Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1089 / 1138
(#) Doky586 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
képekben:
(#) CHZ válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Köszi, ezzel probálkoztam, sajnos eredménytelenul.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Sajnos nem vált be az SP3 telepítése sem. Kékhalál:
  1. *** STOP: 0X0000007E (0XC0000005,0XA948D46D,0XF78D2A74,0XF70D2770)
  2. *** portcls.sys - Address A948D46D base at A948D000, Datestamp 48025ccc
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Miért vállt volna be? A hardveres hiba egyértelmű.
(#) Skori válasza deebo hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Akkor az Ubuntu is lehalt volna, de az működött neki (és hang is volt). Egy "szétszadizott" XP-t használ, hosszú és ismeretlen előélettel, esetlegesen hibás drivert beletuszkolva, és szervizpack nélkül. Meg sem próbálta újra telepíteni XP SP3 ISO-ból, és ki tudja mik futnak még azon a PC-n. Ilyen esetben még abban sem lennék biztos, amit a fórumtársunk kérdez.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Skori ‒ Feltettem már azt az SP3 szervizcsomagot, amit kadarist linkelt itt, de nem változott semmi. Tulajdonképpen az XP nem látja a másik bekötött Sata HDD-t (pedig a BIOS látja) ‒ a rendszer is Sata HDD-ről fut ‒, valamint a hangkártya telepítési folyamata közben mindig összeomlik, lemezre listázza a fizikai memóriát, majd újraindul.

deebo ‒ Ubuntu 8.10 alatt szépen van hang, ami elvileg teljesen kizárja a hardverhibát és arra utal, hogy az XP rendszer sérült, amit még az SP3 szervizcsomag se hozott helyre.
(#) robis01 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Ha van egy üres HDD otthon, próbáld ki új XP telepítésével. Így kiderülhet hogy jó-e egyáltalán a hangkártya driver (lehet az is sérült).
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2023
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Ha F8 után Indítás csak parancssorral opciót választva beindul az Xp, futtass le egy
  1. SFC /Scannow

ellenőrzést a C: meghajtón.
Ha csak parancssor sem indul el, tedd be egy másik gépbe, és futtasd azon az ellenőrzést.
Egy scandisk futtatás szintén másik gépben is ajánlott lehet, de Szektorhibák keresése és kísérlet a javításukra opcióval.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
"Ubuntu 8.10 alatt szépen van hang, ami elvileg teljesen kizárja a hardverhibát..."

Vagy csak egy részét használja a hardvernek és pont az a része hibás, amit a Linux nem használ.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Régi motoros ‒ Holnap teszek egy próbát azzal a driverrel is, amit Skori itt linkelt, hátha, bár sok reményt nem fűzök hozzá...
img ‒ A gép indításánál a Linux rendszerválasztó menüje jön be, ahonnan XP is választható (XP & Ubuntu dualboot). Ha az XP-t választom ki, majd nagyon gyorsan F8-at nyomogatok, akkor vajon be fogja venni?
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Ha kipróbálod, megtudod.

Nem szoktam Lottózni.
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
A rendszerindítási menüben csak olyan opció van, hogy "csökkentett mód paranccsorral", de innen nem fut le az sfc parancs, így "csak parancssorból" nem tudom futtatni. Az SP2 telepítő CD pedig sajnos nem tetszik a rendszernek, úgyhogy tulajdonképpen emiatt nem tud lefutni az sfc parancs.
Teljesen tanácstalan lettem...

Fejlemény: a Windows nem tudja beolvasni az SP2 telepítő CD-t rendesen, ellenben a gép tud róla bootolni.
Valami itt nem stimmel...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2023
(#) mikrodigit válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Ha át tudod dugni ideiglenesen ezt a meghajtót egy másik gépbe (elég csak a kábelt), akkor annak a windows-án le tudod futtatni az sfc-t erre a meghajtóra.
(#) Udvari Zsombor válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Nincs lehetőség másik gépbe átdugni a meghajtót, itt ez az egyetlen XP gép.
(#) robis01 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Úgy tűnik hiányzik néhány fájl amit nem tett fel telepítéskor, vagy törölve lett. Tedd be az eredeti XP telepítő cd-t, hátha megtalálja.
(#) Udvari Zsombor válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Most beolvasta a CD-t, bár nem valami stabil. Fut az sfc/scannow parancs.
[Később...] Jó lassan ment, de lefutott. Megpróbáltam feltenni a Skori által linkelt drivert a hangkártyához, és most már van hang!!

De közben időnként felugrik a második képen látható ablak, ami kicsit idegesítő.
(#) mikrodigit válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Nemcsak XP-s géppel lehet ezt megcsinálni, hanem más verziókkal is, amik ismerik az NTFS fájlrendszert.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Oda van írva, hogy msfeedssync.exe az oka, ha nem akarsz megint 1 hetet a semmin körözni, akkor az internet explorer rss feed dolgait rakd újra.
De milyen meglepő, az eredeti driver lett a megoldás.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Meg persze előtte lefuttattam az fsc/scannow parancsot is, hogy rendbe tegye az esetlegesen sérült rendszerfájlokat, mielőtt megpróbáltam volna azt a drivert feltenni.
Azt a programot pedig a "msfeedssync disable" paranccsal (forrás) le fogom tiltani, úgyis fölösleges az Internet Explorer RSS szolgáltatása.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Ha ennyire unatkozol, szedd le a drivert és nézd meg ugyanúgy nem fog működni a másik driver.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
A hang már rendben működik, azt nem piszkálom tovább. Viszont amit még rendbe kell hoznom, hogy az XP nem látja a másodiknak bekötött SATA HDD-t, még az eszközkezelőben sem (eredetileg csak egy HDD volt benne). Skori linkelte a Dell oldalát itt, megpróbálok SATA és chipset drivert is telepíteni, hátha... Az a gyanúm, hogy ez az XP nem a gép gyári rendszere és nem lehet tudni, hogy éppen csak annyira telepítették-e fel, hogy működjön. De nem adom fel...
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
BIOS-ban látja a teljes kapacitásával? Pontosan milyen alaplap és HDD az?
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Nem csak a BIOS látja azt a második HDD-t, hanem az Ubuntu is, csak az XP nem.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
De a teljes kapacitásával látja? És válaszolhatnál a másik két kérdésemre is.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Látszik a teljes 500GB kapacitása is a második HDD-nek.
Milyen alaplap? Dell Optiplex GX-280 számítógép (mint eddig).
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Fussunk neki még egyszer: az, hogy "500 GB-os HDD", nem pontos modellszám.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
"SAMSUNG HD502IJ" - 500GB HDD, ami a SATA-2 csatlakozóra van kötve (típust a BIOS-ból olvastam ki).
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
A hibajelző LED-ek (A-B-C-D) mit mutatnak a gép hátulján?

Tehát adott egy SAMSUNG HD502IJ HDD. Más gép rendesen kezeli és működik benne? Jelenleg van rajta partíció és adat? Ha igen mivel (milyen oprendszer alatt) lett particionálva?
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Furcsa dolgok történtek:
Előkerült és elindult arról az 500GB HDD-ről egy kissé sérült XP Home! Bűvészkedtem kicsit a driverekkel, erre az XP Professional megint elvesztette a DVD meghajtót, de pár újraindítást követően úgy adta elő, mintha új hardver lett volna, sőt, most már látja a másik 500GB HDD-t is!
Tehát egyenlőre nem akarom elkiabálni, hogy megoldódtak-e a problémák...
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2023 / 2
 
Akkor most már tudod, hogy mit jelent a HD502IJ nevében az "IJ": "Így Jártál".
Következő: »»   1089 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem