogy jó szakember vagy de tudnál ajánlani az említett árkategóriában olyat amivel nem lesz problémám? Ne forgalmazót mondj csak gépnév is elég majd rákeresek. Segítségedet előre is köszönöm.
(#) Phile80 válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Nem szeretném a fórumszabályzatot feszegetni, írtam privát üzenetet.
(#) dara válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Az egyik ismerősöm pár éve vett a piaci árustól nevesincs gépet mert rá volt írva hogy 250A és olcsó volt.Hazament bekapcsolta,és úgyfelejtette egy óra mulva azt vette észre hogy az autómata leoldott vagyis elment a villany.Eddig bírta nem is hegesztett vele.Az összes igbt elment belőle.Adtam neki egy márkásabbat azota működik neki.

Az oldal amit linkeltél volt hetra is már ajánlottam.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2023
Következő: »»   558 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem