Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   191 / 196
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 / 1
 
Jaj
"mert azért ahhoz teljesitmény is kell, hogy felmelegedjen"
A P=I*I*R képletben sincs feszültség, de van ellenállása a bimetálnak.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Erre gondoltam, hogy más az ellenállása a bimetállnak, ha nagyobb feszültségre van.
Amit én használok, azokon egy extra tekercs is van amit hivatott magát a bimetalt melegiteni igy ezek mennek akár 3-4 voltrol is.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Gyakori érv a "nincs hely", de én ebben kevésbé hiszek. Mivel ha jól értem külső trafóról lesz szó, ezért (és ettől függetlenül is) célszerű megvizsgálni, a körülményeket, és nagyobb dobozt, más elrendezést, és egyéb hasonló lehetőségeket is fontolgatni.
Miért nem a trafó primer oldalára teszel be egy közönséges D5x20-as olvadóbetétet? Az is elvégzi a védelem szerepét, és nem kell töprengeni rajta.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Csakhogy, ezek nem "kapcsolók" hanem resetelhető biztik. Azaz, csakis a túláram "kapcsolja" ki...manuálisan nem lehet. Viszon van (nekem is) ezeknek (fel/le ) karos változata is, amelyek kapcsolók is egyben.
Meg ilyenek...drágán: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2024
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Már leirtam.
Az eredeti berendezésben olyan megoldás is van, hogy egy bazi nagy trafo, 4 külön szekunderrel táplál egymástol függetlenül 4 külön áramkört, és ezekben a másiktol függetlenül elöfordulhat rövidzár és ilyenkor csak az odavágo szekunder old le ( az sem azonnal) a másik három tovább megy. És ezt a betáplált berendezés is látja, azaz a kezelöt figyelmezteti, hogy a kezelt részben zárlat van ( ami csak átmeneti állapot azaz, láthato és azonnal javithato, gyakorlatilag szinte a normális üzemhez tartoznak az ilyen átmeneti zárlatok. ( söt a kezelö azonnal csökkentheti a feszültséget azaz megszünik a zárlat).
Talán már találkoztál olyasmivel, hogy megszolal egy kürt vagy csengö, ha zárlat van. Nos itt is valami ilyen az üzem 18 Volton.
Természetesen a primer oldalon is van egy csö biztositék, ha komoly zárlat van. Lehet, hogy oda is berakok egy ilyen automatikus kapcsolot.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Ez a kivitel nem, ami nekem volt, annál a gomb vége ugy van kialakitva, hogy ki is huzhato, azaz manuálisan megszakithato az áram. Olyat még keresek , mert az jobb lenne, de a mostani célnak ez is megfelel.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Nem a bazi nagy trafóról van szó, hanem a 190W-osról, egyetlen szekunderrel.
Idézet:
...kell 18V/AC/190W tápot épiteni

Ezért kár belebonyolódni jobban mint indokolt.
Trafó+biztosíték, és már működik is. Ha kimegy a biztosíték akkor nem működik, és ez elég egyértelmű jelzés a kezelőnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2024
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Az "extra tekercs", az az áramlökés gyorskioldója, és nem extra fűtés.
A bimetall ellenállása határozza meg, hogy mekkora teljesítény hatására old ki. Feszültség csak a felhasznált szigetelőanyagok szempontjából érdekes. Ha 1 V, és 100 A akkor is kiold a 90 A -os bimetál. Pl. galvanizálásnál.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Nincs abban semmi áramlökés kioldo, csak a bimetal, rajta a becsomagolt tekerccsel.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Miután egy muzeumi szerkezetröl van szo megprobálom olyanra épiteni, mint az eredeti gyárto jo 70 éve. És lehet, hogy kesöbb kell még a másik három is.
Különben már régebben sikerült müködésre birni, most már csak az esztétikai kérdéseket kell megoldani.
(#) rascal válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Szia!

Regenerálódó biztosíték, mögötte egy relé öntartó jelleggel és egy nyomógomb a relé visszakapcsolására nem lenne jó? Esetleg egy led, vagy valami zümmögő még jelezheti, hogy leoldott.
Regenerálódó biztosíték
(#) Massawa válasza rascal hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Kösz, nem a feladat megoldása a probléma, ( azt elvégzi akár egy polifuse is, vagy hökapcsolo), Ahogy irtam egy jo 70 éves szerkezetet tervezek ujraépiteni, és szeretnék az eredetihez közeli megoldásokat használni.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Ilyen fajtát lehet kapni. Vettem már szögleteset meg kereket is. Ne kérdezd hol, én is úgy kerestem a neten.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Ilyet már találtam, de ezt nem lehet kézzel kikapcsolni, csak a tuláram kapcsolja ki. Ilyet en is remdeltem, de még olyat keresek aminek ki lehet huzni a dugoját. Ilyen volt amit anno használtunk.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Emlékszek én is olyanra szünetmentesen, aminek a gombjának pereme volt. Annál fogva lehetett húzni. Igaz, nem próbáltam sose, de különben minek lenne ott.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Ezeket az automatákat elsösorban a komplexebb berendezések alacsonyabb feszültségü részlegeinek a védelmére használták. Sokszor nagyon jol jött, ha a berendszés bizonyos részlegeit ki lehetett kapcsolni. Mi nagyon gyakran éltünk ezzel a lehetöséggel.
Ezért nött annyira a szivemhez, meg azért is, mert Europában majdnem ismeretlen eszköz volt.
(#) uniman hozzászólása Jan 21, 2024 /
 
Sziasztok! Ezekhez a érintkező kiszedő készletekhez kéne valami korrekt leírás, hogy milyen csatihoz melyik szerszám használható. Találgatni eléggé nehézkes, 1-1 darabról még akadt képes leírás, de egyben mindegyikről még nem találtam.
Köszönöm...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ez mi a fene?
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Pl atx táp vagy molex csati bontó/szétszedő....
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Szerintem ali akció. Én is vettem, párszáz forintért mindenféle csatlakozóhoz tű. Szerintem autószerelők élvezhetik nagyon.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ezeket nem ismered (még) ? Mindenféle csatlakozó "érintkező kiszedő készlet"...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2024
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Tetszik a videó, flottul megy a dolog.
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ismét tanultam valamit.
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
1-2 tűvel eddig is ki tudtuk piszkálni...de úgy tűnik ez csak egy csicsás kacat.
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Nekem is ez jött le. Ha netán 0.1 mm vastag, de nagyon erős anyag lenne, még jó is lehetne.
(#) dB_Thunder válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Van ilyenem! Kreatívnak kell lenni!
Lesz olyan ahol a tűk elvéreznek!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2024
(#) img válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ahol a tű elvérzik, oda kell a tollbetét.
(#) uniman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Leírásban reménykedtem....ahol megmutatják (képekkel): ehhez a csatihoz, ezt használd!
Egyféle érintkezőt, már sikerült az egyik "piszkaszerrel" kiszedni a tokjából.
(De nem csak nekem kéne, hanem egy ismerősömnek, aki ezekért pénzt is adott.)
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Miért nem kérdezi meg az eladót? Elvileg kötelessége lenne útmutatót adni hozzá.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ha lenne útmutató, akkor az már "közkézen" lenne...
Következő: »»   191 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem