Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3894 / 3960
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
500Ft nettó/m kábelt vennél ahelyett hogy a 4 eres telefonkabelen kivinnél tápot, raknál oda egy 1 tranyós előerősítőt és a modul erősítését levennéd.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
antiktelefon ‒ Több oka van annak, hogy kültéren kizárólag csak a mikrofon lehet, semmi más, többek között rögzíthetőségi, megbízhatósági, javíthatósági és hozzáférhetőségi okok. Vagyis kint kizárólag egy mikrofon kapszula marad a kábel végén, mint eddig, tehát nem kell tápfeszt kijuttatni oda.
Úgyhogy melyik kábelből rendeljek? Az erenként árnyékolt 2-eresből vagy a mikrofonkábelből?
Gafly ‒ Mást is rendelnék egyéb dolgokhoz, nem csak kábelt ehhez a mikrofonhoz.
(#) Bakman válasza guccsi hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Kisütő ellenállás. Meghatározott idő alatt biztonságos feszültségre süti ki a kondenzátort.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 / 1
 
Az a baj: rohadtul nem figyelsz oda, mit írtak egy héten at neked. Csak mondod a magadét. Ezt a "poloska"-t már az is tudná telepíteni, aki csak azt olvasta, amit neked írtak.
A "mit rendeljek" kitétel helyett figyelnél kicsit?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 / 1
 
Mi a fenét akarsz javítani egy 1 tranzisztoros (vagy lehet a végén akár 2) előerősítőn??? Kábel, rá a végére az előerősítő, kapszula, melegtakonyba kinyomod és zsugorcső. 2 tranzisztor esélyes otthon is akad. Csak annyi kéne, hogy megígéred kérdés nélkül követed a kapcsolást és valaki, akár én, 5 perc alatt megrajzolja neked azt az előfokot.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Az a mikrofon a kültéren is elég problémás lehet. Jogi következmények stb. Erre azért figyelj oda. De ha nem a kémkedés a lényeg akkor itt van egy olcsó és kőnyű megoldás és még látod is hogy mi történik. Bővebben: Link Nemrég használom én is kint a szabadban van a tető alatt. Telefon mellé kaptam.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Hányszor írjam le, hogy nem lehet kint semmi más, csak a mikrofon? Ezt a modult pedig azért nem tudom használni, mert nem 9V kell neki, hanem 5V ‒ a moduljaim 9V-osak.
(#) madzagos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 / 1
 
Akkor engedd el a projektet.
(#) Udvari Zsombor válasza madzagos hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Melyik kábelből rendeljek a kettő közül??
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 14, 2023 /
 
Az érzés az mikor tegnapelőttre kérnek egy powerbankot. Nincs és már kell azonnal. Persze ami van nem veszi a töltést a másik meg nem adja le a delejt. Összeraktam a kettőt. Kb 20 perc alatt. Hétfőig kibírja. Talán.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Ha ennyire nem tudod eldönteni, rendelj mind a kettőből, és nem kell döntened...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Nem véletlenül kérdezek, mert valamelyikőtök írta, hogy a mikrofonkábel sztereo átvitelt is tudna biztosítani, tehát így lehet, hogy az túlzás lenne. De az erenként árnyékolt 2-eres vezeték az vajon jó lenne? Egyértelműen látszik, hogy jelenleg a mikrofonhoz menő árnyékolatlan kábel szedi össze a búgást, azt kellene árnyékolni.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Miért nem lehet semmi kint, jönnek ellenőrizni a mikrofonodat hetente és ha nem csak a kapszula van kint, szeneslapáttal megvernek?
Az 5V modul tökéletes neked, egy előtét ellenállás és egy 5V1 zener dióda kell csak rá, olyan keveset fogyaszt.
DE PONTOSAN UGYANEZT AKARJUK MEGÉPÍTENI KÍVÜLRE NEKED, CSAK 9V-OS TÁPFESZRE.
De érdekes, a modul csak azért nem jó neked, mert 5V-os, de ha ezt akarom én építtetni veled, akkor hirtelen nem lehet kint semmi. Picit önellentmondásos, nem?
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Látom Zsombor gánykirály címére törsz, de ha ez működik, akkor sajnos nem győzheted le, hacsak ki nem gyullad és okoz legalább 15 milliós kárt, vagy 2 halálesetet. Ha nem nedves helyre kell és aki használja eléggé körültekintő, elmegy.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Az a baj, hogy kérdezel, elvársz infókat, segítség kérésekre nem igen válaszolsz, hogy pontosabb infókat kapj, ha kapsz is, vagy nem fogadod meg, vagy makacs módon hajtod tovább ugyan azt, és lehetne sorolni.
Ez meg aztán nem egy nagy döntéshelyzet, elvileg megvan az érettségi is, meg mellé valami szakmai végzettség, ami azt jelenti, hogy "felnőtt" státuszba vagy, ahol azért az ilyen alapokat, főleg ennyi segítség mellett már el kéne tudni dönteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Nem az a célom. Az volt a lényeg hogy gyorsan és működjön pár napig. Így tudtam megoldani 20 perc alatt. Nem volt egy működőképes nagy kapacitású power bank azt ez lett belőle. Ma kérdéses hogy menni fog e végig. Holnap meg fel lesz töltve úgy is. Ha meglett volna a step down konverter kéznél elhiheted egy autó aksit is odaraktam volna ehelyett a valami helyére. Szerencsére csak egy mini kamera és egy telefon van rajta ami adja a netet a kamerának. Az eredeti rendszer elköszönt egy hibás töltésvezérlőnek köszönhetően. Kamera meg kell. A kinézet ellenére igényes a dobozolása. 15x10cm szerelő dobozban nyugszik így már az eső sem gond neki.
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Hello! Vedd meg a kéterest. Ha később még is szeretnél tápot kivinni, akkor ott van a másik ér.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Nem azt írta, csak megint nem figyeltél. Azt írta, hogy az erenként árnyékolt túlzás. (Amiből inkább arra következtess: elegendő az egyszerűbb mikrofonkábel is)
De (ha túlzás, ha nem) ha a linkjeid szerint az erenként árnyékolt az olcsóbb, hát akár azt is lehet.
Csak nem tudom azt, hogy nem-e a minőségbeni különbség miatt olcsóbb-e az. És senki nem látja egy linkből/képből.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Idézet:
„nem-e a minőségbeni különbség miatt olcsóbb-e az”
Nekem erős a gyanúm, hogy a spec. mikrofonkábel árnyékolása jobb.
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Végre valaki válaszolt. poli007 ‒ Köszönöm, ez lesz. A fehér éren akarnám hozni a negatív, a piros éren pedig a pozitív pólust a mikrofon kapszulától, az árnyékolást nem kötném be ‒ egyáltalán érdemes lenne valahova bekötni az árnyékolásokat is?
szs ‒ Hát, az erenként árnyékolt az mindenképpen jobb, mint a jelenlegi újrahasznosított telefonkábel, nem?
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Az árnyékolást is be kell kötni az erősítő GND pontjára. De csak az egyik felén. Így nem folyik áram az árnyékoláson és nincs zavarjel indukálva.
Itt és ilyen rövid távon nem túl kritikus a dolog, csak legyen árnyékolása a jelnek.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Idézet:
„ Hát, az erenként árnyékolt az mindenképpen jobb, mint a jelenlegi újrahasznosított telefonkábel, nem?”

Be vagy-e rúgva?
Azt kérdezted: mikrofonkábelt vegyél, vagy erenként ányékoltat, és nem értetted, hogy mit válaszoltak. És most sem érted, mire válaszoltam. Ezt műveled egy hete. Józanodj már ki.
(#) moltam hozzászólása Okt 15, 2023 /
 
Helo.
Kukáztam egy forrólevegős sütőt de sajna 110V os amerikás. Fázishasítással megoldható a fűtőszál táplálása vagy a csúcsáram kinyírná egyből és csak trafó jöhet szóba?
(#) szs válasza moltam hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
A fűtőszál biztosan jól működne fázishasítással.
Én most inkább azon gondolkodom: a ventillátort hajtja egy villanymotor. Vajon az "kefés", vagy aszinkron motor?
(#) moltam válasza szs hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Aszinkron, nem túl nagy teljesítményű, az az egyszerűbb rész. A vezérlése meg kapcsolóüzemű tápos, az is megoldható. A fő kérdés a fűtőszál mert egy másfél kilowattos trafót nem szívesen szereznék be csak ezért.
(#) szs válasza moltam hozzászólására (») Okt 15, 2023 / 1
 
Na, ha csak a fűtőszál a lényeges, akkor a fázishasítással jól fog működni. Ugyanúgy, mint a forrasztópákám is. Kicsivel kevesebb kell, mint 50%, -pedig látszólag annyi lenne.
(#) Régi motoros válasza moltam hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Nézd meg, ha szerencséd van, lehet benne több párhuzamos ág is. Akkor meg lehet sorba is kötni.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Azért a 2kW-os fázishasítós megoldás durván meg fogja szórni zavarral a hálózatot, szerencsére legalább ohmos a terhelés.
(#) Epu2 válasza moltam hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Ha van benne elektronika is, akkor nagy valószínűséggel megzavarodik, vagy egyszerűen nem működik.
(#) moltam válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Már mitől zavarodna meg? Nincs sajnos párhuzamos ág, alsó felső fűtés van de külön relé vezérli. Ohmos terhelésnél nem hiszem hogy baj lenne a zavarjel. Az 50-60Hz ből esetleg gond lehet a légkeverő motor miatt, mert azt triak viszi mint a klímákban, de hátha nem úgy van megoldva a kontroller programja. Ha mégis akkor kap egy 8lábú attinyt ami majd fordít.
Következő: »»   3894 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem