Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   256 / 260
(#) Dino71 válasza sipsa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
A motor a kondenzátorját mérjed vagy csak simán cseréljed. Egy 3mikrofrados van benne.
(#) sipsa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Igen. Már ki is szereltem. Holnap megyek veszek. 6-700 Ft-ért már találtam neten. Gondolom üzletben sem sokkal drágább. Bizakodok hogy csak ez a hibája.
(#) Dino71 válasza sipsa hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Ha nem szorul a szivattyú akkor szinte biztos
(#) sipsa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Szia! Na kicseréltem a kondenzátort vadi újra. Hát így sem megy. Van ott valami relé a motor környékén? Mert ott kattan valami, és ennyi. A motor most sem szorul, könnyen forgatható. Párszori ki-be kapcsolást követően elindul és utána végig megy a program. Mondjuk csak egy rövid programmal próbáltam tesztelni. Ha van ott relé akkor lehet hogy az a probléma?
(#) Hutty válasza sipsa hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Nálam ez volt : kopás.
Kézzel tök jó volt.
(#) Dino71 válasza sipsa hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Akkor valóban meg kell nézni az elektronikán a reléket és a táp kört.
(#) sipsa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Hát akkor azt hiszem szerelő kell.
(#) sipsa hozzászólása Okt 7, 2023 /
 
Köszönöm szépen a tanácsokat! Szerintem szerelő lesz a vége.
(#) Flashrider hozzászólása Nov 7, 2023 /
 
Sziasztok!


Lenne nekünk egy beteg Samsung Dw60h9970fs mosogatógép. A hiba a következő: Program elindít,beengedi a vizet,kicsit kavarja és amikor elindulna igazán a szivattyú nagy nyomással akkor egy buggyanó hangot ad ki és leáll.Pár másodperc múlva újra próbálkozik és ezt csinálja addig amíg ki nem kapcsoljuk. Futtattam rajta egy öndiagnosztikát itt már rögtön a legelején hibát dob ki.Ami e2 ezt a hibát nem találom a gépkönyvében sajnos. Mellékelek videókat,a hibáról. Köszönöm előre is a segítséget!

Hiba

Teszt
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Szia! Víz ürítés probléma
https://hundred-worries.com/hu/advices/3676
(#) Flashrider válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Hello!

Köszi a választ! Ezt a hibát én kizárnám,mert tökéletesen leüríti magát amikor resetelem a programot. Ahogy olvasom az E2 inkább vízellátási gond. Mit tudnék még tenni?
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Ez a gép egy büntetés. A legtöbb gond a vízelosztóval és az alsó vízfüggöny motorral szokott lenni.
Na meg a ker. szivattyúval. Egy élmény szerelni is.
(#) zolika60 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 8, 2023 / 1
 
Mindenek előtt nézd meg a beeresztő szelep előtti szűrőt.
(#) Flashrider válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Hát ahogy nézem a külföldi oldalakt ott is írják,hogy nagyon hisztis,érzékeny gép. A vízelosztónál mi szokott lenni a gond? Azt már szétszedtem,adtam feszkót a motornak az forog. Vagy megszokott az a tengely szorulni ami benne forog? A vízfüggöny motor ha rossz lenne arra írná azt hiszem 7c hibát nem? Keringetővel mi szokott lenni? Mert itt is olyan a szitu,hogy amikor kéne pörögni fuldoklik....
(#) Flashrider válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Tehát az aqustop szűrőjére gondolsz,ugye?
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
A szivattyúban a perselyek elkopnak. A vízfüggöny és a vízelosztóban a motor forgórészről leválik a mágnes. Simán összeszoktam ragasztani kétkomponensű műgyantával. ( Egyébként ugyan ezt a gépet használom én is már 2 éve. Egy oka van olyan halk mint egyik sem és jól szárít, szépen mosogat. Ennek csak a vízfüggöny mocija volt csak szétesve)
(#) Flashrider válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Értem! Hát én is szeretném megmenteni mert amúgy jó gép. Itt Budapesten nem tudsz szakit aki javítja profin? Vagy esetleg te?
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Itt egy rajz.
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Kicseréltem a szelepet gyári újra, de semmi változás. E19 hibát dob, bármelyik programban. Hogyan tovább ? Ha esetleg dugulás van, hol kell keresni ? Képet rakjak föl ?
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
De bárkitől szívesen fogadok tanácsot, ötletet...
(#) zolika60 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 12, 2023 / 1
 
Ha dugulás van, akkor az oldalán lévő labirintusban lehet. Nekem annak a takarítása más típusú Bosch masinánál segített.
(#) VarGabi hozzászólása Nov 13, 2023 /
 
Sziasztok!

whirlpool adp 4410 gépem van. Azt a jelenséget produkálja, hogy mikor indítok egy programot ( bármelyiket) akkor szakaszosan működteti a szivattyút. 2-3 másodperces "fröccsökkel" szív. A program végigfut. Valójában a működést nem befolyásolja, csak roppant idegesítő a hangja, illetve nem akarom, hogy más hibát is okozzon. Víznyomás van. Szűrő tiszta. Hibakód nincsen. Van egy zöld állapotjelző led az előlapon. Amikor éppen szív, akkor a lámpa zölden világít, amikor szünet van, a lámpa sötét.

Van esetleg tipp? Köszönöm!
(#) palko0125 válasza VarGabi hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Szia!
Valószínűleg haldoklik a tápja. Nem néztem a típust konkrétan, de elképzelhető, hogy soros kondis osztó van a tápban és az kezd elmenni.
Csekkold a tápegységet.
Üdv, Palkó.
(#) Flashrider hozzászólása Nov 17, 2023 /
 
Sziasztok !

Samsung DW-FN320W típusú gépnél esetleg valaki nem tudja az ntc ohm érékeit? HE hibát dob sajnos,és arra tippelnék ott van a baj. Fütőszálat kimértem az jõ,védelmi kapcsoló jó,csak Ntc-t nem tudom kimérni. Köszi előre is!
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Szia!
Én kb 19C on 12,5k ohmot mértem. Ugyan ilyen van a candy, gorenje, midea ban
valóban sűrűn halnak. Esetleg a csatinál szokott eloxidálódni az érintkezés. Na meg az elektronika relé lábai is meg maga a relé is szokott szétégni.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2023
(#) rob77 hozzászólása Dec 27, 2023 /
 
Sziasztok, Whirlpool WBC 3C26 X gépben apró gumireszelék darabkák vannak az edényeken és a szűrőn. Nem egyszeri eset, folyamatosan jön valahonnan, és szinte biztosan nem a mosogatótérből, azt megnéztem, teljesen ép az ajtó tömítése.
Nagy valószínűséggel valamelyik cső vagy tőmítés mállik. Van valakinek tapasztalata esetleg merre érdemes elindulni?
(#) t-dani válasza rob77 hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
zolika60-at keresd, ő a topik önjelölt szakértője.
(#) proli007 válasza t-dani hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 2
 
Már bocsánat! De az hogy "önjelölt szakértő", annak pejoratív értelme van. Ennek elbírálására persze jogod van. De akkor viszont ne ajánld, mert amennyiben ezt teszed az trollkodás!..
(#) badhun hozzászólása Dec 29, 2023 /
 
Sziasztok,

Hotpoint-Indesit LFF 8214 mosogatógép keringető szivattyúja lehet valószínűleg a hibás. Az első hibafeltáárásnál a szivattyúház tele volt vizkóves szmötyivel, megtisztítva, összerakva tette a dolgát még kb 3 hónapig. Azóta hol elindul, hol nem, sajnos mára inkább utóbbi.

A gép egyébként, programinditáskor, ürít, majd nyit a szelenoid, zár, s utána még fűt is, de nem nagyon akar mosni ezáltal. Áramot kap a csatlakotón keresztűl, de nem nagyon teszi mostanség a dolgát.

Elvileg még működik, de a tengely lóg már valamelyest.

Kérdésem, hogy ezen Askol m216-os szivattyúhoz létezik repair kit, azaz tudom csak a tengely műanyag csapágyát cserélni, vagy nem létezik, szóval kénytelen vagyok szivattyút venni?
(#) Dino71 válasza badhun hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Szia!
Nincs hozzá gyári repair kit.
Veszel 16mm es POM rudad és abból tudsz esztergáltatni. Így tudod javítani.
https://youtu.be/M8SYLJH1xMg?si=EkPtlAyT1wVcL0AG
Következő: »»   256 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem