Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   820 / 847
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Nekem meg annyit ír hogy:avr-g++:no input files
(#) asch válasza MATA hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
A negatív szám hibakódra nem találtam semmit a neten 32 biten ábrázolva és hexára alakítva, de hexára alakítva C0000142, amire már vannak találatok: https://stackoverflow.com/questions/10531895/error-c0000142-when-st...rocess
Ha ez igaz, akkor az eclipse, vagy benne a make valami okból már környezeti változókkal fut, mint a parancssor, és ezért máshogy van valami.
A makefile-t én megpróbálnám lefuttatni szintén parancssorból, hogy arra mit reagál: be kell lépni abba a folderbe, amiben a makefile van, és ott kell kiadni a make parancsot.
Illetve dolgok telepítése után újra kell indítani az Eclipse-t, hogy már az új PATH-t lássa ő is. Ha ez még nem történt volna meg. És a gépet is újraindítanám a biztonság kedvéért.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Megvan ez az avr-g++ exe de ezt hogyan is kellene hozzá adni a PATH-hoz mert sehogy nem sikerül nekem.
Köszönöm.
(#) dragon073 hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Siasztok!
Segítséget szeretnék kérni ,van egy arduino uno ami egy napkollektor vezérlőként működik (tökéletesen) szeretném az adatait elküldeni egy esp32 vel a thingsped alkalmazásba . Ha lehet akkor urat on keresztül .
Soros monitor adatait át is tudom küldeni az esp be ,de ott megakadtam hogy ezek a thingspedbe bejussanak.
Mellékelem a Napkollektor vezérlő kódját :
Ha valaki tud ebben segíteni azt nagyon megköszönném .
Gábor
(#) lalca válasza MATA hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Azt meg lehet kérdezni, hogy miért akarod módosítani az ellenállásokat,
miért nem jó az eredeti?
(#) MATA válasza lalca hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Azért mert másik táp kapcsoláshoz használnám ezt mint az eredeti.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Már nem tudom mi a baja az Eclipse-nek mert átállítottam az avr-g++ elérési útját és mégis azt a hibát dobja állandóan.
(#) Istvanpisti válasza dragon073 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Szia!
icserny fórumtársnak vannak jó előadás anyagai :Bővebben: Link
Ezek közül az "Előadások a 2021/2022-es tanévben (kezdőknek és haladóknak)" előadás sorozatot nézd meg, abból is 7. előadást. Itt nagyon jól le van írva mit kell tenni.
(#) sargarigo válasza Istvanpisti hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Nem működik a link, pedig én is nézneém!
(#) dragon073 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Sajnálattal olvasom hogy nem működik. Pedig fel tette .
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Nem akkora gond, mert az oldal viszont elérhető! Van itt más finomság is, érdemes bogarászni.
(#) Istvanpisti válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Sajnos tényleg nem megy, mert a link végéről lemaradt az utolsó betű a másolásnál.
Javítottam: Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása autosim hozzászólására (») Okt 29, 2023
 
Ennek az Apróhirdetés rovatban van a helye.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Hello!
Megpróbltam Linuxon is ezeket írta ki utána:
7:02:32 **** Build of configuration Release for project DigitalPowerSupply-1 ****
make all
Building file: ../sensors/ds18b20.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"sensors/ds18b20.d" -MT"sensors/ds18b20.o" -c -o "sensors/ds18b20.o" "../sensors/ds18b20.cpp"
Finished building: ../sensors/ds18b20.cpp

Building file: ../misc/aux.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"misc/aux.d" -MT"misc/aux.o" -c -o "misc/aux.o" "../misc/aux.cpp"
Finished building: ../misc/aux.cpp

Building file: ../misc/pwm.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"misc/pwm.d" -MT"misc/pwm.o" -c -o "misc/pwm.o" "../misc/pwm.cpp"
Finished building: ../misc/pwm.cpp

Building file: ../lcd/hd44780.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"lcd/hd44780.d" -MT"lcd/hd44780.o" -c -o "lcd/hd44780.o" "../lcd/hd44780.cpp"
../lcd/hd44780.cpp: In member function ‘void HD44780::sendstringformat(char*, ...)’:
../lcd/hd44780.cpp:192:9: warning: unused variable ‘LASTCHAR’ [-Wunused-variable]
int LASTCHAR = NUMCHARS - 1;
^
Finished building: ../lcd/hd44780.cpp

Building file: ../io/DigitalIn.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"io/DigitalIn.d" -MT"io/DigitalIn.o" -c -o "io/DigitalIn.o" "../io/DigitalIn.cpp"
Finished building: ../io/DigitalIn.cpp

Building file: ../io/DigitalOut.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"io/DigitalOut.d" -MT"io/DigitalOut.o" -c -o "io/DigitalOut.o" "../io/DigitalOut.cpp"
Finished building: ../io/DigitalOut.cpp

Building file: ../main.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega8 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"main.d" -MT"main.o" -c -o "main.o" "../main.cpp"
../main.cpp: In function ‘int main()’:
../main.cpp:159:32: warning: deprecated conversion from string constant to ‘char*’ [-Wwrite-strings]
"********************\n");
^
../main.cpp:190:4: warning: deprecated conversion from string constant to ‘char*’ [-Wwrite-strings]
);
^
Finished building: ../main.cpp

Building target: DigitalPowerSupply-1.elf
Invoking: AVR C++ Linker
avr-g++ -Wl,-Map,DigitalPowerSupply-1.map,--cref -mrelax -Wl,--gc-sections -Wl,-u,vfprintf -lprintf_flt -lm -Llibprintf_flt.a -Llibm.a -mmcu=atmega8 -o "DigitalPowerSupply-1.elf" ./sensors/ds18b20.o ./misc/aux.o ./misc/pwm.o ./lcd/hd44780.o ./io/DigitalIn.o ./io/DigitalOut.o ./main.o
/usr/lib/gcc/avr/5.4.0/../../../avr/bin/ld: DigitalPowerSupply-1.elf section `.data' will not fit in region `text'
/usr/lib/gcc/avr/5.4.0/../../../avr/bin/ld: region `text' overflowed by 30 bytes
collect2: error: ld returned 1 exit status
make: *** [makefile:94: DigitalPowerSupply-1.elf] Error 1
"make all" terminated with exit code 2. Build might be incomplete.

17:02:33 Build Failed. 3 errors, 3 warnings. (took 1s.77ms)
(#) Bakman válasza MATA hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Ebben van a lényeg:
  1. DigitalPowerSupply-1.elf section `.data' will not fit in region `text'
  2. /usr/lib/gcc/avr/5.4.0/../../../avr/bin/ld: region `text' overflowed by 30 bytes
Valamelyik változóban (?) nem férnek el az adatok.

A ".data" rész nem fog elférni a "text" területen. "text" túlcsordulás 30 bájttal.
(#) MATA válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Köszönöm!
Mi lehetne erre a megolds?
(#) asch válasza MATA hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Nálam lefut hiba nélkül és a vége:
  1. avr-size --format=avr --mcu=atmega8 DigitalPowerSupply-1.elf
  2. AVR Memory Usage
  3. ----------------
  4. Device: atmega8
  5.  
  6. Program:    8154 bytes (99.5% Full)
  7. (.text + .data + .bootloader)
  8.  
  9. Data:        280 bytes (27.3% Full)
  10. (.data + .bss + .noinit)

Szerintem a lib verziók közötti különbség is adhatja a méretkülönbséget a fordítás végeredményében. Az eredeti kóddal futtattad, vagy azzal amibe már belenyúltál? 8192 bájt a teljes program memória, és 8154-nél járunk eleve. Egy beírt log üzenet, vagy ilyesmi már elég, hogy túllépjünk a korláton.
Azt olvastam, hogy az ATmega328 felülről kompatibilis ezzel a csippel, tehát a program egy az egyben működik azon is, és a lábkiosztás is kompatibilis. Én simán kicserélném a csipet egy nagyobbra ebből a sorozatból. Általánosságban szívás borotvaélen táncolni a program mérettel, mert ha bármit hozzá kell nyúlni, akkor egyből jön a következő szívás kör. Ezt kereskedelmi termékben is láttam már eljátszani, és utólag mindig kiderül, hogy ezerszer egyszerűbb és olcsóbb lett volna nagyobb processzorral indulni.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Hát pedig most még az eredeti kóddal futtattam akkor nem tudom mi adhatja ezt a különbséget?
Milyen oprendszeren futtattad?
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
2026 végéig még fix, hogy marad az EU szerint... És ha az EU-ban marad, akkor nem fogja Magyarország sem 2024-től eltörölni. Amíg nem tud az egész EU megegyezni, addig nem lesz ebből semmi, és hát ismered, milyenek a politikusok/emberek, meg az összefogás.
(#) Pethical válasza MATA hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
A libc verziója okozhatja a különbséget, a múltkor futattam ebbe bele, hogy ami eddig befért az már nem és az volt a ludas.
Én is egyetértek azzal, hogy a legegyszerűbb egy atmega168 vagy atmega328 használata.
(#) MATA válasza Pethical hozzászólására (») Okt 30, 2023 / 1
 
De gondolom akkor át kellene valamit állítani a kódban is az Atmega328-hoz?
(#) MATA válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Hello!
Itt vannak az LCD fájljai itt kellene valamit módosítani nem?
(#) asch válasza MATA hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Nem kell átírni semmit: ezt jelenti, hogy kompatibilis, hogy pontosan ugyanaz a program működik rajta. A projekt beállításainál kell átírni a csip típust ahhoz, hogy ne adjon hibát amiatt, hogy túl nagy lett a program. És utána mindennek működni kell változtatás nélkül.
A nagyobb csipekben több RAM és program memória van, meg talán több periféria, de amit a kisebb tud, azt a nagyobb is tudja. Ezt jelenti, hogy felülről kompatibilis.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Köszi ezt hol kellene átállítani valahol a fájlokban vagy az Eclipse programban?
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Közben megtaláltam a beállítást most ezt a híbát írja:
uilding file: ../misc/aux.cpp
Invoking: AVR C++ Compiler
avr-g++ -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -ffunction-sections -fdata-sections -funsigned-char -funsigned-bitfields -fno-exceptions -mmcu=atmega328 -DF_CPU=16000000UL -MMD -MP -MF"misc/aux.d" -MT"misc/aux.o" -c -o "misc/aux.o" "../misc/aux.cpp"
../misc/aux.cpp: In function ‘void aux_ADCReadIntr(uint8_t)’:
../misc/aux.cpp:38:39: error: ‘ADFR’ was not declared in this scope
ADCSRA = (1<<ADEN) | (1<<ADIE) | (1<<ADFR) | (1<<ADIF) | (1<<ADSC) |
^
make: *** [misc/subdir.mk:23: misc/aux.o] Error 1
"make all" terminated with exit code 2. Build might be incomplete.

11:16:01 Build Failed. 2 errors, 0 warnings. (took 721ms)
(#) asch válasza MATA hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Az újabb procikon "Bit 5 – ADATE: ADC Auto Trigger Enable" lett a neve annak ami előtte "Bit 5 – ADFR: ADC Free Running Select" volt. ADATE-re kell átírni. (Lásd adatlap ADCSRA regiszter leírása kindkét processzorhoz.)
Azért nevezhették át, mert az újabbon az ADCSRB beállítástól függően más fajta auto-trigger lehetőség is van nem csak a free running.
Bináris szinten kompatibilis továbbra is, mivel mindkét processzoron ugyanaz a bit, és alapbeállításokkal ugyanúgy működik a funkció. De a forrásban át kell írni a bit nevét.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Itt van ez a sor: void aux_ADCReadIntr(uint8_t i) {
próbáltam átírni az ADCReadIntr szót de segogy sem jó neki.
(#) MATA válasza asch hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Itt van a szóban forgó könyvtár megpróbálnád átírni bent amit kellene köszönöm!

aux.cpp
    
(#) lalca válasza MATA hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Mivel régóta téma, reggel megpróbáltam unora lefordítani, arra én is rájöttem, hogy az adfr-t át kell nevezni, le is fordult, beraktam szimulátorba, de csak kijelzővel, a bitek szaladgálnak, de
nem mutat semmit.
(#) Kovidivi válasza asch hozzászólására (») Okt 31, 2023 / 1
 
Pont ezért nem írtam volna, hogy kompatibilis a két uC egymással...
Következő: »»   820 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem