Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1111 / 1133
(#) vladcepes válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Köszönöm szépen ,meg is néztem!
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Ha simán kivennéd a régi tp-link készüléket a rendszerből, jobban járnál az biztos. Előtte persze nem árt megnézni, hogy mi mindent állítgattatok be rajta és azt mind át tudjátok-e tenni a szolgáltató cuccára (pl. dyndns, portforward).
Eleve le vagytok korlátozva a régi kütyüvel, teljesen feleslegesen.
(#) veroka válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Esetleg megpróbálhatod feltenni az "elfogadnám ha ingyen elvihető" topikba a kérésed. Sokaknak van elfekvő de még használható routere, hátha valakinél még kallódik egy aki esetleg nem olvassa ezt a topikot. Ha jobb mint a jelenlegi akkor máris nyert ügyed van.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) martin66789 hozzászólása Feb 16, 2024 /
 
Sziasztok.

Problémám akadt. GTX1660 videokártya, rákötve HDMI-vel a monitorom, meg Display -> HDMI átalakítóval egy projektor. A kép duplikálva van. Ha mind a két eszköz csatlakoztatva van akkor akad a kép még a sima asztalon is ez van már kb egy jó hete. Másnál is olvastam hasonlót, de náluk driver frissítés után jött elő, nálam akkor még nem volt driver frissítés.
Jött egy Nvidia driver fix ezt felraktam semmi nem változott a hiba ugyanúgy fennál, majd jött win 10 re is frissítés gondoltam hátha megoldja, ez sem oldotta meg.
Ma letöröltem az nvidia drivert teljesen minden beállítással, majd felraktam a legfrissebbet 551.52, de ennél is ugyanúgy fennál a hiba. Driver gond lehet, vagy mi lehet a baj?

HA mindkét eszköz egyszerre van csatlakoztatva és elindítok valami GPU-t használó alkalmazást, akkor meg eldobálja a képet, meg új eszköz leválasztás meg csatlakozás hangot is lejátssza, mintha nem tudná ledönteni hogy hol adjon ki képet.

Külön-külön csatlakoztatva a projektor és monitor is tökéletesen működik, nincs akadás és gémelni is rendesen lehet nincs fps drop sem.
(#) Skori válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Inkább valamilyen USB-s wifi-t dugnék bele, esetleg olyat ami 5GHz-et is tud (és esetleg USB3-as). Később ha változik a koncepció (PC elhelyezése a lakásban, másik Pc-lesz stb...) akkor ez sokkal rugalmasabb megoldás. Egy ideig használtam így a TV mellé berakott PC-t médialejátszóként (sima 2.4GHz-es wifivel). A sávszélesség nem volt órási, de azért elegendő volt a 4k-s filmek lejátszásához is. (Később húztam oda kábelt, mert néha jól jött a gigabit pl. nagyobb fájlok másolásakor).
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) img válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Üdv!

Valószínűleg túl kevés a dupla felbontás lekezeléséhez az a kártya (egyébként sem erős).
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
?? "Ha mind a két eszköz csatlakoztatva van akkor akad a kép még a sima asztalon is"
Ezt azért bírnia kéne annak a kártyának.
(#) martin66789 válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
A hiba előtt nem volt ilyen problémám. 1920x1080-as felbontáson van. Egyszerre nrem használom a két eszközt, böngészés meg egyéb dolgok monitor, film + játék vetítő.

Szerintem annyira nem lehet gyenge, Forza Horizon 4 Ultra grafika - 90- 100fps.
A Plague Tale: Requiem Ultra grafikán 35-40 fps.

Minta
Minta 2
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) xxxyyy válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Kábelt vagy adaptert sem cseréltél mostanában?
(#) martin66789 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Nem volt cserélve vezeték, de azt még megnézem, a kártyán cserélgettem a portokat, de az sem segített.
(#) img válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
És xxxyyy: Oké, csak eddig nem írtál felbontást és lehetett volna 2x 4K is akár.

A kártya ventilátorai felpörögnek amikor terheled? Milyenek a hőfokai, nem throttlingol? Mikor lett újrapasztázva?

Mi van akkor, ha nem tükrözöd a monitor képét hanem kiterjesztett asztalt csinálsz?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 16, 2024 /
 
Üdv. Frászt kapok már egy ideje az alábbi problémától..
4gb ramból 4gb elvisz a videokártya. Hogy lehet ezt az értéket csökkenteni mert valahogy 8-10 oldal megnyitása után mindig kifagy a böngésző. win7.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Üdv!

Kisebb vRAM-os VGA-t (vagy több RAM-ot) kell venned, mert (tudtommal) nem állítható: mindig annyit foglal, amennyi a dedikált VGA-nak van. Csak az alaplapi, ill. iGPU-knál állítható.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Volt egy ilyen érzésem hogy hasonló lesz a válasz. Akkor ram bővítés lesz.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Csak kíváncsiságból: miért használsz még mindig Win 7-et?
(#) martin66789 válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Ventilátorok felpörögnek terhelésre, alapjáratok 40 fok, max terhelésnél max 70 fokot láttam (minta képen látszik). Pasztázva nem volt, viszont gép takarításkor a ventilátorait meg a hűtőbordát azt mindig takarítottam (Jobban még nem szedtem szét.)

Kiterjesztve is akad, viszont most néztem egyszerre mindkettő eszközön, a vetítőn akadva van kép, a monitoron meg van kép és fekete kép ugrál. Video
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Olyan célszoftver van rajta ami win 10 vagy felette nem vagy instabilan működik. Linux is próbáltam már. Ott nem sikerült telepíteni. Nem csak adatvesztés következett be hanem nagyszámú selejt mellett csomó idő is elveszett már. Volt hogy a 6 órás munka vége előtt 15 perccel megbolondult az egész program és bukta volt a munkadarab.
(#) SzervízMacska válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Legyen még egy tipp: tplink ax3000. Nagyon stabil, gyors, bt5.2 van benne, szintén alaplapi usb csatival. Ennek a hátlapján vannak az antennák. Alacsony profilú hátlap , meg cd is jár hozzá, de a win 11 magától telepített hozzá drivert. 50 Mbites streamet simán viszi. Nálam csak 4m-re van csak a routertől, de köztük van egy beton fal is…
(#) vladcepes válasza Skori hozzászólására (») Feb 19, 2024 / 1
 
Köszönöm!
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 20, 2024 /
 
Áruljátok már el, hányan vannak, akik titkosítani szokták az IP címüket?
Ez az avast állandóan ezzel ijesztget, gondolom, hogy vegyek tőlük erre megoldást...

IP.png
    
(#) Skori válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Nekem is nyilvános az itthoni IP címem.
Jelenleg éppen ez lenne: 217.197.180.171
Ráadásul még egy freeDNS címet is regisztráltam hozzá: https://skori.spacetechnology.net

Gusztustalan, hogy ezzel akarnak pénzt kicsikarni AVAST-ék.
(#) erbe válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 20, 2024 / 1
 
Ügyfelem is panaszkodott. Megnéztem, még a T-online router külső címe sem egyezett azzal, amivel riogattak.
Csak feldobnak valamit, hátha leesik.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
AVAST? Már inkább AVAS.

Még ha jó vírusirtó lenne (bár akkor nem kellene ilyen praktikákhoz folyamodnia mert egyébként is vennék), de kb. semmit nem ér csak lassítja a gépet meg idegesíti a felhasználót.
(#) Régi motoros válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Jó terv. Mármint a marketingesek szemszögéből.
(#) Régi motoros válasza Skori hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Nyilván nem épp arra az esetre utaltam, ha nyilvános honlapot is üzemeltetsz...
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Annyira nem idegesít, mert nem igen foglalkozom vele.
Bár az nem tetszik, hogy már egy irtó is több Gb-ot rabol.
Tudom, adatbázis definíciók, na de akkor is.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Az ESET is kicsivel marad csak 1 GB alatt, sajnos.
(#) Gafly hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Ma is rámhozták a frászt.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Remélem rákattintottál a tárhely növelése linkre, és szépen kitöltötted az ott kért adatokat.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Sziasztok!
Ha a C meghajtóra van telepítve egy játék, és kezd tele lenni a C (ezen van a Windows is),ezt át tudom pakolni a D-re úgy hogy ne sérüljön? -és majd onnan indítsam? Ha igen hogy ? csak simán átmásolom?

Köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   1111 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem