Fórum témák
» Több friss téma |
A TDA 2030 a kimeneten egy nagy gagyi. Én a c2c műveleti erősítőről hoznám ki a jelet közvetlenül. Gondolom szép jelalakot akarsz, mert akkor a TDA2030-at el kell felejteni.
Több alkatrész, több tudás! De amugy télleg nem jó a bonyolult, nekem se lenne kedvem vacakolni vele.. És mi ujság az ICL8038 assal? Vki ugytudom már megépítette ezzel. Az nem lenne jó?
Sziasztok! Nincs valakinek egy NYÁK rajza, a leírások között található függvénygenerátorról?
Melyikre gondolsz? mert van több is.. Nekem nincs, nem azért érdeklődöm, hanem azért, mert ha a max083-assal megépített generátorról van szó, akkor megkérdezhetném hogy hol szerezted be?
Mármint az IC-t honnan szereztem be? Amúgy erre gondolok: Függvénygenerátor
jaja pontosan.. honnan szerezted be az ic-t és mennyiért..
mert drága és vadászni kell..
Még nem szereztem be, de nincs valakinek rajza? Ugyanakkor elvileg IC az már van, gyakorlatilag még nem láttam, de ingyen kaptam egy ismerősömtől.
Amúgy, kb. 10 perces keresés után, 4500 Ft, egy Mikroklub nevű boltban, ami ugyan Várpalotán van, de lehet rendelni tőle utánvéttel
Apróhirdetés útján, nem is drágán, csere alkatrészért.
sziasztok!
Ezen a linken lévő generátort építem most: http://www.freeweb.hu/majki/index.html A kérdésem az lenne, hogy a dekádikus freki kapcsolónál az előtét kondiknál fólia vagy kerámia kondit kell/ érdemes használni? Csak azért kérdezem, mert ahol néztem eddig mindenhol fóliát használtak, nekem viszont van itthon kerámia és nincs kedvem fölöslegesen elmászni, újakat venni...
A fólia kondenzátor pár szempontból előnyösebb a kerámiával szemben, de szerintem használhatod nyugodt lélekkel a kerámia kondenzátorokat is.
Nagyobb a thermikus kapacitásfüggőségük, de ha nincsenek nagy hőingadozásnak kitéve, az elhangolódás mértéke elhanyagolható. Én sokkal inkább figyelnék arra, hogy az 1nF-os kondenzátor az IC-hez lehetőleg közel legyen. Az 1µF-osnak meg használhatsz tantál kondenzátort is, de ha van fólia (vagy kerámia?) akkor inkább azt! Szerintem. Üdv. deguss
Sziasztok!
Nekem olyan jelgenerátor végfok kellene, ami: -50ohm kimenő impedanciájú -10Vpp-t tud 20MHz-en is -Lehetőleg kicsi legyen a torzítása -dc csatolt legyen Eddig az MAX4228-at próbáltam ki, jó is volt, de csak 5Vpp a max kimenő amplitúdója. Tud valaki ilyen műveleti erősítőt, esetleg kapcsrajzot? Tudom, hogy létezik ilyen, egy fluke jelgenerátor kimenete is hasonló paraméterű
Szia!
Esetleg BUF634. Fellelhetőség: SOS Elektronika üdv Hegman
Hello mindenki látom nem volt mostanában hozzászólás a témához, de azért felteszem a kérdésem.
Jelenleg egy függvény generátort építek és szűkségem lenne egy kapcsolásra ami négyszögjelből vagy annak segítségével (frekvencia) alapján állit elő fűrészjelet és vagy háromszögjelet. Ha van valakinek ilyen rajza vagy ötlete az segítsen köszönöm előre is.
Köszi Hegman, én is valami ilyesmire gondoltam, de ehhez mindenképpen szükség van egy műveleti erősítőre, ami 500mVpp-ből erősít 10Vpp-t, és a bemenő jel 900mV-os offszetét lekompenzálja. Mindezt az adott sávszélességen, és DC csatoltnak kellene lennie, és lehetőleg minél kisebb torzítással.
Hy!
Egy kis segítség.
2 rész.
Köszönöm a leírást. Nem ezt fogom megépíteni de most már tudom hogy mit is kerestek pontosan.
Üdv!
Nekem is szükségem lenne egy fv. generátorra otthon. Elolvastam a leírásoknál ezt:függvénygen. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy pl. az LCD kijelzőről semmi info nincs, holott a képeken szerepel? Illetve van-e ennél a kapcsolásnál újabb változat? Köszi.
Említi a cikkben: "(Frekvenciamérő kapcsolást+nyákot+programot+etc... megtaláljátok Vicsys kollegám cikkében!)" Az LCD -valószínűleg- ezen frekvenciamérő kijelzője...(Néha túlságosan óvatosan fogalmazok )
Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne hogy ki épített funkciógenerátort közületek? És ha van ilyen milyen IC a lelke MAX038 vagy XR2206, esetleg más? Ha tudtok legyetek szivesek ötleteket adni... Max038-am meg egy ICL8038-am van itthol, de többet is készítenénk a kolegákkal a max meg már nem kapható... Köszi a segítséget.... Üdv. Jimmy
sziasztok. Nekem is az a kérdésem hogy mi a max038 ujjabb neve mert a régit már nem gyártják Köszönöm
Sajnos a tény az, hogy nem gyártják, ami azt jelenti hogy nincs helyette a termékpalettájukon semmi.
Akkor valami más ic, amivel lehet függvénygenerátort épiteni min 3Mhz-re?
Ha ilyen gond az alkatrészbeszerzés, építsd meg külön a generátorokat...A négyszög nem gond, 0-30MHz-ig egyszerű a feladat, a szinuszt HF tartományban OPA-val lehet, amivel szebb szinuszt kapsz, mint egy cél-IC-vel. Fentebb Colpitts kapcsolás lehetséges, vagy ahogy a GDO-ban csinálják. A fűrész sem gond, ha az oszcilloszkópokban használt kapcsolást építesz. Munkásabb a dolog, de amit kapsz annak vannak előnyei.
Sziasztok!
Mi a véleményetek az alább linkelt függvénygenerátorról? http://www.electronickits.com/kit/complete/meas/ck102.pdf Szeretnék egy egyszerű kis készüléket megépíteni, ami amatőr labor célokat ki tud elégíteni. Tudnátok valamit ajánlani? Köszi előre is! Üdv.
Hello, kezdésnek jó, a szinusza nem lehet túl szép. Lehet fejleszteni, ha a frekipotihoz diódát is teszel, akkor fűrészjeled is lehet...
Ha kevésbé torz szinuszt szeretnél, (HF mérésekhez pl) akkor inkább más módszert válassz
Hali!
Lenne még egy fontos kérdésem... Ugye jól láttam, hogy az Elektro Khonta-nál lehet még kapni Max038-at? Vagy honnan lehet még esetleg beszerezni? Köszi és üdv!
Úgy tűnik van még nekik. Népszerű eszköz, ha teheted szerezz belőle, akár többet is, mert érzékeny.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |