Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   555 / 579
(#) vikt0r90 válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Szia, ezeket én ki tudom takarítani? Jelen pillanatban egy kazánszerelő szakember sem volt képes erre mint feljebb írtam 30 ezer ft-ért. úgy hogy nekem kell. Kipróbáltam folyattam a melegvizet (csak nem volt meleg) de nem melegedett egyik ág sem. Karbonátos .. ház igen, de ki tudja mióta csöpögött.. januárban lesz 3 éves a kazán és lassan két éve van ez a hercehurca.
Lefotóztam a reed-relét, remélem ez a gond.. és nem komolyabb...
(#) VIM válasza vikt0r90 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
A nyák folytonosságát és a csatlakozóhoz való kontaktusát hozd rendbe és remélhetőleg megjavul.
(#) proli007 válasza vikt0r90 hozzászólására (») Okt 15, 2023 / 1
 
Hello! Egy Reed cső nem romlik el, csak ha eltörik..
(#) vikt0r90 válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Mivel tudnám vízkő mentesíteni? és javítani? Köszönöm
(#) vikt0r90 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz
(#) vikt0r90 válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Sikerült megjavítani, isoprophyl alkolohal átmostam, folytonosságot megcsináltam, működik sima HVM nyitásnál
(#) VIM válasza vikt0r90 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
A reed cső rövid kivezetése az nem látszik hiányosnak de a hosszabbik kivezetése az középtályon igen. Azt kell folytonossá forrasztani ill. a kivezéseknél ahol a stekker csatlakozik fel keĺl futtatni ónnal de azt előtte meg kell tisztítani, hogy be tudja futni az ón.
(#) VIM válasza vikt0r90 hozzászólására (») Okt 15, 2023 / 1
 
Úgy látom elkéstem a javaslattal. Megy ez neked ....
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2023
(#) vikt0r90 válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Köszönöm, a segítséget !
(#) Gombszem hozzászólása Okt 18, 2023 /
 
A lányoméknál a fürdőszobai fűtőtest így van bekötve, ezen az egy helyen. Hogy működik ez a megoldás? Hogy megy be és ki a víz?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2023
(#) 444Tibi válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Ez a két link segít megérteni a működését.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Bobocska hozzászólása Okt 18, 2023 /
 
Üdvözlök mindenkit

Ariston 23 MI MFFI kombi kazán szikrája van de nem gyullad be, vezérlőpanelt kicseréltem mert vettem egy komplett másik kazánt de nem akarom lecserélni egyenlőre.
Sajnos nem tudom mi a gond, kéthetente egyszer bekapcsol akkor folyamatosan felfűti a házat, de utána semmi.
Víznyomás van, természetesen el sem indulna akkor.
Tehát szikrázik pár másodperc és az elektronika nyilván leállítja az egészet.
Kaptam annyi tanácsot hogy kocogtassak meg ott mindent, fa klopfolóval gyengéden megkocogtattam de semmi változás.

Ha valaki tudna segíteni mely irányba induljak el nagyon megköszönném!
(#) user1914 válasza Bobocska hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Van elszívó ventilátor?
Ha igen, ott egy nyomáskapcsolónak kell kapcsolni.
Üdv. M.
(#) Bobocska válasza user1914 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Az már cserélve, de ha az nem működött akkor szikra sem volt.
köszönöm.
(#) JZoli válasza user1914 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Nem tudom műszakilag mennyire vagy felkészült, de ha leveszed a kazán borítását akkor amikor szikráztat meg kellene próbálni gyufával, vagy egy a szikrázási pontig beérő mécsesgyújtóval begyújtani a kazánt. Ha ez nem sikerül akkor a gázszelep körül, vagy annak a vezérlésénél kellene keresni a hibát.
(#) Bobocska válasza JZoli hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Kicseréltem közben a mágnes gáz szelepet kompletten, és azonnal beindult,
Nagyon szépen köszönöm!
(#) Gombszem válasza 444Tibi hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Hát, nem értem. Amit látok, hogy a csapnak egy csatlakozása van a fűtőtesthez. Ezen talán egy osztott átmenet van. Kiáll belőle egy cső.
Hogy fog itt áramlani, körbemenni a víz a fűtőtestben? Vagy a fűtőtestben is van belül valami osztás?
A mellékelt linken a csapról nagyon részletes leírás van, de ebből nem derül ki a számomra a működés. Egy pár szóval összefoglalnád?
(#) JZoli válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
A második linken le van rajzolva konkrétan a szelep működése az egyik képen. Azt nézd jobban meg.
(#) proli007 válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
"Hogy fog itt áramlani, körbemenni a víz a fűtőtestben? " Vacakúl.. Nálam is ilyen szelepet tett be a fürdőszobai szárítós radiba a barátom. Aztán a következő szezonnál, mondtam Neki, hogy vegye ki és ronda-nemronda vigye át a csövet a másik oldalra. Na azóta fűt rendesen és amúgy is csutkára nyitva van a szelep. Persze attól is függ, hogy milyen hőigény van, de "egy fürdőben legyen meleg" a jelszó.
(#) Leraz hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Szervusztok. Van valaki aki Vaillant kazán lelkivilágához tudna tanácsot adni?
Hajnalban F22-re kiállt és -szerintem- a keringtető szivattyú a hibás mert csak zúg. Csere lenne a megoldás?
Köszi előre is.
(#) fenyibaba hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy régi RADI kombi gázkazánom!

Mostanában az alábbi hibát észleltem.

Bekapcsoláskor a vizet felforralja,majd kis idő múlva kikapcsol,és újra melegíti a vizet.
Ekkor azonban már jó hőfokon!

Remélem nem nagy a gond!

Várom ötleteiteket a hibával kapcsolatban!

Köszönettel!
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Radiátort nem kötnek be 40 be 60 a megkerülőbe szelepet de törölközőszárítót azt igen. Szerintem a tulaj nem gondola, hogy azzal nem fog tudni fűteni csak temperálni.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Szia! Szerintem víznyomás hiánya lehet a készüléknek hiába megy a szivattyú de sikertelen a gyújtás mert a vezérlő e miatt nem engedi nyitni a gázszelepet. Ha nincs nyomásőr ( mert pontos típust nem írtál) akkor pedig a lángőr elektródát kell megtisztítani vagy ha fázisérzékeny akkor pedig azt kell leellenőrizni.
(#) joetata hozzászólása Okt 20, 2023 /
 
Üdvözletem!

12 éves Westen Pulsar 24D kombi kazánomat lecseréltem egy három éves ugyanolyan kazánra. De csinál egy olyat, hogy begyújtáskor a főégő nem kapcsol be. Nem modulál, hanem egy nagyon alacsony teljesítmények működik csak az égő. A kazánvíz hőmérséklet 75 Cfokra van állítva. Eltelik kb 3 óra!!, mire a víz hőmérsékle eléri a 60 Cfokot.

Kérdezem- laikus vagyok - mi okozhatja a problémát?

Üdvözlettel:
Joetata
(#) VIM válasza joetata hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szervusz! Melegvizet azt csinál a kazán?
(#) Leraz válasza VIM hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Pont ez a gond, hogy nem megy a szivattyú. Csak búgás van. Láng is van, be is gyújt de mivel gyorsan felmegy a víz hőfoka egyből ki is kapcsol.
(#) Gombszem válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
"Vacakul fog működni"

Hát ez az. Közben rájöttem a működésre. Nem a csap felépítése volt a gondom, az egyértelmű. Hanem az, hogy lesz egyformán meleg az egész fűtőtest evvel a rohadt drága csappal. Hát sehogy. Pont ez a baja a lányomnak, hogy nem melegszik rendesen.
A hosszú cső felviszi a bejövő meleg vizet a fűtőtest tetejéig (már ha van olyan hosszú), onnan meg elmegy az oldalágakra, mert a cső leszűkíti azt az ágat, ahol a cső van. Nagyon amatőr megoldásnak tartom. Tulajdonképpen minek is? Hogy nem kelljen tovább vinni az egyik csövet egy fél méterrel tovább a falban? Megspórol egy szelepet, de ez a kombinált izé drágább, mint a két külön csap ára együtt.

El tudja valaki magyarázni, hogy ennek az egycsaposnak mi a konkrét előnye a hagyományoshoz képest?
(#) joetata válasza VIM hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szevasz!
A melegvíz nincs használatban. Előző tulaj egy fém gégecsővel átkötötte. Nekem sem kell, van külön átfolyósom.
(#) VIM válasza Leraz hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Akkor a szivattyú az le lenne ragadva? Meg kellene mozgatni a tengelyét a nagy fényes csavar mögött de csak óvatosan. A kondenzátorát is le kellene ellenődizni, hogy jó e az értéke.
(#) VIM válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szia! Telefonról hosszú volna a magyarázat .... majd máskor. Ha azt akarod, hogy jól funkcionáljon a radiátor akkor a H Minihez venni kell egy odavaló szelepet és a visszatérőt egy Alpex csővel kell összehozni.
Következő: »»   555 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem