Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   209 / 240
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Talán jövő héten megkapja a hálózatot is, de nekem erős a gyanúm, hogy itt olyan állapot sosem lesz hogy lemerült akkupakk, mert azonnal tölteni fogja hálózatról is ha nincs PV mint ahogy arról is teszi. Most úgy állítottam be, hogy a max töltőfesz 28,3V legyen, ez 4,05V cellánként de ennyire sosem tölti fel. A működési feszt felemeltem 27,6V-ra, ami azt jelenti, hogy ezt tartja. Amint elkezd esni a feszültség azonnal tölteni kezdi az akkut is. Annyi baj lenne csak ezzel, hogy ha hosszú ideig nincs nap, akkor hiányozna az a néhány tized V a kivehető kapacitásból tehát előbb lemerülne az akku. De szerintem nem fog, mert akkor meg a hálózathoz fog azonnal hozzányúlni, már ha engedem neki, mert azt legalább le lehet tiltani, azaz be tudom állítani hogy kizárólag PV-ből töltsön. Na majd kiderül...

Akku biztosítéknak ne NKI-t tegyél hanem ezt a fajtát, ilyen a betétje de ez neked nem jó mert ez csak 32V-os, de létezik belőle 48V-os is. Ennek valamivel jobb a karakterisztikája mint a gG-s NKI-nak, az masszív zárlat esetén 1000A feletti áramnál olvad ki "azonnal", még a feleakkora áramú is. Nekem is ez a fajta van, tegnap mértem meg, 50A áramnál 14mV esett a biztosítékon ami nem is sok.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Ejjha, szép pénzt el mernek kérni két 8-as csavarér meg két fröccsöntött műanyagért.
Én biztos megoldottam volna egy textilbakelitbe fúrt két lyukkal.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Igen elkérik rendesen az árát. Méghozzá 2 darab kell belőle. Bár nem baj ha le van zárva rendesen. Hamar megrázza az ember lába szárát ha összeér. De ez már játék a vezeték árához képest. 48v 100A mellé kell a 35mm2 vezeték. Nézd meg annak az árát. Dobsz egy hátast. Nálam 2x2 méter kell minimum. A fűtött helyre kell raknom az aksit és egy dupla főfalon kell áttolni. Az inverter meg beköltözik a padlás-feljáróba a hűtők mellé. Ott nincs fagypont még akkor sem ha kint -10 fokok repkednek.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Nem lehet úgy beállítani hogy csak napelemből töltse az aksit? Nekem van ilyen funkció. Ha meg mégis töltené akkor is max 2A
(#) dara válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Beállítás kérdése hogy töltsön e hálózatról,meg az is hogy mikor és hány amperrel.Ez a biszti már benne van az inverterben minek mégegy?Az inverter letilt a névleges felett vagyis ez nem fog kimenni csak ha tönkremegy a bele.Nekem is ilyen 3KW volt.de váltottam nagyobbra 6,4KW ra és 48V ra.
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Ha nekiállok bakelitet keresni, elmegyek csavart venni, fúrok faragok, kerítek valami védőburkolatot neki, akkor lehet hogy ugyanannyiba lesz, meg még jó sokat melóztam is vele.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Dehogynem, töltési mód OSO (only solar). És most ugrott be, hogy máshogy nincs is értelme, hiszen ha hálózatról is töltök akkor hol van a spórolás? Kizárólag napelemről fogom tölteni, ameddig bírja az akku bírja, ha meg már nem akkor átkapcsol hálózatra.
(#) Ge Lee válasza dara hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Ha jól tudom az inverterben nincsen erre biztosíték, a leírásában is az van, hogy csak elektronikus védelme van (áramkorlát), ami nem egyenlő a tűzvédelemmel. Meg ha az áramkorlát megmakkan akkor is kell valami, meg egyébként is előírás. Meg még ezen kívül van kismillió dolog amire csak most csodálkoztam rá miután olvastam.
Ilyen apróságok, hogy a PV oldalon is kellene lennie tűzvédelemnek, de ugye nem is olyan egyszerű megcsinálni, mivel a PV névleges árama majdnem egyenlő a zárlati áramával, azaz egy zárlat fölé méretezett biztosíték ott sosem fog leoldani, zárlat esetén sem. Meg a TvMi (Tűzvédelmi Műszaki Irányelv) előírásai a DC oldali tűzeseti lekapcsolásra, minden napaelem csatlakozó dobozon figyelmeztető feliratnak kell lenni mert azt állandóan feszültség alatt lévőnek kell tekinteni, épület bejáratánál jelezni kell (esetleges tűzoltóknak), hogy az épületben napelemes rendszer is működik, stb. stb.
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Ilyenre gondoltál?
(#) dara válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Hidd el van benne láttam az enyémben.Mint írtad megmakkan az áramkorlát azért raknak bele.
(#) Massawa hozzászólása Okt 23, 2023 /
 
Az anyosnál ma alakitották át a 2 éves rendszert a most ajánlott solar edge rendszerre. ( ez utobbi alacsonyfeszültségü. Megáll az ember esze mi minden változott a 2 év alatt, mintha valaki igy mentené a munkahelyét, a fontosságát, hogy évente uj szabványokat alkot .
A két éve beszerelt biztositékokat most egy más tipusura kellett lecserélni. A régi panelekre uj optimizereket szereltek, az ujakon már ott van. Hát nagyon kiváncsi vagyok mennyivel megbizhatobb egy olyan rendszer amiben 20 valahány optimizer kezeli a panelek müködését a régiben egy sem volt.
Ráadásul az uj akkuk csak 48 Voltosak, de ugyanazt a kábelt használták mint nálam a 400 Voltos akkukhoz. Pedig szerintem a 48 V-s akkubol majdnem tizszer annyi áramot kell elvezetni mint nálam a 400 Voltosbol.
Nagyon érdekes tapasztalat.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Igen a réz az drága, de ne keverjük össze a filléres fröccsöntött műanyaggal.
Egyébként a 35mm² egy eres derót 2-3EFt közt van hirtelen rákeresve.
Ehhez képest arcátlanul drága az a műanyag darab úgy értettem...
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Egyértelműen az idő pénz.
Van aki megveszi készen, és van aki megcsinálja maszekban, amit meg tud.
(#) dara válasza Massawa hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Mi az a optimizer?És mire jó?Linkelj légyszi.
(#) Régi motoros válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Kb úgy...
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Engem rendesen szíven ütött mert 6 méter belőle igencsak fájdalmas. Nem gondoltam volna hogy ennyi lesz.
(#) antikzsolt válasza dara hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
A soros kapcsolást ismered? Ugyan ez van a napelemnél is. Amelyik a leggyengébb azon megy a többi is. Az optimalizáló annyit csinál hogy a többihez igazítja a feszültséget és kevesebb áramot ad le. Ezáltal a többi panel teljesítménye megmarad. Azaz ha van 10 panel ebből egy 50% teljesítményen dolgozik nem 50% megy az egész sor hanem 95%. Ami nem olyan rossz dolog. Egy hátránya 20-30 ezer forint darabja és mindegyik panelra kell. Az inverterrel nem tudom hogy kommunikál.
(#) dara válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Hát ebbe nem látok értelmet csak üzletet.Ha csak nem a fák közé rakják a napelemeket.Fejjük meg még jobban a tulajt.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2023
(#) Massawa válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Engem nemcsak az ára aggaszt, sokkal inkább az értelme, mert mindegyik optimizéren átfolyik az egész áram és egyfolytában. Ráadásul az a vacak akár 400 fokos is lehet (485 C fok van ráirva) s van belölük egy sereg. Tényleg ugy van, ahogy irod, ha az ember nem az erdöbe telepiti a paneljeit semmi ok nincs arra, hogy az egyik panel rosszabbul müködjön mint a másik. Nem tudok semilyen tesztröl amivel bizonyitani tudnák az értelmét az elméleti okoskodáson kivül.
(#) dara válasza Massawa hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Meg asztán hogyan is működne ez?Az úgymond árnyékba levőt rövidre zárja?Csökken a fesz,csökken a teljesítmény.Mi is itt a lényeg?
(#) Skori válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
A bypass dióda nem valami ilyesmi miatt van?
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
400°C -os? De akkor mi lehet benne? Elektronika nem nagyon, mert 400°C-on már a forrasztások is rég megolvadnak, és a legtöbb félvezető maximális réteghőmérséklete 150....175°C-ra van specifikálva (nem beszélve a többi alkatrészről).
(#) dara válasza Skori hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Most hogy írod,és belegondolva,úgy néz ki.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 23, 2023 /
 
Egy DCDC konverter van benne.
A 400°C -ot nem tudom honnan vettétek, nem lett az elnézve/írva egy 0-val?
Ordasi Gabinak van róla videója...
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Valaki linkeljen már egy ilyen kütyüt.
(#) Skori válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
A video végén azért elmondja a lényeget: jó cucc, de "úri huncutság". Valóban lehet vele plussz wattokat nyerni, de az ára miatt gyakorlatilag soha nem térül meg.
A szétszedéskor, készített skicc-et a felépítésről, ami gyakorlatilag egy szinkron step-down konverter, de a rajzon csak kérdőjelekkel szerepelt pár kondi az alsó FET-tel párhuzamosan. Ezek szerint nagy valószínűséggel rezonáns szinkron step-down konverter-ről van szó, aminek feltételezhetően igen jó lehet a hatásfoka.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2023
(#) Massawa válasza dara hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Áthidalja
(#) Régi motoros válasza Skori hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Én azt nem is állítottam, hogy ér is valamit. Nagy kisfiúk vannak itt, ezt mindenki döntse el magának.
(#) Massawa válasza dara hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Nézd meg a solar edge honlapján
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2023
(#) dara válasza Massawa hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Akkor jól értelmeztem semmi értelme.
Következő: »»   209 / 240
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem