Fórum témák
» Több friss téma |
Érdemes meghekkelni a DALLAS RTC-t.
Nem_tudom, csak egy ilyen elemet találtam benne:
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
Moderátor által szerkesztve
Szervusz!
Ha érdemi választ szeretnél, akkor érdemes lenne legalább azt elárulnod, hogy mi ez, meg a alaplapját jó minőségben lefotózni, hogy a feliratok látsszanak. Egyébként a kijelzőn több hibainformációt is közöl, pl.: "VGA state switches, sw 6-8, are incorrectly set.": gondolom DIP switchek vagy jumperek vannak valahol a lapon és a hardver konfiguráció azokkal állítható be. Illetve a már említett CMOS error, ami lehet a lemerült elem következménye: elemcsere után belépve a BIOS-ba, majd újra elmentve a beállításokat orvosolható.
Ez nem "elem"...ahogy a CMOS memóriáját is akku táplálja.
A felvetés pedig a laptop fórumra való... A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
Igen, ha abból kifolyt a nafta, akkor megmarhatta az alaplapot.
Sziasztok!
Laptopba szeretném kicserélni a Hdd-t, s. Szeretném klónoztatni és utána betenni. Nagyon rég csináltam. Melyik programmal érdemes ezt megcsinálni? Már nem emlékszem melyikkel csináltam. Köszönöm a választ!
Macrium Reflect free
- Pendriveról bootolva lemented fileba az egész lemezt (nem klónozod!) pl hálózati meghajtóra. - lemezcsere, majd ugyanígy hálózatról visszaállítod.
Mi a különbség a Macrium Reflect fizetős és a Macrium Reflect free között? Mert én nem nagyon látok olyat, amiért fizetni kellene. Csak az ISO-t láttam, a programot nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
Semmi. De megnézheted a változáslistát ha érdekel és magad akarod legenerálni az .iso -t..
Nekem megvan a fizetős. Csak érdekelt, hogy miért fizettem. Az ISO-t mindig én generálom magamnak a WinPE10 WADK-val, úgy mint itt.
A Macriumot ugyan még nem használtam de érdekelne, hogy miért nem tanácsos vele klónozni közvetlenül a meghajtót.
Nem azt mondtam hogy "nem tanácsos", hanem azt hogy laptopon ha nincs 2db lemeznek hely akkor nem lehet mindkettőt egyszerre rádugni.
Ok, én tiltásnak értettem, persze az USB-SATA/M.2 adapter nem általánosan birtokolt kiegészítő.
Az USB átalakító hibafaktor lehet mert ha valós idejű szektorméret fordítást (4096<-> 512e) végez, akkor utána natív csatlakozón nem lesz olvasható a meghajtó.
Köszönöm!
Én úgy gondoltam(legalábbis úgy emlékszem hogy úgy csináltam) hogy USB-n csatlakoztattam a HDD-t és úgy klónoztattam. (de már nem emlékszem mivel)
Legutóbb egy 80GB és egy 500GB HDD-t klónoztam fel egy 1TB HDD-re bármi gond nélkül. Csak bebootolod a pendrivera kiírt Macrium Reflect iso-t, elindítod a klónozást, kiválasztod a forrás és a cél lemezt, majd elindítod. Ha már van valami a cél lemezen, akkor manuálisan átdobálhatod a partíciókat a kurzorral, úgy is szépen működik. Hagyni kell neki időt, mivel pár órát elszöszölhet a klónozási feladattal. Külső USB adapterről a sebesség miatt nem javasolom a klónozást, ehhez az döglassú. Az is jó, ha keresel egy tartalék asztali gépet, amit ideiglenesen összeállítasz valamelyik sarokban a klónozás idejére.
Idézet: „... ha érdekel és magad akarod legenerálni az .iso -t..” Tennék egy próbát, de az általad linkelt Macrium Reflect free linken csak az ISO van. A free programot honnan lehet letölteni? Mert a Macrium honlapon nincs ilyen, csak a 30 napos. De itt nem erről van szó.
Ezért egyszerűbb a mentés+visszaállítás mint a klónozás mert nem kell hozzá se egy külön gép, se usb sata/nvme kábel, csak bármilyen tárhely bárhol.
Utána még mentésed is marad ami sose árt, hiszen ilyen váltásoknál könnyű hibázni, aztán pl mbr-gpt konvertálás sikertelenségnél minden a kukában végzi mentés nélkül. A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
Eddig csak egy tapasztalatom van, régebbi Windows XP gép két HDD-jét klónoztam egy tartalék gép segítségével, 2×HDD→1×HDD klónozás történt. Amúgy nincs is olyan meghajtóm, ami alkalmas lenne képfájlba való klónozáshoz.
Mindenkinek magának kell tudnia milyen eszközei vannak. Ezek nem voltak közölve a kérdésben.
Én szoktam menteni mostanában usb-hdd re, pár 100GB helyem mindig akad ilyesmire. Viszont usb-nvme (v sata) átalakító kevesebb embernél akad. Eszerint te nem szoktál menteni. Minden fontos adatod 1 példányban létezik csak. A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
Valóban nem szoktam menteni, egyrészt mindig elfelejteném frissíteni a mentést, másrészt nem bírná az ilyesmit a pénztárcám. Egyszer már volt "derült égből villámcsapás" módjára Win10 összeomlásom, ami csak a rendszer meghajtót érintette (elszállt a registry), mióta értek is hozzá már ezt leszámítva nem kellett újratelepíteni a rendszert.
Ha elfogadsz egy javaslatot: jobb ha mindig van biztonsági mentésed mint, ha nálam (vagy bármelyik másik laborban) kötsz ki adatmentésre (mert 2-3 db, 3-4 TB-os HDD még mindig olcsóbb, mint pl. egy tiszta térben megbontva javítható drive mentése, illetve az SSD-kről a vezérlőjük függvényében nem is biztos, hogy lehet menteni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
Ha elég 500GB a mentésre, akkor adok neked ajándékba egy 500GB Sata wincsit, keress magánban.
Én az előlapon kilógattam a sata adat+táp kábelt, rádugom időnként a wincsit(nyilván kikapcsolt állapotban) és mentek Kallódik itt egy sata fiók is, de nem igazán férne be a gépembe.
Csak szólok, hogy a SATA rákapcsolásánál akár működhet is a PC:
SATA hot plug
Amennyiben az alaplap támogatja a SATA HP funkciót. Ha nem, akkor jobb esetben csak nem ismeri fel a rádugott meghajtót, rosszabb esetben viszont akár kék halál is lehet a vége.
99% hogy támogatott a hot plug. Csak biosban engedélyezni kell.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |