Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1137 / 1158
(#) hajdumihaly hozzászólása Nov 30, 2023 /
 
Sziasztok!

Ezek milyen alkatrészek lehetnek (FET-ek).
Laptop táp/töltő áramkörében van.

Köszönöm előre is.
(#) pumpa hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Üdv! Van olyan átalakító ami HDMI apa és usb3.0 anya? Ha valaki találkozott vele kérnék egy linket.
(#) Régi motoros válasza pumpa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
HDMI apa? Olyat még nem láttam. Nem valami ilyesmi kellene?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) pumpa válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Igen valami ilyesmi, csak csak USB-s anya kellene rá. Nem kellene kábel sem, egy USB-s stick-ket szeretnék rádugni.
(#) pipi válasza pumpa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Azt úgy hívják média lejátszó... Nem csak egy kábel... Az USB kommunikáció egyébként is mester-szolga alapú, két szolgát hiába dugsz össze megsértődnek, nem besélgetnek...
(#) Régi motoros válasza pumpa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Na akkor lépjünk vissza egyet, és előbb fogalmazd meg pontosan mit szeretnél, aztán keresünk hozzá eszközt.
(#) Remci hozzászólása Dec 2, 2023 /
 
Üdv!
Megtudná valaki mondani,hogy ez mi lehet? Úgy néz ki,mint egy SMD tranzisztor. A7BBX van ráírva. Vagy mivel helyettesíthető? Köszönöm.Sajnos nem tudok képet felrakni,valamiért nem engedi.
(#) nyiradiz hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Üdvözlök minden tagtársat! Ez egy scheppach akkus láncfűrész drivere,a gondom az,hogy semmilyen adatot nem találok róla,már a gyárnak is írtam,de nem tudnak/akarnak segíteni. A lényeg,hogy 5-6mp után leáll a motor,és egy zöld led villog hármakat. Ha én állítom le korábban,akkor nem villog. Akkufesz megvan,nem ott a gond. Van egy 5 lábú portja a közepén,a képen piros zsugorcső van a beletűzött lábakon,az egyik a negatív testpont,és a 2 szélsőn 4.8volt mérhető ha már indítottam. Remélem tud valaki segíteni!
(#) Bakman válasza nyiradiz hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Lánc nélkül is ezt csinálja?
(#) uniman válasza nyiradiz hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Az "egy" helyett nevezd meg a típusát...
(#) Gafly hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Ezek között van sztereó?
Mik_1
Mik_2
Mik_3
Mik_4
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2023 / 1
 
Mi a retekért nem nyitottál új témát neki ?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Gondolom, ha nincs ráírva, egyik sem.
(#) kadarist válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
A beszédmikrofonok ritkán sztereó kialakításúak, mivel nincs értelme a sztereósításnak.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Na én pont a ritka mikrofonokra koncentrálnék, mert azt kéri az egyetem.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Nem nagyon vannak sztereó mikrofonok, amik vannak, azok többnyire játék kategóriájúak.
Annakidején a királyi rádióban felvételekor a mono mikrofonok jelét panoráma szabályozóval tettük a "helyére". Az ilyen felvételek készítéséhez kellettek azok a "hatalmas" keverőpultok, mert mindegyik mikrofonhoz tartozott egy csatorna. Ezekből csoportok, több csoportból mester csoportok, majd a végén a kimeneti szabályzók. Ezt még bonyolította a visszaadó csatorna, mert különbözhetett, hogy mindenki csak a műsornak csak azt a részét kapták vissza, amire szükségük volt.
(#) wbt hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Sziasztok! Túrtam több órát, de nem tudtam meg, mi ma a neve annak a háromállású kapcsolónak, amelyik egyik irányba kapcsol (reteszel), másik irányba "nyomógomb", tehát visszaugrik középre. Gyerekkoromból a dugós telefonközpontokban volt ilyen, de régen is volt és akkor sem kötötték az orromra, mi a neve (csak engedtek vele játszani). Angolul még jobban jönne a megfejtése a fejtvénynek. (igazából ha LED is van benne, még szebb lenne). Előre is köszönöm az alacsonyszintű tudásom gyarapítására tett javaslatokat.
(#) Kinka István válasza wbt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Talán a telefonkulcs-ra gondolsz?
telefonkulcs
(#) zolika60 válasza wbt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
(#) Gafly válasza wbt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Mert ritka mint a fehér holló.
Itt van egy tutorial, megy egy adatlap.
Ez utóbbiból mellékeltem a releváns részt.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Majdnem, csak ő olyanra gonlt, aminek az egyik állás nyomógomb csak. Azaz az egyik irányban nyomógomb, a másikban kapcsoló.
Na ez elméletileg létezik, de vásárolni eléggé reménytelen.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Itt van pár: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Na, hát meg is van a keresett fajta.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Köszönöm, nem jöttem volna rá egyből, hogy a zárójel mit takar... Mocsok érzés, mikor a mancsomban van, be is tervezném, de nem tudom a szépnevét Köszönöm!!! Áldás kezetekre-lábatokra!
(#) wbt válasza Kinka István hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Igen, csak modernebbre, anno a dugós központban mennyi ilyen volt...aztán szétverték Mondjuk, nem tudom, hova tettem volna, ha azt mondják, cipelgessem le az emeletről
(#) nyiradiz válasza Bakman hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Igen,lánc nélkül is ez van,sőt másik fórumban javasolták az akku középső vezetéket + vagy - pólusra kapcsolni,de az sem segített.
(#) nyiradiz válasza uniman hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Nincs meg az adatlapja,de képet tudok betenni.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Ezek sztereó mikrofonok állítólag. Talán kapható valamelyik itthon is.
Sztereo
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Jó a link, köszönöm szépen.
(#) tothbela válasza nyiradiz hozzászólására (») Dec 4, 2023 / 2
 
Amennyiben li-ion akkus a gép, akkor előfordulhat olyan helyzet, hogy szétmászik az akkupak. Van ugyan benne BMS azaz cella figyelő áramkör, de az csak a határértékeket figyeli. Ha bármelyik cella feszültsége meghaladja töltés kor a 4,2V-ot, a töltést megszünteti. Pontosabban akkorára csökkenti a töltőáramot, amekkorát a balanszer áramkör söntölni tud. Ez a kis áram tölti a még nem feltöltött cellákat. Kisütésnél ha bármelyik cella feszültsége 2,5V alá esik. A terhelést lekapcsolja. Volt nálam néhány li-ion táplálású gép, ami töltőre kapcsolva perceken belül feltöltött állapotot jelzett, használatakor pedig szinte azonnal leállt, lemerült akku jelzést produkálva. A cellákat végigmérve volt olyan ami 4,2V-ot mutatott, volt ami 2,5V-ot. A cellák egyébként mind jók voltak. Mivel nem lett volna kifizetődő olyan balanszer tenni bele ami komolyabban végzi a dolgát, a cellákat egyesével kisütöttem 2,5V-ra, majd feltöltöttem 4,2V-ra. Utána megint hónapokig jól működik. Szomszédom akkus porszívó ja is így járt, 2 év után csökkent az üzemideje, majd utána rohamosan lezuhant az eredetileg fél óra mindössze két percre. Most már 6 éves a porszívó, évente egyszer elkérem egy napra, és mai napig több mint 20 percet bír. Már 1500 töltésen lehet túl.

Tehát ha teheted, a cellák feszültségét mérd meg, majd szükség esetén egyesével töltsd fel.
Következő: »»   1137 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem